یکشنبه, ۲۱ صَفر ۱۴۴۱هـ| ۲۰۱۹/۱۰/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
حزب التحریر-ولایه ترکیه، مجلس افطاری سالانه‌‌اش را در این ماه رمضان ۱۴۴۰هـ.ق در شهر استانبول تحت شعار "ماه رمضان؛ زمان بیداری" برگزار نمود
بسم الله الرحمن الرحيم

حزب التحریر-ولایه ترکیه، مجلس افطاری سالانه‌‌اش را در این ماه رمضان ۱۴۴۰هـ.ق در شهر استانبول تحت شعار "ماه رمضان؛ زمان بیداری" برگزار نمود

(ترجمه)

به تاریخ ۸ رمضان ۱۴۴۰هـ.ق، "سازمان‌های عمومی غیردولتی(NGOs)" و نماینده‌گان مطبوعات ترکیه باهم در برنامۀ فراخوان افطاری حزب التحریر در "باغ تفریحی توپ‌قاپی دور یک میز جمع شدند.

شعار فعالیت‌های افطاری امسال حزب در اکثریت شهر‌های ترکیه در سراسر این ماه پر برکت رمضان چنین است: «ماه رمضان؛ زمان بیداری.» در این فراخوان، ‏نماینده‌گان مطبوعات از "روزنامۀ ینی عاکف(Yeni Akit Newspaper)، روزنامۀ میلات(Milat Newspaper)، خبرگزاری اِنکه(İlke) و تی‌آر‌تی جهان(TRT)" اشتراک ورزیده بودند. هم‌چنان، نماینده‌گان "سازمان‌های غیردولتی(NGOs)"، بنیادها و انجمن‌های خیریه من‌جمله: "المظلوم(Mazlumder)، الحر(Özgürder)، القلم(Kalemder)، مسجد معروف(Maruf Mescidi)، إلكاف(İlkav)، وقف امام بخاری(İmam Buhari Vakfı)، أكداف(Akdav)، وقف القرآن للحكمة(Kur’an’a Hizmet Vakfı)، وقف السير(Siyer Vakfı)، جمعیت ضعیفان(Mustazaflar Cemiyeti)، جمعية القدس الدولية للتعليم و البحث(Uluslararası Kudüs Eğitim ve Araştırma Derneği)، جمعيت علمی سوريه(Suriye İlim Derneği)، توكاد(Tokadder)، القارئ(Okurder)، الشمعة(Mumder)، جمعيت حراء(Hira Derneği)، جمعيت صدای امت(Ümmetin Sesi Derneği)، مجلۀ توحيد(Tevhid Dergisi)، شباب أدرنة الإسلامي(Edirne İslâm Gençliği)، مجتمع اصلاح و دعوت(Islah ve Davet Cemiyeti)، مدارس التنبيه(Tembih Medreseleri)"؛ هم‌چنین به شمول نماینده‌های متذکره فوق، مهمانان دیگر نیز قدم رنجه فرموده بودند که از همۀشان به خوبی استقبال شد.

از جانب دیگر، تاجران، وکلا، دانشگاهیان، داکتر‌ان، نماینده‌گان احزاب سیاسی و نویسنده‌گان نیز در این فراخوان افطاری پربرکت حضور داشتند. در این فراخوان خیر و برکت افطاری؛ مسلمانان از سرزمین‌های فلسطین، سوریه، ترکستان شرقی، ازبکستان و آسیایی مرکزی نیز شرکت نموده بودند. 

مجلس فراخوان افطاری با تلاوت چند آیه از کلام الله مجید و دعای افطار، توسط حفیظ محمد عاکف در باغ تفریحی توپ‌قاپی، منطقۀ مشهور به‌نام قصر سلطان محمد فاتح، آغاز شد. به تعقیب آن با سخنرانی افتتاحیۀ دکتور رمضان جوموش، نمایندۀ "مجلۀ تغییرات رادیکال(Köklü Değişim Medya)" و محمود کار، رییس دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه ترکیه و هماهنگ کنندۀ عمومی مجلۀ تغییرات رادیکال، از اشتراک و حضور مهمانان در این فراخوان قدردانی صورت گرفت.

محمود کار از اشتراک مهمانان در مجلس فراخوان افطاری ابراز امتنان نمود و به‌طور کوتاه از کمپاین "ماه رمضان؛ زمان بیداری" یادآوری نموده و کمپاین را به معرفی گرفت. ‏محمود کار گفت: «مسلمانان در سراسر جهان یک‌بار دیگر از ماه رمضان با غم و اندو، اشغال، تهاجم کفار و استثمار بلاد اسلامی، که حتی در این ماه رمضان تشدید یافته، تجلیل به عمل ‌آوردند.»

محمود کار اشاره نمود که مسلمانان جهان در یک حالت خواب قرار دارند و این شعار‌ها، قهرمان‌سازی و افکار غربی؛ مانند سیکولاریزم، دموکراسی و قوم‌پرستی باعث نمی‌شود که آن‌ها را از خواب غفلت بیدار کنند؛ بلکه این نظام اسلام است که توسط اجرای شامل قوانین اسلامی در تمام جوانب زنده‌گی امت، مسلمانان را از خواب غفلت بیدار می‌کند. محمود کار اظهار نمود: «غربی‌ها از خود قدرت و دولت مقتدر دارند و در پخش و گسترش عقاید و ایدیولوژی‌شان دست باز دارند؛ زیرا صاحب قدرت هستند؛ مگر ما مسلمانان نه اقتدار و نه دولت داریم. فلهذا ما استدعاء می‌کنیم که این آخرین رمضانی باشد که ما بدون اتحاد امت مسلمه و بدون خلافت راشده زنده‌گی می‌کنیم!»

در اخیر مجلس، نویسنده و عالم دین، عبدالله امام اوغلو، رییس کمیتۀ ارتباطات مرکزی حزب التحریر، چند دقیقۀ محدود در مورد اعمال صالحه سخنرانی کوتاه نمود. عبدالله امام اوغلو تأکید نمود؛ در پهلوی روزه‌گرفتن و نمازخواندن در جریان ماه مبارک رمضان، افضل‌ترین و مهم‌ترین عمل صالحه، در واقع دعوت در راه ازسرگیری زنده‌گی اسلامی می‌باشد، که این امر تحقق نمی‌یابد؛ مگر با تأسیس مجدد خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت.

پس از سخترانی کوتاه عبدالله امام اوغلو، مجلس افطاری با بلند کردن دست دعا به سوی رب العالمین خاتمه یافت.

#ماه_رمضان_زمان_بیداری

#RamazanUyanışZamanı

نمایندۀ دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر در ولایه ترکیه

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه