شنبه, ۱۱ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
احزاب ستیزه‎جو به خاطر تأمین منافع استعمار، مردم یمن را به یک جنگ بی‎پایان سوق می‎دهند
بسم الله الرحمن الرحيم

احزاب ستیزه‎جو به خاطر تأمین منافع استعمار، مردم یمن را به یک جنگ بی‎پایان سوق می‎دهند

ای مردم مسلمان یمن، از الله سبحانه وتعالی بترسید و خود را قربانی منافع استعمارگران و عمالشان مگردانید!

(ترجمه)

تقریباً بیش از سه سال است که مردم یمن در اثر درگیری‎های بی‎رحمانۀ انگلیس و امریکا در سرزمین خودشان دست و پنجه نرم می‎کنند و طوفان این جنگ همه چیز را به شمول محصولات و حیوانات نابود کرده است. علی رغم این‎که مردم یمن از گرسنگی، فقر، قطع خدمات اولیه، تعلیق حقوق‎شان، غارت کالاهای سرزمین‎شان، پخش امراض و افزایش قیمت‎ها به شدت رنج می‎برند. رهبران یمن در خدمت تأمین منافع استعمارگران و گسترش نفوذ آنان در این سرزمین قرار گرفته و اصلاً ارزشی برای مردم این آن قایل نیستند؛ زیرا آنان به خاطر خوش‎ساختن باداران انگلیسی و امریکایی‎شان مردم یمن را به یک جنگ بی پایانی جهت می‎دهند.

انگلیس که از "حزب هادی" و هم‎چنان از "حزب متوفی صالح" که از طریق امارات متحدۀ عربی حمایت می‎شود، هنوز هم در تلاش برای حفظ منافع خود از طریق مزدورانش در برابر نمایندگان ایرانی تحت حمایت امریکا؛ مانند حوثی‎ها در شمال و جنبش‎های جدای طلب در جنوب یمن می‎باشد.  امریکا هم‎چنان به عربستان سعودی مأموریت داده است تا عملیات شدیدی را به خاطر مشروعیت بخشیدن حوثی‎ها و مظلوم قرار گرفتن آن‎ها، پس از ظلم‎شان، راه‎اندازی نماید؛ زیرا این طوفان به خاطر از بین بردن حوثی‎ها طراحی نشده بود.

امروزه می‎بینیم که چگونه نتیجه این طوفان وحشت‎ناک برای تقویت حوثی‎ها کار کرده است؛ خصوصً پس از این‎که آنان علی صالح، بزرگ‎ترین طرف دار انگلیس را از بین بردند، امارات متحدۀ عربی نقش قهرمانانه‎ای را در خصوص سرنگونی حوثی‎ها و همکاری با گروه دومی همکار با انگلیس؛ یعنی "حزب هادی" بازی کرده است؛ ولی با کشتن علی صالح امریکا این طرح را لغو کرد. به همین دلیل، انگلیس تنها با این یک حزب(حزب هادی) نتوانست در مقابل مزدوران امریکایی در یمن قرار گیرد.

علی صالح یک تن از طرف‎داران سرسخت انگلیس که ۳۳ سال در این سرزمین حاکم بود، با تمام توانش به خاطر تأمین منافع انگلیس کار کرده و فساد را در این کشور غنی و گسترش داد. در پهلوی این‎که رژیم وی از اسلام نیابت نمی‎کرد، بر عکس به عنوان یک نظام جمهوری در لباس سیکولریزم حاکمیت می‎کرد که مردم را از اسلام و قوانین بی‎نظیر آن به دور نگهداشته و به یک جنگ بی‎پایان رهبری می‎نمود. مردم یمن به خاطر علی صالح منحیث یک فرد نه؛ بلکه منحیث یک رژیم، سوگوار بودند و عکس العمل شدیدشان را به سبب کشته شدن او به طور غیراخلاقی و احساساتی از طرف حوثی‎هایی‎که در نظر مردم بدتر از او بودند، نشان دادند.

تمام احزاب ذیدخل در جنگ نسبت به اسلام علاقمند نیستند؛ به جزء این‎که با استفاده از اسلام شعارهای مسخره‎آمیز فرقه‎گرایانه را به منظور انسجام پیروان‎شان در جنگ به کار می‎برند، که با توجه به این برداشت، اسلام عبارت از عقیدۀ می‎باشد که تمام امور زندگی را تنظیم نموده؛ ولی اصلاً ارتباطی به این کار آنان ندارد. در عوض، احزاب ذیدخل تلاش دارند تا در این زمینه تحت شعار مبارزه علیه تروریزم، جهت بقای امریکا و غرب مبارزه نموده و با نظام جمهوری و دولت دموکراتیک مدنی سیکولر توافق کلی داشته باشند.

امریکا حوثی‎ها را در فهرست تروریزم قرار نخواهد داد، همان‎گونه که قبل از این، ایران و حزب آن را در لیست تروریزم شامل نکرده بود و در مقابل، تمام جنایات آن‎ها را نادیده گرفت و حال هم امریکا به خاطر مشروعیت دادن آنان به بهانۀ اقلیت بودن و مظلوم بودن‎شان، پیوسته تلاش می‎کند. بنابر این، مردم در مورد حوثی‎ها دچار سوء فهم شده و فکر می‎‎کنند که این‎ها با روش پیامبر صلی الله علیهوسلم موازی در حرکت اند؛ در حالی‎که اعمالی را که آنان مرتکب می‎شوند و نظام‎هایی‎که با آن حاکمیت می‎کنند، مشابه نظام‎هایی است که قبل از آن‎ها حاکمیت داشت و با اسلام ارتباطی نداشته و در عین حال-این نظام‎ها از جمله نظامهای استبدادی است که در تناقض با اسلام قرار دارد؛ زیرا این‎گونه نظام‎ها چهرۀ اصلی‎شان را به عنوان پروژۀ جنگ، کشتار و اظهارات متناقض نشان داده است.

در مورد جنوب یمن باید گفت: جنبش جدائی طلبان طرف‎دار امریکا، همواره به دنبال تحریک جاسوسان انگلیس در مقابل حرکات اسلامی است. هرچند اقدامات امارات متحدۀ عربی برای آنان اهمیت داشته و آن‎ها را تقویت می‎نماید تا بدانند، آن‎ها چه برنامه‎ای را روی دست دارند و چگونه باید برنامه‎ریزی‎شان را خنثی کرد. بسیار شرم آور است که این جدائی طلبان در برابر موج امتی قرار می‎گیرند که تنها آرزوی‎شان وحدت-برای از بین بردن مرزهای استعماری و آزادسازی مسجدالاقصی از زیر حاکمیت یهودی‎های اشغالگر- می‎باشند. این در حالی‎ست که آنان در این برهۀ حساس، خواهان جدائی و استقلال گردیده اند که از لحاظ شریعت اسلامی حرام بوده و واقعیت زندگی و عامه مردم آن را رد می‎کند. امید است که آنان در این زمینه عقل‎شان را به کار انداخته و هوشیار شوند.

ای اهل یمن! این جنگ زندگی‎تان را تباه کرده است و برای بیرون‎رفت از این بن‎بست، از دست شما چیزی حاصل نیست؛ جزء این نیست که آنان علیه منافع شما کار می‎کنند و به هیچ‎وجه حاضر نیستند تا بر منفعت شما بیندیشند. بنابر این، آگاه باشید که این جنگ همه دار و ندارتان را خواهد گرفت و آن‎چه که در این سرزمین باقی است، به آتش مبدل خواهند شد. ما شما را به این امر فرا می‎خوانیم که به این جنگ‎ها و در گیری‎ها با آگاهی‎تان که از ایمان‎تان نشأت کرده است و عقیده‎ای که به آن افتخار می‎کنید، نقطۀ پایان دهید. چه بسا تعجب آور است که اجازه می‎دهید تا فرزندان‎تان در این جنگ‎ها از بین بروند و هم‎چو مردمان زمان جاهلیت، از ترس فقر آنان را تحت فشار قرار می‎دهید. تمام این فلاکت‎ها از نتیجۀ بیکاری، فقر و قحطی می‎باشد که توسط این افراد ستیزه‎جو ایجاد گردیده و شما را در این وضع قرار داده است. آیا دلیلش این نیست؟

جنگ‎هایی‎که به خاطر قدرت و ثروت در این سرزمین راه‎اندازی می‎شوند، درد بی‎درمانی است که از این طریق علاج ندارد. عاملین این جنگ‎ها کسانی اند؛ اگر با شما مخالف باشند، شما را خواهند کشت و اگر موافق باشند، ثروت‎تان را به تاراج برده و شما را گرسنه می‎گزارند. هیچ راه‎حلی سراغ نخواهید داشت؛ مگر این‎که به خاطر رستگاری و نجات‎تان از این بن‎بست در زمینۀ احیای خلافت اسلامی بر منهج نبوت تلاش کنید؛ خلافتی‎که به پراگندگی شما وحدت می‎بخشد، به تراژیدی‎های‎تان نقطۀ پایان داده، نفرت و بد بینیِ که فرقه‎گرایی، قومیت و نژادپرستی را در قلوب‎تان کاشته است، از بین می‎برد. گذشته از همه، حاکمیت الله سبحانه وتعالی و رسولش صلی الله علیه وسلم را به زندگی‎تان باز می‎گرداند تا رضایت الله سبحانه وتعالی و رسول او صلی الله علیه وسلم را حاصل نمائید و ساکنان آسمان‎ها و زمین از شما راضی خواهند شد. در موقعی‎که عقل و ایمان‎تان در نتیجۀ فاصله گرفتن از دین و آلوده شدن جو سرزمین‎تان با افکار منحط غربی و نظام‎های فاسد آن، که ساحۀ ایمان و عقل‎تان را اشغال کرده است، به دنبال حکمت و ایمان‎تان باشید تا باشد که از جملۀ مردان عاقل و با ایمان قرار گیرید.

ای اهل یمن! مسئلۀ شما در جنگ با این قدرت‎ها و قانون اساسی ساختگی نهفته نیست؛ بل در احیایی زندگی اسلامی و حاکمیت آن نهفته است. لذا به خواست‎های سیکولریزم، دولت مدنی، فرقه‎گرایی، قوم‎گرایی و نتایجی‎که از طرف سازمان ملل برای شما به عنوان یک راه‎حل قرار می‎گیرد، اجازه ندهید؛ پس اگر چنین کنید، بدانید که الله سبحانه وتعالی استعمارگران را با رژیم‎های استبدادی‎شان بر شما مسلط خواهد کرد و شما به گونه‎ای متفرق خواهید شد که پیشینیان‎تان بدان دچار شده بودند.چنان‎چه که الله سبحانه وتعالی در موردشان می‎فرماید:

﴿فَقَالُوا رَبَّنَا بَاعِدْ بَيْنَ أَسْفَارِنَا وَظَلَمُوا أَنفُسَهُمْ فَجَعَلْنَاهُمْ أَحَادِيثَ وَمَزَّقْنَاهُمْ كُلَّ مُمَزَّقٍ ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِّكُلِّ صَبَّارٍ شَكُورٍ﴾

[سبا: ١٩]

ترجمه: ولی(این ناسپاس مردم) گفتند: پروردگارا! میان سفرهای ما دوری بیفگن (تا بینوایان نتوانند دوش به دوش اغنیاء سفر کنند و به این طریق) آنها به خویشتن ستم کردند و ما آنان را داستانهایی(برای عبرت دیگران) قرار دادیم وجمعیتشان را متلاشی ساختیم؛ در این ماجرا، نشانه‌های عبرتی برای هر صابر شکرگزار است.

مردم یمن به عنوان بخشی از امت اسلامی در سایۀ نخستین دولت اسلامی، که توسط پیامبر صلی الله علیه وسلم تأسیس شده بود، زندگی می‎کردند و آن زمان امت اسلامی امت واحد تحت قیادت واحد و زیر پرچم واحد زندگی می‎کرد. این اسلام بود که با مفاهیم درست و قوانین کلی‎اش زندگی مردم یمن را تغییر داده و این‎گونه فطرت سالم به آنان هدیه کرده بود؛ زیرا آنان در همان شرایط دشوار و با امکانات اولیه‎ایکه در دسترس‎شان بود، زندگی آبرومندانه و با عزت داشتند و حقیقتاً که مردمان با ایمان، عاقل، دلسوز و مهربان بودند؛ اما پس از این‎که استعمارگران ظالم بر سرزمین‎های ما هجوم آوردند و تمدن‎شان را بر ما تحمیل نمودند، زندگی ما تبدیل به آن‎چه که قبل از اسلام به آن بودیم، تغییر یافت.

ما از شما می‎خواهیم که برای یک تغییر رادیکالی در مقابل این افراد احمق، که با سرنوشت شما بازی می‎کنند و شما را به گمراهی می‎کشانند، بپا خیزید و نگذارید تا زندگی‎تان را به جهنم تبدیل کنند. با کسانی‎که دست روی دست گذاشتند و خود را تسلیم یک واقعیت ذلت‎بار نمودند، هرگز تعامل نکنید و خود را به دست خود هلاک نکنید. ما شما را در این زمینه هشدار می‎دهیم که مبادا زندگی‎تان را در خدمت به کفار سپری کنید. الله سبحانه وتعالی می‎فرماید:

﴿وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُم مِّن دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ﴾

[هود: ١١٣]

ترجمه: و بر ظالمان تکیه ننمایید، که موجب می‌شود آتش شما را فرا گیرد؛ و در آن حال، هیچ ولیّ و سرپرستی جزء الله(سبحانه وتعالی) نخواهید داشت؛ و یاری نمی‌شوید!

حزب التحریر-ولایه یمن

 

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه