جمعه, ۰۶ ربیع الاول ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۷/۱۱/۲۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
دروغ های مقامات امنیتی روسیه در مورد فعالیت های حزب التحریر باید فاش گردد!
بسم الله الرحمن الرحيم

دروغ های مقامات امنیتی روسیه در مورد فعالیت های حزب التحریر باید فاش گردد!

(ترجمه)

به تاریخ 17 اکتوبر سال روان میلادی، مقامات امنیتی در تاتارستان تعدادی از مسلمانان را به ظن دخیل بودن در فعالیت های حزب التحریر، دستگیر کردند. فردای آن روز، به اساس تصمیم محکمۀ نظارت بر اعمال تروریستی طبق دستور فدراسیون روسیه، مادۀ 205 بخش اول و دوم، علیه افراد ذیل حکم صادر شد.

۱- انیس غماز الدینوف متولد سال 1965م

۲- رونات خانانوف متولد 1986م

۳- آزاد زجایوف متولد 1989م

۴- اریک محمدوف متولد 1988م

۵- رایک حمیدولن متولد 1981م

۶- راسم مامیدوف متولد 1992م

۷- امیل شانجریوف متولد 1993م

رسانه های محلی و فدراسیون روسیه با بدست آوردن معلومات از جانب مقامات امنیتی محلی، موضوع خبری را زیر عنوان " سلول های سازمان های تروریستی را خنثی کنید" به نشر رساندند تا توجیۀ برای دستگیری ها در میان مسلمانان باشد. در این موضوع خبری ذکر شده بود که در جریان بازرسی خانه های شان، مقدار زیادی از نشریات بدست آمده است. نوار تصویری دستگیر شدن یکی از مظنونین نیز پخش گردید که در آن افراد نقاب پوش بر یک خانه حمله ور شده، کلکین را می شکنند و داخل خانه یکی از مسلمانان می شوند. نوار تصویری در ادامه نشان می دهد که مالک خانه با خواباندن روی زمین دستبند زده شده و نوار با نشان دادن کتب حزب التحریر به پایان می رسد.

بنا به برداشت مقامات امنیتی، بازتاب دادن سرخط این خبر بصورت اغراق آمیز در رسانه ها و نشان دادن نوار تصویری از مردان وحشتناک، مردم جامعه را در امر دستگیری "تروریست ها"  قناعت داده و خواهند پذیرفت که حزب التحریر برای مردم روسیه تهدید بوده است. با وجود این هم، آن ها نمی توانند تمامی جامعه را گول بزنند؛ چرا که کذب مسئولین نه تنها برای فامیل ها، اقارب و کسانی که متهمان را می شناسند، معلوم است؛ بلکه برای تمامی کسانی که آگاهی کمی از فعالیت های حزب التحریر-که یک حزب سیاسی است- داشته باشند، نیز آشکار است. برعلاوه، مردم حالا می فهمند که کتب نمی تواند دلیل برای فعالیت های تروریستی باشد؛ بلکه باالعکس است؛ چراکه سازمان های تروریستی بیشتر از خشونت های شان شناخته می شوند؛ نه از داشتن یک کتاب خانۀ بزرگ کتب اسلامی.

تمامی این دلایل می رسانند که دروغ های مقامات امنیتی در مورد حزب التحریر حتماً افشا خواهند شد. اعضای حزب التحریر که محکوم به خشونت شده اند، نیز حتماً رها شده و برای مسلمانان در امر پایداری و صبر در راه دعوت اسلامی الگو قرار خواهند گرفت. الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿ وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

[شعرا: 227]

ترجمه: کسانی که ستم می کنند، خواهند دانست که بازگشت شان به کجا و سرنوشت شان چگونه است؟!

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر در روسیه

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه