شنبه, ۲۸ شعبان ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۴/۱۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
ای غلامان بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول(IMF)، بس است این‌قدر فقر، بهای قیمت و تحقیر!
بسم الله الرحمن الرحيم

ای غلامان بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول(IMF)، بس است این‌قدر فقر، بهای قیمت و تحقیر!

(ترجمه)

با یک اقدامی‌که چهره حکام اداره دولت سودان را بخاطر اطاعت کورکورانه آن‌ها از "صندوق بین المللی پول(IMF)" و بانک جهانی و خیانت‌شان به اهل سودان آشکار ساخت، زیرا آن‌ها برای ایجاد فقر، کشتار بیشتر افراد فقیر تلاش می‌ورزند و دنباله‌روی رژیم اسبق در اجرای سیاست صدمه(Shock) هستند که توسط معتز موسی، نخست وزیر نظام منهدم شده‌‌ی اسبق در روز چهارشنبه مورخ 12 سپتامبر 2018م، اعلان شده بود. بناءً آقای موسی اولیت‌های حکومت خود تعیین نمود که او یک برنامه اقتصادی را تطبیق خواهد کرد که با برنامه شوک کوتاه مدت آغاز خواهد شد. (منبع: النیلین 14/9/2018) به همین ترتیب، وزیر انرژی و معدن در یک اعلامیه مطبوعاتی که توسط وزارت به تاریخ 10 اکتوبر 2020م صادر شد، اعلام نمود که "در حال انجام ترتیبات و زمینه‌سازی برای تطبیق پالیسی آزادسازی نفت و بنزین است." (منبع: سودان تریبون) این امر با پس‌زمینه‌ "تصویب" یک تصمیم هیئت مدیره اجرایی گروپ بانک جهانی به روز پنجشنبه مورخ 8 اکتبر 2020م می‌آید تا 400 میلیون دلار پول را اختصاص بدهند و طبق بیانیه بانک جهانی، مبلغ اختصاص یافته برای تأمین هزینه‌های دولت سودانی می‌باشد تا خانواده‌های فقیر را ضمن اجرای اصلاحات سخت اقتصادی، حمایت کند. هدف این برنامه حمایت از خانواده‌های سودانی است که تحت تأثیر اصلاحات اقتصادی و سایر شوک‌های کوتاه مدت  قرار گرفته اند. (منبع: سودان تریبون)

آزادسازی قیمت کالاهای تجارتی، برداشتن یارانه‌ها(کمک‌های مالی)، منطقی‌سازی(توجیه کردن) یارانه‌ها، درمان تحریفات اقتصادی اصلاحات اقتصادی یا شوک‌ها، تماماً صرف عباراتی هستند که فقط یک معنی را افاده می‌کند و آن هم افزایش قیمت کالاهایی‌است که باید با قیمت دو برابر فروخته شوند. به این معنی‌که به‌طور نمادین بهای کالاها دو برابر افزایش یابد به‌ویژه با کاهش ارزش پوند؛ به دلیل پالیسی شکست خورده‌ی دولت و کمیسیون‌اش. بناءً باتوجه به قانون ساخته دست بشری،‌ این‌ نظام، جرم خریداری دلار از بازار موازی باعث شد که در عرض چند روز، پوند 40% ارزش خود را از دست بدهد. ‏علی‌رغم انکار دولت از این جنایت؛ اما این جنایت توسط اهل خودش، گواهی داده شد.  معاون رئیس شورای حاکمیت (حمیدتی)، در مصاحبه با کانال S24 گفت: خرید نمودن دلار از سوی دولت بخاطر پرداخت غرامت برای خانواده‌های قربانیان بمب‌گذاری در دو سفارت‌خانه و ناوشکن کول(کشتی‌جنگی کول)، تاثیر عظیمی در افزایش قیمت دلار در سودان گذاشته است.

ای اهل سودان!

دولت انتقالی غلامان غرب استعمارگر کافر، از اوضاع اسفناکی که بر بالای مان آورده اند تااکنون راضی نشده اند، بلکه به تحقیر و بی‌نواسازی و فقیر نمودن مان هم‌چنان ادامه می‌دهند تا در نهایت به کسب رضایت و تقرب به باداران‌شان در صندوق بین‌الملی پول و بانک جهانی نائل شوند. فلهذا با این گرانی، کمبود و کمیابی کالا‌ها، صف‌های گسترده، ناامیدی و انسداد افق که توسط دولت در قلب مردم سودان ایجاد شده، از وضعیت بد و بیمار دولت هیچ‌ چیزی کاسته نشده است، بلکه این دولت هنوزهم در تلاش افزایش قیمت، فقر و تحقیر است، پس چرا شما سکوت کرده اید؟!

درمان رادیکالی برای این وضعیت زوال یافته زنده‌گی در واقع هدف قرار دادن عامل آن است. واقعیت و عاملش این است که ما توسط سیستم بی‌رحمانه سرمایه‌داری رهبری می‌شویم، که توسط ستون‌هایش محافظت می شود. بدین‌سان، حکمرانان در کرسی تغییر چهره می‌دهند؛ ولی نظام تغییر نمی‌کند. ‏وجه مشترک بین معتز موسی در دولت منهدم یافته‌ی نظامی و عبدالله حمدوک در دولت انتقالی مدنی، امریه‌های صندوق بین المللی پول و شوک کوتاه‌مدت است!

بیایید مشتاقانه تلاش و دعوت نماییم تا نظام را تغییر بدهیم، که فقط با حمل اسلام به عنوان یگانه طریقه زنده‌گی امکان پذیر است؛ نه فقط توسط شعارهای میان‌تهی و پوچ. ‏نظام‌های اسلام در حاکمیت، اقتصاد، سیاست آموزش، سیاست خارجی و سایر نظام‌ها، در واقع همان ثقافت/فرهنگ حزب التحریر است که این حزب تلاش می‌ورزد آن را با استجابت مخلصین در قدرت و پشتیبانی‌شان و هم‌چنین با بازگرداندن و استرداد اقتدار غضب‌ شده‌ی امت، دوباره به قدرت برساند. ‏بنابراین، به بخاطری کسب خیر دنیا و آخرت، حزب التحریر-ولایه سودان به شما ندا سر می‌دهد تا انرژی تان را برای بیداری و فعالیت برای اقامه خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت بسیج و تجهیز نمایید تا در نهایت نظام اسلام را بر بشر تطبیق نماید. 

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ﴾ [انفال: 24]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! دعوت الله و پیامب را اجابت کنید؛ هنگامی‌که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد! و بدانید الله میان انسان و قلب او حایل می‌شود و همه شما (در قیامت) نزد او گردآوری می‌شوید!

حزب التحریر-ولایه سودان

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه