[, ۰۱ ذو الحجة ۱۴۳۸هـ| ۲۰۱۷/۰۸/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
شبه نظامیان حوثی باید شباب حزب التحریر را آزاد نموده و از ظلم بالای شان دست بکشند!
بسم الله الرحمن الرحيم

شبه نظامیان حوثی باید شباب حزب التحریر را آزاد نموده و از ظلم بالای شان دست بکشند!

(ترجمه)

شبه نظامیان حوثی نشوان جسار ۳۷ ساله را که یکی از اعضای حزب التحریر-ولایه یمن است، بازداشت نمودند. این در حالیست که جسار با برخی از امامان در رابطه به یادبود از سقوط خلافت اسلامی در ۲۸ رجب سال ۱۳۴۲هـ.ق مطابق ۳ مارچ ۱۹۲۴م اتفاق افتاده بود، در شهر صنعا پایتخت یمن دیدار و گفتگو می کرد. این دیدار و گفتگوها از ۸ اپریل ۲۰۱۷م به این سو زیر تعقیب پولیس قرار گرفته و بلاخره سبب دست گیری وی توسط شبه نظامیان حوثی گردید. او در دیدارهایش به آن ها یک طرح اسلامی موثر را برای چگونگی خروج از آن چه که سرزمینش تحت فشارهای انگلیس و امریکا در یمن قرار دارد که با ابزارهای منطقه ای و محلی، مردم یمن را به بلاهای طبیعی، کشتار، ویرانی، قحطی، بیماری ها، فلج همه جانبه نهادها، قطع خدمات و عدم پرداخت حقوق تقریباً برای یک سال کشانیده است، پیشکش می نمود.

آدم ربایی، شکنجه و ناپدید شدن مردم برای دوره های طولانی، بدون آگاهی خانواده ها و محاکمه منصفانه، یک عمل جنایتکارانه است. این نشان دهنده وضعیت هرج و مرج و ورشکستگی است که تحت تسلط این شبه نظامیان در این سرزمین تجربه می شود. علاوه بر این، زندانیان از فقدان توجه انسانی به عنوان انسان ها رنج می برند؛ مواد غذایی که به آن ها عرضه می شوند، به گونه ایست که تنها به سختی نفس بکشند و زنده باشند. هم چنان شمار زیادی از زندانیان بیمار در زندان ها، درمان و لوازم پزشکی به اندازه کافی و مطابق نیازمندی های شان فراهم نمی گردند. در اسلام اذیت و آزار زندانیان و تحمیل اسلام بالای آنان جایز نبوده و بر عکس در مقابل به نرمی و نیکویی سفارش می کند؛ اما در مورد کسانی که توسط این افراد دستگیر شده اند، از تمام احزاب حربی که مسلمان اند و بیشتر آن ها تا حال ثابت نگردیده اند که مجرم اند یا محکوم، پس کجاست عفو عمومی ادعا شده و قوانین و کمیته تخیلی آن ها؟

ما خواهان آزادسازی کسانی هستیم که بی گناه بازداشت گردیده اند، چرا که در اسلام به ارعاب مردم و جاسوسی میان شهروندان مسلمان و غیرمسلمان توسط دولت اسلامی مجاز نیست؛ مگر این که اثبات شود که آن ها با دولت های متخاصم مسلمان رابطه داشته اند؛ پس باید مطابق به آن چه که اسلام حکم می کند، جزا داده شود نه بر اساس حکم حکومت های غیراسلامی که از نظام های استعماری غرب و تمدن فاسدش نشأت نموده است.

آنانی که می خواهند از امور مردم مراقبت کنند، باید از درها وارد خانه ها شوند و مردم یمن را بر اساس اسلام(قرآن و سنت)  متقاعد کنند؛ اما کسانی که از غرب کافر با نظام های جمهوری، سیکولر، دموکراتیک و فرقه ای دنباله روی می کنند و سپس از الله سبحانه وتعالی خواهان پیروزی اند، بدانند که با این کارشان از اسلام و نظام اسلامی که با مسایل زنده گی سرو کار دارد، فرسنگ ها به دور بوده و چیزی را از نظام های پیشینیان شان تغییر نمی دهند؛ بلکه اقدامات خود را بی پروا، متکبرانه و به گونه فاسد افزایش می دهند.

ما هم چنان خواهان آزادی برادر نشوان جسار هستیم؛ برای این که وی از جمله کسانی بود که با پیروی از حق در مقابل باطل برخاسته و به خاطر بیرون رفت سرزمینش از بحران فعلی، از هیچ گونه اقدامی دریغ نکرده است. جسار در حقیقت روز به روز کلام حقیقت را حمل می کرد و طرحی را برای خروج سرزمینش از این بن بست روی دست گرفته بود؛ اما بر عکس او را زندانی نموده و بالایش اتهام بستند.

حزب التحریر حزب مجهول الهویت نیست؛ بلکه حزب جهانی است که در بیشتر از چهل کشور جهان به خاطر برپایی خلافت اسلامی تلاش نموده و با هرگونه عمل فزیکی که همانا حمل سلاح ها، هرج و مرج و سایر اقدامات و اعمال تروریستی دیگر که در مغایرت با اسلام عزیز قرار داشته باشد، مخالف بوده و سرستیز دارد. حزب التحریر جنبشی است که بر اساس اسلام استوار بوده و به خاطر تحکیم وحدت در میان مسلمین، زیر پرچم خلافت بر منهج نبوت پیوسته تلاش نموده و بر اساس طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم در راستای تغییر جامعه دعوت را به پیش می برد. به گونه یی که پیامبر امین صلی الله علیه وسلم دعوت اسلامی را با آموزش و اقناع مردم در جامعه از طریق مبارزات فکری و سیاسی به پیش می برد و از اهل قدرت طلب نصرت می نمود تا بلاخره به خواست الله سبحانه وتعالی در این راستا موفق گردید و دولت را تأسیس نمود.

بنابر این، حزب التحریر بر اساس این طریقه در سال ۱۹۵۳م توسط عالم فرزانه شیخ تقی الدین النبهانی رحمه الله در فلسطین تأسیس گردید. حزب التحریر مایۀ صلاح و رستگاری در میان امت اسلامیست. حزب التحریر یک حزب میهن پرستانه، ملی گرایانه، فرقه ای، نژادی یا منطقه ای نیست؛ بلکه مبدء آن را اسلام تشکیل داده و بر اساس عقیده اسلامی افرادش را برادر هم دیگر قرار داده است. در حالی که و جود مرزهای مصنوعی و تقسیم بندی مسلمانان زمینه را برای چنین کار سخت کرده است؛ ولی امروز متأسفانه کسانی را می بینی که پیوسته این عناوین را حمل نموده و از ترویج آن در میان مردم یمن از هیچ گونه تلاشی دریغ نمی کنند. این جنگ ها، هرج و مرج، ناآرامی، دستگیری و فتنه قسمتی از آن چه است که غرب استعمارگر می خواهد از طریق آن به اهداف شومش در سرزمین های اسلامی دست یابد.

هرچند که درگیری میان این احزاب متخاصم در یمن در واقع یک درگیری سیاسی استعماری است که توسط قدرت های بزرگ، به ویژه انگلیس و امریکا حمایت می شود و از سوی دیگر قدرت نفوذ و ثروت در یمن را دربر می گیرد. الله سبحانه وتعالی از آن چه ستم كاران انجام می دهند، غافل نیست. مهم نیست لباسی را که ستم کاران بر تن کرده اند، چقدر طول می كشد و الله سبحانه وتعالی آن ها را در سرکشی شان مهلت می دهد تا باشد که حجت را بر خود تمام کنند.

اگر الله سبحانه وتعالی بعضی را بر بعضی حاکم می گرداند، این فقط آزمونیست برای شما تا ببینید که کدام یکی تان کار درست انجام می دهید. بدترین شکست و ورشکستگی زمانی است که یک گروه بر مردم غالب می شوند و فکر می کنند که از سوی الله سبحانه وتعالی توانمند شده اند، سپس قدرت و سلطه شان را در زشت ترین چهره به نمایش گذاشته، بالای مردم تحمیل می کنند و آن را با شعارهای کاذب که واقعاً برای نابودی امت اسلامی ساخته شده است، بازتاب می دهند.

بناً حزب التحریر در حقیقت ثابت خواهد ماند، به دنبال آن خواهد بود و در پی فراز و نشیب جاده نیست؛ برای این که تعداد زیادی از حاکمان جابری بودند که در صدد خفه کردن صدای حزب بر آمده بودند؛ مگر این که حقیقت باقی ماند و آن ها از بین رفتند. الله سبحانه وتعالی در امر خود غالب بوده و ستم کاران را شکست خواهد داد تا زمانی که خلافت بر منهج نبوت تأسیس گردد.

﴿وَاللَّهُ غَالِبٌ عَلَىٰ أَمْرِهِ وَلَٰكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ

[یوسف: ٢١]

ترجمه: و الله سبحانه وتعالی بر کار خود مسلط است، ولی بیشتر مردم نمی دانند.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه یمن

Last modified onشنبه, 05 آگوست 2017

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه