Logo
Print this page

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :21 جمادی الاول 1442

تاریخ میلادی : سه شنبه، 05 ژانویه 2021م

شماره صدور: ۰۶/۱۴۴۲

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

به جای تشویش از رشد حزب‌التحریر، نگران این باشید که اشغال و ارزش‌های غربی با «سرزمین مقاومت» چه کرده و می‌کند!

روزنامه‌ی هشت صبح مطلبی را تحت عنوان «حزب‌التحریر در سرزمین مقاومت» به تاریخ ۱۴ جدی ۱۳۹۹ به نشر سپرده است. نوشته‌ی که سراسر پُر از اتهامات بی‌اساس و عقده‌گشایی علیه حزب‌التحریر است. باوجودی‌که دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریرـ ولایه افغانستان محتویات این نوشته را حتی قابل پاسخ نمی‌داند، اما برای جلوگیری از اغوای افکارعامه نکات ذیل را لازم به یادآوری می‌داند:

یکم: این چندمین نوشته در مورد حزب‌التحریر از آدرس روزنامه‌ی هشت صبح بوده که خالی از هرگونه معیارهای عقلی، شرعی و روزنامه‌نگاری می‌باشد. از مقاله واضح می‌شود که نویسنده آن‌چنان هم با مسلک نویسندگی و اصول قضاوت نمودن آشنایی ندارد و با آن بیگانه است. از محتوا و ساختار متن واضح است که نویسنده از حقیقت حزب‌التحریر آگاه نبوده، و بدون تحقیق و تفحص مخلصانه ادعاهای خود را مبتنی بر قضاوت‌های بی‌اساس دیگران استوار کرده است. در زمانی‌که بخش عظیمی از مردم مسلمان افغانستان با دعوت حزب‌التحریر از نزدیک آشنایی دارند، به سادگی به بطلان همچو ادعاها و اتهامات پی می‌برند.

دوم: در نوشته از ارزش «سرزمین مقاومت» یادآوری شده است، اما نویسنده نمی‌داند که ارزش اصلی این سرزمین در جهاد با اشغال شوروی و مبارزه علیه ارزش‌های کمونستی گره خورده و امروز نیز بنابر همین خصلت است که مردم شریف این سرزمین حزب‌التحریر را به آغوش باز پذیرفته‌اند. آنانی‌که عزّت را در نظم امریکایی جست‌وجو کردند و دموکراسی را راه نجات پنداشتند، سرنوشت شان به کجا انجامید؟ اکنون مردم مجاهد پنجشیر به‌خوبی می‌دانند که عزّت آن‌ها در جهاد و مبارزه علیه افکار وارداتی و غیر اسلامی می‌باشد، نه در وابستگی به اشغال و ارزش‌های آن. امروز که نسخه‌ی سیکولاریزم و برنامه‌های غربی یکی پی دیگر ناکام گشته و اشغال امریکایی تیر زهراگینش را به سُوی بزرگان مجاهدین پیشین نشانه گرفته است تا آن‌ها را از صحنه منزوی و حذف نمایند؛ این حزب‌التحریر است که مردم مسلمان و مجاهد افغانستان را برای احیای عزت و قدرت از دست رفته‌ی شان بر اساس اسلام دعوت می‌کند. پس نویسنده فکر نکند که مردم شریف پنجشیر نمی‌دانند و تنها اوست که می‌داند!

سوم: خطاب ما به روزنامه‌ی هشت صبح این است که با نشر چنین نوشته‌های عقده‌یی، یک‌جانبه و سطحی ‌نه‌تنها این‌که سطح اعتبار خود را پایین آورده و توازن نشراتی را از دست داده است؛ بلکه بیشتر از آن به تریبون عقده‌گشایی علیه اسلام و گروه‌های اسلامی مبدل گردیده است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه افغانستان

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.