شنبه, ۲۰ رمضان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۵/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
اندونیزیا: به مناسبت ماه رجب؛ یادآوری فرضیت برپایی خلافت به امت!
بسم الله الرحمن الرحيم

اندونیزیا: به مناسبت ماه رجب؛ یادآوری فرضیت برپایی خلافت به امت!

(ترجمه)

رجب المحرم ماه مبارک است، در این ماه رویدادهای بزرگ در زندگی مسلمانان رخ داده است. در این ماه واقعۀ اسراء و معراج برای رسول الله صلی الله علیه وسلم رخ‌داد. در این ماه مسجد مبارک الاقصی و بیت المقدس در سرزمین مبارک(فلسطین) از چنگ صلیبی‌ها به دستان صلاح الدین ایوبی آزاد گردید. هم‌چنان، در این ماه در بیست‌وهشتم رجب المحرم سال 1342هـ.ق واقعۀ غم‌انگیزی رخ داد: دولت اسلامیی‌که اساس و تهداب آن را رسول الله صلی الله علیه وسلم گذاشت(نظام خلافت) به دست مصطفی کمال، مزدور انگلیس نابود و ملغی اعلام گردید و از آن هنگام امت اسلامی نظام سیاسیی را ازد دست دادند که شریعت اسلامی را به طور کامل تطبیق، امت را یک پارچه و دولت و دین اسلام را پشتیبانی می‌نماید.

به همین دلیل، حزب التحریر–اندونیزیا در ماه رجب المحرم برای احیای یادبود اسراء و معراج نبی صلی الله علیه وسلم و در عین وقت، برای یادآوری وجیبۀ مسلمانان، نیاز به برپایی دولت خلافت و ازسرگیری دوبارۀ زندگی اسلامی به امت مسلمه، برنامه‌ی فعالیت تعیین نمود و هم‌زمان در شهرهای مختلف کل نقاط اندونیزیا در 34 ناحیه از باندا آتشیه تا بابوا، فعالیت‌های مختلفی را به راه انداخت. در این فعالیت‌ها رهبران و علماء حضور یافته و در مبارزات حزب التحریر اشتراک ورزیدند.

در جریان فعالیت‌ها، خطبای کرام یک بار دیگر مشکلات مخلتف امت را ناشی از غیاب دولت اسلامی و وجوب بازگرداندن دوباره‌ی آن و طرح‌های لازمی برای مبارزه به خاطر آن را یادآوری نمودند. هم‌چنان، نماز غائبانه در حق ده‌ها مسلمانی‌ اداء نمودند که در حادثۀ تروریستیی‌ صلیبی کینه‌توز در حق نمازگذاران دو مسجد در نیوزیلند، در روز جمعه مبارک صورت گرفت و جان خود را از دست داند. خطباء و سخنرانان نیز بیان نمودند که وقوع امثال قتل عام نیوزیلند در جاهای دیگر، به دلیل غیاب دولت اسلامی؛ دولت خلافتی‌که مسلمانان را حمایت نموده و از آنان دفاع می‌نماید، دور از انتظار نیست.

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه