پنجشنبه, ۱۶ ذیحجه ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۸/۰۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :3 شوال 1441
تاریخ میلادی : یکشنبه، 24 می 2020م

شماره صدور:HTS 1441 / 56

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

با پیروی از رژیم مرده، دولت انتقالی تابع پیشنهادات صندوق بین‌المللی پول است

(ترجمه)

صندوق بین‌المللی پول گفته است که با دولت خرطوم به توافق رسیده است تا اصلاحات ساختاری را در بخش اقتصادی سودان تطبیق کند. بیانیه‌ای که توسط صندوق بین‌المللی پول به روز سه شنبه مؤرخ 23 ژوئن 2020م صادر شد، واضیح می‌سازد که مقامات سودانی درخواست تطبیق برنامه اصلاحی تا دوازده ماه آینده تحت سرپرستی صندوق بین‌المللی پول را نموده اند.

این کاملاً واضح است که صندوق بین‌المللی پول یکی از سازمان‌های نظام‌های سرمایه‌داری است که اقتصاد دنیا را کنترول می‌کند. این سازمان بر بنیاد اقتصاد سرمایه‌داری استوار بوده و وسیله‌ای برای استعمار می‌باشد. اکثریت کشورهای مبتنی بر نظام سرمایه‌داری از طریق صندوق بین‌المللی پول سرمایۀ کشورهای ضعیفی مانند سودان را از دید سیاسی کنترول می‌کنند. سودان یک کشور مملو از غنایم پنهان و آشکار است. این به خوبی آشکار است که پیش‌نهاد صندوق بین‌المللی پول برای رفاه مردم بی‌چاره و بی بضاعت نیست؛ بلکه برعکس این پیشنهاد قدرت خرید اسعار محلی را تضعیف کرده و هم‌چنان زمینۀ به غارت بردن سرمایه خام این کشور که نیازمندی کشورهای وحشی سرمایه‌داری است را فراهم می‌کند. صندوق بین‌المللی پول پیشنهادات مشابهی را به رژیم مردم سودان  تحت نام اصلاحات اقتصادی جهت بالا بردن کمک‌های منتسب به نفت، برق و غذا و نوسان کردن نرخ مبادله پوند سودانی داده بود. هنگامی‌که رژیم برکنار شدۀ البشیر این پیشنهادات را تطبیق کرد؛ در نتیجه قیمت‌ها و فقر افزایش یافته و پوند سودانی به شکل بی‌سابقه آن سرانجام سقوط نموده و باعث از بین رفتن رژیم شد.

اینک دولت انتقالی در حال افتادن در تله‌ای مشابهی قرار گرفته و در حال پیروی از ردِ پای رژیم مرده در تفویض پیشنهادات کشندۀ صندوق بین‌المللی پول است. رژیم با بالابردن قیمت نان و نفت به تطبیق پیشنهاد صندوق بین‌المللی پول آغاز کرد. از همین جهت زندگی به یک جهنم غیر قابل تحمل تبدیل شد و پوند چنان سقوط کرد که حتی با ذره بین بزرگ هم قابل دید نیست. تورم از نرخ عادی هم افزایش پیدا کرد و اقتصاد سودان در نقطه سقوط قرار گرفت. با وجود آن رژیم فعلی مسیر تاریک رژیم مرده را با تطبیق پیشنهادات صندوق بین‌المللی پول به امید رسیدن به سراب اعطا کنندگان تعقیب می‌کند که جلسات ایشان فردا پنجشنبه مؤرخ 25 ژوئن 2020م در برلین برگذار خواهد شد.

ای مردم سودان!

هیچ‌گونه راه‌حلی برای شما نیست و هیچ راه فراری از وضعیتی کنونی که شما قرار دارید، نیست؛ جز برگشت به طریقۀ الله سبحانه‌وتعالی، از طریق تاسیس دولت حق و عدالت، خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت؛ نظامی‌که اقتصاد را به سود امت مدیریت نموده و دست استعمارگران را از سرمایه امت قطع خواهد کرد، و مواظب امور شما با تضمین یک زندگی مملو از صلح و عزت خواهد بود. از همین جهت همگام با حزب‌التحریر که خیر دنیا و آخرت را برای تان فراهم می‌کند، دست به کار شوید.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُون﴾ [ انفال: 24]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! دعوت الله و پیامبر را اجابت کنید؛ هنگامی‌که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد! و بدانید که الله میان انسان و قلب او حایل می‌شود و همه شما (در قیامت) نزد او گردآوری می‌شوید!

ابراهیم عثمان (ابو خلیل)

سخنگوی رسمی حزب التحریر-ولایه سودان

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه