یکشنبه, ۰۴ محرّم ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۷/۰۹/۲۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :28 ذولقعده 1438
تاریخ میلادی : یکشنبه، 20 آگوست 2017م

شماره صدور:۱۴۳۸AH/۰۵۵

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

راه اندازی کمپاین: "اطفال یمن: قربانیان جنگ فراموش شده"

توسط بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

(ترجمه)

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر برای جلب توجه جهانیان از وضعیت دلخراش میلیون ها کودک یمنی که به علت جنگ وحشیانه در کشورشان با یک بحران انسانی وحشتناک مواجه هستند، کمپاینی را به راه انداخته است. از ۲ سال به اینسو، کودکان بی گناه یمن قربانیان اصلی جنگ بوده که ویرانی کامل  زنده گی آن ها را فرا گرفته است. این فاجعه بشری به دلیل ستیزه شدید اش بالای نوجوانان، از سوی سازمان های اهداء کننده بنام "بحران کودکان" شناخته شده است.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، همین اکنون ۸۰ درصد کودکان یمنی به کمک های بشردوستانه سخت نیازمند هستند. حملات هوایی و محاصره دریایی از سوی ائتلاف به  رهبری عربستان سعودی و جنگ میان احزاب متخاصم در بنادر کلیدی یمن و عدن پایتخت این کشور، باعث ایجاد شرایط گرسنگی ۱۷ میلیون نفر شده است. ۲.۲ میلیون طفل در یمن از سوء تغذی حاد رنج می برند. هم چنین جنگ در یمن باعث از بین رفتن سیستم صحی، درمانی و بهداشتی شده که به همین سبب ۷ میلیون کودک از مراقبت های اساسی صحی و ۸ میلیون دیگر از دست رسی به آب آشامیدنی صحی محروم اند. در اثر این جنگ مرضی کشنده وباء شیوع پیدا کرده است.

از ۴۲۵هزار مورد ثبت شده وباء در سراسر یمن، تقریباً نیم آن آمار را اطفال تشکیل می دهند، و از جمله ۲ هزار نفری که  در اثر این بیماری قابل پیشگیری، جان باخته اند، یک چهارم آن اطفال را تشکیل می دهند. طبق گزارش صندوق نجات کودکان(Save the Children)، در هر ۳۵ ثانیه یک کودک در یمن به بیماری وباء دچار شده، و گزارش های یونیسف(UNICEF) حاکی از آن است که در هر ۱۰ دقیقه یک کودک زیر ۵ سال به دلیل نبود امکانات درمانی در اثر بیماری قابل پیشگیری وباء تلف می شوند. به تاریخ ۲۶ جولای سال جاری سازمان صحی جهان(WHO)، صندوق کودکان سازمان ملل و برنامه جهانی غذا(WFP)، بیانیه مشترکی را منتشر کردند که در آن آمده است: «وضعیت یمن را "بدترین شیوع بیماری وباء در میان بزرگ ترین بحران های انسانی" در جهان شکل داده است.» این همه علاوه بر ۴ هزار کودکی است که به طور مستقیم در جنگ کشته یا زخمی شده اند. با وجود این همه هیچ نشانه ای از خاتمه و پایان این جنگ به چشم نمی خورد.

این کمپاین نشان می دهد که این جنگ بخاطر درگیری های فرقه گرایی و یا مبارزه با تروریزم نبوده و هم چنان فقط یک مبارزه نظامی بین قدرت های منطقه ای برای جاه طلبی های خودخواهانه سیاسی-نژادی هم نمی باشد؛ بلکه این یک جنگ نیابتی میان استعمارگران(انگلستان و ایالات متحده امریکا) است که نه تنها آن ها از خونریزی سود می بردند، بلکه از طریق غلامان مختلف منطقوی شان دامنه جنگ را برای نفوذ بیشتر شان درین کشور استراتیژیک، گسترش می دهند. بنابر این خون پاک اطفال یمن برای تأمین منافع خودخواهان قربانی می شوند که آن را به عنوان ابزار جنگی برای رسیدن به منافع خود و باداران شان(انگلیس و امریکا) استفاده می نمایند، و نهاد مسلح که فاقد اخلاق هست، کشتار، گرسنگی و قتل این کودکان را به عنوان یک بهای قابل قبول برای تأمین منافع مالی و سیاسی خود انتخاب کرده است. این منافع، این را بیان می کند که چرا دولت های سرمایه دار غرب و جامعه جهانی هیچ ارادۀ سیاسی برای پایان دادن به این جنگ ویرانگر ندارند، و چرا پوشش رسانه ای این درگیری ها به حداقل آن بوده است و نیز این که چرا این درگیری به "جنگ فراموش شده" مبدل شده است؟!

این کمپاین خواستار پایان جنگی که در آن مسلمان برادر مسلمان خود را از بین می برد، چیزی که در اسلام کاملاً ممنوع قرار داده شده است، می باشد. این کمپاین امت مسلمه، علماء و ارتش امت مسلمه را برای تأسیس فوری خلافت به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم ندا می زند. زیرا تنها دولت خلافت است که چنین مداخلات استعماری بالای سرزمین ما را خاتمه بخشیده، فرقه گرایی که بمثابه ابزار جهت تأمین منافع سیاسی استفاده می گردد را متوقف نموده، و سرحدهای دروغینی که امت را از هم جدا نموده است از بین می برد، و درزهایی که در قلب های امت مسلمه از طریق ارزش های ملی پرستانه سیکولریزم ایجاد شده است نیز از بین می برد. سرانجام این کمپاین، تاریخ پرشکوه، با امن و با صفای یمن را به معرفی می گیرد که چگونه این سرزمین تحت چتر دولت اسلامی(خلافت) داشت، و این که چگونه این دولت با شکوه می تواند مشکلات فعلی و دوامداری که کودکان و خانواده های یمن را متأثر ساخته است، حل کند.

ما از شما می خواهیم تا این کمپاین مهم را از طریق آدرس زیر حمایت کنید:

www.facebook.com/WomenandShariah

داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه