شنبه, ۰۷ ذیحجه ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۸/۰۸/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :2 ذولقعده 1439
تاریخ میلادی : یکشنبه، 15 جولای 2018م

شماره صدور: 34/39

دفتر مطبوعاتی
ولايه اردن

اعلامیه مطبوعاتی

مجوز حاکمیت بر اردن با شیوۀ جدید

(ترجمه)

صندوق بین‌المللی پول(IMF) در حال‌حاضر دومین جلسۀ بررسی خودرا با دولت اردن و شخصیت‌های غیررسمی برگزار می‌کند تا به برنامۀ اصلاحات اقتصادی‌اش برای اقتصاد اردن بازاریابی کند. براساس بررسی ما، نسبت به آنچه صندوق بین‌المللی پول در ویب‌سایت‌شان تحت عنوان "پرسش‌های مکرراً پرسیده شده در مورد اردن و صندوق بین‌المللی پول" به نشر رسانیده است، موارد ذیل‌را می‌خواهیم اشاره کنیم:

اول: برای خواننده در مورد نشست صندوق بین‌المللی پول سوال ایجاد می‌گردد با وجودی‌که سوالات و جوابات در آنجا موجود است که نشان می‌دهد که این صندوق خودرا منحیث حاکم باالفعل اردن قرار داده است و این خود از ماهیت پرسش‌ها آشکار می‌باشد، بطور مثال: دیدگاه صندوق بین‌المللی پول در مورد کمک‌های مالی، که برخی از کشورهای خلیج به ارزش 2.5 میلیارد دالر به اردن متعهد هستند، چیست؟ واکنش صندوق بین‌المللی پول به رویدادهای اخیر در اردن چیست؟ چه اقدامات‌را صندوق بین‌المللی پول برای مقابله با فساد، افزایش شفافیت و نظارت بهتر در اردن انجام داده است؟

چگونه می‌تواند یک کشور با عزت، چنین توهین و مداخله‌ای‌را در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی خود اجازه دهد؟ و چه زمانی چنین گستاخی نحوۀ گفتار و برخوردرا قبول می‌کند؟ اگر حُکام اردن چنین سطح برخورد و گستاخی صندوق بین‌المللی پول را قبول دارند، پس مردم اردن، که به دین و وقارشان افتخار دارند، چنین بی عدالتی‌را هرگز نپذیرفته و ایشان این مصرع شعر را در مقابل آن‌ها یادآور می‌شوند که گفته است: تمام مشکلات تحمل می‌‌شود، اما تحقیر تحمل نمی‌شود... زندگی انسان صالح تحت ظلم و ستم، مانند کشته شدن‌اش می باشد.

دوم: کسی‌که پرسش و پاسخ‌های صندوق بین‌المللی پول را بخواند، متوجه خواهد شد‌که در آن مشخص شده است تا مالیات بر درآمدرا که قصد دارند به‌زور به مردم اردن تحمیل کند، تأیید خواهد شد و وهم‌چنان در آن آمده است تا برای افراد تحت امرش درمورد چگونگی تطبیق آن رهنمایی کند تا مردم‌را برای پذیرش آن متقاعد سازد. به همین خاطر بعد از ناکامی مزدورانش، خواسته است تا با شخصیت‌های غیررسمی ملاقات نموده و آن‌ها را برای راه حل‌های پیشنهادی و برنامه‌های اقتصادی‌اش قناعت دهد.

برای یک کشوری‌که ادعای حاکمیت بر قلمرو‌اش‌را دارد، این یک نشانۀ خطرناک است که به کارشناسان صندوق بین‌المللی پول اجازه دهد تا با شخصیت‌های غیررسمی دیدار کند. چگونه حاکمیتی اجازه می‌دهد تا ابزار استعماری امریکا به‌خواست خود جستجو کند و یا هرکسی را خواسته باشد ملاقات کرده و قوانینی‌را که بخواهد نیز تحمیل کند؟

تا جائی‌که موضوع حاکمیت شما(رژیم اردن) مطرح است، ما می‌بینیم که حاکمیت شما فقد در برابر زنان و کودکان درعا است که شما از ورودشان به اردن جلوگیری کردید و آن‌هارا ترک کردید تا شکار شبه‌نظامیان بشار و ایران شوند. هم‌چنان حاکمیت شما صرف در برابر حاملین مخلص دعوت بوده که به خانه‌های‌شان یورش برده و باعث وحشت‌زدگی اطفال‌شان می‌شوید و این مخلصین‌را به اساس اتهام‌های دروغین سازمان‌های امنیتی بازداشت می‌نماید.

کارشناسان صندوق بین‌المللی پول هزاربار خطرناک‌تر از، به اصطلاح تروریزم است که مردم‌را شب و روز از آن می‌ترسانند. کارشناسان صندوق بین‌المللی پول کسانی هستند که ملکیت عامۀ مردم اردن‌را تحت نام خصوصی‌سازی به سرمایه‌گذاران فروختند. آن‌ها کسانی هستند که پول جیب فقرا را سرقت می‌کنند. آن‌ها کسانی هستند که با حملۀ وحشیانۀ خود به‌برنامۀ درسی فرزندان ما می‌خواهند آن‌هارا فاسد کنند، و آن‌ها نیز باعث گردیدند که میزان قروض به حدود ۹۴درصد تولیدات ناخالص داخلی برسد. آن‌ها این کار را توسط افراد مفسد تحت امرشان، که در نهادهای دولتی برای تباه ساختن و فاسد کردن این نهادها جابجا کرده اند، انجام می‌دهند تا این نهادهارا طعمۀ خود بسازند.

سوم: ما شخصیت‌های غیررسمی‌را که کارشناسان صندوق بین‌المللی پول می‌خواهند آن‌هارا ملاقات کنند، خطاب قرار می‌دهیم. ما به شما توصیه می‌کنیم که با کارشناسان صندوق بین‌المللی پول دیدار نکنید و موقف را اختیار کنید که باعث رضایت الله سبحانه وتعالی و رسولش صلی الله علیه وسلم گردیده و از فقری‌که آن‌ها شمارا می‌ترسانند، مبنی بر این‌که اگر به گفته‌های‌شان عمل نکنید فقر همه کشور را فرا خواهد گرفت، گوش نکنید؛ زیرا الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿الشَّيْطَانُ يَعِدُكُمُ الْفَقْرَ وَيَأْمُرُكُم بِالْفَحْشَاءِ وَاللَّهُ يَعِدُكُم مَّغْفِرَةً مِّنْهُ وَفَضْلًا وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ﴾

[بقره: ۲۶۸]

ترجمه: شیطان شما را وعده تهی دستی میدهد و به انجام گناه شمارا دستور می‌دهد، ولی الله(سبحانه‌ و‌تعالی) به شما وعدۀ آمرزش خويش و فزونی(نعمت) میدهد. الله(سبحانه ‌و‌تعالی فضل و مرحمتش) وسيع(و از همه چيز) آگاه است.‏

به وعده‌های دروغین آن‌ها گوش ندهید، زیرا الله سبحانه وتعالی از مردمان همانند آن‌ها شمارا هشدار داده است، او سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿يَعِدُهُمْ وَيُمَنِّيهِمْ وَمَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَانُ إِلَّا غُرُورًا﴾

[نساء: ۱۲۰]

ترجمه: شیطان بدانان وعده‌ها می‌دهد و به آرزوها سرگرم می‌كند، و اهريمن جز وعده‌های فريبكارانه بديشان نمی‌دهد.

پس برای خود موقف با عزت‌را برگزینید که استعمارگران بدانند این امت توسط مردان واقعی و موقف‌های صادقانۀ آن‌ها به پیش می‌رود. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ * وَاتَّقُوا فِتْنَةً لَّا تُصِيبَنَّ الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنكُمْ خَاصَّةً وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ﴾

[انفال: ۲۴]

ترجمه: ای مؤمنان! فرمان الله(سبحانه وتعالی)را بپذيريد و دستور پيامبر او را قبول كنيد، هنگامی‌كه شما را به چيزی دعوت كند كه به شما زندگی(مادی و معنوی و دنيوی و اخروی) بخشد، و بدانيد كه الله(سبحانه وتعالی) ميان انسان و دل او جدائی می‌اندازد، و بدانيد كه همگان در پيشگاه الله(سبحانه وتعالی) گرد آورده می‌شويد(و به حساب و كتاب‌تان رسيدگی می‌گردد).‏ خويشتن را از بلا و مصيبتی به دور داريد كه تنها دامنگير كسانی نمی‌گردد كه ستم می‌كنند(بلكه اگر جلو ستمگاران گرفته نشود، خشك و تر به گناۀ آنان می‌سوزد) و بدانيد كه الله(سبحانه وتعالی) دارای كيفر سخت و مجازات شديد است.‏

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه اردن

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه