پنجشنبه, ۱۷ ربیع الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۱۹/۱۱/۱۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :17 ذولحجه 1440

تاریخ میلادی : دوشنبه، 19 آگوست 2019م

شماره صدور: شماره: ح.ت.افغ ۱۴/۱۴۴۰

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

خون مسلمانان افغانستان وسیله‌ی امتیازگیری در پروسه صلح قرار گرفته است

در نتیجه انفجار در یک مراسم عروسی در غرب کابل نزدیک به صد نفر کشته و صدها نفر دیگر زخمی شده‌اند. دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان این انفجار را با شدیدترین الفاظ ممکن تقبیح نموده و برای کشته شدگان جنت‌الفردوس، برای زخمیان شفای عاجل و کامل و برای متضررین و خانواده‌ها صبر جمیل از بارگاه الله سبحانه و تعالی استدعا می‌دارد. کسانی‌که این عمل وحشیانه را انجام داده‌اند به هیچ ارزش انسانی و اسلامی پایبند نیستند.

عامل این جنایت وحشتناک رقابت‌های استخباراتی کشورهای منطقه و جهان بر سَر پروسه صلح افغانستان است که با انجام همچو حملات ددمنشانه می‌خواهند از کیک صلح افغانستان به قیمت کشتار مردم بیگناه این سرزمین و راه اندازی انفجار و انتحار سهم بیشتری را نصیب شوند. چنان‌که از آغاز پروسه‌ی صلح قریه‌ها و شهرها، مساجد، مدارس، مکاتب، پوهنتون‌ها، بس‌ها، مراسم عروسی و سوگواری و سایر اماکن عامه به خط مقدم جنگ مبدل شده‌اند. طرف‌های ذیدخل در پروسه‌ی صلح ریختن خون مسلمانان افغانستان را برگ برنده و وسیله امتیازگیری بیشتر در این پروسه می‌پندارند.

در حالی‌که جنگ و صلح در افغانستان برای منافع امریکا و غرب است و برای تأمین منافع شان گاهی شعار صلح را سَر می‌دهند و زمانی شعله‌های جنگ را می‌افروزند.  چنان‌چه در آخرین مورد رئیس جمهور افغانستان با کمال بی‌شرمی خطاب به نیروهای امنیتی گفت:«امروز از برکت شماست که در واشنگتن و نیویارک انفجار نمی‌شود. شما مسوول امنیت جهانی هستید.» حالانکه واقعیت امر این است که خون مسلمانان افغانستان در رقابت‌های استخباراتی برای تأمین منافع و امنیت واشنگتن، نیویارک، لندن، پاریس، برلین، بیجنگ، مسکو، دهلی، تهران و اسلام آباد می‌ریزد. در این مورد بارها مقامات امریکایی گفته‌اند که اولویت آنان تضمین امنیت و ثبات در افغانستان نیست، بلکه اولویت آنان محافظت از امنیت و منافع خود امریکا و کشورهای متحد آن است.

پس زمانی این سریال وحشت و کشتار پایان می‌یابد که ریشه‌های نظامی، فکری، سیاسی، استخباراتی، اقتصادی و فرهنگی استعمار از افغانستان ریشه‌کن شود و فریب شعارهای صلح آمیز که در عقب آن جنگ و برنامه‌های بزرگ استعماری نهفته است نخوریم. دقیقا این هدف زمانی تحقق خواهد یافت که حکام خاین خلع قدرت و اشغالگران کافر با همه دار و دسته شان ازین سرزمین رانده شوند و به جای آن دولت خلافت راشده بر منهج نبوی به سرنوشت مردم خون‌دیده ما حاکم گردد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه