پنجشنبه, ۰۸ ربیع الثانی ۱۴۴۱هـ| ۲۰۱۹/۱۲/۰۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

هوثی‌ها تلاش دارند برنامه‌های امریکا را بخاطر تسلط‌اش بر اقتصاد یمن اجرا کنند

  • نشر شده در یمن

 (ترجمه)

محمد علی‌الحوثی در روز جمعه، ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ م طی توئیتی‌که روزنامۀ "دیلی ریوولوشن" به روز شنبه، ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ م در صنعا منتشر کرد، از مجلس نمایندگان و حکومت نجات ملی خواست تا جلسات عمومی‌شان را برای بررسی گزارش بانک جهانی درمورد یمن برگذار کنند.

این درخواست شورای عالی سیاسی، توجهات را به سوی قصد حوثی‌ها جهت هموار کردن راهی برای کمک و گرفتن وام بیشتر از صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و همدستان‌اش جلب می‌کند تا در نتیجه به آن‌ها امکان افزایش درد و رنج اقتصادی را بر مردم یمن بدهد و منجر به نابودی کامل اقتصادشان شود. این طرح را بانک جهانی در سال ۱۹۹۵م و صندوق بین‌المللی پول در سال ۲۰۱۱م شروع کردند. امریکا کماکان به استفاده و سود‌جویی از بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در یمن ادامه می‌دهد. این کشور نهادهای مذکور را در زمان ابراهیم الحمدی در سال ۱۹۷۵م به‌گونۀ مخفیانه و برنامه‌ریزی شده به یمن معرفی کرد و سپس با ناکامی‌شان در جدا کردن یمن جنوبی در جنگ سال ۱۹۹۴م، آن‌ها را در سال ۱۹۹۵م به بهانۀ برنامۀ اصلاحات مالی و حکومتی بر این کشور تحمیل کرد. سرانجام، امروزه امریکا با دادن ادارۀ حکومت به مزدوران حوثی‌اش در سال ۲۰۱۴م، از این برنامه‌های طولانی‌مدت سود می‌برد.

هدف نهایی امریکا در معرفی ابزارش، یعنی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، ادارۀ اقتصاد یمن بر طبق دستورالعمل‌هایش از طریق وام‌های سودی و کاهش ارزش پول داخلی در برابر دالر است تا سبب افزایش هزینۀ کالاها، خدمات و خصوصی‌سازی املاک عمومی شود و در نتیجه این املاک توسط شرکت‌های امریکایی خریداری شوند؛ همان‌طور که پرکینز در کتاب‌اش "تاریخ سری امپراتوری امریکا و ترور اقتصادی ملل" این موضوع را ذکر کرده است. این نشان‌دهندۀ دخالت حوثی‌ها به‌منظور اجرای برنامه‌های اقتصادی امریکا پس از آن‌ است که توان براندازی حکومت هادی، دست‌نشانده و مزدور انگلیس، را پیدا کردند.

کشور اکوادور به دلیل ملاحظۀ این بی‌عدالتی، بازپرداخت سود قرضه خود را به بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول متوقف کرده‌است. در واقع، این کشور در این امر از شما بهتر و قوی‌تر عمل کرد، زیرا بی‌عدالتی را رد کرد و آن را نپذیرفت، حال‌آن‌که شما آن را پذیرفتید و به خود این جرئت را دادید که مرتکب حرام شوید!

ای حوثی‌ها! شما مردم را به بهانۀ جنگ با امریکا اغوا می‌کنید، درحالی‌که برنامه‌هایش را در سرزمین‌تان اجرا و از ابزارهای استعماری‌اش، یعنی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در یمن، استقبال می‌کنید و دست به معاملات سودی (ربوی) می‌زنید، حال‌آن‌که الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿وَأَحَلَّ اللَّهُ الْبَيْعَ وَحَرَّمَ الرِّبَا﴾

[بقره: ۲۷۵]

ترجمه: و الله (سبحانه‌وتعالی) بیع را حلال و ربا را حرام کرده است.

شما به طرفداران‌تان دم از حمایت از اسلام می‌زنید، درحالی‌که الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿كَبُرَتْ كَلِمَةً تَخْرُجُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ إِنْ يَقُولُونَ إِلا كَذِباً﴾

[کهف: ۵]

ترجمه: سخن بزرگی از دهان‌شان خارج می‌شود. آن‌ها فقط دروغ می‌گویند.

ای مردم یمن! آیا درست است کسانی‌که زمام امورتان را در دست دارند، به شما دروغ بگویند؟ پس بیایید یک‌جا با حزب‌التحریر، پیشگام و راه‌دانی‌که هرگز به مردم‌اش دروغ نمی‌گوید، فعالیت کنید تا برای از سرگیری زندگی اسلامی و با تأسیس خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت، وعدۀ الله سبحانه‌وتعالی را محقق سازید:

﴿وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُم فِي الْأَرْضِ﴾

[نور: ۵۵]

ترجمه: الله (سبحانه‌وتعالی) به کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده‌اند، وعده می‌دهد که قطعاً آنان را حکمران و خلیفه بر روی زمین خواهد کرد.

و مژدۀ رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم در حدیثی‌که توسط نعمان‌ بن بشیر روایت شده‌است، که فرمودند:

«ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ»

ترجمه: سپس، خلافت بر منهج نبوت قائم خواهد شد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه یمن

مترجم: مرصاد مرصوص

ادامه مطلب...

اسلام و دولت خلافت؛ عامل وحدت مردم و امحای تعصبات قومی، منطقوی و نژادی

  • نشر شده در سودان

(ترجمه)

به‌تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۹ م، احزاب درگیر در بندر سودان، بنی عامر و البیجا، توافق‌نامه‌ای را به‌منظور پایان دادن به جنگ قبیله‌ای که دوشنبه گذشته درگرفت، به امضاء رساندند. این درگیری‌های قبایلی یک‌بار دیگر پس از سخنرانی هفتۀ گذشته امین داوود، معاون جبهۀ انقلابی که پس از سال‌ها نبرد همراه سازمان جبهۀ انقلابی در مقابل دولت به سودان آمد، از سر گرفت و در نتیجه، شش تن کشته شدند و دها تن دیگر زخم برداشتند. او پس از پذیرایی گسترده‌ای که در خرطوم برایش برگزار شده‌بود، بیانیه‌ای را جهت تقرب به قبیله‌اش ایراد کرد و گفت که قبایل البیجا در اقلیت است. بناءً او با تحریک تعصبات قبیله‌ای و قومی مردم، خشم البیجا را برانگیخت و آتش نفرت قبایلی را در صفحات رسانه‌های اجتماعی شعله‌ور کرد. آن‌گاه که میوه‌های این نزاع پخته شد و زمان برداشت رسید، وی به شهر بندر سودان رفت. براساس گزارش صفحۀ باج نیوز: او توافق‌اش را با حاکم فعلی بحیرۀ سرخ زیرپا کرد؛ آنان توافق کرده‌بودند که تا دور بعدی مذاکرات جوبا هیچ سخنرانی را در ملای عام برگزار نکنند، ولی او این کار را انجام داد و جنگ درگرفت.

آنانی‌که در این کشور آشوب برپا می‌کنند و مردم را برپایۀ تعصبات قومی، منطقوی و قبیلوی به جان یکدیگر می‌اندازند، دولت و جریان‌های سیاسی هم‌دست غرب اند؛ آنان اند که آتش تجزیه را شعله‌ور می‌کنند. آن‌ها به‌منظور خدمت به منافع غرب کافر بین مردم این سرزمین دیوار تبعیض بنا می‌کنند و برای یک دستاورد سیاسی ناچیز به تجزیۀ سرزمین‌های پارچه پارچۀ مسلمانان می‌افزایند. این حکومت نیز ردپای حکومت قبلی را پی می‌گیرد.

عصر روز پنج‌شنبه، ۵ سپتامبر ۲۰۱۹م، حمدوک در یک کنفرانس مطبوعاتی نام‌های ۱۸ وزیرش را اعلان کرد و گفت که دو وزارت‌خانه‌اش بدون وزیر مانده‌است. او گفت: «ما می‌کوشیم این دو وزیر را نیز از شرق و نیل آبی برگزینیم.» (منبع: صفحۀ شبکۀ العربیه، ۶ سپتامبر ۲۰۱۹ م) این حکام بین مردم تمایز قایل می‌شوند و به‌عوض واحد کردن دیدگاه‌شان و رفع هرگونه تبعیض، آنان را براساس منطقۀشان صنف‌بندی می‌کنند!!

طرح حکومت انتقالی، یک "طرح فوق‌العاده" تحت نام "منطقه و دولت" است که از تأسیس احزاب سیاسی برپایه‌های دینی ممانعت می‌کند؛ ولی ایجاد احزاب بر اساسات منطقوی، قومی و قبیلوی را مجاز می‌داند، چون این خفت به نفع این سیاسیون و منبع درآمدشان است. اما مشکل، سپاه‌های مسلح این سیاسیون است که فقط از انزوا و بی‌عدالتی سخن می‌گویند و یک فکر سیاسی دقیق را برای پایان دادن به این وضع دنبال نمی‌کنند. آنان وارد مرداب رقابت بالای چوکی‌های وزارت شده‌اند، مانند جبهۀ انقلابی، جنبش آزادی‌بخش سودان و جناح الهیلو، که همراه حکومت در جوبا مذاکره کردند و خواستار توقف تقرر والیان و اعضای پارلمان، تا زمان رسیدن به یک توافق دیگر، شدند. بناءً تمییز و سهمیه‌بندی بین مردم این کشور، و حتی اصطلاحاً تمییز مثبت، ذهنیت این حکام را شکل می‌دهد تا آتش آشوب‌های این سرزمین شعله‌ور بماند، مردم را از هم متفرق کند، بین‌شان مرز ایجاد کند و آنان را به جان یکدیگر بیندازد!!

اسلام عزیر یگانه ایدیولوژی در تاریخ بشر است که ملت‌ها، نژادها و قبایل مختلف را زیر چتر یک امت جمع کرده‌است. خلفای مسلمانان عراق را که در آن اعراب و فارس‌های عیسوی، مزدکی و زردشتی سکونت داشتند، فتح کردند؛ هم‌چنان، آنان فارس را که در آن عجم‌ها، یهودیان، و رومی‌ها می‌زیستند، فتح کردند؛ آنان شام، یک ولایت/استان روم، را که در آن سوری‌ها، ارمنی‌ها، رومی‌ها و عرب‌ها زندگی می‌کردند، نیز فتح کردند. آنان شمال افریقا را که بربرها ساکن بودند، تصرف و سند، خوارزم، سمرقند و اندلس را نیز فتح کردند و تمام مردم آن مناطق را، بدون هیچ‌گونه تبعیض، در یک امت جمع کردند؛ چون فرامین اسلام نسبت به مردم دید انسانی دارد، نه نژادی، مذهبی و عقیدتی. به‌همین دلیل، احکام اسلام بالای همه قابل تطبیق است و بین مسلمانان و غیرمسلمانان هیچ فرقی وجود ندارد. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَلَا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَىٰ أَلَّا تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَىٰ﴾

[مائده: ۸]

ترجمه: دشمنی با جمیعتی، شما را به گناه و ترک عدالت نکشاند! عدالت کنید که به پرهیزگاری نزدیک‌تر است.

تمام مردم در حکومت اسلامی نزد محکمه/دادگاه برابر اند. هم‌چنان، دولت نیازهای هر ولایت را، بدون توجه به واردات‌اش به بیت‌المال (خزانۀ دولت)، تضمین می‌کند.

ای مسلمانان! حکومت و مراکز سیاسیِ هم‌دست غرب می‌خواهند قبیله‌گرایی را بین مسلمانان ترویج دهند و جنگ علیه اسلام را در صدر برنامه‌های‌شان قرار داده‌اند، پس از آنان برحذر باشید. از پروردگارتان الله سبحانه وتعالی اطاعت کنید و شعارهای فاسد جاهلیت را دور بیندازید. از حمایت مدافعین تعصبات منفور دست بردارید، سلاح‌های‌تان را به زمین بگذارید و مشاکل‌تان را همانند برادرانی حل کنید که این سخن الحق سبحانه وتعالی را می‌گویند:

﴿إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ﴾ [حجرات: ۱۰]

ترجمه: مؤمنان برادر یکدیگر اند.

و همان‌گونه که رسول الله صلی الله علیه وسلم حالت‌تان را توصیف کردند:

«الْمُسْلِمُ أَخُو الْمُسْلِمِ»

ترجمه: مسلمان برادر مسلمان است.

ان‌شاءالله در جنت نعیم بر تخت‌ها رو به روی یکدیگر قرار خواهید گرفت. بدانید که بی‌عدالتی، انزوا و همۀ تلخی‌های زندگی‌تان با تطبیق عدالت اسلام توسط دولت خلافت راشده ازبین خواهد رفت. بناءً برای فلاح دنیا و آخرت‌تان می‌گوییم:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ﴾

[انفال: ۲۴]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! دعوت الله (سبحانه وتعالی) و رسول الله (صلی الله علیه وسلم) را اجابت کنید هنگامی‌که شما را به سوی چیزی می‌خواهند که شما را حیات می‌بخشد.

حزب‌التحریر – ولایه سودان

مترجم: محمد حارث پویا

ادامه مطلب...

هیچ شرحی نیست؛ مگر شرح الله سبحانه‌وتعالی و نیست هیچ احکامی مگر احکام الله سبحانه‌و‌تعالی

(ترجمه)

محمود عباس، رییس جمهور حکومت فلسطین، با تصمیم دادگاه/محکمه مختصه حکمی را صادر کرد که بر بنیاد آن سن ازدواج برای هر دو جنس –به‌جز موارد خاص- به 18 سالگی تعیین شد.

تصمیم این قانون، پس از یک سری تصامیم و تقاضاها از سوی شورای زنان یا به اصلاح انجمن زنان اتخاذ شد که به ادعای خودشان  نگران حقوق زنان اند. در واقع می‌خواهند در مسیر سکولاریسم(جدایی دین از زنده‌گی) قدم رنجه فرمایند و تا باشد خودشان را از احکام و شریعت الله سبحانه وتعالی دور نگه‌بدارند. ‏قبلاً نیز، تجلی‌ و نشانه‌ها از هم‌چنین اقدامات وجود داشت؛ به‌طور مثال اجازه دادن و حتی تشویق به محافل مختلط، مسابقات رقص، مسابقات بی‌سیرت آوازخوانی و زیبایی، مداخله‌‌کردن بر احکام میراث و سرپرستی(قوامه) و صدها سمینار، جلسات، مقالات و کورس‌های را دایر کردند تا "خطرات ازدواج زودرس" یا به اصلاح خودشان ازدواج زیرسن را بیان بدارند.

تمام این و بقیه اقدامات تنها بخاطر اجابت دستورات غرب انجام شده است. طوری‌که آمال حمد، وزیر امور زنان حکومت فلسطین، اظهار نمود: «ازدواج زیر سن 18 سال از دید قوانین نهاد بین‌المللی سیداو(CEDAW) و از دید معاهدات و عرف جامعه و اجتماع و از دید اصول مدنی و حقوق سیاسی و هم‌چنین از دید معاهدات حقوق اطفال و احکام اطفال ممنوع می‌باشد که قبلاً این امر از سوی شورای مربوطه به تصویب رسیده بود که یک انسان تا سن 18 سالگی طفل محسوب می‌شود.» حمد گفت که این قدم نیک در زمینۀ فعالیت بخاطر حفاظت پیوند اجتماعی و کاهش قضایای طلاق در جامعه اتخاذ شد، که تقریباً 50 درصد این دو مشکل در گروه ازدواج‌های زیر سن 18 سال دیده می‌شود.

وای بر شما! شما چگونه جرات کردید که علیه احکام الله سبحانه و تعالی دست درازی و تجاوز بکنید؟ الله سبحانه و تعالی در قرآن‌کریم می‌فرماید:

﴿وَأَنْكِحُوا الْأَيَامَى مِنْكُمْ...﴾

[نور: 32]

ترجمه: ‏‏و مجرد‌ها (مردان بی‌زن و زنان بی‌شوهر) را به نکاح هم‌دیکر درآورید...

مراد از «الأَيَامي‌»: جمع أيِّم ، مردان و زنان بيوه است؛ ولی در اين‌جا مراد از مردان و زنان مجرد اعم از پسر و دختر و بيوه می‌باشد. (منبع: توضیح تفسیر نور) گواهی و شواهد آیه برای هرکس و برای هرزن مجرد بدون درنظرداشت سن به‌خصوص ازدواج، عام می‌باشد. بناً شما خود را چه فکر می‌کنید که قوانین الله سبحانه وتعالی را تغییر داده و علیه‌اش طغیان کنید؟! الله سبحانه وتعالی ذات یکتایی‌ست که از مخلوقات‌اش علم کامل دارد.

﴿أَلَا يَعْلَمُ مَنْ خَلَقَ وَهُوَ اللَّطِيفُ الْخَبِيرُ﴾

[ملک: 14]

ترجمه: ‏‏مگر كسی‌كه (مردمان را) می‌آفريند (حال و وضع ايشان را) نمی‌داند و حال اين كه او دقيق و باریک بين بس آگاهی است‌.

شما چگونه سن ازدواج را به 18 سالگی تعیین کردید و  احکامی‌که در مغایرت با احکام الله سبحانه وتعالی قرار دارد را قانونی ساختید، که مرحله بلوغ را سرحد میان ادای تکلیف و عدم‌اش تعیین کرده است، حتی باوجودی‌که از این امر آگاه بودید که یک دختر قبل از شروع عادات ماه‌(حیض) می‌تواند در نکاح دربیاید. طبق آیه قرآن‌کریم، الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَاللَّائِي يَئِسْنَ مِنَ الْمَحِيضِ مِنْ نِسَائِكُمْ إِنِ ارْتَبْتُمْ فَعِدَّتُهُنَّ ثَلَاثَةُ أَشْهُرٍ وَاللَّائِي لَمْ يَحِضْنَ...﴾

[طلاق: 4]

ترجمه: ‏زنان شما وقتی‌كه نااميد از عادت ماهيانه‌اند و هم‌چنين زنانی‌كه هنوز عادت ماهيانه نديده‌اند، اگر (درباره حكم عده ايشان) متردديد، بدانيد كه عده آنان سه ماه است...

به این معنی‌ست که یک دختر می‌تواند قبل از شروع عادت ماه(حیض) نکاح ازدواج بکند و نه این‌که به سن ادای تکلیف برسد، به اصلاح شما به سن 18 سالگی برسد. ‏تعداد کثیر قضایای طلاق را که می‌بینیم عاملش ازدواج‌های زیری سن نیست؛ ولی اکثریت علت‌هایش، البته مهم‌ترین‌اش تربیه نادرست دختر در خانواده می‌باشد که همین امر باعث بی‌احترامی و بی‌اطاعتی زن از شوهر می‌شود. ‏همین موضوع بزرگ کردن و تربیه دختر، پس از ازدواج باعث می‌شود که زن دیگر توانایی ادای مسوولیت خانه‌ی شوهرش و حتی مراقبت از اطفالش را نداشته باشد، زیرا آن دختر طوری تربیه و بزرگ نشده که در آینده نقش یک مادر و خانم‌خانه را ایفا کند، بلکه من‌حیث یک شاغل و رقیب کاری در عرصه کاروبار با مردان، تربیه شده است!

ای اهل سرزمین مبارک! اسلام ازدواج زودرس را به زنان(نساء) جبر و اکرا قرار نداده، بلکه آن را شرعاً جائز قرار داده است؛ یعنی هرکه و در هر سن و سال می‌تواند ازدواج بکند. تعیین سن برای ازدواج، آتشی از فساد را شعله‌ور می‌سازد که در هر جرقه‌ی آن فساد شدیدتری نهفته است. شما ای اهل سرزمین مبارک فلسطین! این تصمیم را رد کنید که در واقع از مفاهیم غربی سرچشمه گرفته است و در مغایرت با احکام الله سبحانه وتعالی قرار دارد، این امر فحشاء و فاحشگی را در جامعه پخش می‌کند، به‌خصوص در پرتو روشن‌فکران و عصر آزادی و هم‌چنین تشویق به روابط خارج از چارچوب‌ ازدواج(زنا) را می‌نماید.

﴿إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَن تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ﴾

[نور: 19]

‏ ترجمه: ‏بی‌گمان كسانی‌كه دوست می‌دارند گناهان بزرگی (هم‌چون زنا) در ميان مؤمنان پخش گردد، ايشان در دنيا و آخرت، شكنجه و عذاب دردناكی دارند. الله می‌داند (عواقب شوم و آثار مرگ‌بار اشاعه فحشاء را) و شما نمی‌دانيد( ابعاد مختلف پخش گناهان و پلشتی‌ها را).

بخش زنان در دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر 

مترجم: زکریا وهاج

ادامه مطلب...

این مساوات نه، بل در بند کشیدن است!!

(ترجمه)

خبر:

مجلس وزرای تونس چند روز قبل مسوده‏ای را در مورد احوال شخصی به تصویب رسانید که مساوات در امر میراث بین زن و مرد را در بر دارد و به زودی طرح مذکور به خاطر تصویب شدن به پارلمان پیشکش خواهد شد تا به مرحله اجرا درآورده شود.

تبصره:

از هنگام صدور دستورات احوال شخصی در سال 1956 میلادی، دموکرات‏ها تونس را یکی از بازترین جوامع دولت‏های عربی در امر "آزادی زن" و "الگوی بارز در کسب حقوق زنان" به شمار می‌آورند. تونس از جملۀ نخستين کشورهای‌ست که شامل پیمان سِیداو گردیده است و در 2014م تصویب قانونِ اساسى جدید در این کشور راه را براى تأمین مساوات بین زن و مرد هموار ساخت. پس از الغاء قانون که توسط ریاست جمهوری به قانون نژادپرستانه متهم شده بود، از سپتامبر 2014 به بعد، به تونسی‏ها اجازه ازدواج با غیر مسلمانان داد شد. همه‌اى ما تصمیم کمسیون آزادی‏هاى فردی را شیندیم که لغو اعدام و اعتراف به هم‌جنس‌گرایی را در برداشت و دیدیم که با چه وقاحت و بی‌حیایی اجازه افطار در ماه مبارک رمضان به صورت علنی را خواستار شدند. در روز جهانی زن شنیدیم که سبسی مساوات بین زن و مرد را در امر میراث، براى کسی‌که به آن میل دارد اعلان نمود و این قانون که چند روز قبل مجلس وزاء در آخرین مسوده‏اش به تصویب رساند؛ هیچ تحرک وعكس العمل از جانب حزب النهضه را چه در امر مخالفت با آن و یا عدم تطبیق آن در پی نداشت.

حکومت تونس به رياست و سرپرستی سبسی بر تحدی و تجاوز از احکام الله و شریعت او تعالی با گزافه‌گویی، غرور و انداختن خود در آغوش دشمنان اسلام تأکید بر ادامه آن دارد. او بر جدایی بین قضایای امت و دین آن و در بین رعیت و مصلحت آن پافشاری دارد. حال‌آنكه شریعت پروردگار جهانیان واضح و روشن است و در اين مورد (ميراث) آیات آن قطعی الثبوت و قطعی الدلالت است که برای بحث، توجیه و اجتهاد آن مجالی نیست.

﴿وَإِن كَانُواْ إِخْوَةً رِّجَالاً وَنِسَاء فَلِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الأُنثَيَيْنِ﴾، ﴿يُوصِيكُمُ اللَّهُ فِي أَوْلَادِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الْأُنثَيَيْنِ﴾

[نساء: 176-11]

ترجمه: و اگر برادرادران و خواهران با هم باشند؛ هر مردى به اندازۀ سهم دو زن میراث می‌برد. الله در بارۀ (ارث بردن) فرزندان‌تان به شما فرمان مى‌دهد و بر شما واجب مى‌گرداند که بهرۀ یک مرد به اندازۀ بهرۀ دو زن است.

و این حکم شرعی نیاز به این ندارد تا ما آن را توجیه و تحریف کنیم و یا در دفاع از آن بگویم که این تبعیض علیه زن نیست. این آیات از جانب الله سبحانه وتعالى می‌باشد، ذاتی‌كه تسلیم شدن در برابر اوامرش، رضايت از دساتیرش و اطمینان بر عدالت‌اش را بر مسلمانان الزامی گردانیده است. آن جا كه می‌فرماید:

﴿ومَنْ يَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَيَتَعَدَّ حُدُودَهُ يُدْخِلْهُ نَاراً خَالِداً فِيهَا وَلَهُ عَذَابٌ مُهِينٌ﴾

[نساء: 14]

ترجمه: و آن کسی‌که از الله و پیامرش نافرمانی کند و از مرزهاى الله درگذرد؛ الله او را به آتش وارد می‌گرداند که جاودانه در آن می‌ماند و ا را عذاب خوار کننده‌ای است.

پس منتظر چه هستید ای اهل تونس؟! یا این‌که شما نیز موافق این اباطیل فاسد شده و فاسد کننده هستید؟! پروردگارا! هرچه دولت خلافت بر منهج نبوت را براى ما نصيب فرما، دولتی‌که در تبعیت دستورات و تطبیق احکامت؛ فردی، گروهی و در در ساختار دولت، عمل می‌کند.

نويسنده: مسلمه الشامي (أم صهيب)

مترجم: عبدالقدیر مخلص

ادامه مطلب...

حکام خائن و طوفانِ از جنگ‏ها و بحران‏ها در یمن!

(ترجمه)

خبر:

حکومت موافقت‌اش را در راستای ورود کشتی‏های حامل فراورده‏های نفتی اعلان نموده و ملیشه‌‏های حوثی باعث مختل شدن روند تخلیه این کشتی‏ها در بندر الحدیده شدند.

منبع مسؤل شرکت نفت یمن گفت: شرکت نفت یمن در امر به پایان رساندن ترتیبات فنی برای ازسرگیری استخراج نفت خام، برای اولین بار بعد از توقف آن در سال 2015 میلادی، نظارت خواهد داشت.

تبصره:

اهل یمن باید بدانند، نفت و دیگر معادنی‌که در بستر سرزمین‏های اسلامی قرار دارد، ملکیت عامه است و تنها دولت است که بر آن نظارت داشته برای مسلمانان و تحت پوشش قرار دادن نیازهای‌شان به مصرف می‏رساند. یمن، سرزمینی‌که الله سبحانه وتعالی آن را به وسیله همین ثروت‏ها غنی و حاصل‏خیز گردانیده و ضامن یک زنده‏گی مرفه برای فرزندان آن است؛ به شرطی که به گونه‏ای از آن استفاده شود که شریعت اسلامی امر استخراج آن را داده است. اما آنچه از فقر و تنگ‏دستی، انحطاط و سختی به وجود آمده همه به علت ملی‌سازی این ثروت‏ها برای دولت و اعانه کردن آن برای شرکت‏های بیگانه به ارزش ناچیز و هم‌چنان خصوصی‌سازی این ثروت‏ها برای سرمایه‌داران و شرکت‏های آنان است بدون آن که به امت مسلمه، زنده‏گی این امت و حق آن کدام توجهی داشته باشند. این‌گونه بحران‏ها چه با از بین بردن نفت و گاز باشد یا دیگر مواد خدماتی، در حقیقت سیاست بازی‏گوشانه‏ای‌ست که می‏خواهند با این سیاست مردم یمن را از مطالبه حق‌شان گمراه نموده و در توجه‌شان به جریانات واقع در این سرزمین انحراف به وجود آورند. پس آنچه، از برداشتن حمایت از فراورده‏های نفتی چه از آغاز آن که به نام الجرعه یاد می‌شد و از سال 2007 الی 2010 میلادی و سال‏های بعدی و اقع شده و یا در آینده واقع خواهد شد، از همین خاطر است و این‏ها را صندوق نقدی برای نظام‏های‌که یکی پس از دیگر، چه در عهد ریاست علی عبدالله صالح، جنایت‌کار و مزدور انگلیس، یا معاونش، کسانی‌که بعد از انقلاب 2011میلادی بر یمن حکومت کرده اند، به دلیل قرضه‏های سودی وضع کرده است.

آن چه در سال 2014 میلادی رخ داد، وقتی‌که حمایت از بنزین برداشته شد و حوثی‌ها به خاطر سقوط الجرعه قیام نمودند و بعد از داخل شدن حوثی‏ها در صنعاء، در جریان سال‏های جنگ و بحران‎های نفت و گاز و مسدود شدن راه و تنگ ساختن عرصه برای طرف‌های درگیر، همه به علت درگیری نماینده‏گان کفار است. این‏ها به خاطر تنگ ساختن عرصه به یمنی‏های شکست خورده و تحمیل کردن سیاست‌شان بر آن‌هاست، استعمارگران عمداً این بحران‏ها را به وجود آورده اند تا مردم یمن به هرگونه راه‌حل برای بیرون رفت از این بحران‏ها راضی شده و هم‌چنان به خاطر مطالبه حق‌شان دوباره قیام نکنند و اهل یمن را در وضعیت قرار داده اند که به خاطر رسیدن به حق‌شان انتظار سازمان‏های غربی را می‏کشند. این‏ها بحران‏های‌اند ساخته و پرداخته خود سازمان ملل؛ اهل یمن را به حالت قرار داده که دروازه‏های این سازمان‏ها را دق الباب نموده و در انتظارشان به سر می‏برند، در حالی‌که سرزمین‌شان مملو از سرمایه‌هاست.

ای اهل یمن! این را بدانید که طرف‌های درگیر بر شما چیزهای را دیکته می‏کنند که از طرف باداران استعمارگرشان بر آن‏ها دیکته می‏شود و از شما می‏خواهند که اوامر، راه‏حل‏ها و برنامه‏های آن‏ها نافذ گردانید. این را نیز بدانید که یگانه راه‏حل مناسب و درست خواستار شدن حق‌تان و گرفتن آن از کسانی‌ست که بر شما حکومت می‏کنند و هم‌چنان رد کردن آن‏ها و نپذیرفتن نظام آن‌هاست. برشماست تا تطبیق شریعت پروردگار تان را در سایه دولت اسلامی خواستار شوید؛ دولت خلافتی‌که در بین‌تان شریعت الله را به خاطر این که سرزمین‌تان را به نعمت‏هایش برکت داده‌است، تطبیق نماید و آن را رحمتی از طرف پروردگار‌تان بدانید.

این حزب التحریر است که در راستای اقامۀ این دولت با صدق و اخلاص کار می‏کند؛ حزبی که از خود شما و در بین شماست و بر رهروانش دورغ نمی‏گوید. همانا الله سبحانه وتعالی رسانندۀ امر خویش است و هر چیز را اندازه‏ای بخشیده است.

مترجم: عبدالقدیر مخلص

ادامه مطلب...

مبارزات‌ نمایشی کُشتی زنان یا میدان مبارزه بر ضد مفاهیم و اساسات اسلام!؟

(ترجمه)

خبر:

برای نخستین‌بار مسابقات کشتی زنان در ریاض پایتخت عربستان سعودی از سوی سازمان کشتی تفریحی WWE برگذار شد. این رویداد بحث و تبادل نظر گستردۀ جامعه سعودی را برانگیخته است و برگذار کنندۀ این مسابقات را که سازمان تفریحی و سرگرمی به سرپرستی ترکی آل الشیخ است، متهم به زیر پای کردن ارزش‌های این جامعه اسلامی می‌نمایند و بیشتر کاربران شبکه‌های اجتماعی به رد این افعال پرداخته و اجرای چنین مسابقات را در سرزمین مقدس حرمین زشت و ناپسند خوانده اند. از طرف دیگر برخی از استفاده‌جویان حمایت خود را از این فعالیت‌ها ابراز داشتند. (منبع: شبکه الجزيره)

تبصره:

محمد بن سلمان توسط فاسد کردن مفاهیم مردم تحت نام طرح "اصلاحات" خود می‌خواهد وفاداری و فرمانبرداری‌اش را به کشورهای غربی ثابت کند. وی به کمک سازمان تفریحی و سرگرمی آنچه را که می‌خواهد، در میان مردم عربستان سعودی پخش می‌کند و از بدو تأسیس این سازمان تا کنون زشتی‌ها و فحاشی‏ها را گسترش داده و به تمام اساساتی‏که جامعه را رهبری می‏کند، ضربه می‌زند و هم‌چنین از ابتکارات این سازمان، ایجاد دولت سکولار و القای مفاهیمِ تمدنِ پوسیده غرب در بین مردم این سرزمین مقدس می‏باشد.

تغییرات و اصلاحات در سیاست خارجی و تغییر وزراء برای موافقه نمودن با روش‌های دلخواه که حکام این کشور در جهت جلب رضایت غرب انجام می‌دهند و تجدید وزراء برای جان دادن در سیاست خارجی بی‌جان و دیپلوماسی عقب‌افتاده‌اش، به ویژه پس از جنایات علیه مردم یمن و کشته شدن خاشقجی، انجام می‌گیرد. سیاست خارجی و اصلاحات وی هم‌چنین شامل راه‌اندازی ویزای توریستی برای نخستین‌بار در تاریخ این کشور بود. هم‌چنین اجازۀ ویزا برای 48 کشور جهان که اکثر آن‌ها از اروپا بودند؛ بخاطر تشویق ورود گردشگران صورت گرفت. فریاد خنده‌دار و گریه‌آمیز است که ویزا به بسیاری از کشورهای مسلمان که برای انجام حج یا عمره می‌روند، تحمیل می‌شود. به دلیل احیای جهان‌گردی در این کشور که اولین تجربه‌اش بود، به لطف آن، عربستان سعودی تنها در مدت 33 روز 77 هزار گردشگر خارجی با ملیت‏های مختلف را دریافت کرد که اکثر آن‌ها از چین و انگلیس بودند.

پوشش عظیم رسانه‌ای این رویداد که در سرزمین حرمین رخ داده است، برای برجسته ساختن آن تا در نتیجه فضا را تحت کنترول خویش درآورند و آشکار نمودن آن تا اين‌كه دور و نزدیک بدانند که در سرزمین مقدس حرمین چی می‌گذرد؛ اما اين فریب‌شان برای امت اسلامی آشکار و واضح می‌گردد؛ هرچند این حکام احمق در پی گسترش فساد در آن سرزمین مقدس و پوشاندن عزت و بزرگی آن باشند؛ حتی بعد از این‌که دهان علماء را توسط کشاندن‌شان بسوی زندان‌ها ببندند و علمای درباری که نه حق را می‌گویند و نه هم از دین دفاع می‌نمایند را جایگزین‌شان نمایند.

با "لباس متوسطی" -که ما آن را می‌نامیم– مسابقه‌ای کشتی را برای زنان در سرزمین مقدس حرمین میان دو زن برگزار کردند، یکی‌شان از افسانه‌های کُشتی زنان است و دستاوردهای زیادی دارد؛ دیگری نیز یک زن تازه به دنبال مشهور شدن در جهان است. به گفته استفانی مکماهون که بیان داشت: با این کُشتی قصد دارد زنان را در عربستان سعودی به شکل گله گوسفند جمع نماید تا این‌که دیگر زنان آن‌هار را مشاهده و الگوی خویش قرار داده و در مسیر آن حرکت کنند.

یک سال از آن زمان می‌گذرد که ادارۀ ورزش عربستان سعودی بخاطر ظاهر شدن زنان با "لباس‌های نامناسب و به‌شکل نیمه برهنه" در تلویزیون در جریان جشن مهرگان در مسابقات بزرگ موترهای "رویال رامبل" معذرت خواهی کرد؛ ولی امروز موقف کاملاً متضاد را به دلیل ظاهرشدن این مسابقات و افزایش اختلاط بین زنان و مردان افتخار نمودن به آن را که یک چالش آشکاری در مقابل ارزش‏ها، اساسات جامعه و عرف و عنعنات‌اش محسوب می‏شود، اختیار کرده است.

مترجم: احمد صابر خالد

ادامه مطلب...

رژیم بجوا-عمران با اتخاذ سکوت در خصوص سرکوبی مسلمانان اویغور، آخرت‌اش را در برابر وام‌های چین می‌فروشد

  • نشر شده در پاکستان

(ترجمه)

فاش شدن تقریباً 400 اسناد دولت چین این واقعیت را ثابت کرده است که مجبور کردن مسلمانان به ترک اسلام از طریق بازداشت و توقیف آن‌ها در اردوگاه‌های اجباری، سیاست رسمی چین را نشان می‌دهد. علاوه بر این، رئیس جمهور چین در سال 2014 شخصاً دستور این سرکوب وحشیانه را صادر کرد. گزارش‌های گوناگون به طور تخمینی نشان می‌دهند که به ترتیب یک تا سه میلیون مسلمان جمعیت داخلی را تشکیل می‌دهد. شدت و فشار این سرکوب را می‌توان از این واقعیت درک کرد که مقامات چینی مرتباً از خانه‌های مسلمانان دستگیرشده بازدید نموده و به حرمت زنان باعزت تجاوز می‌کنند. عمل مجبور کردن مردان به تراشیدن ریش، کنارگذاشتن لباس‌های اسلامی توسط زنان، ممنوعیت روزه گرفتن و وادار کردن امامان مساجد به رقصیدن، در چند سال گذشته در چین ادامه دارد. بناءً به نظر می‌رسد که رژیم آتئیست چین در ازای وام‌ها و سرمایه‌گذاری، ایمان رژیم باجوا-عمران را خریده است؛ زیرا این رژیم سکوت را نسبت به ظلم و ستم مسلمانان اویغور از ترکستان شرقی اشغالی توسط دولت چین پذیرفته و با بی‌شرمی تمام نسبت این ظلم و ستم ادعای بی‌خبری می‌کند.

امروز، مسلمانان هم‌چو یتیمانی بی‌سرپناه از نعمت دولت خلافت محروم مانده و هیچ‌کس به دادشان نمی‌رسد. مسلمانان فلسطین، میانمار (برما)، چیچین و ترکستان شرقی اشغالی امروز مراقب و نگهبانی ندارند.  چین هم‌چنین بخشی از کشمیر را اشغال می‌کند. این دولت اسلامی بود که مسلمانان مظلوم و ستم‌دیده همیشه نجات یافته و انتقام خود را از استبدادگران می‌گرفتند. این دولت اسلامی بود که قبیله یهودی بنی قینقاع را به نسبت آن‌چه که با یک زن مسلمان انجام داده بودند از مدینه اخراج کرد. این دولت اسلامی بود که محمد بن قاسم را با لشکرش برای پاسخ به ندای زنان مسلمان اسیر شده توسط راجا ظاهر، نیاکان مودی، در خصومت علیه مسلمانان فرستاد. این معتصم بالله خلیفه عباسی بود که در پاسخ به ندای یک زن بی‌چاره مسلمان که با فریاد زدن نام خلیفه از آن کمک خواست، با ارتش هزاران نفری، متشکل از سوار و پیاده، بالای قوی‌ترین قلعه رومیان ستمگر به منظور انتقام و اعاده عزت زن مسلمان حمله کرد. حتی هنگامی‌که رسول الله صلی الله علیه وسلم  توافق آتش‌بس صلح حدیبه را با قریش مکه امضا کرد، وی از بازگشت‌دادن زنان مسلمان قریش که به مدینه مهاجرت کرده بودند با اشاره به این‌که زنان در توافق آن‌ها گنجانده نشده است، امتناع ورزید. اما اینک حاکمان پاکستان فقط تحت حمایت از استعمار چین فعالیت می‌کنند؛ چون از منافع امریکا در منطقه محافظت می‌کند. بنابراین، بر ماست تا خودرا از غلامی غلامان نجات دهیم؛ زیرا ما یک امام داریم و آن کسی ا‌ست که از مسلمین و منافع آن‌ها محافظت خواهد کرد. رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«إِنَّمَا الإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»

(رواه مسلم)

ترجمه: بی‌گمان امام (خلیفه) سپرى است که از ورای او جنگیده می‌شود و به او پناه برده می‌شود.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: کریم خان

ادامه مطلب...

رابطه با پدرِ شوهری‌که کافر است!

  • نشر شده در فقهی

(ترجمه)

پرسش:

السلام علیکم ورحمت الله وبرکاته!

زن مسلمانی با یک مرد مسلمان ازدواج کرده که پدرش کافر بود، آیا پدر کافر شوهر محرم برای زن شده می‌تواند و آیا برای زن جائز است که عورت خود را برای پدر شوهرش ظاهر کند؛ مثلی‌که زن برای پدر مسلمان شوهر ظاهر می‌کند؟

پاسخ;

وعلیکم السلام ورحمت الله وبرکاته!

پدر شوهر از جمله‌ی محارم شرعی است، برابراست که مسلمان باشد یا غیرمسلمان؛ چون آیه مبارکه  ﴿أو آباء بعولتهن﴾ برای پدر مسلمان شوهر خاص نشده است و به همین دلیل رابطه با ایشان یک‌سان است، برابر است که مسلمان باشد و یا کافر. و درحدیثی آمده: بدون شک که رسول الله صلی الله علیه وسلم بر عمل أم المومنین أم حبیبه دختر أبی سفیان برعدم حجاب نکردنش نزد پدر کافرش سکوت اختیار کرد و آن زمانی بود که بخاطر ابوسفیان برای تجدید عهد صلح حدیبیه به مدینه آمد و در پیش پدرش حجاب نکرده بود. بناءً این سکوت وی صلی الله علیه وسلم دلیل برین است که نزد پدر شوهر حجاب نکردن درست است. اگرچه که کفر پدر غیرمسلمان باعث حجاب نکردن از او می‌شود، به این معنی که﴿أو آبائهن﴾ گذشت و آیه ﴿أو آباء بعولتهن﴾ به نسبت محرم بودن پدر کافر و مسلمان مساوی هستند و به همین شکل از آیه ﴿آباء بعولتهن﴾ واضح می‌گردد که  برای زن مسلمان جواز دارد که با پدر کافر شوهرش معامله‌ای کند که برای پدر مسلمان شوهرش به نسبت عورتش کرده می‌شود. این موضوع جواز دارد و واجب نیست؛ به این معنی که کشف عورت به مرد محرم مسلمان جائز است و عدم کشف هردو جائز است. من ترجیح می‌دهم که زنان مسلمان نزد محارم کافرشان به‌دلیل کفر آن‌ها خیلی کم‌ عورت خود را کشف کنند.

برادرتان عطاء بن خلیل ابوالرشته

مترجم: حبیب

ادامه مطلب...

ترامپ باید من‌حیث اسیر جنگی برای محاکمه آورده می‌شد، نه این‌که به حیث فاتح جنگ به افغانستان آمد! Featured

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا پنج‌شنبه شب ۷ قوس برای اشتراک در مراسم «عید شکرگزاری» در یک سفر غیر‌منتظره وارد افغانستان شد و پس از دو ساعت دیدار با نیروهای امریکایی در پایگاه بگرام با عجله افغانستان را ترک گفت. درین مورد نکات ذیل قابل مکث است:

  • ترامپ قاتل سرسخت مسلمانان، نباید فاتحانه از افغانستان دیدار می‌کرد، بلکه باید منحیث اسیر جنگی دولت خلافت با دستان و پاهای بسته در قبال میز محاکمۀ قاضی مسلمان قرار می‌گرفت و به مجازات اعمال تروریستی و وحشی اش علیه مسلمانان می‌رسید.
  • برای تمام غلام اندیشان ثابت ساخت که امریکا در قبال مردم افغانستان به هیچ‌گونه ارزشی متعهد نبوده و تمام شعارهای از قبیل؛ نظام دموکراسی، حقوق بشر، حقوق زن، آزادی‌ها و ... که به بهانه‌ی آن افغانستان را اشغال نموده بود، دروغ محض بوده است و تنها منافع استعماری و ترس از به میان آمدن دولت اسلامی‌ است که پای امریکا را به این سرزمین کشانده است.
  • از جریان این سفر روان دشمنی امریکا علیه مردم مسلمان و مجاهد افغانستان به صراحت احساس می‌گردد. چون انتخاب روز «عید شکرگزاری» امریکایی‌ها، سفر ناگهانی و غیر منتظره، ملاقات تنها با غلام درجه یک بدون اشتراک سایر رهبران افغان آن هم در یک پایگاه نظامی، پوشیدن لباس زرهی در زیر لباس‌هایش، سخنرانی از پشت دیواری از بوجی‌های دفاعی مانند موضع جنگی، همه دلالت برین دارد که افغانستان سرزمین دشمن است و نباید در سرزمین دشمن از تدابیر امنیتی غفلت ورزید.
  • هدف اصلی این سفر ترامپ جزء برنامۀ کمپاین انتخابات ریاست جمهوری امریکا و اعلام از سرگیری مذاکرات با طالبان و روحیه دادن به سربازان شکست خورده اش بود، که عنقریب توسط برنامه صلح اسالیب اشغال‌گرایانه شان به اسالیب استعماری مبدل می‌گردد و تعدادی زیادی از نظامیان شان به امریکا برگشت خواهند کرد.

پس ای مسلمانان! بر حُکام خاین و نظام‌های مزدور سرزمین‌های اسلامی اعتماد نکنید، چون همه‌ای آنان جزء برنامه‌های کفار اند و همچو حُکام و نظام‌های سعودی، پاکستان، ترکیه و سایر سرزمین‌های اسلامی، اشرف‌غنی نیز از خود آن‌هاست و هیچ تعلقِ به مسلمانان افغانستان ندارد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان

ادامه مطلب...

حقارت و زبونی رئیس جمهور افغانستان در پایگاه بگرام سرنوشت یک حاکم مزدور را به نمایش گذاشت Featured

رئیس جمهور امریکا در یک سفر کمپاینی انتخاباتی وارد افغانستان شد و به مناسبت «روز شکرگزاری» با سربازان امریکایی دیدار کرد. در این میان رئیس جمهور افغانستان خلاف تمام اصول دولت‌داری و اخلاقی برای دیدن دونالد ترامپ به پایگاه امریکایی‌ها در بگرام شتافت و اوج ذلت ‌اش را به نمایش گذاشت. رئیس جمهور افغانستان در این دیدار تمامی تلاش‌های خود را به خرچ داد تا با تملق و چاپلوسی به همتای امریکایی‌اش بقای خود را در آیندۀ قدرت افغانستان تضمین کند، که اکثریت مردم آن را حقارت تاریخی نامیده‌اند.

رئیس جمهور افغانستان در سخنرانی‌اش از فداکاری نیروهای امریکایی در افغانستان ستایش کرد و با افتخار اعلام کرد که در طول دورۀ حکومتش تلفات نیروهای امریکایی به 52 تن کاهش یافته است. رئیس جمهور افغانستان اما نگفت که برای کاهش تلفات نیروهای امریکایی، مردم افغانستان چه قیمت بزرگی پرداخته‌اند و باعث رونق تجارت تابوت سازی، قبرکنی و قبرفروشی در کشور شده است. در طول پنج سال، پنجاه هزار نیروهای امنیتی افغان چوب سوخت جنگ امریکا قرار گرفتند و صدها هزار غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

هرچند رئیس جمهور افغانستان در طول زمام‌داری‌اش در مقایسه با بلندپایه‌ترین جنرالان و خون‌آشام‌ترین سربازان امریکایی برای منافع امریکا بیشتر خدمت کرده است، اما با آن هم سرنوشت نهایی یک حاکم مزدور، زبونی است که رئیس جمهور امریکا وی را در پایگاه بگرام به بدترین شکل آن توهین کرد.

مردم مسلمان افغانستان باید بدانند که دموکراسی رهبران بی‌غیرت را تربیه می‌کند که هیچ عزت و افتخاری در وجود آن‌ها دیده نمی‌شود، آن‌ها تنها به بقای قدرت خویش می‌اندیشند ولو این‌که به هر قیمتی باشد. احساس انسانی در وجود آن‌ها مرده است و ذرۀ شرم ندارند و غلام و سرسپردۀ باداران خویش اند، در حالی‌که باداران شان هیچ اهمیتی به آنان نمی‌دهند. درحالی‌که در تحت چتر نظام اسلام، رهبران شجاع، باعزت و غم‌خوار امت پدید می‌آید که از خون، عزت و ناموس مسلمانان دفاع می‌کنند و همچو حُکام فعلی لکه‌ی ننگ بر جبین امت نمی‌باشند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان

ادامه مطلب...
Subscribe to this RSS feed

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه