شنبه, ۲۰ رمضان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۵/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
اندونیزیا: شورای علمای اندونیزیا به ادامه دادن مبارزه برای برپایی خلافت تأکید کرد
بسم الله الرحمن الرحيم

اندونیزیا: شورای علمای اندونیزیا به ادامه دادن مبارزه برای برپایی خلافت تأکید کرد

(ترجمه)

بیشتر از 600تن از عالمان دینی، شیوخ و پیشتازان امور اسلامی در اندونیزیا و هم‌چنان دوست‌داران حزب و جمعی از استادان، در نشست علماء -که در مادورا، جاوای شرقی، همزمان با احیای یادبود واقعۀ اسراء و معراج رسول الله صلی الله علیه وسلم برگزار گردید- اشتراک ورزیدند. در این نشست، علمای مسلمانان یادآور شدند که اسلام دین کامل و یگانه دینی است که الله سبحانه وتعالی آن را مبارک خوانده است؛ چنانچه الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الْإِسْلَامَ دِينًا﴾

[مائده: 3]

ترجمه: امروز دین شما را برای‌تان تکمیل نمودم و نعمت خود را بر شما تکمیل و اسلام را به عنوان آئین الله پسند برای شما برگزیدم.

خلافت آن جزء  لاینفک آموزه‌های اسلامی است که تطبیق آن حتمی می‌باشد. بنابر آن، هرنوع ممانعت، تهدید، مجرم دانستن و زیر فشار قرار دادن مبارزه برای برپایی خلافت، جنایت و تعرض علنى بر اسلام و بر منهج اسلام برای زندگی، شمرده می‌شود.

در این نشست هم‌چنان تأکید نمودند که مبارزین، گروه‌ها، سازمان‌ها و احزابی‌که برای برپایی دولت خلافت مبارزه می‌کنند، آن‌ها افراد، گروه‌ها، احزاب و سازمان‌هایی هستند که متعهد و حامل دعوت اسلام هستند و جواز ندارد که در معرض ممانعت، تهدید، تحریم و مظلومیت قرار گیرند.

چنانچه تمامی علمایی‌که در این نشست اشتراک کرده بودند، یک بار دیگر بر متعهدبودن‌شان در یکجا بودن با حاملین دعوت و دفاع از آنان، از جمله دفاع از دعوت‌گران به برپایی خلافت، تأکید نمودند.

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه