یکشنبه, ۱۸ ربیع الثانی ۱۴۴۱هـ| ۲۰۱۹/۱۲/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :3 ربیع الاول 1441
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 31 اکتبر 2019م

شماره صدور:HTS 1441 / 1

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

یک هیئت از سوی حزب التحریر-ولایه سودان همراه وزیر امور دین و اوقاف ملاقات کرد

یک هیئت از سوی حزب التحریر-ولایه سودان با رهبری عبد الله عبد الرحمن عضو مجلس ولایه و با همراهی برادرانی من‌جمله، ناصر رضا رئيس کمیته ارتباطات مرکزی حزب التحرير-ولایه سودان و إبراهيم عثمان (أبو خليل) سنخگوی رسمی حزب التحرير-ولايه سودان و محمود عبد الرحيم حمدی عضو حزب التحرير، همراه استاد نصر الدين مفرح وزیر امور دین و اوقاف، در دفتر وزارت ملاقات نمودند. در این دیدار، هیئت مذکور در مورد سه مسئله حیاتی اظهار نظر نمودند:

 ‏اول: حزب التحریر را به معرفی گرفتند که حزب سیاسی‌ست که مبدأ و ایدیولوژی آن اسلام می‌باشد و برای اعاده طریقه زنده‌گی اسلامی توسط تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت سعی و تلاش می‌نماید و این‌که هیچ نظام حکومت‌داری در اسلام نیست مگر نظام خلافت اسلامی. ‏هم‌چنین این حزب داری دستور/قانون اساسی‌ تحت 191 ماده‌ی است که از کتاب الله سبحانه وتعالی و سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم با اجتهاد صحیح استنباط شده است و این یک دستور مشروع مشروطه‌ی است که به امت پیشنهاد می‌شود تا آن را مطالعه و در صحنه تطبیق و تنفیذ قرار بدهند.

دوم: اسلام یک دین حق است و ماسوای آن باطل می‌باشد، الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الإسْلامُ...﴾ [آل عمران: 19]

ترجمه: دین در نزد الله(سبحانه‌و‌تعالی)، اسلام است...

﴿إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ... وَمَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الإسلام دِيناً فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الْآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ﴾ [آل عمران: 85]

ترجمه: هرکس جز اسلام(و تسلیم در برابر فرمان حق) آیینی برای خود انتخاب کند، از او پذیرفته نخواهد شد و او در آخرت، از زیان‌کاران است

وظیفه مسلمانان این‌ست که غیرمسلمانان را دعوت کنند تا داخل اسلام شوند؛ زیرا مسوولیت امت در قبال ایشان این‌ست که آنان را از تاریکی‌های کفر خارج و در نور اسلام سوق بدهند.

سوم: منابر جمعه یک مسوولیت بزرگی‌ست، زیرا منبر نبی صلی الله علیه وسلم محسوب می‌شوند. ‏به همین دلیل، هر آن‌ کسی‌‌که بر این منابر برمی‌خیزد، بدون ترس از ملامت دیگران صرف از الله سبحانه وتعالی خشیه و ترس داشته باشد. ‏برعلاوه، چگونه غرب کافر استعمارگر سعی می‌کند تا این منابر را تحت‌نام "حد اعتدال" در مفهوم اسلام امریکایی استفاده کند، بدین گونه می‌خواهند در اسلام جعل بکنند که اسلام هیچ ارتباطی با تنظیم امور زنده‌گی مردم ندارد، زیرا کفار می‌دانند که این منابر برای نشر اگاهی و بیداری امت چقدر اهمیت بسزای دارند(اگر واقعاً امت ارزش منابر را درک کنند!).

إبراهيم عثمان (أبو خليل)

سنخگوی رسمی حزب التحریر ولایه سودان

مترجم: زکریا وهاج

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه