دوشنبه, ۲۲ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

رنج‌های سیاه‌پوست‌ها، شکست سرمایه‌داری و فساد اتحاد ملی را نشان می‌دهد

صحنۀ غم‌ناک یک ویدیو که نشان می‌دهد یک پُلیس سنگین وزن بر سینۀ یک مرد سیاه‌پوست فشار می‌دهد، در فضای مجازی به سرعت پخش شد. در این ویدیو مرد سیاه‌پوست پیوسته تکرار می‌کند که: «نمی‌توانم نفس بکشم، لطفاً مرا نکُشید!»؛ بدیهی است که این اولین واقعۀ آمریکا نیست و آخرین هم نخواهد بود؛ آن‌هم در کشوری‌که نظام آن بر پایه تمدن فاسدی برپاست که به انسان از عینکی دودی دیده می‌شود که گاهی به شکل یک ابزار و گاهی به شکل یک حیوان و یا بدتر از حیوان می‌نگرند. این نشان‌دهندۀ تمدن سرمایه‌داری و نظام درهم شکسته آن است.
از این نظام فاسد چنین مشکلاتی بعید نیست؛ بلکه فجیع‌تر از این‌ها انتظار می‌رود. این نظام عامل اصلی بدبختی فعلی بشریت است؛ از برافروختن شعله‌های جنگ گرفته تا استعمار کشورها، نابودی کشاورزی و نسل و ناله‌ها، فریادهای بیوه‌ها و یتیمان... به خاطر همین، از آمریکایی‌که خود را ابر قدرت دنیا می‌داند چنین چیزی دور از انتظار نیست. باوجود پیش‌رفت تکنالوژی/فن‌آوری بازهم مشکلات سیاه‌پوست‌ها ادامه دارد و حتی این نژادپرستی‌ها، بر قوانین این کشور نیز سایه افکنده است؛ درحالی‌که قوانین نژادپرستانه یکی دو سال قبل لغو شد؛ اما بازهم از افکار و مغزهای مردم پاک نشده است؛ چرا که نظام دولتی، در پی غرس چنین افکاری در میان شهروندان خویش است، به خاطر همین نه تنها سیاه‌پوست‌ها؛ بلکه هرکسی که با آن‌ها اختلاف دارد؛ از مسلمانان گرفته تا عرب‌ها، آسیایی‌ها وغیره مورد تحقیر قرار می‌گیرند.
صرف نظر از این واقعه، همیشه چنین اتفاقاتی تکرار می‌شود، شاید این یازدهمین حادثۀ قتل سیاه‌پوست‌های در آمریکا است که از داکتر گرفته تا محصلین طب هیچ‌کس از آن در امان نیست؛ آن‌هم به خاطر چیزهای ساده و ناچیزی؛ مانند: قتل یک زن به خاطر یک تخلف ترافیکی ساده، قتل مردی‌که از او خواسته شد که بایستد وغیره. شما را به خدا قسم! گناه این مقتولین بی‌گناه چیست؟ تقصیر فرزندانی‌که یتیم شدند، زنانی‌که بیوه شدند و یا خویشاوندانی‌که قلب‌های‌شان شکست، چیست؟ و یا گناه این جهان چیست که در آتش سرمایه‌داری می‌سوزد و همواره در حال رنج بردن است؟!
به‌هرحال،‌ توهین‌ها و جنگ‌های نژادپرستانه افزایش یافته است و این همان راه حل ترامپ، پرچم‌دار نژادپرست‌هاست که بر اساس خواهشات سفید پوستانی‌که توسط آن‌ها به حکومت رسیده است عمل کرده و به محض برنده شدنش، به اوباما یورش برده و خواهان بازگشت‌اش به کینیا، سرزمین پدری‌اش شده و تذکرۀ وی را نیز زیر سوال برد. هم‌چنین حملاتی را به مهاجرین و مسلمان‌ها آغاز کرد که همۀ این‌ها در کشوری است که خود را سردم‌دار برابری و آزادی در جهان می‌داند.
از این زاویه، سوالم را متوجه کسانی می‌کنم که تحت تأثیر فرهنگ غربی و آمریکائی قرار گرفته و بدون اطلاع، تمجید و تعریف‌شان را می‌کنند: چرا چنین اتفاق‌ها، در کشوری رخ می‌دهد که زادگاه سازمان‌های حقوق بشری و کمک‌های انسانی است؟ در کشوری‌که خود را مسئول هر انسانی در هر نقطۀ دنیا می‌دانند؟ در کشوری‌که خویش را نعوذ باالله در مقام خدا قرار داده و قانون وضع می‌کند؟
جواب واضح است و آن این‌که نظام سرمایه‌داری و وحدت ملی برای مردم خویش نیز بی‌فایده بوده، چه برسد برای مردم جهان؛ چرا که این پیوند فاسد شایستگی این را ندارد که مردم را با هم جمع کند؛ جز این‌که رسانه‌های گمراه‌کننده، آن‌ها را به شکل فرشته‌هائی برای ما نمودار کرده که در بهشت زندگی می‌کنند. در حقیقت این رسانه‌های پر زرق و برق تصویر زشت پشت پردۀ دولت را مخفی کرده، دولتی‌که شایستگی مراقبت از گله‌های شتران را ندارد، چه برسد به حکومت‌داری بالای مردمی‌که هنوز هم احساس اخوت در وجودشان وجود دارد. علی‌رغم فراگیر شدن بیماری کرونا در کشوری‌که مبتلاشدگان به آن 1.76 میلیون نفر است، شهرها قیام کرده و کاخ سفید را برعلاوه این‌که حکومت تلاش کرد بازهم بسته شد. ترامپ معترضین را لندغر خوانده و آن‌ها را تهدید به تیراندازی کرد.
آیا شما احساس نمی‌کنید که مردم آمریکا و حتی تمام دنیا به نظام اسلام احتیاج دارند؟ آیا احساس نمی‌کنید که تمام بشریت نیازمند نظامی است که به همۀ انسان‌ها احترام قائل است‌ و فرقی بین سیاه و سفید نمی‌گذارد، نظامی‌که مودت و دوستی را بین مردم پخش کرده و آن‌ها را به از خود گذشتگی تشویق می‌کند. این نظام تنها نجات‌دهنده بشریت بوده که بزرگ‌ترین مانع آن نیز همین ستم‌گران، از ترامپ گرفته تا دیگر سرکشان می‌باشد. اما روزی‌که دولت خلافت بیاید نزدیک است، دولتی‌که در پی حل مشکلات مردم است، به خواست خدا (ما قومی هستیم که خدا ما را فرستاده تا بندگان را از عبادت بندگان به عبادت خدای بندگان، از تنگی دنیا به وسعت و فراخی دنیا و آخرت و از ظلم ادیان به عدالت اسلام فراخوانیم.)
ای مسلمانان! بکوشید تا همراه کسانی باشید که در پی اعلای پرچم حق، برای همه‌گیر شدن عدالت، با تطبیق اسلام در دولت خلافت راشده دومی، استوار بر منهج نبوی هستند.
﴿لَقَدْ أرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَیِّنَاتِ وَأنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْکِتَابَ وَالْمِیْزَانَ لِیَقُوْمَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ﴾
ترجمه: به راستی‌که پیامبران را با نشانه فرستادیم و همراه‌شان کتاب و قوانین فرستادیم تا در میان مردم عدالت را برپا دارند.
انجنیر بکری آدم – ام درمان

ادامه مطلب...

کوتایی حکام مسلمانان در حق ترکستان شرقی؛ دولت خلافت راشده یگانه راه‌حل برای نجات آن از اشغال بیگانگان!

خبر
روزنامۀ اوبزیرفر: چرا سرزمین‌های اسلامی در برابر حوادث ناگواری‌که برای اویغور پیش می‌آید، سکوت اختیار می‌کنند؟ (منبع: عربی 21)
تبصره
در ترکستان شرقی مسلمانان از سوی چینی‌های کافر فقط به خاطر این‌که می‌گویند پروردگار ما الله است؛ سخت مورد آزار و شکنجۀ قرار می‌گیرند! در این گزارش آمده است که چینی‌ها زنان مسلمانان را مجبور به سقط جنین می‌نمایند و یا هم از  باردار شدن آن‌ها جلوگیری می‌کنند و در صورتی‌که زنان مسلمان از دستورشان سرپیچی نمایند، به بازداشتگاه‌های سیاسی فرستاده می‌شوند! و نیز چینی‌ها اطفال مسلمانان را از مادران‌‌شان جدا نموده و آن‌ها را در مکاتب و مدارس چینی نگهداری می‌کنند تا ثقافت کفری را دور از خانواده‌های‌شان آموزش ببینند!
حکام مسلمانان به خاطر منافع تجارتی‌شان با چین کافر و ملحد در حق ترکستان شرقی کوتایی می‌کنند. این حکام خائن فراموش کرده‌اند که منافع‌شان در روزی‌که پشیمانی سودی ندارد، (روزقیامت) هرگز برای‌شان سودی نخواهد بخشید! الله متعال در کتاب مجیدش چنین می‌فرماید:
﴿ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَعَدُوَّكُمْ أَوْلِيَاءَ تُلْقُونَ إِلَيْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَقَدْ كَفَرُوا بِمَا جَاءَكُم مِّنَ الْحَقِّ يُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِيَّاكُمْ أَن تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّكُمْ إِن كُنتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَاداً فِي سَبِيلِي وَابْتِغَاءَ مَرْضَاتِي تُسِرُّونَ إِلَيْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَأَنَا أَعْلَمُ بِمَا أَخْفَيْتُمْ وَمَا أَعْلَنتُمْ وَمَن يَفْعَلْهُ مِنكُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَوَاءَ السَّبِيلِ﴾ [ممتحنه: 1]
ترجمه: ای مومنان! دشمنان من و دشمنان خویش را به دوستی نگیرید. شما نسبت بدی‌شان محبت می‌کنید و مودت می‌ورزید، درحالی‌که آنان به حق و حقیقتی که برای شما آمده است ایمان ندارند. آن‌ها رسول الله و شما را به خاطر ایمان آوردن‌تان به الله که پروردگارتان است (از شهر و دیار) بیرون می‌رانند. اگر شما برای جهاد در راه من و طلب خوشنودیم (هجرت کرده اید و از زادگاه خویش) بیرون آمده اید (با ایشان پیوند دوستی برقرار نسازید). در نهان با آنان دوستی می‌کنید، در حالی‌که من نسبت به هر آن‌چه که پنهان می‌دارید یا آشکار می‌سازید (از همگان) مطلع‌تر و آگاه‌تر هستم. هرکس از شما چنین کاری را بکند، پس به راستی که از راه راست منحرف گشته است.
ترکستان شرقی فقط نیازمند دولت خلافت راشده بر منهج نبوت می‌باشد که برای آزادسازی آن از اشغال کفار، لشکریان زیاد و فعالی را آماده می‌سازد. رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند:
«إِنَّمَا الإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»
ترجمه: امام (مسلمانان) به مثابه سپری است که از پشتش جنگیده می‌شود (با کفار) و به واسطه آن (مسلمانان از گزند دشمن) محفوظ نگهداشته می‌شود.
ای سربازان مخلص لشکرهای مسلمانان! حزب‌التحریر شما را به سوی سقوط دادن این حکام خائن و به سوی برپایی خلافت راشده بر منهج نبوت فرا می‌خواند و از شما می‌خواهد تا با امیر آن، عطاء بن خلیل أبوالرشته عالم فرزانه و جلیل‌القدر و خلیفۀ راشده بیعت نمایید تا شما را به طرف آزاد نمودن ترکستان شرقی رهبری نماید، پس او را یاری رسانید تا در هر دو دنیا سعادتمند شوید. الله متعال می‌فرماید:
﴿ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ﴾ [انفال: 24]
ترجمه: ای مومنان! فرمان الله و پیامبرش را زمانی‌که شما را به سوی چیزی دعوت کند که به شما زندگی (دنیوی و اخروی) بخشد بپذیرید و بدانید که الله میان انسان و دل او جدائی می‌اندازد (و می‌تواند انسان را از رسیدن به خواسته‌های دلش باز دارد و او را بمیراند و نگذارد عمر طولانی داشته باشد که مهم‌ترین آرزوی دل هر انسانی است)، و بدانید که همه تان در پیشگاه الله سبحانه و تعالی گرد آورده می‌شوید (و به حساب و کتاب تان رسیدگی می‌گردد).
نویسنده: عبدالعزیز المنیس
مترجم: محمد "مزمل"

ادامه مطلب...

آیا سازمان‌های بین‌المللی و دولتی متلاشی خواهند شد؟!

  • نشر شده در سیاسی

(ترجمه)
دولت‌های ایدیولوژیک افکار و مفاهیم خود را به عنوان قوانین و نظام برمی‌گزینند. بر این بسنده نمی‌کنند که تنها این ایدیولوژی، قوانین و مقررات اساسی‌که از آن سرچشمه می‌گیرد، در داخل دولت باشد؛ بلکه حتی اکثراً با توجه به واقعیت قدرت دولت ایدیولوژیک، این ایدیولوژی از جغرافیای آن فراتر می‌رود، این دولت‌ها بدین‌ترتیب قوانین و افکار خویش را بر مقتضای مصلحت خویش بر دیگران تحمیل می‌کنند. این مسیر طبیعی دولت‌ها، ملت‌ها و امت‌های ایدیولوژیک می‌باشد؛ به گونۀ مثال: دولت خلافت بیش‌تر از ده قرن دولت نخست در جهان بود، رقیب واقعی نداشت که بتواند حریف آن شود؛ حتی هرازگاهی‌که اگر دچار مشکلات می‌شد، بسیار به طول نمی‌انجامید، مشکلات‌اش حل می‌شد. بسا اوقات در میدان نبرد، دشمن بر وی غالب می‌شد؛ اما در نهایت پیروزی نهایی‌ از آن دولت خلافت بود. از آن‌جایی‌که یک دولت ایدیولوژیک بود، قوانین خویش را بر خشکه و دریا حکم فرما ساخته بود.
تا زمانی‌که دولت خلافت دولت برتر جهان بود، وضعیت نظم جهانی بر همین منوال ادامه داشت؛ تا این‌که دولت‌های استعماری بر دولت خلافت دست درازی نموده و در نتیجه آن را سرنگون، قوانین و مقررات خویش را با گستردگی  بر مسلمانان تحمیل ساختند. اندکی پیش از فروپاشی خلافت، نظم جهانی در دست فرانسه و انگلیس بود و یا حداقل می‌توان گفت که این دو دولت، بارزترین دولت‌‌‌‌‌ها از لحاظ موقعیت بین‌المللی بودند؛ علی‌رغم این‌که نمی‌توان حضور دولت‌های قدرت‌مندی؛ مانند: روسیه و آمریکا را در آن زمان نادیده گرفت.
وضعیت هم‌چنان ادامه داشت تا این‌که پس از جنگ جهانی دوم برای امریکا فرصتی ایجاد شد، تا سرنوشت نظم جهانی را در دست گیرد. امریکا بدین‌منظور سازمان‌ها و نهاد‌های بین‌المللی را ایجاد کرد، سازما‎ن‌هایی‌که در واقع مؤسسات امریکایی بودند که در ظاهر، بین‌المللی عنوان شده بودند، اندکی پس از جنگ جهانی دوم بانک و صندوق بین‌المللی پول تأسیس و آمریکا به عنوان تنها ابرقدرت در جهان  ظهور کرد؛ به ویژه پس از پیمان «برتون وودز» که مقدمه‌ای برای تدوین نظم بین‌المللی به رهبری آمریکا بود.
پس بعد از گذشت دو سال، آمریكا از طریق آن‌چه «پروژۀ مارشال» نامیده می‌شود، بازسازی آن‌چه را که در اثر جنگ در اروپا نابود شده بود، عهده دار شد؛ پروژه‌ای‌که در واقع برای شركت‌های آمریكایی این امکان را مهیا ساخت که در قارۀ اروپا دست به ویران‌گری و کلاه‌برداری بزنند. بدین‌وسیله برای شرکت‌های امریکایی امتیازات ویژه‌ای در بازسازی داده شد و پس از آن  در جریان دو سال سازمان ناتو نیز تاسیس شد.
این پنج سال واقعاً آغاز پدیدار شدن قدرت مالی، اقتصادی و نظامی امریکا در جهان بود. نظام بین‌المللی پس از اواسط دهۀ پنجاه قرن گذشته به شکل جدید خود شکل گرفت و این تصادفی نیست که پس از تأسیس نظم بین‌المللی، امریکا در جهان انقلاب‌های ‌زیادی راه‌اندازی نماید. در الحلبه انقلاب اسپانیا، در سوریه انقلاب نظامی به رهبری حسنی الزعیم، در مصر انقلابی به رهبری عبدالناصر، در عراق انقلابی علیه مزدوران انگلیس، در ایران برای سرنگونی شاه انگلیسی خمینی خود را روی صحنه آورد و سپس دست به اشغال افغانستان و عراق زد. امریکا برای مشروعیت بخشیدن به کارهایش از سازمان‌هایی‌که قبلاً در تأسیس و حمایت مالی آن‌ها سهم‌ برجسته داشت، استفاده کرد؛ به طور نمونه از بانک و صندوق جهانی پول، دو بازوی اقتصادی آن، در زمینۀ نظامی از ناتو، از سازمان ملل و شورای امنیت برای دست‌یافتن به اهداف نظامی خود استفاده کرد، وگرنه امریکا برای دست‌یابی به آن‌چه خود می‌خواست باید به تنهایی وارد میدان می‌شد. تمام سازمان‌ها و نهاد‌های بین‌المللی، نظامی و مالی، سازمان‌ها و نهاد‌های آمریکایی بودند و یا حداقل امریکا در تصمیم‌گیری‌ها و تصامیم این سازمان‌ها دست‌درازی داشت.
اما امریکا پس از متحمل شدن یک سلسله خسارات و ضربات بزرگ، شروع به عقب‌نشینی کرد. در حوزۀ نظامی به دلیل راه‌اندازی جنگ‌هایش در افغانستان و عراق تریلیون‌ها دالر خسارت نمود؛ طوری‌که از این میدان بدون سرافکندگی رقت‌انگیزی نمی‌تواند بدرآید؛ زیرا زمین‌خوردگی و شکست آن در این دو سرزمین به هیچ‌کس پوشیده نمی‌باشد. در میدان اقتصادی و مالی، اقتصاد آن تعادل خویش را از دست داده است؛ خصوصاً پس از بحران گروی املاک که تا هنوز پیامدهای آن از بین نرفته است.
اما این صدمات پی‌درپی آمریکا را در واقعیتی قرار داده است که به دنبال مقصر می‌گردد؛ گاهی اوقات از عدم تعادل تجاری بین خود، چین و اروپا سخن می‌گوید؛ گاهی اوقات به خروج از سازمان تجاری جهانی تهدید می‌کند؛ سازمانی‌که قبل از دو و نیم دهه آن را تأسیس نموده، قوانین آن را وضع و باتفصیلات آن، آن‌ها را معیار قرار داد؛ سازمانی‌که بیش از 150 دولت عضو آن می‌باشند؛ بلکه حتی بر این سازمان اتهام هواداری و جانب‌داری چین را در قوانین‌اش وارد می‌کند. گاهی اوقات به بهانۀ این‌که اروپا از درآمد داخلی خویش جز چیزی اندکی برای ناتو نمی‌دهد، تهدید می‌کند که از حمایت‌های مالی خویش برای این سازمان کاهش می‌دهد. اگرچه كشورهای اروپای غربی سهمی را كه برای كمک به بودجۀ ناتو پرداخت می‌كنند افزایش داده‌اند؛ مگر امریکا هنوز هم از نحوه‌ای ادارۀ ناتو راضی نیست.
بدین‌ترتیب امریکا چندی پیش، برای سازمان صحت/بهداشت جهانی اتهامی را وارد ساخت که سازمان تجارت جهانی را بدان متهم كرده بود. امریکا سازمان صحت/بهداشت جهانی را متهم می‌سازد که جانب‌دار چین و هوادار قوانین ‌آن می‌باشد؛ چنان‌چه بدین بهانه اعلان خروج از این سازمان را کرده است. در این اواخر که شاید هم آخرین نباشد، ترامپ با سخره‌گیری از هفت دولت‌ برتر صنعتی (G7) صحبت می‌کند؛ چنان‌چه می‌گوید: «این دولت‌ها، دولت‌های‌اند که زمان، آنان را مورد عفو خویش قرار داده است و این‌که وی بر شراکت دولت‌های تمایل دارد که به عنوان دولت‌های دارای اقتصادهای نوظهور و درجه‌بندی شده‌اند؛ مانند: هند و کوریای جنوبی؛ همان‌طوری‌که بر شراکت روسیه نیز تمایل دارد.» درحالی‌که دولت‌های اروپایی، روسیه را در گروه (G7) مخصوصاً بعد از اشغال كریمیه و یک‌جاسازی آن به "شبه جزیرۀ القرم" نمی‌پذیرند.
کودتای امریکا علیه نهادها و سازمان‌های بین‌المللی که به وسیلۀ آن جهان را اداره می‌نمود؛ بلکه جهان را مجبور ساخته بود که تابع قوانین آن باشد؛ مانند سازمان صحت/بهداشت جهانی که امریکا از آن خارج شد، یا سازمان تجارت جهانی که امریکا آن را متهم به طرف‌داری و هواداری از چین نمود و حتی سازمان ناتو که امریکا آن را با دست خود تأسیس کرده است، دروازه را بر فروپاشی این موسسات و نهاد‎هایی‌که بالای سینه‏های مردم نشسته و چندین ملت را در چند دهه‎ای گذشته استعمار کرده‌اند باز می‌گذارد. این فروپاشی که نشانه‎هایش در افق نمایان گشته و ترامپ آن را رهبری می‌کند؛ ممکن است مقدمه‎ای برای رنگ‌آمیزی جهان جدیدی با روابط بین‌المللی جدید باشد، آشفتگی‌که اکنون امریکا دچار آن است، باعث شده که امریکا هوشیاری خویش را از دست داده و نداند که چه کند. ترامپ احمق گاهی تقصیر را بر دوش رقبای دموکرات خود می‌اندازد و گاهی می‌خواهد قوانین داخلی را تعدیل نماید. بارها سازمان‌ها و نهاد‌های بین‌المللی را متهم قرار داده، می‌خواهد قوانین جهان را تعدیل نماید؛ درحدی‌که وی و حزب‌اش بدون کدام درایت و بینش گام بر می‌دارند. فکر نمی‌کنم امریکا موفق به رنگ‌آمیزی جهان جدیدی شده و قوانین خود را مانند گذشته بر آن تحمیل کند. اتحادیه اروپا یک اتحادیه تقریباً صلیبی می‌باشد و امریکا در پشت آن ایستاد؛ بلکه از آن به عنوان یک اتحادیه دفاع کرد و انگلیس نیز بخشی از آن بود؛ سپس ترامپ احمق روی صحنه آمد و باعث شد تا انگلیس از طریق یک رفراندوم از اتحادیه اعلام  خروج کند. ترامپ ترجیح داد تا با کشورهای اروپایی به گونه‌ای فردی تعامل کند؛ حتی با صراحت اعلان کرد که وی از متلاشی شدن اتحادیه حمایت می‌کند و با نیرنگ و فریب، دولت‌های اروپایی را تشویق نمود که به سان انگلیس از اتحادیه خارج شوند.   
هرگونه خلایی‌که توسط امریکا یا به طور طبیعی ایجاد شود، فقط این خلاء توسط دولتی پر می‌شود که از جنس قوانین و مقررات سرمایه‌داری نباشد. نظام مالی و اقتصادیی‌که ده‌ها ده‌ها سال دنیا را در گرو مقیاس‌های خود قرار داده بود، اینک در حال فروپاشی می‌باشد.
آزادی اقتصادی که ستون آن این‌ شعار (بگذارید راه برود، بگذارید که بگذرد) بوده و خود ستون آزادی در نظام سرمایه‌داری است، ناکامی آن بر همه‌گان ثابت است. دولت‌ها به ویژه امریکا در بازارها مداخله کرده، آن‌ها را طبق منافع خود می‌چرخاند؛ تیوری‌که مکتب "شیکاگو" مشتاق تطبیق آن است و آن‌چه که به نام تیوری‌ "نیولیبرال" عنوان می‌شود و در مکتب "کِنز" انقلابی ایجاد نموده است؛ بلکه در تفاوت با آن، مخالف مداخله در بازارها می‌باشد، اکنون شکست آن ثابت شده، حداقل از دیدگاه عملی به یک نظریه‌ای‌که زمانش گذشته تبدیل شده است؛ زیرا دولت‌ها چاره‌ای ندارند؛ جز این‌که باید در مسیر اقتصاد مداخله کرده و گیروبند‌های آن را کنترل کنند؛ چون درغیراین‌صورت، به دولت‌های شکست‌خورده‌ تبدیل خواهند شد؛ زیرا در این دولت‌ها ثروت‌مندان فقیران را استثمار کرده می‌بلعند.
خلاصۀ سخن: ایدیولوژی سرمایه‌داری كه امریكا در راس هرم آن  قرار دارد، دیگر نمی‌تواند در برابرش متعهد و از آن حمایت کند؛ به این معنی که دیگر زمان‌اش به پایان رسیده است و تنها نظام جدید فقط اسلام و نظام‌هایش می‌باشد و بس. نظام اسلام بر حل مشکلات به طور کامل توان‌مند بوده و ملکیت‌های سه گانه را به رسمیت می‌شناسد "ملکیت فردی، دولتی و ملکیت تبعۀ دولت؛ چیزی‌که به نام ملکیت عامه خوانده می‌شود." بدون این ملکیت‌های سه گانه اقتصاد و تیوری‌های توزیع پول و حتی نظام سرمایه‌داری در مجموع ، در معرض یک مضحکۀ اجتناب‌ناپذیر قرار خواهند گرفت و تیوری‌های کهنه و مدرن دیگر موفق به بازسازی اقتصاد سرمایه‌داری نخواهند شد. معالجۀ مشکل جهان فقط در گرو یک دولت جدیدی است که حامل یک ایدیولوژی جدید باشد؛ دولتی‌که جز دولت خلافت نیست؛ زیرا دولت خلافت تنها دولتی‌ست که می‌تواند قوانینی را تطبیق کند که موجب سعادت و خوش‌بختی بشر شده و آن را از فساد قوانین و مقررات سرمایه‌داری نجات دهد و جهان را از نو رنگ‌آمیزی کند. پس از آن‌که دنیا عدالت اسلام و کارایی نظام‌هایش را مشاهده کند؛ در آن زمان است که بشر آغوش خویش را برای استقبال از مشعل  نور و فانوس خیر باز خواهد کرد.
نویسنده: استاد خالد الأشقر (أبوالمعتزبالله)
مترجم: علی مطمئن

ادامه مطلب...

بحران گرسنگی سوریه به علت ویروس کرونا و جنگ، بالای اطفال و زنان تاثیرات بدی بر جای می‌گذارد

(ترجمه)

طبق گزارش "کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR)"، جنگ در سوریه باعث کشته شدن بیش از نیم میلیون انسان شده و بیش از نیمی از جمعیت این کشور را در داخل و خارج از کشور بی‌خانمان و آواره کرده است. بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO)، زیرساخت‌های اساسی کشور هم‌چنین نابود شده‌اند، اقتصاد کشور رو به زوال و به صفر رسیده است و بخش‌های مختلفی از جمله سکتور بهداشت از بین رفته است؛ زیرا بیش از نیمی از بیمارستان‌های عمومی و مراکز درمانی در سوریه توان ارائه خدمات را یا به دلیل تخریب و یا هم به دلیل نداشتن تجهیزات داروی و طبی از دست داده‌اند.

برعلاوه این همه رنجش‌ها، امروز سوریه با شیوع ویروس کرونا و افزایش قیمت‌های مواد غذایی اولیه که نظیرش حتی در اوج درگیری‌های نه ساله وجود نداشت، به بحران بی‌سابقه‌ی گرسنگی روبرو است؛ جایی‌که در کمتر از یک سال قیمت مواد غذایی به دو برابر افزایش یافت و از سوی دیگر ارزش پول پوند سوریه در برابر دالر به پایین‌ترین رکورد رسید. برنامۀ ملل متحد در حساب توییتر خود اظهار نمود که "رکورد قیمت بلند مواد غذایی و اکنون کووید-19 خانواده‌ها را در سوریه فراتر از حد اوضاع جاری سوق داده است."

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که شیوع بیماری همه‌گیر کووید-19 اوضاع را پیچیده‌تر کرده و این سازمان به تعداد زیاد افراد مبتلا به سوء تغذیه یا کمبود تغذیه را کمک‌های مالی و غذایی کرده است. طبق گزارش برنامۀ جهانی غذا (WHO)، اکنون 9.3 میلیون سوری در مقایسه با 7.9 میلیون سوری شش ماه قبل به علت عواقب انسانی و اقتصادی شیوع ویروس کرونا، از نبود، تزلزل و ناامنی غذایی رنج می‌برند.

این آمار و ارقام وحشت‌ناک و احصاییه‌های دیگر نشان‌دهندۀ وضع وخیم و ناگواری‌ست که مردم ما در سوریه به آن رسیده‌اند و هم‌چنین این آمار نشانه‌هایی از وقوع یک فاجعۀ واقعی در اوضاع بشردوستانه در سوریه است؛ مثلاً: برخورد غیرمسئولانه‌ای‌که توسط نهادهای وحشی رژیم (سوریه) به خاطر مبارزه علیه وبای ویروس کرونا در پرتو وخامت اوضاع اقتصادی و تحریم‌های تحمیل شده بر آن، روی کار گرفته شد. بناءً، نه وخامت اقتصادی و نه هم تحریم، به هیچ وجه بر آراء حاکم تأثیر نمی‌گذارد؛ بلکه بیش‌تر مردم را تحت تأثیر قرار داده است. این امر موجب افزایش فقر، گرسنگی و بیکاری مردم در سوریه می‌شود. طوری‌که اکنون نیز مردم عام مجبوراند تا در صف‌های طولانی برای خرید نان و سایر ضرورت‌های اولیه‌شان بی‌ایستند. بیش از 90 درصد از جمعیت سوریه با درآمد روزانه دو دالر در زیر خط فقر زندگی می‌کنند؛ درحالی‌که کمک‌های بشردوستانه هرروز به این کشور سرازیر می‌شود و افزایش یافته است.

فلهذا، این واقعیت غم‌انگیز مردم ما تحت این رژیم سفاک و وحشی در سوریه است که دولت میل اسلحه‌های خود را به سمت مردم خودش سوق داده و دستگاه‌های سرکوب‌گر و وحشیانۀ خود را بر مردم فعال ساخته است. از سوی دیگر مردم از ناحیه فقر و دتنگ‌دستی در حال خوردن غذای زباله‌های باقی‌مانده‌اند، جلوی نانوایی‌ها صف می‌بندند، از دست گرسنگی شاخ و برگ و علف می‌خورند، در روی سرک‌ها/خیابان‌ها می‌خوابند و سایر بی‌چارگی‌های زندگی بد و بدبختی که در طول این‌ سالیان بر بالای مردم سوریه از طرف دولت تحمیل شده است.

واقعیت تلخی که مردم سوریه در آن زندگی می‌کنند با آن‌چه در کشورهای مختلف اسلامی در تمام سطوح سیاسی، اقتصادی و امنیتی اتفاق می‌افتد، باهم چندان فرقی ندارد؛ بلکه هرروز که می‌گذرد در واقع بدتر از گذشته می‌شود. ‏ما در حزب‌التحریر، پیشگامی‌که هیچ‌گاه به مردمش دروغ نمی‌گوید، هنگامی‌که ما فریاد و گریه اهل‌مان را می‌شنویم، بحران‌های پی‌درپی و آمارهای احصاییوی صادر شده را می‌بینیم، در (اعلامیه‌ها و بیانیه‌ها و پیام‌های‌مان) به شدت تصریح و دوباره تکرار می‌کنیم و اکنون نیز تکرار می‌کنیم که دلیل این همه بدبختی در واقع حکمرانی‌ست که مردم خود را هیزم این نظام فاسد سرمایه‌داری-دموکراسی ساخته است که خود این نظام ناکامی‌‌اش را برای دریافت راه حل و حل مشاکل زندگی، ثابت ساخته است. علاوه بر این، امر فوق‌الذکر دلیل واضح بر ناکامی این نظام به خاطر فقرزدایی مردم و حل معضل گرسنگی‌ آنان در وهلۀ اول است. ‏در واقع این نظام از افرادی‌ که به شدن نیاز به کمک فوری دارند، اهمال و غفلت می‌ورزد. رسول الله صلى الله عليه وسلم می‌فرماید:

«فَالإِمَامُ رَاعٍ، وَهْوَ مَسْئُولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ» (بخاری)

ترجمه: امام (حاکم) محافظ و مسوول در برابر رعیت‌اش است.

در حقیقت، بحران‌هایی‌که نه تنها امت اسلامی؛ بلکه تمام جهان در گرداب آن دست و پا می‌زنند؛ نه تنها یک بحران اقتصادی محسوب می‌شود که به خاطر ‌پول و ثروت در یک سرزمین عرض اندام می‌کند؛ بلکه به خاطری‌ست که کشورهای اسلامی در چنگ حکمرانان کرایی و غلامان حلقه به گوش کفار قرار دارند. الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿وَهُوَ الَّذِي أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجْنَا بِهِ نَبَاتَ كُلِّ شَيْءٍ فَأَخْرَجْنَا مِنْهُ خَضِراً نُّخْرِجُ مِنْهُ حَبّاً مُّتَرَاكِباً وَمِنَ النَّخْلِ مِن طَلْعِهَا قِنْوَانٌ دَانِيَةٌ وَجَنَّاتٍ مِّنْ أَعْنَابٍ وَالزَّيْتُونَ وَالرُّمَّانَ مُشْتَبِهاً وَغَيْرَ مُتَشَابِهٍ انظُرُوا إِلَىٰ ثَمَرِهِ إِذَا أَثْمَرَ وَيَنْعِهِ إِنَّ فِي ذَٰلِكُمْ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ﴾ [أنعام:99]

ترجمه: و او کسی است که از (ابرِ) آسمان، آب (باران) فرو می‌فرستد و ما (که خدائیم، با قدرت سترگ خود) به وسیلۀ آن آب، همه رُستنی‌ها را می‌رویانیم و از رُستنی‌ها سبزینه بیرون می‌آوریم و از آن سبزینه، دانه‌های تنگاتنگ یکدیگر و از شکوفه‌های درخت خرما خوشه‌های آویزان نزدیک به هم و در دسترس و باغ‌های انگور و زیتون و انار پدید می‌سازیم که (در شکل و مزه و بو و سود) همگون و یا غیرهمگونند. بنگرید به میوه نارس و رسیدۀ یکایک آن‌ها، آن‌گاه که میوه دادند. بی‌گمان در این (گوناگونی درونی و بیرونی و تغییر آغاز و انجام میوه‌ها) نشانه‌ها و دلائل (خداشناسی) است برای کسانی‌که (حق را می‌پذیرند و بدان) ایمان می‌آورند.

 

پول در واقع سرمایه بی‌شمار الله سبحانه‌وتعالی است؛ مگر بحرانی کنونی ناشی از عدم تطبیق شریعت الله سبحانه‌وتعالی بر روی زمین و اجرای قوانین باطل انسانی و هوی و هوس است. 

بنابراین، به حمایت از اسلام و قایم شدن حاکمیت شریعت الله سبحانه‌وتعالی قدم بردارید، که در این راه افکار و روح زنده‌ می‌شوند و جهان و آن‌چه در جهان‌ست، دوباره حیات حاصل می‌کنند و بهترین درآمد در دنیا و آخرت قناعت است. ابن ماجه و بیهقی از عبدالله ابن عمر رضی الله عنه روایت می‌کنند که رسول الله صلی الله علیه وسلم رو به طرف ما کرد و فرمود:

«يَا مَعْشَرَ الْمُهَاجِرِينَ، خَمْسٌ إِذَا ابْتُلِيتُمْ بِهِنَّ وَأَعُوذُ بِاللَّهِ أَنْ تُدْرِكُوهُنَّ؛ لَمْ تَظْهَرْ الْفَاحِشَةُ فِي قَوْمٍ قَطُّ حَتَّى يُعْلِنُوا بِهَا إِلَّا فَشَا فِيهِمْ الطَّاعُونُ وَالْأَوْجَاعُ الَّتِي لَمْ تَكُنْ مَضَتْ فِي أَسْلَافِهِمْ الَّذِينَ مَضَوْا، وَلَمْ يَنْقُصُوا الْمِكْيَالَ وَالْمِيزَانَ إِلَّا أُخِذُوا بِالسِّنِينَ وَشِدَّةِ الْمَئُونَةِ وَجَوْرِ السُّلْطَانِ عَلَيْهِمْ، وَلَمْ يَمْنَعُوا زَكَاةَ أَمْوَالِهِمْ إِلَّا مُنِعُوا الْقَطْرَ مِنْ السَّمَاءِ وَلَوْلَا الْبَهَائِمُ لَمْ يُمْطَرُوا، وَلَمْ يَنْقُضُوا عَهْدَ اللَّهِ وَعَهْدَ رَسُولِهِ إِلَّا سَلَّطَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ عَدُوًّا مِنْ غَيْرِهِمْ فَأَخَذُوا بَعْضَ مَا فِي أَيْدِيهِمْ، وَمَا لَمْ تَحْكُمْ أَئِمَّتُهُمْ بِكِتَابِ اللَّهِ وَيَتَخَيَّرُوا مِمَّا أَنْزَلَ اللَّهُ إِلَّا جَعَلَ اللَّهُ بَأْسَهُمْ بَيْنَهُمْ»

ترجمه: ای گروه مهاجرین، پنج چیز است که ممکن بدان مبتلا شوید و به الله (سبحانه وتعالی) پناه می‌برم؛ از این‌که این موارد را دریابید: هیچگاه فحشاء و هرزگی در جامعه‌ای شایع و علنی نمی‌گردد؛ مگر این‌که طاعون و مصیبت‌هایی‌که هیچ یک از اقوام قبلی آن را تجربه نکرده‌اند، در میان آن‌ها شایع می‌گردد. هر گاه قومی کم‌فروشی کنند و در ترازو و وزن خیانت نمایند، الله (سبحانه وتعالی) آن‌ها را به دشواری‌ها گرفتار و سال‌های سخت (و خشکی) را عاید آن‌ها می‌کند و حاکم ظالمی را بر آنان مسلط می‌گرداند. هرگاه قومی زکات اموال خود را پرداخت نکنند، الله (سبحانه وتعالی) باران (رحمت) خود را از آن‌ها دریغ می‌دارد و اگر حیوانات نباشند، قطره‌ای باران بر آنان فرو نمی‌فرستد. هر آن قومی‌که پیمان الهی و رسول وی را بشکنند و عهدشکنی نمایند، الله (سبحانه وتعالی) بی‌تردید دشمن بیگانه را بر آنان مسلط می‌کند که از آن‌چه دارا هستند، از آن‌ها بگیرد (و اموال آنان را به غارت برد.) هر قوم یا جامعه‌ای‌که سران آنان تحت فرامین  الله (سبحانه وتعالی) و قرآن او حکم نکنند، الله (سبحانه وتعالی) آنان را به جنگ‌های داخلی گرفتار می‌کند.

فلهذا، این وضعیت امروزی ما است. ای مسلمانان! وظیفه‌ای‌که امروز مسلمانان باید برای آن تلاش کنند، جز بازگرداندن جلال و افتخار به اسلام و مسلمانان چیزی دیگری نیست که با تأسیس دولت اسلامی توسط عهد و پیمان با الله سبحانه‌وتعالی و تلاش برای شریعت او سبحانه‌وتعالی و احیای اسلام در زندگی این جلال و افتخار به وجود می‌آید. بناءً، امر فوق تنها توسط تطبیق مکمل اسلام از طریق تأسیس دولت‌اش امکان پذیر است که نخست در یک سرزمین واحد تأسیس و سپس آهنگ پیوستن سایر سرزمین‌ها بر محور آن نواخته می‌شود  تا متحد و مستحکم شوند؛ طوری‌که رسول الله صلى الله عليه وسلم، عملاً خودش این عمل را انجام داد.

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: داکتر زکریا

ادامه مطلب...

نامه سرگشاده از دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-سرزمین مبارک فلسطین، به شبکه ماهواره‌ای خبری معان

 به مدیر عمومی محترم شبکه معان!

به ویراستار محترم شبکه معان!

به کارگردان محترم کانال ماهواره‌ای معان!

به رییس شبکه معان!

بعد از تقدیم سلام:

با اظهار تأسف، اطلاع حاصل نمودیم که شبکه خبری معان به تازگی نقش حساس و برجسته‌ای را  همراه با کسانی‌که در قسمت به فحشاء کشاندن زنان فلسطین از طریق "برنامه‌های چون" حمله بر فرهنگ اسلامی امت و تقویت مدنیت غربی/مدنیت منحط، فاسد و تبهکار، که با استقبال  شیپورچی‌های غرب، نهادها و شخصیت‌هایی‌که دین و مردم‌شان را در مقابل دلار آمریکایی و یوروی اروپا فروخته اند، بازی کرده است.

بدبختانه، ما می‌بینیم که ماهواره‌ی معان چگونه برای آن شیپورهای مفسد بسترسازی می‌کند که بدون تأمل و تردید در صفحه تلویزیون شما بر اسلام و حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم حمله نموده و مدافعین و وارثین پیامبر صلی الله علیه وسلم را بی‌منطق، مخالف اصلاحات و روشنگری و عقب‌مانده معرفی نموده و بر امت اسلامی و تاریخ 1400 سالۀ آن با اشاره  به طلوع اسلام به عنوان آغاز عقب‌ماندگی حمله می‌کنند. این یک توهین مستقیم به مردم مسلمان فلسطین و به تمام امت مسلمه در جهان است. این مثابه توهین و استهزای شارلی ایبدو به اسلام است؛ طوری‌که در صفحه تلویزیون شما ظاهر شده و حدیث پیامبر صلی الله علیه وسلم را که توسط بخاری و نسائی از ابوهریره روایت نموده اند:

«لَنْ يُفْلِحَ قَوْمٌ وَلَّوْا أَمْرَهُمْ امْرَأَةً»

ترجمه: قومی‌که زن را منحیث حاکم خود انتخاب کنند، هرگز کامیاب نخواهند شد.

«اسْتَوْصُوا بِالنِّسَاءِ، فَإِنَّ الْمَرْأَةَ خُلِقَتْ مِنْ ضِلَعٍ، وَإِنَّ أَعْوَجَ شَيْءٍ فِي الضِّلَعِ أَعْلَاهُ، إِنْ ذَهَبْتَ تُقِيمُهُ كَسَرْتَهُ، وَإِنْ تَرَكْتَهُ لَمْ يَزَلْ أَعْوَجَ، اسْتَوْصُوا بِالنِّسَاءِ خَيْراً»

ترجمه: توصیه من به شما این است که مواظب زنان‌تان باشید، زیرا زنان از قبرغه کج آفریده شده اند و کج‌ترین موقعیت قبرغه قسمت بالایی آن است؛ اگر بخواهید که راستش کنید، می‌شکند و اگر به حال خودش رها کنید، کج باقی خواهد ماند؛ فلهذا من به شما توصیه می‌کنم که مواظب زنان باشید.

 و در حدیثی دیگری‌که توسط ابو سعید خدری رضی الله عنه روایت شده است، ایشان فرمودند: باری رسول الله صلی الله علیه وسلم به مصلی رفت تا نماز عید فطر یا عید اضحی را ادا کنند، او صلی الله علیه وسلم از موقعیت زنان گذشته و فرمودند:

«يَا مَعْشَرَ النِّسَاءِ تَصَدَّقْنَ فَإِنِّى أُرِيتُكُنَّ أَكْثَرَ أَهْلِ النَّارِ»، قُلْنَ: وَمَا نُقْصَانُ دِينِنَا وَعَقْلِنَا يَا رَسُولَ اللَّهِ؟ قَالَ: «أَلَيْسَ شَهَادَةُ المَرْأَةِ مِثْلَ نِصْفِ شَهَادَةِ الرَّجُلِ» قُلْنَ: بَلَى، قَالَ: «فَذَلِكِ مِنْ نُقْصَانِ عَقْلِهَا، أَلَيْسَ إِذَا حَاضَتْ لَمْ تُصَلِّ وَلَمْ تَصُمْ» قُلْنَ: بَلَى، قَالَ: «فَذَلِكِ مِنْ نُقْصَانِ دِينِهَا»

ترجمه: ای زنان! صدقه کنید، طوری‌که من مشاهده کردم، بیشترین اهل دوزخ شما زنان بودید! زنان پرسیدند: چرا چنین است ای رسول الله؟ پیامبر صلی الله علیه وسلم جواب دادند: شما زیاد لعنت می‌فرستید و نسبت به شوهران‌تان ناسپاس هستید! من هیچ‌کسی به مثابه شما ناقص عقل و ناقص دین ندیده‌ام! یک مرد هوشیار و معقول می‌تواند توسط یکی از شما گمراه شود! زنان پرسیدند: ای رسول الله! چی چیزی در عقل و دین ما ناقص است؟ پیامبر صلی الله علیه وسلم جواب دادند: آیا شهادت دو زن مساوی به شهادت یک مرد نیست؟! زنان گفتند: بلی! پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمودند: این نقص در عقل شماست! آیا این واقعیت ندارد که زنان در جریان عادت ماهوار نماز نمی‌خوانند و روزه نمی‌گیرند؟ زنان گفتند: بلی! پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمودند: این نقص در دین شماست.

و آن‌ها به وسعت تخطی‌شان در فرموده الله در قرآن رسیدند.

﴿فَلَمَّا رَأَى قَمِيصَهُ قُدَّ مِن دُبُرٍ قَالَ إِنَّهُ مِن كَيْدِكُنَّ إِنَّ كَيْدَكُنَّ عَظِيمٌ[یوسف: 28]

ترجمه: هنگامی‌که (عزیز مصر) دید پیراهن او [= یوسف‌] از پشت پاره شده، گفت: این از مکر و حیله شما زنان است که مکر و حیله شما زنان، عظیم است!

﴿ الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَبِمَا أَنفَقُواْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِّلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللّهُ وَاللاَّتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّ سَبِيلاً إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيّاً كَبِيراً[نساء: 34]

ترجمه: مردان، سرپرست و نگهبان زنان اند، بخاطر برتری‌هایی‌که الله (از نظر نظام اجتماع) برای بعضی نسبت به بعضی دیگر قرار داده است و بخاطر انفاق‌هایی‌که از اموال‌شان (در مورد زنان) می‌کنند. و زنان صالح، زنانی هستند که متواضع‌اند و در غیاب (همسر خود) اسرار و حقوق او را، در مقابل حقوقی‌که الله برای آنان قرار داده، حفظ می‌کنند. و (امّا) آن دسته از زنان را که از سرکشی و مخالفت‌شان بیم دارید، پند و اندرز دهید! (و اگر مؤثر واقع نشد) در بستر از آن‌ها دوری نمایید! و (اگر هیچ راهی جز شدت عمل، برای وادار کردن آن‌ها به انجام وظایف‌شان نبود) آن‌ها را تنبیه کنید! و اگر از شما پیروی کردند، راهی برای تعدّی بر آن‌ها نجویید! (بدانید) الله، بلندمرتبه و بزرگ است. (و قدرت او، بالاترین قدرت‌هاست.)

و آنان که چنین مفهوم را آورده و از قوه جهل و بی‌منطقی‌شان تشریح می‌کردند. تمسخر و استهزاء بر چنین متون شرعی مبنی بر این هدف  که به معنی واقعی آن و دلالت شرعی دقیق و مناسب آن مکث نکنند، با حمایت فوق‌العاده شبکه شما و تحمل هزینه آن با کسانی‌که شیطنت و بدسگالی می‌کنند، جرم نابخشودنی در حق اسلام محسوب می‌شود.

گذشته از تمسخر این افراد بدسگال و شیطان‌صفت بر متون اسلامی و قوانین آن در شبکه و ماهواره شما، این شخصیت‌های مامور، کسانی اند که در آغوش غرب پرورش یافته و اصلاً شرمنده‌ی عظمت بخشیدن به  فرهنگ غرب، دیموکراسی و بی‌دینی نیستند؛ بلکه برای رسم مدنیت غربی دعوت نموده و در عقبٍ نهاد‌های غربی و تولیدات مزخرف‌شان مانند سیداو و آزادی‌های غربی قدم می زنند. این شیپورچی‌های کرایی و نهاد های زن‌گرا (فیمنیست) توسط دشمنان اسلام حمایه مالی می‌شوند. هدف‌شان به هر صاحب عقل و هر فرد صادق واضح است که آن‌ها پیوسته تلاش می‌کنند تا نظم خانوادگی را با تمام معنی از هم بپاشند. هدف این‌ها ضربه زدن به قوانین اسلامی است که عفت و پاکدامنی را برای زنان ما تزریق کرده است. هدف این‌ها در دسترس قراردادن زنان با حذف قیودات و موانع است که مردان را از لذت بردن از زنان جلوگیری می‌کند.

این شیپورچی‌ها در نظر دارند تا زنان را وسیله‌ی جذاب برای تبلیغات و ارتقای اشیا و خدمات خویش و هم‌چنان وسیله‌ای برای خوشگذرانی قرار دهند  و به همین خاطر آن‌ها تلاش می‌کنند تا همه موانع و قیودات که سد راه اهداف شوم آنان قرار می‌گیرد، حذف کنند. از دیدگاه آنان زن محترم نیست که از آن نگهداری شود یا هم عزیز نیست که از ان حفاظت صورت گیرد؛ بلکه از دید آنان یک زن باید از همه‌ای قیودات دینی و اخلاقی آزاد باشد، آزاد از هر چیزی‌که مانع رسیدن مردان مجرم به آنان شود. از دید آنان پدرها اجازه  ندارند به  دختران‌شان  پوشیدن حجاب را لازمی گرداند؛ حجابی‌که الله سبحانه‌وتعالی برای زنان مسلمان فرض گردانیده است. از دید آنان یک دختر می‌تواند رابطه‌ای بر مبنای عشق و عاشقی داشته باشد و می‌تواند هرکسی را بخواهد ازدواج کند و بدون درنظرداشت خانواده، بدون نظرداشت دین و صفات راه یافتگان. از دید آنان هیچ‌گونه قیمومت و سرپرستی از پدر برای اطفال نیست و مرد را حق هیچ سرپرستی از خانواده نیست و فراتر از این‌ها این نهادها و سازمان‌ها هم‌جنسگرایی را یک حق قانونی می‌دانند. پس آیا این همان چیزی‌ست که نمایندگی‌های معان به جست‌جوی آن است؟!

ای برادران و خواهران!

در این مدت کانال شما از شخصیت‌هایی‌که بر اسلام حمله می‌کنند و متون شرعی و فرهنگ اسلامی را به استهزا می‌گیرند و با دروغ و افترا دین الله و قوانین اسلامی را تحریف می‌کنند، میزبانی می‌کنید؛ ولی شما به اساس مسلک رسانه‌ای حتی یکبار هم از کسانی‌که اسلام و قوانین اجتماعی آن را طوری‌که در اسلام بیان شده و نشان‌دهنده عظمت قانونگذاری اسلام است که چگونه موقف زنان را بالابرده، و از مقام و حتی انسانیت وی حفاظت و نگهداری نموده است، میزبانی نکردید! شما حتی یک فرصت هم به آنانی‌که از اسلام آگاهی داشتند، فراهم نکردید تا دروغ و افترای غرب و بلندگوهای آن را افشا نموده و فساد سیکولارها و دیموکرات‌ها را اظهار می نمودند! گویا در نبود مدافعین اسلام به عنوان وسیله‌ی برای تحریف اسلام تبدیل شده اید!

ما واقعاً این همه غم و اندوه در تعجب‌ایم که آیا شبکه و ماهواره معان به بستر گرمی برای حمله به اسلام و زنان مسلمان، حمایت از کفر، زنان غرب، مدنیت، برهنگی، انحراف جنسی و اخلاقی و انحطاط تبدیل شده است؟ آیا پول به یک ارزش یا قیمت قابل قبول به شما تبدیل شده است که عزت زنان‌تان را فروخته و به اسلام حمله کنید؟

به راستی اسلام عزیز، دینی‌که حاکمان تبهکار قوانین و تطبیق آن را نفی نموده و در برابر آن به نفع استعمار فرهنگی و سیاسی  می جنگند؛ یگانه دینی است که عدالت را در حق زنان مراعات نموده و موقف‌شان را بالا برده و حتی به مقامی می‌رساند که زنان دنیا و حتی غرب به آن حسادت می‌کنند. به این خاطر است که تمام قهر و غضب خود را خالی نموده و سعی و تلاش خویش را به خرج می‌دهند و تمامی منابع پولی خویش را مصرف می نمایند تا قوانین اسلام ، عفت زنان، وقار و عزت زنان در جوامع اسلامی را در سرزمین‌های اسلامی ناچیز نشان دهند.

بناءً، بهتر است که شما خار چشمی برای خاصمان اسلام و مدنیت آن باشید و برای عفت و وقار زنان مسلمان بسترسازی نمایید؛ نه بستری برای بد اندیشان، تبهکاران  و تجاران عزت زنان باشید! برشماست تا به جای این‌که نماینده‌ای برای استعمارگران و وسیله برای فساد باشید، بهتر است سهم خویش را  در احیای مجدد امت و بازگشت آن به دین و به منبع افتخار و وقار آن ادا نمایید!  وفاداری به ظالمان و استعمارگران و قرار گرفتن در برابر اسلام نتیجۀ تاریک و خطرناکی را در قبال داشته و ادامه همکاری و معاونت شما همراه با مجرمینی‌که هدف‌شان فاسد کردن زنان مسلمان و انتشار فرهنگ منحط و فاسد غرب می‌باشد، خشم و غضب الله سبحانه‌وتعالی را در قبال دارد؛ طوری‌که الله سبحانه‌وتعالی برای کسانی‌که در انتشار فحشاء سهم می‌گیرند، عذاب دردناکی وعده نموده است. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿ إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَن تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ[نور: 19]

ترجمه: کسانی‌که دوست دارند، زشتی‌ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکی برای آنان در دنیا و آخرت است و الله می‌داند و شما نمی‌دانید!

لذا، امت اسلامی و مردم سرزمین مبارک (فلسطین) هرگز آنانی را که علیه دین و عزت‌شان برنامه‌ریزی کردند، فراموش نخواهند کرد و آنان را به مثل دانه‌های خرما به دور خواهند انداخت؛ حتی مدتی زیادی هم که سپری شود. از الله قهار در مورد سرنوشت خودتان بترسید! به هوش بیایید و از اعمال گذشتۀتان توبه کنید! از الله مغفرت و هدایت طلب کنید و از مردم فلسطین در خصوص میزبانی این افراد مفسد و مواظبت از برنامه‌های فاسد آن‌ها بی‌درنگ معذرت خواهی کنید!

والسلام و علیکم و رحمت الله و برکاته

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر – سرزمین مبارک فلسطین

مترجم: نصرالدین عمری

ادامه مطلب...

پاکستان،20 هزار نیرو را به خط تحت کنترول این کشور در "گیلگیت بالتستان" اعزام می‌کند

(ترجمه)

ایکانامیک تایمز_ پاکستان دو گروه از نظامیان را در امتداد خط تحت کنترل این کشور به (گلیگیت بالتستان) در کشمیر اعزام نموده است. مقامات چینی گفتگوهایی را همراه با اعضای بلند پایه گروه تروریستی البدر به منظور تحریک آن‌ها جهت افزایش تن‌شها در منطقه جامو و کشمیر آغاز نموده اند. طبق اطلاعات استخباراتی، علایم آشکاری وجود دارند که نشان‌دهنده همکاری‌های چین و پاکستان در امتداد خط مرزی می‌باشد. پاکستان نزدیک به 20000 نیروی اضافی را در امتداد خط تحت کنترول این کشور اعزام می‌کند. طبق گزارشات منتشر شده از طرف چین، اعزام این نیروها در امتداد خط تحت کنترول فعلی این کشور در شرق صورت گرفته است. آمار نیروهایی را که پاکستان گزارش داده، بیشتر از آن است که پس از حملات هوایی بالکوت به این منطقه شده بود و هم‌چنان گمان‌ها بر این است که رادارهای پاکستانی در تمام اطراف این منطقه به طورکامل به حالت فعال در آمده باشند.

شدت تنش‌ها بالای مناطق مرزی چین و پاکستان همزمان با تلاش‌های تحریک‌آمیز جهت دهشت‌افگنی در کشمیرصورت می‌گیرد. با آغاز تنش‌ها احتمال به وقوع پیوستن جنگ بین دوجبهه وجود دارد و هم‌چنان احتمال به وقوع پیوستن  جنگ با تروریستان در کشمیر نیز وجود دارد. کارشناسان استراتیژیک هشدارداده اند که این بدترین سناریویی است  که در این منطقه به وقوع می پیوندد. منابع اطلاعاتی از یک سلسله نشست‌ها و اجتماعات بین مقامات چین و پاکستان در هفته‌های اخیرگزارش داده اند که هدف از این نشست‌ها بین دو کشور، جمع‌آوری نیرو در منطقه گیلگیت بالتستان است؛ منطقه‌ای که نزدیک به لاداخ در شمال چین موقعیت دارد.

گزارشات تجهیز و تقویت این نیروها درحالی منتشر می‌شود که هزاران نیروی چینی با تمام قوت در امتداد خط تحت کنترل فعلی این کشور جهت یک رویارویی پرتنش به دور از مداخلات در چند نقطه از شرق لاداخ مستقرشده اند.                                                                                                               طبق گزارشات قوی و معتبری‌که از طرف نیروهای هندو در منطقه شرقی لاداخ در رابطه به رویارویی‌های تنش‌زا با چین منتشره شده اند، درخواست تشدید این تنش‌ها در منطقه گیلگیت بالتستان یک مسئولیت اضافی برای نیروهای هندو به شمار می‌رود. گلگیت بالتستان پس از تقسیم جامو و کشمیر بخشی از اقلیم اتحادیه لاداخ شناخته شده است، اما این منطقه تحت اشغال پاکستان قرار دارد. دولت هندو در منطقه‌ای که نزدیک به ارتفاعات کارجیل است، به منظور راندن پیکارجویان تحت نفوذ پاکستان در سال 1999م جنگ را آغاز نمود. طبق گزارشات منتشرشده، مقامات چینی جلساتی را با اعضای  بلندپایه گروه البدر آغاز نموده اند که مقر این گروه خشونت‌آفرین در پاکستان است. این گروه تاریخی اعمال خشونت‌آمیزی را در کشمیر از خود به جا گذاشته است. گزارش‌ها حاکی از آن است که به منظور احیای دوباره این گروه دولت چین کمک‌هایی را به این گروه پیش نهاد نموده است. چیزهایی را که ما در این زمینه دریافت نموده‌ایم، ازجمله سیگنال‌های واضح بر همکاری  پاکستان و چین در منطقه است.

با این حال واضح م‌ گردد که پاکستان با شدت گرفتن رویارویی هند و چین و باگذشت وقت کمی از حمله مسلحانه بالای بازار بورس کراچی تصمیم بازکردن جبهه سوم جنگ را گرفته است. این تصمیم به دنبال گرفتن  قرضه ۱.۳ ملیارد دالری پاکستان از چین برای بانک دولتی این کشور است. آیا پاکستان سلاح کرایی چین گشته است؟

مترجم: محمد فاتح

 

 

ادامه مطلب...

رؤسای جمهور ترکیه، روسیه و ایران اجازه نمی‌دهند که نظام سوریه سقوط کند!

(ترجمه)

رؤسای جمهور ترکیه، روسیه و ایران ویدیو کنفرانس سه جانبه‌ای را در تاریخ 7/7/2020 برگزار نمودند. در ختم کنفرانس تأکید بر این شد که "درگیری در سوریه حل نخواهد شد؛ مگر از طریق یک روند سیاسی به رهبری سوری‌ها و همکاری سازمان ملل در این خصوص." (منبع: آژانس خبری آنادولو)

این توطئه‌گران اجازه نمی‌دهند که اقداماتی برای سرنگونی رژيم ظالم و جنایتکار بشار صورت بگیرد و به عوض از بین بردن رژيم بشار اسد، آن‌ها توافق نموده اند که روابط سیاسی‌شان را ادامه دهند. در این بیانیه تاکید بر لزوم آرامش در شهر ادلب از طریق اجرای توافقنامه‌هایی در این خصوص صورت گرفت. اجرای این توافقنامه میان آن‌ها باعث مفاد بیشتری بین آن‌ها شده است و به همین خاطر در تلاشند تا بقیه آن را نیز عملی کنند، به ویژه از بین بردن آنچه که آن‌ها آن را گروه‌های "رادیکال یا تروریست" می نامند. در واقع آن‌ها گروه‌هایی هستند که بخاطر از بین بردن نظام سکولاریستی سوریه کار می‌کنند.

این توطئه‌گران بر" مهم شمردن روابط خود از طریق  همکاری‌های مشترک اقتصادی با تقویت هماهنگی در زمینه‌های مختلف" تأکید کردند. آنچه برای آن‌ها مهم است، فقط اقتصاد است؛ نه نجات مردم از ظلم و ستمگریی‌که جان میلیون‌ها تن از مردم سوریه را گرفته و آواره ساخته است، خانه ها، مساجد، مدارس و بیمارستان‌ها را از بین برده اند...

بنابر این، دسیسه‌ای را که اردوغان با شرکای روسی و ایرانی خود بخاطر تایید مردم سوریه و انقلاب آن‌ها در پیش گرفته است، بخاطر خنثی‌سازی انقلاب و جلوگیر از بازگشت دوباره اسلام است.

مترجم: عبدالله حماس

ادامه مطلب...

آیا امریکا بر معیار‌های خود کدام ارزشی قایل است؟!

خبر

آمریکا روز شنبه چهارم ژوئیه را به مناسبت روز استقلال جشن گرفت و هزاران تن از شهروندانش در مقابل بازار ملی در واشنگتن دی سی تجمع نمودند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا بدین مناسبت بیانیه‏ای ایراد کرد و در آن از ارزش‌هایی یادآوری نمود که مردم آمریکا نسل پس از نسل دیگر آن را به ارث برده‌اند. او در حد یک شعار به آمریکایی‌ها قول داد كه برای حفظ آن‌ها "دقیقاً همانگونه كه اجدادشان عمل نموده‌اند، تلاش نماید. (منبع: الحرة )

تبصره

ما هر صبح مان را با شنیدن اخباری آغاز می‌کنیم که دماغ انسان را می‌سوزاند، از ارقام کشته شده‏ها گرفته تا مهاجرت هزاران نفر، آوارگی و تخریب، یتیم شدن کودکان و هتک حرمت شدن بزرگان و موی سفیدان... و حوادث گوناگون دیگری‏که تعدادشان از ارقام بیرون است. سرزمین‌های زیادی وجود دارد که ما این‌چنین اخبار را در مورد آن‌ها می‏شنویم، اما تنها مسئول تمام این حوادث دولت‌های سرمایه‌داری در رأس آن‌ها آمریکا می‌باشد؛ کسانی‌‌که سر تقسیم جهان درگیر اند، گویا برای حق میراث‌شان می‌جنگند! خبرهایی‏که از طریق رسانه‌ها به ما نشان داده می‌شود؛ نشان می‌دهد که صاحبان این ایدیولوژی (کپتالیستی) تا چه اندازه بر همه چیز تسلط دارند و هم‌چنان نشان می‏دهد که این مردم از ارزش‌هایی والای انسانی چیزی را درک نکرده‌اند... پس از همۀ موارد فوق، ترامپ بیرون می‌آید تا قول حفظ ارزش‌ها را بدهد. شما را به خدا قسم کدام ارزش‌ها؟ آیا کدام ارزشی وجود دارد! آیا آمریکا بر معیار‌های خود کدام ارزشی قایل است؟!

آمریكا كه از انواع ارزش‌ها محروم است، هرگز یک روز هم که شده روح بشریت را با ارزش‌های انسانی حفظ نکرده است؟! تبعیض نژادی آن را به کشتن سیاه‏پوستان سوق داد و اقتدارگرایی و استکبار آن‌ها را به کشتن مردم، ویران کردن خانه‏ها و جابجایی مردم‌شان وا داشت! این چگونه ارزش‌هایی است؟!

فقط مسلمانان اهل ارزش‌اند و این ارزشمندی خاصه‌شان است! ارزش‌ها فقط شعاری نیستند که ما می‏گوییم؛ بلکه این عملی است که شخص در ارتباط با مفاهیمی‏که از کائنات، انسان و حیات دارد به آن می‏پردازد و موقفش را به اساس این مفاهیم اتخاذ می‌کند و رفتار او مطابق با این مفاهیم صورت می‌گیرد. این‌جاست که ارزش‌ها نمایان می‌شود و آن‌چه را انسان از مفاهیم دارد بر جسته می‌گردد و بر این اساس است که درستی و بطلان ایدیولوژی سنجیده می‌شود. 

نویسنده: سوزان المجرات – سرزمین مباركة (فلسطين)

مترجم: یاسین "سادات"

ادامه مطلب...

توهین به احکام و ارزش‌های اسلامی ادامه دارد؛ آیا کسی هست که به دفاع بپردازد؟ Featured

انستتیوت مطالعات استراتژیک افغانستان پژوهشی را تحت عنوان «آموزش و سیاست: ریشه‌یابی رادیکالیسم دینی در نصاب معارف افغانستان» به نشر رسانده که در آن به صورت صریح علیه ارزش‌ها، معتقدات و احکام اسلامی تاخت و تاز نموده و در آن تأکید شده است که تدریس مسائل اسلامی منجر به «رادیکالیسم» و «افراطیت» می‌گردد.

این نهاد تنها به نشر پژوهش بسنده ننموده، بلکه بسیار گستاخانه راه حل می‌دهد تا کتاب‌های معارف افغانستان عاری از مسائل اسلامی گردد. در حالی که همچو پژوهش‌ها و نظریات، خود برای خشونت زمینه‌سازی می‌کنند؛ هدفی که دونرها و تمویل کنندگان غربی این نهادها در پی آن هستند. این انستتیوت جهت این‌که بتواند از بار انتقادات مردم شانه خالی کند تمام مسوولیت این گونه پژوهش‌ها و نوشته‌ها را به دوش نویسنده و پژوهش‌گر می‌اندازد. در حالی‌که این  انستتیوت طی پژوهش‌ها و نظرسنجی‌های مسلسل خویش اسلام را همواره مورد حمله ایدیولوژیک و جانبدارانه خود قرار داده و ارزش‌های اسلامی را مترادف با «رادیکالیسم»، «بنیادگرایی» و «تندروی» تعریف نموده است.

هرچند در جریان بیست سال گذشته چندین بار نصاب درسی معارف افغانستان مورد بازنگری قرار گرفته و بخش اعظمی از ارزش‌های اسلامی از آن حذف گردیده و با مفاهیم دموکراسی عوض شده است. اما سیکولرها دشمنی شان با اسلام چنان عمیق است که حتی مسائل فردی اسلامی را نیز در نصاب معارف تحمل نتوانسته و آن را با «رادیکالیسم» ربط داده و خواهان حذف تمام اسلام از نصاب درسی هستند. چنان‌چه در این پژوهش به الله سبحانه و تعالی، پیامبرگرامی اسلام صلی الله علیه وسلم، عقاید اسلامی، هدف زندگی از دیدگاه اسلام، جهاد، مجاهد، زکات و سایر ارزش‌ها و معتقدات اسلامی توهین صورت گرفته است. در این‌جا به بخشی کوچکی از این توهین‌نامه اشاره صورت می‌گیرد:

  • در پژوهش بسیار بی‌باکانه انتقاد شده است که چرا تمام کتاب‌های زبان و ادبیات – دری و پشتو – با حمد و نعت یعنی توصیف و ثنای الله سبحانه و تعالی و پیامبرش صلی الله علیه وسلم آغاز می‌شود. (ص38)

  • در بخشی از پژوهش بسیار گستاخانه گفته شده که نباید به شاگردان مکتب گفته شود که "تنها دین درست و قابل انتخاب اسلام است" این مسئله می‌تواند باعث رادیکالیسم دینی بی‌انجامد. (ص66)

  • در پژوهش بسیار جسورانه گفته شده که نباید بر بت‌ها و خدایان دیگران حمله صورت گیرد. همچنان تصریح شده که به شکلی که خدا در کتب معارف افغانستان ذکر شده منجر به حذف سایر خدایان گردیده و تنها خدای مسلمانان باقی می‌ماند؛ و این مورد منجر به رادیکالیسم دینی در میان شاگردان می‌شود. (ص57-58)

  • در پژوهش بسیار بی‌باکانه آمده است که گنجاندن تصویر بیت‌المقدس، نخستین قبله‌ی مسلمانان در نصاب درسی باعث رادیکالیسم دینی می‌گردد. (ص79-81)

  • در پژوهش بسیار فضولانه از این موضوع انتقاد شده که چرا در کتب درسی چنین آمده که یکی از گروه‌هایی مستحق زکات مجاهدین اند. (ص44-45) حالانکه این موضوع حکم قطعی و آیت صریح قرآن‌کریم است که در آن مجاهدین یکی از هشت گروهی گفته شده که زکات به آن‌ها پرداخته شود.

  • در پژوهش بسیار بی‌ادبانه چنین تصویر از مجاهد ارائه گردیده است: «مجاهد با نگاه جزم‌گرایانه‌ی خویش به دنبال نابودی هر آدم غیرخودی بر می‌خیزد» ( ص 44-45) در حالی‌که این مورد توهین به بزرگ‌ترین ارزش اسلامی، تاریخ اسلام و به بخش اعظمی از مردم افغانستان است که در جهاد علیه شوروی و امریکا سهیم بوده‌اند.

  • در پژوهش بسیار یاوه سرایانه گفته شده که تدریس این متن «نخستین هدف زندگی، عبادت و پرستش خدای یگانه است» و این‌که راه سعادت فقط راه مستقیم [صراط مستقیم] است، منجر به جزم‌نگری و رادیکالیسم شاگردان می‌شود. (ص53-54)

در واقع، در نظم دموکراسی و حاکمیت سیکولرها هر کس و هر نهاد جرأت پیدا می‌کند تا تحت عنوان پژوهش و آزادی بیان، ارزش‌ها و اعتقادات اسلامی را زیر سوال ببرد. در مقابل هیچ ارگان و نهادی نیست که جلوی همچو بی‌حیایی، توهین و تازیدن‌ها را گرفته و علیه آن بیاستد. در حالی‌که اگر چند سال قبل چنین توهین‌نامه‌ی پخش و نشر می‌گردید با عکس‌العمل‌های شدیدی مواجه می‌شد؛  اما امروز در عدم موجودیت حاکمیت اسلام به مقدسات توهین صورت گرفته و فضا را طوری عیار ساخته‌اند که اگر کسانی هم علیه آن‌ها صدا بلند کنند تحت نام‌ها و برچسب‌های گوناگونی سرکوب، ترور و خفه کرده می‌شوند

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه افغانستان

ادامه مطلب...

تردید انگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در مورد نقش رهبری امریکا!

(ترجمه)

کسانی‌که تمایل به دیدن واقعیت‌ها دارند، این را باید بدانند که اختلافات عمیقی بین ابرقدرت‌های جهان وجود دارد، حتی بین کشورهایی‌که در ظاهر هم‌پیمان بوده اند!

ازمدت‌ها به این طرف، گاه و ناگاه بین قدرت‌های اروپایی اختلافاتی  وجود داشته است، با وجود این‌که این کشورها با امریکا فرهنگ و تمدن  مشترکی دارند؛ درحال حاضر اختلافات این کشورها با امریکا شدت یافته است.

به گفته رونامه گاردین: انگلامیرکل، هشدار داده است که جهان دیگر خواهان رهبری ایالات متحده امریکا؛ کشوری‌که همواره مدعی رهبری جهان بوده، نمی باشد. باتوجه به این واقعیت لازم است که کشورها اولویت‌های خود را اصلاح نمایند.

صدراعظم آلمان، در مصاحبه‌ای باخبرنگاران شش رونامه اروپایی از جمله روزنامه گاردین گفت: "ما به این فکربزرگ شده ایم که ایالات متحده می‌خواهد یک قدرت جهانی باشد. درنتیجه ایالات متحده امریکا می‌خواهد به تمایل خود به این نقش پایان دهد. بنابر این، در درازمدت ضرورت به  فکرعمیق داریم." صدراعظم آلمان گفت: "تلاش نیروهای امریکایی در آلمان تنها برای حمایت از آلمان و هم‌چنان سایر کشورهای اروپایی که عضو ناتو اند، نبوده، بلکه این تلاش‌ها شامل حمایت از منافع ایالات متحده امریکا نیز می‌شود."

خانم میرکل در سخنانش در مورد هزینه‌های نظامی آلمان گفت: ما می‌دانیم که هزینه‌های دفاعی زیادی در آلمان بالای ما تحمیل شده است که در سال‌های اخیر به بخش‌های بزرگی از این هزینه‌ها رسیده‌گی نموده‌ایم و هم‌چنان به تقویت پتانسیل‌های نظامی ادامه خواهیم داد.

امت اسلامی در عرصه جیو پولیتیک موجود به بازگشت یک قوت بزرگ جهانیِ در حال ظهور، باید اطمینان داشته باشد! به یقین که تاسیس این قوت بزرگ جهانی تنها دولت خلافت راشده خواهد بود! این دولت دارای اراضی وسیع و گسترده و دربرگیرنده شهرهای زیادی خواهد بود و در یک محوطه وسیع سرزمین‌های  اسلامی ایجاد خواهد شد؛ دولتی‌که برمبنای فکر ایدیولوژیک استوار بوده و به عنوان عقیده اسلامی و تمسک به منهج رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم ایجاد خواهد شد.

مترجم: محمد فاتح

ادامه مطلب...
Subscribe to this RSS feed

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه