دوشنبه, ۲۵ جمادی الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۱/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
قانون انتخابات سال ۲۰۱۸م از باطل حمایت نموده و با اسلام ستیزه می‌کند
بسم الله الرحمن الرحيم

قانون انتخابات سال ۲۰۱۸م از باطل حمایت نموده و با اسلام ستیزه می‌کند

(ترجمه)

در میان تکبیرها و شعارهایی چون: "این از الله است... این از الله است"، پارلمان سودان به روز چهاشنبه، ۲۱ نومبر ۲۰۱۸م، قانون انتخابات ۲۰۱۸م را که برای بیشتر از پنج ماه در حاشیۀ پارلمان قرار داشت، سرانجام با اکثریت ۴۳۰ عضو و کناره‌گیری ۷۱ عضوی‌که از حدود ۳۴ حزب سیاسی نماینده‌گی می‌کردند، به تصویب رساند.

این قانون تصریح می‌کند که مدت رأی‌دهی برای انتخاب رئیس جمهور، والیان، مجلس مقننۀ ملی، مجلس مقننۀ ایالتی و مجلس‌های محلی سه روز است، و این‌که باید تعداد اعضای پارلمان ۳۸۰ نماینده و مجلس مقننۀ ایالتی ۴۸ عضو داشته باشد، به‌جز ایالت‌های خرطوم و جزیره که ۸۴ عضو خواهد داشت.

حزب‌التحریر-ولایه سودان به چند مورد در ارتباط به این قانون اشاره می‌کند:

- انتخاب رئیس جمهور-مسلمان یا غیرمسلمان، مرد یا زن- کسی‌که غیر نظام اسلام و حدود آن را اجرا می‌کند، به اساس تابعیت برای دست‌یابی به اصل حاکمیت مردم، بر اساس شریعت حرام است؛ چون اسلام مسلمانان را در انتخاب خلیفه مکلف کرده‌است که مرد باشد، مسلمان باشد و تمام پیش‌شرط‌های دیگر را تکمیل کرده‌ باشد، قانون اسلام را اجرا کند و امور مردم را با احکام پروردگار جهان اداره کند.

- انتخاب والیان توسط مردم آن ولایت به معنی قدرت‌طلبی والیان به صورت خودگردان می‌باشد؛ طوری‌که رهبر حکومت آن‌ها را برکنار کرده نمی‌تواند، بلکه آنان توسط مجلس مقننه-که از مردم آن ولایت نماینده‌گی می‌کند- برکنار می‌شوند. فلهذا این امری‌ست که در مغایرت با اسلام قرار دارد؛ چون خلیفۀ مسلمانان تنها کسی است که والیان را منصوب و برکنار می‌کند، همان‌گونه که رسول الله ﷺ این کار را انجام دادند. او ﷺ معاذ را والی الجناد، زیاد بن لبید را والی حضرموت و ابوموسی الاشعری را والی زَبید و عدن تعیین کردند. او صلی ﷺ تنها کسی بودند که العلا بن الحضرمی، عامل‌شان در بحرین و معاذ بن جبل را از یمن برکنار کردند. برعلاوه، وجود حکام خودمختار جدا از دولت مرکزی، ذهنیت جدایی ولایات و خروج‌شان را از سلطۀ دولت ایجاد می‌کند و این همان چیزی است که قرار است در این نظام به اصطلاح فدرال تدوین شود.

- انتخاب اعضای پارلمان، مجلس مقننه و شوراهای محلی به منظور وضع احکام و قوانین توسط رأی اکثریت، بر اساس طریقه و روش غرب کافر صورت می‌گیرد، قسمی‌که دولت هرطوری بخواهد، انجام دهد و مقدسات مردم را نادیده بگیرد. این واقعیت با اسلام سری ستیز دارد؛ چون وضع قوانین از وحی الهی، یعنی قرآن و سنت و آن‌چه توسط اجتهاد مجتهدین و تبنیات خلیفۀ مسلمین با قوت دلیل از قرآن و سنت تأیید شده‌است، صورت می‌گیرد.

حقیقت قانون انتخابات ۲۰۱۸م این است که با اسلام در تناقض قرار دارد؛ چون این قانون از همان وضعیت کاذبی حمایت می‌کند که ما را به این‌جا رسانده‌است. این قانون هیچ چیز را تغییر نمی‌دهد و در عین‌حال، وسیله‌ای‌ست که توسط حکام و هم‌آوازان ذی‌نفع‌شان از آن برای ادامۀ کار با طرز فکر غلط در کرسی‌های حکومت استفاده می‌شود.

از این‌رو، تغییر اساسیی‌که الله سبحانه‌و‌تعالی ما را بدان مکلف کرده‌است، همانا چیزی است که ما را به طرز زنده‌گی اسلامی برمی‌گرداند، جایی‌که مسلمانان خلیفه را تعیین و به منظور تطبیق حدود اسلام و حمل اسلام، هم‌چون یک پیام خیر و رحمت به جهان، با او بیعت شرعی می‌کنند. بناءً برای این هدف باید تمام مسلمانان دست به دست هم دهند و برای این هدف باید تمام قدرت‌مندان و متنفذین پیروزی(نصرت) را به حزب‌التحریر بدهند تا با تأسیس خلافت راشدۀ ثانی برمنهج نبوت طرز زنده‌گی اسلامی از سر گرفته شود و ان شاء الله این امر بزودی محقق خواهد شد.

حزب‌التحریر-ولایه سودان

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه