دوشنبه, ۲۵ جمادی الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۱/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
ندایی از جانب حزب‌التحریر-ولایه سودان برای آنانی‌که مساجد(خانه‌های الله سبحانه وتعالی در روی زمین) را بسیار زیارت می‌کنند
بسم الله الرحمن الرحيم

ندایی از جانب حزب‌التحریر-ولایه سودان برای آنانی‌که مساجد(خانه‌های الله سبحانه وتعالی در روی زمین) را بسیار زیارت می‌کنند

(ترجمه)

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته!

الله سبحانه وتعالی در قرآن کریم می‌فرماید:

﴿إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَلَمْ يَخْشَ إِلا اللَّهَ فَعَسَى أُولَئِكَ أَنْ يَكُونُوا مِنَ الْمُهْتَدِينَ﴾ [توبه: ۱۸]

ترجمه: مساجد الله(سبحانه و تعالی) را تنها کسی آباد می‌کند که به الله(سبحانه وتعالی) و روز قیامت ایمان آورد و نماز برپا دارد و زکات بپردازد و جز از الله(سبحانه وتعالی) نترسد؛ امید است چنین گروهی از هدایت‌یافته‌گان باشند.

هم‌چنان، رسول الله صلی الله علیه و سلم می‌فرمایند:

«إِذَا رَأَيْتُمْ الرَّجُلَ يَعْتَادُ الْمَسْجِدَ فَاشْهَدُوا لَهُ بِالإِيمَانِ» (رواه احمد)

ترجمه: هنگامی‌که دیدید کسی به مسجد رفت‌وآمد می‌کند، به ایمان او گواهی دهید.

ای اجتماع باعزتی‌که به مساجد(خانه‌های الله سبحانه وتعالی در روی زمین) مکرر رفت‌وآمد می‌کنید! ای کسانی‌که الله سبحانه‌وتعالی ایمان‌تان را تصدیق کرده‌است! بدانید که او سبحانه‌وتعالی، همان‌گونه که برای‌تان دستور داد تا او را عبادت کنید و شما نیز انجام دادید، دستور داده‌ است که شریعت را از طریق یک دولت حاکم کنید؛ همان دولتی‌که رسول معظم‌اش صلی الله علیه و سلم بنا نهادند و خلفای راشدین و دیگر خلفاء بعد از او صلی الله علیه وسلم راه‌شان را تعقیب کردند تا آن‌که استعمارگران کافر دولت اسلامی را از بین بردند؛ سرزمین‌های اسلامی را تجزیه و اسلام را از صحنۀ حاکمیت و سیاست حذف کردند. رژیم‌های کشورهای اسلامی به‌وسیلۀ طرز زنده‌گی غرب کافر تغییر کرد؛ طوری‌که بی‌عدالتی و فساد گسترش یافت و وضعیت مردم سخت‌تر شد که در نهایت به‌خاطر عدالت و زنده‌گی آرام به خیابان‌ها بیرون شدند.

ای مؤمنان! همان‌طوری‌که به مساجد می‌رویم و شامل حال افرادی قرار می‌گیریم که الله سبحانه‌وتعالی ایمان‌شان را تصدیق کرده‌است، در قلب این جنبش برخاسته از امت مسلمه در این سرزمین نیز باید یک سخن و یک موضع روشن برمبنای اسلام، نه برمبنای چیز دیگر، وجود داشته‌باشد. ما مقاومت این امت را تحسین می‌کنیم که بی‌عدالتی و فساد را با ابزار صلح نمی‌پذیرند و با این تلاش‌ها موافقیم. ما باید جوانان معترضی‌که این بی‌عدالتی را نمی‌پذیرند، به جهت صحیح سوق دهیم تا خواهان تطبیق اسلام باشند. در حقیقت، این تنها راهی است که امت را از ظلم و بی‌عدالتی رها می‌کند و تاکنون باید بر همه واضح شده باشد؛ دولتی‌که اسلام را تطبیق می‌کند، خلافت است، نه چیز دیگر و این همان چیزی‌ست که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«كَانَتْ بَنُو إِسْرَائِيلَ تَسُوسُهُمْ الأَنْبِيَاءُ، كُلَّمَا هَلَكَ نَبِيٌّ خَلَفَهُ نَبِيٌّ، وَإِنَّهُ لا نَبِيَّ بَعْدِي وَسَتَكُونُ خُلَفَاءُ تَكْثُرُ، قَالُوا: فَمَا تَأْمُرُنَا؟ قَالَ: فُوا بِبَيْعَةِ الأَوَّلِ فَالأَوَّلِ وَأَعْطُوهُمْ حَقَّهُمْ فَإِنَّ اللَّهَ سَائِلُهُمْ عَمَّا اسْتَرْعَاهُمْ» (مسلم: ۱۸۴۲)

ترجمه: امور بنی اسرائیل را پیامبران اداره می‌کردند، هرگاه پیامبری وفات می‌کرد، پیامبر دیگری به‌جای آن می‌آمد و هیچ پیامبری بعد از من نخواهد آمد، ولی خلیفه‌های فراوانی خواهند آمد.(اصحاب) پرسیدند: ما را در قبال آن‌ها چه دستور می‌دهید؟(رسول الله صلی الله علیه وسلم) فرمودند: به بیعت نخستین خلیفه که بیعت شده وفا دار باشید و حق آن‌ها را ادا کنید، آن‌ها نیز نزد الله(سبحانه‌وتعالی) در قبال رعیت خود مسئولیت دارند.

صداهایی‌که توسط ماشین رسانه‌ای بلند، حمایت و اداره می‌شود، می‌خواهد بر اساس سیکولریزم(جدایی دین از زنده‌گی) تغییر بیاورد، نه بر اساس اسلام؛ در مغایرت با این گفتۀ الله سبحانه وتعالی:

﴿قُلْ إِنَّ صَلاتِي وَنُسُكِي وَمَحْيَايَ وَمَمَاتِي لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ﴾ [انعام: ۱۶۲]

ترجمه: بگو: نماز و تمام عبادات من و زنده‌گی و مرگ من، همه برای الله(سبحانه وتعالی)، پروردگار جهانیان است.

و دیموکراسی، که در آن مقنن بشر است، با این گفتۀ الله سبحانه‌و‌تعالی در تناقض قرار دارد:

﴿إِنِ الْحُكْمُ إِلا لِلَّهِ أَمَرَ أَلا تَعْبُدُوا إِلا إِيَّاهُ ذَلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لا يَعْلَمُونَ﴾ [یوسف: ۴۰]

ترجمه: حکم تنها از آن الله(سبحانه‌وتعالی) است؛ فرمان داده که غیر از او را نپرستید. این است آیین پابرجا، ولی بیش‌تر مردم نمی‌دانند.

و این آیۀ قرآن کریم:

﴿وَأَنِ احْكُمْ بَيْنَهُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ وَلا تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ وَاحْذَرْهُمْ أَنْ يَفْتِنُوكَ عَنْ بَعْضِ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ إِلَيْكَ﴾ [مائده: ۴۹]

ترجمه: و در میان آن‌ها طبق آن‌چه الله(سبحانه وتعالی) نازل کرده‌است، داوری کن و از هوس‌های آنان پیروی مکن و از آن‌ها برحذر باش؛ مبادا تو را از بعضی احکامی‌که الله(سبحانه وتعالی) بر تو نازل کرده‌است، منحرف سازند.

و این صداهای ناخوشایند و گوش‌خراشی، مثل برابری مردان و زنان و دیگر مفاهیم گرفته شده از طرز زنده‌گی غربی، بنابر این حدیث رسول الله صلی الله علیه و سلم مردود است:

«مَنْ أَحْدَثَ فِي أَمْرِنَا هَذَا مَا لَيْسَ فِيهِ فَهُوَ رَدٌّ» (بخاری و مسلم)

ترجمه: هرکس در این امر ما(یعنی اسلام) چیز جدیدی را که در آن نباشد ایجاد کند، پس آن(از جانب الله سبحانه‌وتعالی) مردود است.

برای تطبیق این باید اوضاع فاسد فعلی را به تدریج تحت تأثیر قرار دهیم. تغییر باید برمبنای اصول اسلام باشد، یک تغییر واقعی که بی‌عدالتی را محو می‌کند و حدود زنده‌گی را به‌منظور راضی کردن پروردگار جهانیان و به‌منظور حصول امنیت و زنده‌گی مطمئن، برای تمام امت با تطبیق قوانین اسلامی تحت حاکمیت دولت خلافت، برمی‌گرداند و این کار با بیعت رهبران امت با یک شخص، خلیفۀ مسلمانان، حتمی‌الوقوع است. در نتیجه، موارد ذیل بدست می‌آید:

اول: درک این مطلب که با تطبیق قوانین الله سبحانه‌وتعالی، تنها بندۀ او سبحانه‌وتعالی باشیم و خوشنودی‌اش را حاصل کنیم، و در پاسخ به این دستور، حکم‌اش را بر روی زمین برپا کنیم:

﴿فَلا وَرَبِّكَ لا يُؤْمِنُونَ حَتَّى يُحَكِّمُوكَ فِيمَا شَجَرَ بَيْنَهُمْ ثُمَّ لا يَجِدُوا فِي أَنْفُسِهِمْ حَرَجاً مِمَّا قَضَيْتَ وَيُسَلِّمُوا تَسْلِيماً﴾ [نساء: ۶۵]

ترجمه: به پروردگارت سوگند که آن‌ها مؤمن نخواهند بود، مگر این‌که در اختلافات خود، تو را به داوری طلبند و سپس از داوری تو، در دل خود احساس ناراحتی نکنند و کاملاً تسلیم باشند.

سپس قانون الله سبحانه‌وتعالی، که ارمغان آورندۀ زنده‌گی آرام است، با قانون بشر، که سختی زنده‌گی را بارآورده‌است، جایگزین خواهد شد.

دوم: برقراری حالت مراقبت که به حرمت افراد، جان و خون، شرف و احترام، خانه‌ها، سرمایه وغیره ارزش می‌دهد. شیوۀ رفتار حالت مراقبت در تمام بخش‌های زنده‌گی با این محرمات، مطابق احکام و قوانین اسلام که عدالت و آرامش را تأمین می‌کند، می‌باشد.

سوم: از بین بردن زنجیرهای مالیاتی کافر استعمارگر از پول‌های امت؛ مالیاتی‌که توسط حکام مسلمانان که حکومت را از این استعمارگران به ارث برده‌اند، اجراء می‌شود. در دولت خلافت بر کالاهای تجار هیچ‌گونه گمرکی وارد نمی‌شود و از بابت زنده‌گی تحت ادارۀ دولت هیچ‌گونه پولی اخذ نمی‌شود. هیچ مالیات غیرمستقیمی در برابر کالاها و خدمات موجود نیست و هرگز به‌خاطر دنبال کردن امورتان هیچ‌نوع باج و فیس محکمه‌ای گرفته نمی‌شود؛ چون اخذ تمام این‌ها حرام است و همۀ این‌ها عامل افزایش قیمت‌ها، فقر و بیکاری می‌باشد.

چهارم: خلافت دستان غرب کافر و تمام سازمان‌هایش را از تسلط بر امور امت قطع می‌کند، مخصوصاً سازمان‌هایی‌که اساس سودی دارند؛ مثل صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی وغیره.

الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿وَلَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلاً﴾ [نساء: ۱۴۱]

ترجمه: و الله(سبحانه‌وتعالی) هرگز کافران را بر مؤمنان تسلطی نداده‌است.

پنجم: محاسبۀ ظالمان و آنانی‌که فساد را در سرزمین‌های اسلامی گسترش داده‌اند، مطابق احکام اسلام و برگرداندن همه پول‌هایی‌که به‌گونۀ نامشروع به‌دست آمده‌اند، به بیت‌المال مسلمانان.

ششم: مدیریت سرمایۀ دولت به نفع مردم و به‌کار انداختن زارعان، صنعت‌کاران و تجار، بدون گرفتن پول از آن‌ها؛ مگر مقداری‌که بنابر احکام ترمیمی شریعت وضع شود؛ ولی دولت نیز با استفاده از انرژی و ظرفیت‌های امت، حصول امنیت غذایی و انتقال کالاها به دیگر نقاط جهان به آن‌ها کمک کند.

هفتم: برآورده کردن نیازهای اولیه؛ ازجمله خوراک، پوشاک و مسکن برای هر تبعۀ دولت و تأمین امنیت، دارو و زمینۀ تحصیل به‌طور رایگان برای تمام شهروندان.

خلافت در راه حصول عدالت و آرامش، امور امت را مطابق احکام اسلام مراقبت می‌کند تا باردیگر بهترین امت باشیم که برای دعوت بشر بیرون می‌شود.

حزب‌التحریر رهبری است ‌که به امت دروغ نمی‌گوید و همواره با شما و در میان شما بوده‌است؛ با تأسیس خلافت راشدۀ ثانی به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه و سلم برای از سرگیری زنده‌گی اسلامی دعوت می‌کند و این‌ها را با اغتشاش و آشوب نه، بلکه با فهم عمیق احکام اسلام و نظام‌هایش در جنبه‌های گوناگون زنده‌گی، سیاست، اجتماع، اقتصاد وغیره برپا می‌کند. هم‌چنان، حزب یک مسودۀ قانون اساسی را برای دولت خلافت، برگرفته از وحی با اجتهاد صحیح، آماده کرده‌است.

ای مؤمنان! صدای‌تان را برای مطالبۀ تطبیق نظام‌ها و شریعت اسلامی بلند کنید و به‌خاطر محو گناهان‌تان همراه کسانی قرار بگیرید که برای تغییر واقعی کار می‌کنند و زنده‌گی مملو از اطاعت، سرافرازی و حمل خوبی‌ها به جهان را آرزو کنید. این امر با جدایی از حاکمیت ظلم و داخل شدن به حاکمیت اسلام حاصل می‌شود.

ای صاحبان قدرت و نفوذ! قبل از آنانی‌که به مساجد، خانه‌های الله سبحانه‌و‌تعالی بر روی زمین، رفت‌وآمد می‌کنند، وظیفۀ شما تنها بلند کردن صدا و خواستن تطبیق اسلام نیست و یا این‌که اسلام را بیاموزید و بیاموزانید تا گناهان‌تان را از گردن‌تان پاک کند؛ بلکه وظیفۀ شما با تأسیس خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت، حمایت از دین و قوانین الله سبحانه‌وتعالی و تحریک مؤمنان برای تطبیق نظام اسلام می‌باشد. بناءً شما جایگاه انصار و پاداش عظیم‌شان را می‌برید، کسانی‌که الله سبحانه‌وتعالی ایشان را این‌گونه تمجید کرده‌است:

﴿وَالسَّابِقُونَ الأَوَّلُونَ مِنَ الْمُهَاجِرِينَ وَالأَنْصَارِ وَالَّذِينَ اتَّبَعُوهُمْ بِإِحْسَانٍ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَرَضُوا عَنْهُ وَأَعَدَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي تَحْتَهَا الأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا أَبَداً ذَلِكَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ﴾ [توبه: ۱۰۰]

ترجمه: پیشگامان نخستین از مهاجرین و انصار و کسانی‌که به نیکی از آن‌ها پیروی کردند، الله(سبحانه وتعالی) از آن‌ها خوشنود شد و آن‌ها(نیز) از او خوشنود شدند و باغ‌هایی از بهشت برای آنان فراهم ساخته‌است که نهرها از زیر دختانش جاری است؛ جاودانه در آن خواهند ماند و این است پیروزی بزرگ.

بناءً شما از جمله کسانی خواهید بود که تا ابد با نور هدایت در صفحات تاریخ نوشته خواهید شد و با شرف، افتخار و بزرگی مورد بخشش الله سبحانه‌وتعالی قرار می‌گیرید.

﴿لِمِثْلِ هَذَا فَلْيَعْمَلِ الْعَامِلُونَ﴾ [صافات: ۶۱]

ترجمه: آری، برای مثل این، باید عمل‌کننده‌گان عمل کنند.

حزب‌التحریر-ولایه سودان

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه