چهارشنبه, ۱۵ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :12 ربیع الثانی 1440
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 19 دسامبر 2018م

شماره صدور:HTS 14/1440

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

مزدوران استعمار علیه مسلمانان توطئه‌چینی می‌کنند؛ درحالی‌که رستگاریِ امت در تأسیس خلافت نهفته است!

(ترجمه)

عصر روز یک‌شنه ۱۶ دسمبر ۲۰۱۸ م، عمر البشیر رئیس‌جمهوریِ سودان دیداری غافل‌گیر کننده‌ای از پایتخت سوریه، دمشق،  به‌انجام رساند که در جریان دیدارش با بشار الاسد، رئیس‌جمهور این کشور، که به استقبال‌اش به میدان هوایی آمده بود، گفت‌وگو انجام داد. این دیدار از قبل اعلام نشده و قسمی‌که منابع دیپلوماتیک در "سودان تریبیون" تأیید کردند، تمام تنظیمات این سفر کاملاً سِری و با طیارۀ روسی انجام شده است. از زمان ظهور انقلاب سال ۲۰۱۱م در سوریه،‌ بشیر اولین رئیس‌جمهوریِ عرب است که از این کشور بازدید می‌کند.

در خصوص این واقعۀ عجیب،‌ ما در حزب‌التحریر-ولایه‌ی سودان حقایق زیر را روشن می‌سازیم:

اولاً: تمام جهان از قتل عام‌های وحشیانه‌ای‌که توسط بشار اسد جنایت‌کار علیه مردم‌اش انجام شده است،‌ شنیده اند؛‌ قتل عام‌هایی‌که با استفاده از انفجار در بازارها و مکاتب انجام شده، استفاده از راکت‌ها، هم‌چنان سلاح‌های کیمیاوی که باعث مرگ کودکان و افراد مسن شده است. از جنایات و اشکال وقیح شکنجه‌هایی‌که در زندان‌ها و مراکز بازداشت انجام شده است و جابه‌جاییِ شهرهایی‌که به منظور ازبین‌بردن بی‌عدالتی و تقاضا برای ایجاد عدالت و امنیت را که فقط با تأسیس نظام اسلام می‌تواند انجام شود، برخواسته بودند، از یاد نمی‌بریم.

ثانیاً: اقدام البشیر،‌ نشان می‌دهد که تمام حکام عرب-باوجود جنایات‌شان- از گرفتن چنین تصمیمی برای شکستن انزوای رژیم جنایت‌کار اسد، خجالت‌زده اند؛ اما تاریخ این شرم و رسوایی را و آن‌هایی‌که این عمل را مرتکب شده‌اند تا روز قیامت به یاد خواهد داشت.

ثالثاً: این واضح است که این دیدار در تطابق با هدایت امریکا برای شکستن انزوای رژیم سوریه انجام شده است. مزدور کهنه‌کار امریکا در این دیدار، که این فقط یک دیدار نبود؛ بل وظایفی در آن موجود بود که برای دیگران مقرر شده است. بی‌بی‌سی روز یک‌شنبه ۱۶ دسمبر ۲۰۱۸م، روز دیدار بشیر از سوریه، گزارشی منتشر کرد که: «مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه‌ی ترکیه تمایل ترکیه را برای کار با بشارالاسد رئیس‌جمهوریِ سوریه، در صورت برنده‌شدن او در انتخابات دموکراتیک آشکار ساخت.» روزنامه‌ی القدس العربیه در ۱۹ دسمبر ۲۰۱۸م به نقل از روزنامه‌ی بریتانیاییِ استقلال، گزارش داد که: «این الزام‌آور است که دونالد ترامپ، رئیس دولت امریکا تنها کسی‌ست که دیدار بشیر را تعیین کرده است؛‌ اما تلاش ترامپ برای اعاده‌ی اعتبار به اسد یک جنگ باخته‌شده خواهد بود.»

در فرجام می‌گوییم: امت در یک وضعیت اسفبار به سر می‌برد؛ چون ‌اصلاً دولتی وجود ندارد تا از مسلمانان ضعیف و مظلوم دفاع کند. اگر مسلمانان یک خلیفه می‌داشتند، چنان‌که پیامبر صلی‌الله علیه وسلم یهودیانِ بنی قینقاع را به دلیل کشتن یک مسلمان از شهر خارج کرد و یا هم المعتصم که یک اردوی کامل را برای آزادی یک زن فرستاد، بنابر این، خلیفه‌ی مسلمانان تنها کسی است که از ضعیفان حمایت می‌کند؛ نه از آن حکامی‌که دین خود را فروخته و سرزمین‌های خود را به کفار استعمارگر تسلیم داده اند. بالاتر از همه، خلیفه قانون الله سبحانه‌و‌تعالی را اجراء کرده و دست استعمارگران را قطع خواهد کرد. فلهذا، بر امت لازم است تا برای ازبین‌بردن ذلتی‌که بر او تحمیل شده، با فرزندان‌اش در حزب‌التحریر برای تأسیس رهبریِ اسلام با پیاده‌سازیِ خلافت راشده بر منهج نبوت، که وعده‌ی الله سبحانه وتعالی و بشارت پیامبرش ﷺ می‌باشد، کار و فعالیت نماید. رسول الله ﷺ می‌فرماید:

«ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ»

ترجمه: و بعداً خلافت بر منهج نبوت خواهد آمد.

ابراهیم عثمان(ابوخلیل)

سخنگوی رسمیِ حزب‌التحریر-ولایه سودان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه