پنجشنبه, ۱۶ ذیحجه ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۸/۰۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :28 شوال 1441
تاریخ میلادی : جمعه، 19 جون 2020م

شماره صدور:۴۱/۱۴۴۱

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

جنگ ناکام فیسبوک علیه حزب‌التحریر

(ترجمه)

یوم پنج‌شنبه، ۱۸ جون/ژوئن ۲۰۲۰م، شبکۀ فیسبوک صفحۀ دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه تونس را برای یازدهمین بار پیاپی بست. این اقدام پس از انتشار بیانیه‌ای تحت عنوان "اعزام نیروهای امریکایی به تونس، نهایت شرارت است"، سرعت گرفت؛ بیانیه‌ای که در آن حزب از ورود ارتش صلیبی امریکا به تونس هشدار می‌دهد. این اقدام به وضوح نشان می‌دهد که شبکۀ فیسبوک برای افروختن آتش جنگ‌اش علیه حزب‌التحریر از چه طرفی دست‌مزد می‌گیرد.

انسداد مکرر این صفحه بعد از آن شدت گرفت که حزب‌التحریر تونس از صاحبان فکر و اندیشه، از جمله؛ متخصصین، متفکرین، قضات، وکلاء، اساتید و سیاستمدارن خواست تا به بدیل غیرنظامی‌اش، که بر اساس منهج اسلام عزیز استوار است، توجه کنند؛ بدیلی‌که اتخاذش نه‌تنها یک مکلفیت شرعی است، بلکه یک ضرورت اجتماعی نیز می‌باشد. این حزب همیشه بیانیه‌های سیاسی، کارزارهای خاموش و گفتگوهای مربوط به این راه‌حل کارا را، که قادر به رهانیدن تونس و مردم آن ازین سیستم بحران‌زا است، منتشر می‌کند. همۀ این‌ها عظمت مفاهیم اسلامی را در رابطه به جنبه‌های اقتصادی نشان می‌دهد. علاوه بر این، پوشش صفحات حزب؛ تظاهرات‌ها و سخنرانی‌هایی است که اعضای حزب در سرزمین‌های مختلف انجام می‌دهند و موضوعات مختلفی را به مسلمانان تونس ارائه می‌کنند.

بار دیگر شبکۀ فیسبوک ثابت کرد که نسبت به کشورهای استعمارگر و ابزارهای داخلی‌شان مغرضانه عمل کرده‌است و با سرویس‌های اطلاعاتی و اجیران جاسوس‌شان برای مبهم و گمنام نمودن پروژۀ "خلافت" و راه‌اندازی جنگ با حاملین آن همکاری می‌کند. این اقدام، ورشکستگی تمدن غرب و ناتوانی‌اش را در مقابله با ایدیولوژی و سیاست اسلامی نمایان می‌کند و مبارزات رژیم‌های امپریالیستی را در مسدود و مبهوت کردن خلاصه می‌کند. با این حال، اهداف حزب التحریر – ولایه تونس گسترده‌تر از آن است که فیسبوک و ابزارهای تبلیغاتی‌اش تصور می‌کنند.

دشمنی صریح شبکۀ فیسبوک علیه پروژۀ "خلافت‌خواهی" واکنش‌هایی را در همۀ سرزمین‌های اسلامی به همراه خواهد داشت. دولت خلافت، که آن را به زودی به اراده الله سبحانه و تعالی تأسیس خواهیم کرد، نه تنها فیسبوک را مسدود و شبکه‌های اجتماعی خودش را مانند چین ایجاد خواهد کرد، بلکه فیسبوک و شرکت‌های تابع آن را در بازارهایش تعقیب خواهد کرد تا باشد که شبکه‌های اجتماعی در سرزمین خلافت به پناهگاهی برای اقشار ضعیف و بستر فکری و سیاسی برای انتشار بی‌عدالتی‌های سرمایه‌داری و عبث بودن سکولاریسم در صفحات‌شان بدل شود.

﴿وَيَقُولُونَ مَتَى هُوَ قُلْ عَسَى أَن يَكُونَ قَرِيباً﴾ [اسراء: ۵۱]

ترجمه: و مى‌گویند: آن (حادثه) كى خواهد بود؟ بگو: چه بسا نزدیک باشد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه تونس

مترجم: امیر حسام

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه