دوشنبه, ۰۹ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :13 محرم 1442
تاریخ میلادی : سه شنبه، 01 سبتامبر 2020م

شماره صدور:HTS ۱۴۴۲ / ۰۵

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

سودان برای دومین‌بار وارد ماشین برش شده‌است

(ترجمه)

روز دوشنبه، ۳۱ آگست/اوت ۲۰۲۰م دولت انتقالی در جوبا، پایتخت سودان جنوبی، توافق‌نامه‌ای را امضاء کرد که به نام توافق‌نامۀ صلح با جبهه انقلابی سودان نامیده می‌شود. برجسته‌ترین نکتۀ این توافق‌نامه اعطای خودمختاری به مناطق بلو نیل (نیل آبی) و کردفان جنوبی و تقسیم قدرت و ثروت میان‌شان است –شبیه همان رویکرد رژیم سابق در مذاکره با جنبش‌های شورشی.

بدترین چیزی‌که ده‌ها سال است سودان را آزار می‌دهد، جنبش‌هایی اند که تحت نام منزوی‌سازی در مقابل دولت سلاح برمی‌دارند و به شکل طبیعی تمام مناطق سودان را تحت تأثیر قرار داده‌اند و حتی در پایتخت کشور نیز وجود دارند. علت‌اش این است که این رژیم‌ها از اسلام، یعنی نظام مراقبت و امنیت، دور شده‌اند و نظام سرمایه‌داری را با تمام بدی‌هایش پیاده می‌کنند. برخی از این جنبش‌ها در پای غرب کافر افتادند و دستورات مورد نظرشان را از آن‌ها دریافت کردند.

آن‌چه را که کفار اشغال‌گر می‌خواهند تجزیۀ سودان به کشورهای ضعیف و ناتوان است که هضم و بلع‌اش برای‌شان آسان باشد. این تقسیم‌بندی از سودان جنوبی آغاز شد، دقیقاً همانند سناریویی‌که هم اکنون در حال وقوع است. طوری‌که برخی از مردم جنوب شورش کردند و علیه دولت اسلحه به دست گرفتند، سپس تحت ریاست رئیس جمهور نیمیری به خودمختاری رسیدند، سپس توافق‌نامه‌ای منعقد شد که به آن‌ها حق تعیین سرنوشت‌شان را داد که منجر به جدایی سودان جنوبی شد.

ما، در حزب‌التحریر – ولایه سودان، همان‌طورکه حکومت انتقالی را نسبت به خطرات چنین مذاکرات خیانت‌کارانه هشدار داده بودیم، از پیامدهای اقدام‌شان برای قرار دادن مناطق سودان در ماشین بُرش به‌نام صلح نیز هشدار داده بودیم و هشدار می‌دهیم، زیرا با چنین توافقاتی نمی‌توان به آن دست یافت. مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود، اما ما بارها و بارها است که گزیده می‌شویم و اصلاً به پیامد چنین توافقات فاجعه‌بار توجه نمی‌کنیم!

ای مردم سودان! دستان‌تان را در دستان اعضای حزب‌التحریر بگذارید و ای قدرت‌مندان و پاسداران! با اعضای حزب‌التحریر یکجا شوید و آن‌ها را نصرت دهید تا دولت حقیقت و عدالت را برپا کنید! دولت خلافت راشده بر منهج نبوت که نه‌تنها این خونریزی را به‌منظور حفظ وحدت این سرزمین متوقف خواهد کرد، بلکه به دنبال وحدت همۀ سرزمین‌های اسلامی و برچیدن کفار می‌باشد.

﴿ یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَجِیبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا یحْییكُمْ (الأنفال: ۲۴)

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! دعوت الله (سبحانه وتعالی) و رسول الله (صلی الله علیه وسلم) را اجابت کنید، هنگامی که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد!

ابراهیم عثمان (ابوخلیل)

سخنگوی رسمی حزب‌التحریر – ولایه سودان

مترجم: صالح مصلح

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه