چهارشنبه, ۲۳ ربیع الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۱۹/۱۱/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :22 ذولقعده 1440

تاریخ میلادی : پنج شنبه، 25 جولای 2019م

شماره صدور: ح.ت.افغ ۱۲/۱۴۴۰

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

اظهارات ترامپ نیت شوم امریکا را نسبت به افغانستان فاش ساخت

رئیس جمهور امریکا در دیدار با عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان گفته است: «اگر ما می‌خواستیم در افغانستان جنگ کنیم و آن را برنده شویم، می‌توانستم یک هفته این جنگ را ببرم، اما من نمی‌خواهم ۱۰ میلیون نفر را بکشم. افغانستان می‌تواند از صفحه روزگار پاک شود. من نمی‌خواهم که این مسیر را طی کنم.»

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر - ولایه افغانستان این گفته‌های رئیس جمهور امریکا را با شدیدترین الفاظ ممکن تقبیح نموده و آن را توهین به تمام بشریت به خصوص مردم شریف و مجاهد افغانستان می‌داند. هرچند ما وحشت و تروریزم امریکا و ناتو را روزمره در افغانستان تجربه می‌کنیم و از دروغ‌پردازی‌های رهبران غرب آگاه هستیم، لیکن این سخنان دجال عصر یکبار دیگر چهرۀ‌ کثیف استعمارگران غربی را که در عقب الفاظ انسان دوستی، ارزش‌های دروغین دموکراسی و کمک‌های بشردوستانه پنهان شده بودند، برای آنعده از کورفکران سرزمین ما برملا ساخت، که به گونه پی‌هم از آنان توقع خیر و کسب سعادت دارند. همچنان این اظهارات ترامپ از نیت پلید رهبران غرب در مقابل مسلمانان پرده برمیدارد که آمیخته با بغض و عداوت و دشمنی یکسره با مسلمانان می‌باشد.

ترامپ دو واقعیت مهم را فراموش کرده است:

اول: رهبران امریکایی بایست سری به تاریخ اين سرزمین مجاهد پرور بزنند و از فرجام قدرت‌های شکست خورده در این سرزمین درس عبرت بگیرند که به "گورستان امپراتوری‌ها" در تاریخ مشهور شده است. این ابرقدرت‌های متجاوز و اشغال‌گر بوده که با لشکرکشی بر این سرزمین نام شان از صفحه روزگار حذف گردیده است.

دوم: رهبران امریکایی دچار تکبر و خودبرتربینی فرعون گونه شده‌اند که با رفتار، گفتار و سیاست‌های کثیف شان مردم جهان را توهین می‌کنند. حالانکه واقعیت خود امریکا را فراموش کرده‌اند که در یکی از بحرانی‌ترین مقاطع تاریخ خود بسر می‌برد و هر لحظه بیم فروپاشی آن از داخل می‌رود. امریکا در هژده سال اشغال افغانستان عملا شکست خورده و استراتیژی سیاسی و نظامی این کشور به بُن‌بست مواجه شده است. روی همین ملحوظ امریکا مذاکرات صلح را با طالبان آغاز نموده است تا راه حلی برای خروج آبرومندانه‌اش از باتلاق افغانستان دریابد. از این جهت دست به دامن پاکستان دراز نموده و رهبران خاین این کشور نیز به کمک امریکا شتافته و با فشار بالای طالبان نقش خاینانه را برای جلوگیری از شکست امریکا بازی می‌نماید.

همین‌که یک ابرقدرت با یک گروه نظامی که زمانی آن را "تروریست" خطاب می‌کرد به میز مذاکره نشسته، ضعف و شکست این قدرت را به نمایش می‌گذارد. بدون شک اگر همکاری، ترس و بزدلی حُکام سرزمین‌های اسلامی نسبت به امریکا نمی‌بود، رهبران امریکایی جرأت گفتن چنین سخنان غیرمسئولانه را نداشتند. غرب طناب غلامی را بر گردن این حُکام آویخته‌ و روز به روز حلقه و عرصه را تنگ‌تر ساخته می‌رود، اما این حُکام بی‌غیرت در عوض نفرت، وفاداری شان به غرب بیشتر می‌گردد.

در واقع تا زمانی‌که خلافت راشده ثانی تأسیس نگردد و حُکام باغیرت و باعزت رهبری مسلمانان را به عهده نگیرند، چنین گردن‌کشی، اظهارات متکبرانه و سیاست‌های نابخردانه رهبران غربی در سرزمین‌های اسلامی دوام خواهند داشت. دولت خلافت بر منهج نبوت که عنقریب برپا خواهد شد، چنان جواب دندان‌شکن به این فرعون‌ها خواهد داد، که جرأت اظهارات گستاخانه را از دست داده و سلطۀ این کشورها را از سرزمین‌های اسلامی دور و هژمونی آنان را از صحنه بین الملل حذف می‌نماید.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا بِطَانَةً مِّن دُونِكُمْ لَا يَأْلُونَكُمْ خَبَالًا وَدُّوا مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ﴾ [آل عمران: 118]

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! محرم اسراری از غیر خود، انتخاب نکنید! آنها از هرگونه شرّ و فسادی در باره شما، کوتاهی نمی‌کنند. آنها دوست دارند شما در رنج و زحمت باشید. (نشانه‌های) دشمنی از دهان (کلام) شان آشکار شده؛ و آنچه در دلهایشان پنهان می‌دارند، از آن بزرگتر است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه