شنبه, ۲۰ رمضان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۵/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
ندایی از جانب مسجدالاقصی مبنی‌بر 98 امین سالروز دردناک سقوط خلافت
بسم الله الرحمن الرحيم

ندایی از جانب مسجدالاقصی مبنی‌بر 98 امین سالروز دردناک سقوط خلافت

(ترجمه)

حمد، ثنا و ستایش پروردگار عالمیان را سزاست. درود بر روان پاک و مطهر رسول معظم اسلام، حضرت محمد صلی الله علیه وسلم، اهل بیتش، که به حق حجت الله سبحانه‌وتعالی الگوهای عمل به قرآن و سنت بودند و بر اصحاب جان فدایش، که در رکاب او پیوسته در راه اسلام از هیچ‌گونه سعی و تلاشی دریغ نورزیدند و چی حماسه آفرینی‌های نمودند.

ای مسلمانان شرق و غرب! ای افسران و سپاهیان در ارتش‌های اسلامی! ما از سرزمین اسراء و معراج پیامبر صلی الله علیه وسلم بر شما نداء می‌زنیم؛ ما از مسجدالاقصای اسیر شما را خطاب قرار می‌دهیم! بر شما اظهار می‌داریم که خلافت یاری و پیروزی الله سبحانه‌وتعالی ا‌ست که انشاءالله طلوع آفتاب درخشان آن نزدیک است... لذا برای برپایی آن به پاخیزید تا باشد که الله سبحانه‌وتعالی شما را یاری رسانده و گام‌های‌تان را استوار نماید.

ما شما را از "چشمه ذلال ایمان" انگیزه داده و تشویق می‌کنیم تا به یاری اسلام بشتابید... ما بر شما از این سرزمین مقدس فریاد می‌زنیم که برای تأسیس دین الله سبحانه‌وتعالی در زمین مبادرت ورزید؛ پس آیا به ما پاسخ می‌دهید؟ آیا بر این درخواست ما لبیک می‌گویید؟

ای مسلمین! خلافت بر منهج نبوت راه عزت و رستگاری و تطبیق دین شماست. خلافت بر منهج نبوت راهی‌ست که منتهی به آزادسازی مسجدالاقصی و سرزمین مبارک فلسطین از شر کثافت و پلیدی متجاوزین است؛ راهی‌ست که مسلمانان مظلوم و درماندۀ برما و ترکستان شرقی را نصرت می‌دهد؛ راه مشروع و عملیی‌ است که امریکای متجاوز و اشغالگر را از عراق، افغانستان، شبه‌جزیرۀ عرب و دیگر سرزمین‌های اشغال‌شده ذلیلانه اخراج می‌کند... خلافت بر منهج نبوت مسیری‌ست که منجر به وحدت کلی مسلمانان می‌گردد. خلافت نظامی‌ست که ما را در زیر کلمۀ "لا اله الا الله محمد الرسول الله" یک‌جا نموده و وحدت می‌دهد. خلافت بر منهج نبوت نظامی‌ست که ما را از زشتی‌ها و کثافات تعصب، ناسیونالیزم و فرقه‌گرایی و دیگر پدیده‌های خبیثی‌که باعث پارچه شدن امت می‌گردد، پاک می‌سازد. خلافت بر منهج نبوت نظامی‌ست که تمام مسلمانان را به عنوان یک امت، در تحت رهبری یک "خلیفه" چنان‌چه که الله سبحانه‌وتعالی و رسولش صلی الله علیه وسلم می‌خواهد، وحدت می‌بخشد. خلافت بر منهج پیامبر صلی الله علیه وسلم نظامی‌ست که برای نجات مردم از تاریکی جهالت و گمراهی به نور عدالت اسلام، ارتش‌ها را منسجم نموده و بر آن‌ها دستور می‌دهد که اسلام را به هر نقطۀ زمین برسانند. خلاصه، خلافت بر منهج نبوت نظامی‌ست که جهان را از زیر بار استبداد سرمایه‌داری و فساد ناشی از آن و از زشتی‌ها و خباثت امریکا و هم‌پیمانانش رهایی می‌بخشد.

آری، این خلافت است که بشریت را از هرگونه ذلت و بدبختی نجات داده و خیر و خوبی را در زمین حاکم می‌سازد تا بشر را در آسایش و سعادت قرار دهد.

ای مسلمانان! ای ارتش‌های مسلمانان! آیا وقت آن نیست که نفس‌های تان را با یاد الله سبحانه‌وتعالی و آن‌چه که از حق نشأت می‌کند، سیراب کنید؟ آیا وقت آن نیست که به یاری الله سبحانه‌وتعالی و رسول معظمش مبادرت ورزید؟ آیا وقت آن نیست که به حاکمیت حکام جابر و دیکتاتور، نظام‌های کفری و گروه‌های فاسدی‌که باعث رنجش، ذلت‌ و خواری و از هم‌پاشیدگی امت گردیده‌اند، نقطۀ پایان دهید و آن‌ها را از بیخ و بن برکنید؟ آیا وقت آن نیست که اختلاف و از هم‌پاشیدگی را کنار گذاشته و مزرهای دروغین و فتنه‌انگیزی را که توسط کفار به هدف ازبین بردن وحدت مسلمانان و شعله‌ور ساختن آتش فتنه و نفرت در میان آنان راه‌اندازی شده است، از میان بردارید؟ آیا برای ارتش‌های امت زمان آن نیست که در صف اسلام کنار آمده و الله و رسولش را یاری دهند؟ در واقع، سوگند به الله که زمان آن فرارسیده است... سوگند به الله که بهترین فرصت آن فرا رسیده است...

ای برادران، ای خواهران و ای عزیزان! قضیه، قضیۀ اسلام است و نقش ما اینست که به تأسیس دین الله سبحانه‌وتعالی در زمین بشتابیم. الله سبحانه‌وتعالی ما را امت میانه‌ای انتخاب کرده تا بر سایر مردم گواه باشیم و ما را با این دین حق از میان مردم بهترین امتی قرار داده است. بناءً لازم است تا در خصوص این فرمودۀ الله سبحانه‌وتعالی تعمق نماییم:

﴿وَجَاهِدُوا فِي اللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ هُوَ اجْتَبَاكُمْ وَمَا جَعَلَ عَلَيْكُمْ فِي الدِّينِ مِنْ حَرَجٍ مِلَّةَ أَبِيكُمْ إِبْرَاهِيمَ هُوَ سَمَّاكُمُ الْمُسْلِمِينَ مِنْ قَبْلُ وَفِي هَذَا لِيَكُونَ الرَّسُولُ شَهِيدًا عَلَيْكُمْ وَتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ فَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ وَآتُوا الزَّكَاةَ وَاعْتَصِمُوا بِاللَّهِ هُوَ مَوْلَاكُمْ فَنِعْمَ الْمَوْلَى وَنِعْمَ النَّصِيرُ﴾

[حج: ٧٨]

ترجمه: و در راه الله(سبحانه‌وتعالی) جهاد کنید و حقّ جهادش را ادا نمایید! او شما را برگزید و در دین(اسلام) کار سنگین و سختی بر شما قرار ندارد. از آیین پدرتان ابراهیم پیروی کنید. الله(سبحانه‌وتعالی) شما را در کتاب‌های پیشین و در این کتاب آسمانی "مسلمانان" نامید تا پیامبر گواه بر شما باشد و شما گواهان بر مردم! پس نماز را برپا دارید و زکات را بدهید و به الله(سبحانه‌وتعالی) تمسّک جویید، که او مولا و سرپرست شماست! چه مولای خوب و چه یاور شایسته‌ای!

لذا به ریسمان محکم الله سبحانه‌وتعالی محکم چنگ بزنید و برای برپایی دین او تعالی بپاخاسته، باهم و در کنار هم آن را احیاء نموده و قضیۀ سرنوشت‌ساز خویش قرار دهیم تا باشد که با احیای خلافت بر منهج نبوت به بشارت رسول معظم اسلام حضرت، محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم نایل آییم.

ای برادران و خواهران عزیز ما در تمام سرزمین‌های اسلامی! تا زمانی‌که الله سبحانه‌وتعالی نصرتش را شامل حال‌مان نگرداند و بر ما فتح و پیروزی نصیب نکند، پیوسته از مسجدالاقصی بالای تان نداء خواهیم زد. ما از کار خود دست‌بردار نخواهیم شد؛ مگر این‌که شما را در حالی مشاهده کنیم که تکبیر و تحلیل‌گویان؛ در حالی‌که آیات پروردگارتان را زمزمه می‌کنید، وارد مسجدالاقصی شوید:

﴿فَقُطِعَ دَابِرُ الْقَوْمِ الَّذِينَ ظَلَمُوا وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ﴾

[انعام: ٤٥]

ترجمه: و(به این ترتیب) دنباله(زندگی) جمعیّتی‌که ستم کرده بودند، قطع شد و ستایش مخصوص الله، پروردگار جهانیان است.

ای اهل این سرزمین مقدس! ای اهل غزه-هاشم! حلقۀ شوم توطئه و خیانت از دور و نزدیک شما را احاطه کرده است و کسی جز الله مقتدر نمی‌تواند شما را از سختی‌های آن نجات دهد. دشمنان الله سبحانه‌وتعالی در هرکجا علیه شما کمین گرفته و تارهای خباثت‌شان را در راستای در دام اندخاتن شما تنیده اند؛ اما مطمئن باشید که قهر و غضب الله سبحانه‌وتعالی نسبت به خشم آن‌ها بزگ‌تر و فراخ‌تر است. مطمئن باشید که این دشمنان فریب خیانت حاکمان خائن را خورده‌اند، این‌ها با ظلم، تکبر و خودخواهی خود فریب غلامان‌شان را خورده اند. اما بدانید که این سرزمین مبارک خانۀ اسلام، قبلۀ نخست مسلمانان و معراج رسول معظم اسلام به آسمان‌هاست. ابی امامه رضی الله عنه روایت می‌کند که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«لَا تَزَالُ طَائِفَةٌ مِنْ أُمَّتِي عَلَى الدِّينِ ظَاهِرِينَ لَعَدُوِّهِمْ قَاهِرِينَ لَا يَضُرُّهُمْ مَنْ خَالَفَهُمْ إِلَّا مَا أَصَابَهُمْ مِنْ لَأْوَاءَ حَتَّى يَأْتِيَهُمْ أَمْرُ اللَّهِ وَهُمْ كَذَلِكَ» قَالُوا: يَا رَسُولَ اللَّهِ وَأَيْنَ هُمْ؟ قَالَ: «بِبَيْتِ الْمَقْدِسِ وَأَكْنَافِ بَيْتِ الْمَقْدِسِ»

(رواه احمد)

ترجمه: پیوسته گروهی از امت من دستور الله(سبحانه وتعالی) را برپا می‌دارند و ناامیدکنندگان و مخالفان، به ایشان زیانی(دینی و ایمانی) نمی‌رسانند و تا دستور الله صادر شود، بر همین طریقه استوار‌اند و این‌ها همین‌گونه اند. گفتند این‌ها در کجا اند؟ رسول الله(صلی الله علیه وسلم) فرمودند: در بیت المقدس و پیرامون بیت‌المقدس

ای مردم عزیز! غرب و حکام مسلمانان "سازمان آزادی‌بخش فلسطین(PLO)" را در لباس خیانت به نمایش گذاشته‌اند و جز این نیست که همواره بر خط سیر امریکا گام‌های کورکورانۀ‌ خیانت با مسلمین را برمی‌دارند؛ امریکا و ملت‌های کفری را نسبت به مؤمنان به دوستی و هم‌پیمانی گرفته؛ قوانین کور بین‌المللی را که جز منافع یهودی‌ها و حاکمیت‌شان را در این سرزمین مقدس تأمین نمی‌کند، پذیرفته اند و همواره در برابر آن سر تعظیم فروبرده‌اند. دشمنان اسلام هنوزهم در توطئه و خباثت‌شان علیه اسلام پابرجا و ثابت‌قدم‌اند. امریکا، اروپا، روسیه و دولت یهود چنان‌چه در کتاب الله سبحانه‌وتعالی آشکار است، هم‌پیمانان و حامیان یک‌دیگر اند:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَۚ فَتَرَى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ يَقُولُونَ نَخْشَى أَنْ تُصِيبَنَا دَائِرَةٌ فَعَسَى اللَّهُ أَنْ يَأْتِيَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ فَيُصْبِحُوا عَلَى مَا أَسَرُّوا فِي أَنْفُسِهِمْ نَادِمِينَ﴾

[نساء: ۵۲-۵۱]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! یهود و نصاری را ولّی(و دوست و تکیه‌گاه خود) انتخاب نکنید! آن‌ها اولیای یک‌دیگرند و کسانی‌که از شما با آنان دوستی کنند، از آن‌ها هستند. الله(سبحانه‌وتعالی)، جمعیّت ستمکار را هدایت نمی‌کند؛ (ولی) کسانی را که در دل‌های‌شان بیماری است، می‌بینی که در(دوستی با آنان) بر یک‌دیگر پیشی می‌گیرند و می‌گویند: می‌ترسیم حادثه‌ای برای ما اتفاق بیفتد(و نیاز به کمک آن‌ها داشته باشیم!) شاید الله(سبحانه‌وتعالی)، پیروزی یا حادثۀ دیگری از سوی خود(به نفع مسلمانان) پیش بیاورد و این دسته، از آنچه در دل پنهان داشتند، پشیمان گردند!

ما از این‌جا، از این مکان مقدس بر شما در خصوص تمایل و متوسل شدن‌تان با استبدادگران جابر، خائنین و حاکمان گمراه و ظالم هشدار می‌دهیم و بر احزاب و جنبش‌هایی‌که می‌گویند: «وضعیت فلسطین تقصیر مسلمانان است؛ نه تقصیر امریکا یا گروه‌های بین‌المللی و یاهم تقصیر حاکمان خائن مسلمانان، بالاخص خیانت سه جانبۀ حاکمان مصر، اردن و عربستان سعودی‌ست» نصیحت می‌کنیم: دشمنان اسلام می‌خواهند تا تمام احزاب و گروه‌ها را در فلسطین با لباس ننگین خیانت آراسته کنند؛ چنان‌چه آن‌ها قبلاً این لباس را به سازمان آزادی‌بخش فلسطین پوشانده بودند. بناءً اگر شما از پوشیدن این لباس اباءورزیده و آن را کنار بگذارید، خواسته یا ناخواسته تمام تلاش‌شان را به خرچ می‌دهند تا شما را مکلف به پوشیدن آن کنند. این است که ما بر شما نداءمی‌زنیم و از شما می‌خواهیم که از این رژیم‌های مستبد و ائتلاف‌ها و گروهای بین‌المللی تبرئه جسته، دوری نمایید و به اصل مسئلۀ فلسطین-اسلام باز گردید. هم‌چنان، ما امت اسلامی و ارتش‌های آن را خطاب قرار می‌دهیم تا برای تأسیس دوبارۀ خلافت بر منهج نبوت و آزادسازی بیت‌‎المقدس دست به کار شوند.

ای مسلمانان! بدانید که خلافت نصرت الله سبحانه‌وتعالی‌ بوده و پیروزیی‌ست که آمدن آن بسیار  نزدیک است؛ لذا به دین الله سبحانه‌وتعالی نصرت دهید تا باشد که الله سبحانه‌وتعالی شما را نصرت دهد و گام‌های‌تان را استوار بسازد. به الله سبحانه‌وتعالی اعتماد داشته باشید، چرا که نصرت و کامیابی تنها در دستان بلاکیف اوست:

﴿إِنْ يَنْصُرْكُمُ اللَّهُ فَلَا غَالِبَ لَكُمْ وَإِنْ يَخْذُلْكُمْ فَمَنْ ذَا الَّذِي يَنْصُرُكُمْ مِنْ بَعْدِهِ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ﴾

[آل‌عمران: ١٦٠]

ترجمه: اگر الله(سبحانه‌وتعالی) شما را یاری کند، هیچ‌کس بر شما پیروز نخواهد شد! و اگر دست از یاری شما بردارد، کیست که بعد از او، شما را یاری کند؟! و مؤمنان تنها بر  الله(سبحانه‌وتعالی) باید توکل کنند!

یا الله قادر و توانا! تو خود این پیام را بر مسلمین برسان و قلب‌های‌شان را بر این امر فراخی و گشادگی نصیب فرما! پروردگارا! قلب‌های مان را با یک‌د‌یگر پیوند دِه و امت حضرت محمد صلی الله علیه وسلم را به اطاعت، رضایت و پیروزی دین‌ات متحد و یک‌پارچه بساز! پروردگارا! ما را نصرت ده، فضل و کرمت را شامل حال ما کن و گام‌های ما را در این راستا ثابت و مستحکم نگهدار! والحمدلله والصلاة والسلام علی محمد و علی آله و اصحابه اجمعین.

حزب‌التحریر-سرزمین مبارک فلسطین

 

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه