جمعه, ۰۱ صَفر ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۰۹/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
شتاب حکومت فلسطین، برای تطبیق برنامه‌های دشمنان اسلام!
بسم الله الرحمن الرحيم

شتاب حکومت فلسطین، برای تطبیق برنامه‌های دشمنان اسلام!

(ترجمه)

شورای وزیران حکومت فلسطین در جلسه‌ای که به‌روز دوشنبه، ۲۱ اکتبر ۲۰۱۹م برگذار کردند، تصمیم گرفتند تا مادۀ شماره ۵ قانون احوال شخصی را برای تجدید نظر به‌نزد رئیس‌جمهور حکومت فلسطین محول کنند، تا سن ازدواج برای مردان و زنان، ۱۸ سال خورشیدی تعیین شود. این تصمیم برای تبدیل شدن به‌قانون، آمادۀ امضای رئیس‌جمهور حکومت فلسطین است.

این تصمیم، که حکومت فلسطین و انجمن‌های فمنیستی به‌بهانۀ حفظ خانواده و تخفیف قضایای طلاق در فلسطین در صدد خوب جلوه دادن آن استند، صریحاً بیان می‌کند که زنان تا قبل از هژده‌ساله‌گی به بلوغ کامل نمی‌رسند. آنان این جنایت را با بهانه‌های کاذب؛ هم‌چون شیطانی‌که زشتی و قباحت را حسن جلوه می‌دهد، توجیه می‌کنند. آنان این کار را ظلمی بر زنان و اطفال می‌دانند؛ حال‌آن‌که خودشان تنها کسانی استند که فساد علیه ایشان را می‌خواهند. حکومت فلسطین، انجمن‌های زنان و نهادهای توطئه‌گر غربی، از هر اقدامی برای تخریب جامعه، چه از طریق برگذاری جشن‌های رقص، آوازخوانی، ماراتون‌ها و فضاهای مختلط، دریغ نکرده‌اند.

در واقع، تأخیر در سن ازدواج، سبب سرکوب غرایز و تحریک شهوات می‌شود. این انجمن‌ها از سر دادن شعارهای در مورد زنان؛ مانند: «بدن‌ام، ملکیت‌ام!» و «من به‌مراقبت، محافظت و احترام تو ضرورت ندارم!»؛ اصلاً نمی‌شرمند. چه دلیلی واضح‌تر از این‌که می‌خواهند پسران و دختران‌مان را به‌سمت بی‌حیایی بکشند؟!

این تصمیم حکومت فلسطین و حمایت‌اش از فعالیت‌های فاسد انجمن‌های فمنیستی و دیگر نهادها، چیزی جز پاسخ مثبت به دشمنان اسلام و تطبیق پیمان‌نامۀ سیداو نیست؛ پیمانی‌که حکومت فلسطین در ۲۰۱۴م امضاء کرد و هدف‌اش این است که راه را برای براندازی قانوان احوال شخصی، که هنوز هم بعضی احکام شریعت را دربردارد، هموار کند. این تصمیم حکومت فلسطین، برای فساد اخلاقی، ارتکاب اعمال زشت و تخریب خانواده زمینه‌سازی شده است. این جنایتی است که بریتانیای استعمارگر، یهودیان اشغال‌گر و رژیم اردن، قبل از سپردن آن به حکومت فلسطین، جرأت انجام‌اش را نداشتند؛ ولی این حکومت مطیع برایش پاسخ مثبت داد، تا این کافران استعمارگر با این برنامه‌ها و پیمان‌شان بتوانند به اهداف‌شان برسند.

آنان مرتکب جنایتی شدند که پیش از این هیچ‌کس در این سرزمین مقدس انجام نداده‌بود! آنان می‌خواهند با این جنایت قانون مدنی (در تضاد با احکام شریعت) بسازند که شالودۀ خانواده را نابود نموده و جامعه را در روابط بین مردان و زنان، به‌سمت زندگی حیوانی غرب سوق می‌دهد. شاید بیانیه‌ای وزیر امور زنان حکومت فلسطین چشمان کسانی را که نمی‌بینند، باز کند. امل حاماد، وزیر امور زنان، توضیح داد که تعیین سن ۱۸ ساله‌گی برای ازدواج دختران در خط مشی چندین توافق‌نامۀ بین‌المللی بود که دولت فلسطین امضاء کرده‌است. او در یک بیانیه‌ای ویژه به القدس گفت: «اخیراً فلسطین به پیمان‌نامۀ سیداو پیوسته‌است. بخشی از این پیمان که مربوط به حقوق اطفال است، سن طفولیت را الی ۱۸ ساله‌گی تعیین کرده‌است.» (منبع: القدس، ۳۰ جولای/ ژوئیه ۲۰۱۹ م)

هدف این پیمان که حکومت به امضای آن می‌بالد، این است که مردم جهان؛ مخصوصاً مسلمانان را وادارد تا ارزش‌های فاسد غرب و شیوه زندگی غربی را در برقراری روابط بین مردان و زنان اتخاذ کنند. مواد این توافق‌نامه، احکام شرعی مربوط به قوانین احوال شخصی را نابود می‌کند؛ مثلاً: حذف جایگاه ولی در عقد نکاح، تساوی میان مردان و زنان در میراث، از بین بردن سرپرستی زنان بر مردان، مساوات در ازدواج و طلاق، برداشتن مدت پس از طلاق (عده)، منع چند هم‌سری، پذیرش ازدواج یک زن مسلمان با یک کافر و بسا قوانین دیگری‌که مسلمانان را از دین‌شان و احکام شریعت را از روابط بین مردان و زنان دور می‌کند.

حکومت فلسطین تنها به سیداو بسنده نکرده؛ بلکه در سال ۲۰۱۶م، به‌برنامۀ توسعۀ پایدار ۲۰۳۰م؛ نیز پیوست. شروع این برنامه برمی‌گردد به‌تصمیمی‌که مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۲۰۰۰م، با تعیین هشت هدف الی سال ۲۰۱۵م، اتخاذ کرد. سپس این برنامه تا سال ۲۰۳۰م، تمدید شد و هفده هدف را برای خود تعیین کرد که به کشورهای استعمارگر در بسیاری از ساحات زندگی مردم؛ حتی در ساختار فرهنگی و فکری‌شان، اجازۀ دخالت می‌دهد. در واقع، این‌ها دام‌ها و دسایس استعماری به‌هدف انحراف مسلمانان از دین‌شان است؛ به‌طورمثال: هدف پنجم این برنامه بر ارتقای سیداو تأکید دارد، که زنان را به‌بهانۀ توسعه زیر شعاع قرار می‌دهد.

غرب استعمارگر خوبی مسلمانان را نمی‌خواهد. نمی‌خواهد زنی را باوقار و محفوظ؛ هم‌چون مرواریدی نفیس، در میان مسلمانان ببیند. نمی‌خواهد فرزندان و نواسه‌ها/نوه‌هایش در هنگام پیری به اطراف‌اش جمع شده، دستان‌اش را بوسه زده، احترام‌اش را بجا و از وی قدردانی کنند. غرب استعمارگر نمی‌خواهد مسلمانی را ببیند که به والدین‌اش ترحم نموده و می‌گوید:

﴿رَبِّ ارْحَمْهُمَا كَمَا رَبَّيَانِي صَغِيراً﴾

(الأسراء: ۲۴)

ترجمه: پروردگارا! همان‌گونه که آن‌ها مرا در کوچکی تربیت کردند، مشمول رحمت‌شان قرار ده.

آنان می‌خواهند از زنان‌مان؛ همانند کالاهایی ارزان برای نمایش و خوش‌گذرانی استفاده کنند؛ اگر ضعیف باشند تنها رهایشان کنند و هنگامی‌که پیر شدند دور انداخته شوند! آنان خانواده‌ای را می‌خواهند که هرگز متحد نباشد. آنان زندگی مملو از امراض را برای‌مان می‌خواهند، آن زندگی حیوان‌گونه‌ای که کشورهای‌شان را فراگرفته‌است. این حاسدین می‌خواهند هرآن‌چه از اخلاق و اخلاص را که در جوامع‌مان باقی مانده‌است، نابود کنند.

﴿وَاللَّهُ يُرِيدُ أَن يَتُوبَ عَلَيْكُمْ وَيُرِيدُ الَّذِينَ يَتَّبِعُونَ الشَّهَوَاتِ أَن تَمِيلُوا مَيْلاً عَظِيماً﴾

(النساء: ۲۷)

ترجمه: الله (سبحانه و تعالی) می‌خواهد شما را ببخشد (و از آلودگی پاک کند)؛ اما آن‌ها که پیرو شهوات‌اند، می‌خواهند شما به‌کلی منحرف شوید.

ای مردم فلسطین! اصلاح قوانین و قانون‌گذاری بخشی از کارزار این کفار استعمارگر است که قوانین، برنامه‌های آموزشی/تحصیلی و سبک زندگی مردم را هدف قرار می‌دهد، تا نسلی را تربیت کنند که هیچ مشکلی با محاصرۀ بیت‌المقدس نداشته و از مقدسات‌شان به‌سادگی دست می‌کشند. حکومت فلسطین و انجمن‌های دسیسه‌گر ابزار اجرائی اصلی این برنامه‌ها استند. هرچند تعداد این شیاطین از شمار بیرون است؛ ولی ما تمام تلاش خود را برای افشای اعمال پلید ایشان و هشدار شما برای بیزاری از آنان، به‌کار خواهیم بست.

ای قضات، مفتی‌ها، امامان، واعظین، مشاهیر و متنفذین! شما از شدت حملات کفار بر اسلام و نتایج سیاست‌های فاسدشان بر اطفال مسلمانان آگاه بوده و در جریانید. آیا زمان آن فرا نرسیده‌است که صدای‌تان را در مخالفت با این سیاست‌های فاسد و حفظ احترام‌تان بلند کنید؟! آیا خاموش می‌مانید و سیکولرسازی دختران و جوانان‌تان را نظاره می‌کنید؟! آیا گسترش زنا در بین مسلمانان را می‌پذیرید؟! برخیزید! مطابق عقیدۀتان موقف گرفته و برای خوشنودی پروردگارتان کلمۀ حق را بگویید.

ای مردم بیت‌المقدس! حکومت فلسطین سرزمین‌تان را گرفته، شما را به‌دست یهودیان سپرده و ثروت‌تان را به ناحق به‌یغما برده‌است؛ سرزمین، سرمایه و خون‌تان را حفظ نکرده و امروز احترام‌تان را هدف قرار داده‌است! بناءً چه سودی شامل حال‌تان خواهد شد؛ اگر در برابر جرایم‌شان ساکت باشید و جلو سیاست‌های فاسد و مجرمانۀشان را نگیرید؟! می‌دانیم که شما پاس‌دار احترام‌تان استید، از پسران و دختران‌تان مراقبت می‌کنید و ترجیح می‌دهید بمیرید؛ ولی شاهد انهدام مقدسات‌تان نباشید. بنابراین، جهت خوشنودی الله سبحانه و تعالی و رسول‌اش صلی الله علیه وسلم موضع‌گیری نموده و علیه جنایات حکومت فلسطین به‌پا خیزید! شما به اذن الله سبحانه و تعالی این ظرفیت را دارید. برمبنای این دستور الله سبحانه و تعالی از خانواده و اطفال‌تان محافظت کنید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا قُوا أَنْفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُون﴾

(التحریم: ۶)

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! خود و خانوادۀ خویش را از آتشی‌که هیزم‌اش انسان‌ها و سنگ‌ها است نگه‌دارید؛ آتشی‌که فرشتگانی بر آن گمارده شده که خشن و سخت‌گیر اند و هرگز فرمان الله (سبحانه و تعالی) را مخالفت نمی‌کنند و آن‌چه را فرمان داده شده‌اند (به‌طور کامل) اجرا می‌کنند.

خلاصه: اسلام ضامن حقیقی یک زندگی پاکیزه است. احکام‌اش زنان را سزاوار احترام می‌داند، حقوق‌شان را تضمین می‌کند، احترام‌شان را نگه می‌دارد و عزت‌شان را حفظ می‌کند. اسلام تهداب خانواده را بر تقوا بنا کرده‌است. بایستی تقوا بر روابط میان مرد و هم‌سرش حاکم باشد و اساس رابطۀ والدین و فرزندان را تشکیل دهد. خانواده‌ای‌که با تقوا ایجاد شود، مملو از اطمینان و آسایش خواهد بود. از الله سبحانه و تعالی می‌خواهیم که دین، عقیده، عزت و احترام مرد و زن مسلمانان را حفظ، زیان‌ها را از ایشان دور، و نصرت‌اش را سریعاً نصیب حال‌مان کند. خدایا! خلافت راشده را به‌طریقۀ نبوت که دین را تطبیق نموده و هم‌چون سپر محکم در برابر دشمنان اسلام و مسلمانان است، برای ما ارزانی فرما.

حزب‌التحریر – سرزمین مقدس فلسطین

مترجم: محمد حارث پویا

Last modified onیکشنبه, 01 دسامبر 2019

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه