چهارشنبه, ۲۵ جمادی الثانی ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۲/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
ای انقلابیونی‌که در مقابل فرمانده عمومی نیروهای مسلح قیام کردید!
بسم الله الرحمن الرحيم

ای انقلابیونی‌که در مقابل فرمانده عمومی نیروهای مسلح قیام کردید!

برحذر، از مثلثی‌‌که انقلاب شما را بی‌نتیجه و سقط خواهد کرد!

(ترجمه)

در یک صحنه‌‌ای‌که صدای نبضان قلب و زنده بودن این امت را به نمایش می‌گذارد؛ بهترين امتی‌كه به خیر انسان‌ها آفريده شده‌ است؛ جمعی از جوانانی‌که برضد ظلم و ستم قیام می‌کنند؛ کسانی اند که پرده‌ی خوف را از شیاطین انسی و حکام دریده‌اند و توانسته‌اند به تمام موانع دفاعی و امنیتی نفوذ کرده و سرانجام با حرکت دسته‌جمعی باشکوه‌شان به دروازه‌های فرماندهی عمومی نیروهای مسلح برسند. آری، این‌گونه حرکت مردمی تااکنون دیده نشده بود. این "جمعیت جوانان" در اطراف مرکز فرماندهی جمع شده و خواهان ازبین رفتن این نظام ناعادل، فقر و ظلم گردیدند. بنابر این، رژیم در مقابل حقیقت قرار گرفته و مانع ازبین رفتن حتمی نظام گردید.

 مگر آیا قانون اساسی، قوای مقننه و قوانین دولتی رژیم از ریشه و بنیادش ازبین خواهد رفت؛ طوری‌که این نظام ساخته و پرداختۀ دست بشر در طول چندین دهه بدبختی‌ها را ببار آورده؟ آیا این نظام ریشه‌کن خواهد شد و یا تنها خادمان اجرایی رژیم مانند رییس جمهور و حزب‌اش عزل خواهد شد؟ یا بعداً کابینه رهبریت را به دیگران واگذار می‌کند تا هم‌چنین نظام ظاغوتی ساختۀ دست بشر را دوباره بالای مردم تطبیق کند‌؟ فلهذا، مفهوم و معنی حقیقی ادامۀ بدبختی، فقر و ناامیدی اینست که احیای مجدد دولت سابق با چهره‌های جدید سیاسی باشد!

ما در حزب التحریر-ولایه سودان، بدور از هرگونه نگرانی بخاطر حفظ انقلاب مبارک اهل سودان و برای بدست آوردن هدف اصلی آن، که همانا تغییر حقیقی می‌باشد، شما را برضد مثلث سقط انقلاب هشدار می‌دهیم که رهبرانش در ظاهر همرای مردم اند؛ اما در باطن تحت رهبری نظامی قرار دارند. بناءً آن‌ها به رژیم سابق وفادار اند. فلهذا، این مثلث حکومت انتقالی را تشکیل خواهد داد که در نقش قدم‌های رژیم اسبق راه می‌رود؛ سپس انتخاباب دموکراتیک را به راه خواهد انداخت، قوانین بشری؛ یعنی نظام ساخته و پرداختۀ‌ دست بشر را به اجراء می‌گذارد؛ همان نظام منفوری‌که برای ما جز بدبختی چیزی دیگری به ارمغان نمی‌آورد. بناءً ای اهل سودان! ما شما را از افتادن به چنین مثلث شرم‌آور هشدار می‌دهیم.

ای انقلابیون مبارک به اذن الله سبحانه‌و‌تعالی! این تغییر حقیقی برای حفظ جد و جهد انقلاب مبارک و خون شهدای ما هدر نخواهد رفت؛ مگر توسط گروهی از افراد مسلح مخلصی‌که بر عقیدۀ اسلام استوار باشند؛ نه توسط رژیم اسبق. این گروه مخلص از اهل حل و عقد(اشخاص خبره و با نفوذ) نماینده‌گی نموده و برای امت سلطنت غصب‌ شدۀ‌شان را دوباره احیاء می‌کند. ‏آن‌ها با خلیفۀ مسلمانان بیعت می‌نمایند؛‌ کسی‌که شریعت، دستور، قوانین و نظام اسلامی را تطبیق خواهد کرد. هرگاه خلیفه از وحی انحراف ورزد، حسب اصول و اساسات اسلام محاسبه می‌شود. هرگاه خلیفه به اسلام رجوع نکرد؛ سپس توسط محکمۀ مظالم عزل خواهد شد. خلیفه همانند عوام‌الناس جامعه است که هیچ برتری و معافیت نسبت به دیگران ندارد؛ جز این‌که او نسبت به سایر مردم بار سنگین(مسئولیت عظیم) را حمل می‌کند؛ طوری‌که رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«الإِمَامُ رَاعٍ وَهُوَ مَسْئُولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ»

ترجمه: امام محافظ و مسئول زیردستانش است.

بناءً آن‌چه که در فوق تذکر یافت؛ چیزی‌ست که تغییر حقیقی را در زنده‌گی ما مسلمانان به طور خاص و در زنده‌گی انسان‌ها به طور عام به ارمغان می‌آورد. این است که مردم جهان تحت عدالت حقیقی اسلام و تحت خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت، زنده‌گی شرافت‌مندانه‌ای را خواهند داشت. 

﴿إِنَّ فِي هَذَا لَبَلاغاً لِقَوْمٍ عَابِدِينَ﴾

[انبیاء: ۱۰۶]

ترجمه: در این(قرآن‌کریم)، ابلاغ روشنی است، برای جمعیت عبادت‌ کننده‌گان!

حزب التحریر-ولایه سودان

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه