جمعه, ۱۲ جمادی الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۱/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :19 ربیع الثانی 1440
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 26 دسامبر 2018م

شماره صدور:ایچ تی ایس ۱۴۴۰/ ۱۷

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

اگر شما واقعاً به غیر از الله سبحانه وتعالی از کسی دیگری اطاعت نمی‌کردید؛ حالت شما چنین نخواهید بود!

(ترجمه)

عمر البشیر رئیس جمهوری سودان گفت: «تجمع مردم در میدان وادالحدید در الجزیره پاسخی به هر خاین و غلام است.» وی علاوه کرد: «ما به زانو زدن به ارتش خاین و استعمارگران در نمی‌آییم و آن‌ها برای به زانو در آوردن ما مبارزه می‌کنند. ما متعهد به افتخارات، عزت و دین خود هستیم و ما این‌ها را به گندم، دالر یا یورو نمی‌فروشیم.» وی در یک جلسۀ دیگری در منطقۀ سیدی را گفت: «مردم در عصر صحابه برگ‌های درختان را خوردند.»                                 

ما حزب التحریر ولایه سودان با میلیون‌ها مردم شریف امت اسلامی متحیر و متعجب با چنین سخنان وی هستیم:

  • آیا این تجمع بزرگ از مردمی‌که در مرکز و شهرهای مختلف از خانه های‌شان خارج شده اند، حکومت می‌خواهد که آن‌ها را در گرسنگی امتحان کنند تا کاسۀ صبر آن‌ها برای ساعت‌ها استادن در صف‌ها برای بدست آوردن نان، موادسوخت و پول از صاحبانی‌که عادل نیستند، بدست آورند؟ آیا با این همه آن‌ها خائنین و غلامان نیستند؟
  • خائن اصلی کسی‌ست که به الله سبحانه وتعالی، پیامبر صلی الله علیه وسلم و مؤمنین خیانت کردند. این خائنین دولت‌مردانی هستند که سال‌ها بر این کشور حکومت کرده و به غیر بماانزل الله حکم کرده اند. کشور را به دستوری امریکا به دو قسمت سودان شرقی و شمالی تقسیم کردند و دیگر مناطق را به قسمت‌های خورد و ریزه ترتیب و تنظیم کردند تا وسیله‌ای برای چپاول‌گران سودی بین‌المللی باشد. خائن کسی‌ست که به امر وی مردم و حیوانات و حاصلات آن‌ها را نابود کردند و بدتر از این همه، حکومت آن‌ها نظام کفری و استعمارگری بوده و نتیجۀ آن خاموش ساختن حیات مردم است.

﴿وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكًا وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى﴾

[طه: 124]

ترجمه: و هركه از ياد من روی بگرداند(و از احكام كتاب‌های آسمانی دوری گزيند)، زندگی تنگ(و سخت و گرفته‌ای) خواهد داشت‌(چون نه به قسمت و نصيب الله دادی قانع خواهد شد و نه تسليم قضا و قدر الهی خواهد گشت) و روز رستاخيز او را نابينا(به عرصه قيامت گسيل و با ديگران در آنجا) گردمی‌آوريم.

  • کجاست افتخارات و عزت تان؛ وقتی‌که شما به امریکا گدایی می‌کنید تا نقش شما را قبول کند و نمایندگان تان را یکی بعد از دیگری به کاخ سفید می‌فرستید؟ ولی با این همه، امریکا از شما راضی نمی‌شود و شما دوباره تحقیرانه از روسیه برای حفاظت نظام‌تان در جستجو هستید! آیا ما الله سبحانه وتعالی را فراموش می‌کنیم؟ الله سبحانه وتعالی از شما راضی نخواهد شد؛ مگر این‌که حکومت، سیاست، اقتصاد و نظام زندگیی تان را به اساس اسلام عیار سازید. پیامبر صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«مَنِ الْتَمَسَ رِضَا اللَّهِ بِسَخَطِ النَّاسِ كَفَاهُ اللَّهُ مُؤْنَةَ النَّاسِ، وَمَنِ الْتَمَسَ رِضَا النَّاسِ بِسَخَطِ اللَّهِ عَزَّ وَجَلَّ وَكَّلَهُ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ إِلَى النَّاسِ»

ترجمه: کسی‌که رضای الله)سبحانه وتعالی( را در خشم و قهر مردم جستجو می‌کند، الله)سبحانه وتعالی( برای وی کافی است و هر آن کسی‌که در جستجوی رضایت مردم نظر به الله)سبحانه وتعالی( باشد، الله)سبحانه وتعالی( وی را به مرد واگذار می‌کند.

علاوه بر این، آن دین کجاست که ما آن را به گندم و دالر نخواهیم فروخت. این رژیم برای یک روز هم به بماانزل الله حکومت نکرده است. اسلام صرف شعار نیست که مسلمانان عادی را فریب دهد؛ بلکه نظام حکومت در اسلام خلافت و آن هم بر اساس و منهج نبوت است. نظام حکومت در اسلام نه جمهوریت؛ نه سلطنتی و نه کدام نظام دیگری‌ست که زندگی مردم را جنت بسازد. نظام اسلامی عدالت و رحمت الهی است. بنابر این، بشیر هیچ کسی دیگری را فریب داده نمی‌تواند؛ مگر خود را. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید.

﴿يُخَادِعُونَ اللَّهَ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَمَا يَخْدَعُونَ إِلَّا أَنْفُسَهُمْ وَمَا يَشْعُرُون﴾

[بقره: 9]

ترجمه: ‏(اينان به نظرشان) الله(سبحانه وتعالی) و كسانی را گول میزنند كه ايمان آوردهاند؛ در صورتی‌كه جز خود را نمی‌فريبند؛ ولی نمیفهمند.‏

حقیقت اینست که اصحاب رضی الله تعالی عنهم برگ‌های درختان را می‌خوردند؛ ولی باهم برابر بودند؛ طوری مثال: در غزوۀ خندق اصحاب رضی الله تعالی عنه یک سنگ به شکم خود بسته بودند؛ ولی پیامبر صلی الله علیه وسلم دو سنگ را به شکم خود بسته بود. سوال اینجاست که آیا امت در حالت اضطراری فعلی که شما با صندوق وجهی پولی ساخته اید، باهم برابر اند؟ دوام گدایی با کج نشستن و حکومت کردن!!

بالاخره، ما به رژیم و محافظان آن می‌گویم: در مورد این امت از الله سبحانه وتعالی بترسید؛ جایی‌که شما بدبختی را به این کشور آورده اید و وقتی‌که آن‌ها از خانه‌های‌شان برای دریافت حقیقت بیرون شدند، با آتش و گلولۀ شما روبرو شدند و بعد از آن آن‌ها را لقب غلام و خائن دادید. زود است که به اذن الله سبحانه وتعالی حقیقت دوباره به بندگان الله سبحانه وتعالی برگردد تا آن‌که عدالت الهی در زمین گسترش یابد و خلافت راشده بر منهج نبوت تأسیس گردد. همان روزها قریب است و همان زمان هم قریب است. در این مورد پیامبر صلی الله علیه وسلم فرموده است که بعد از حکومت‌های ظالم، خلافت راشده بر منهج نبوت تأسیس خواهد گردید. بیایید برای وقوع خلافت باهم یکجا کار کنیم.                                                                                                                                  

ابراهیم عثمان(ابوخلیل)

سخنگوی حزب التحریر-ولایه سودان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه