جمعه, ۰۶ ربیع الاول ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۷/۱۱/۲۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :20 محرم 1439
تاریخ میلادی : سه شنبه، 10 اکتبر 2017م

شماره صدور:۰۰۲/۱۴۳۹ AH

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

غیرنظامیان با خون شان در دیرالزور، تاوان نشست حکام مسلمانان را با قاتلین شان در میز مذاکرات می‎پردازند!

(ترجمه)

جنگنده‎های هوایی روسی در منطقه دیرالزور با پرتاب بمب، شش حمله هوایی را بالای کشتی‎های رودخانه انجام دادند، این کشتی‎ها به تعداد هزار تن سرنشین غیرنظامی داشته و آن‎ها از حومۀ دیرالزور به سمت دیگر مناطق در حرکت بودند که به اثر این حملات، بیش از ۵۰ تن کشته و ده‎ها تن دیگر زخمی گردیدند. گفته می‎شود که بیشترین تلفات را در این میان، زنان و کودکان داشته‎اند.

این حملات امکان زنده ماندن را بسیار کم نموده و سبب فرار بسیاری از غیرنظامیان شده است. باید این را نیز افزود: در اثر این حملات تعداد زیادی از مردمان بی‎گناه به شکل بی‎رحمانه و فجیع کشته شده و تعداد زیادی هم ناپدید گردیده که به گمان اغلب، این افراد زیر خاک شده باشند. فعالان این شهر تاکنون بیش از ۱هزار حمله هوایی را ثبت کرده‎اند که در تمامی این حملات از بمب‎های خوشه‎یی، بشکه‎یی، فاسفورس و هم‎چنین موشک‎های بالیستسکی کار گرفته شده است.

از تاریخ مارچ سال ۲۰۱۱م به این طرف، سوریه شاهد جنگ‎های شدید و ناعادلانه‎ای بوده و این جنگ‎ها نیمی از جمعیت این سرزمین را آواره و بی‎خانمان نموده که از جمله آن، ۵ میلیون انسان از سرزمین شان در خارج فراری گردیده و در حدود ۶میلیون تن دیگر در داخل آواره شده‎اند. این بحران به عنوان بدترین فاجعه انسانی شناخته شده که جزء رنج و درد دیگر هیچ دست آوردی برای زنان، مردان و کودکان این مرز و بوم در پی نداشته است؛ به ویژه برای کسانی‎که در مقابل ظلم و ستم این رژیم وحشی انقلاب کرده‎اند و سر سازگاری نداشتند.

سال‎هاست که امریکا در تلاش تحت شعاع قرار دادن مردم شام با اسالیب متفاوت می‎باشد. امریکا کوشید تا با طرح موافقتنامه‎ای برای آتش بس به تاریخ ۳۰ دسمبر ۲۰۱۶م  در انقره پس از توافق احزاب جمع شده، پلان‎های خود را تحمیل کند، که در این امر موفق نشد.

وقوع حوادث نظامی سبب تداوم کشتار و بمباردمان‎ها در مناطقی می‎شوند که گویا هیچ راه‎حلی برای مبارزه با تروریزم در آن جاها موافقه نشده است؛ در حالی‎که مخالفان آن خارج از این سرزمین می‎باشند. چنان‎چه ژنیو ۱ به ژنیو ۸ و سپس آستانه ۱ به آستانه ۶، نشان دهنده شروع اجرای طرح امریکا و مواجه شدن آخرین راه‎حل آن با استقامت مردم است. یعنی امریکا می‎خواهد سوریه را تصرف نظامی نموده و نیروهای محافظتی صلح را به مناطق مختلف به ویژه ادلب سوریه ارسال نماید. امریکا از نیروهای نظامی درنده صفت خود، خواهان تشدید حملات در مناطق مختلف و هدف قرار دادن غیرنظامیان درین سرزمین می‎باشد؛ چنان‎چه کمیته بین‎المللی صلیب سرخ، چند روز پیش اشاره کرد که خشونت در سوریه به مراتب بدتر از زمان سقوط حلب می‎باشد.

اما در این میان حکام فاسق مسلمانان با دشمنان اسلام دست به یک کاسه دراز نموده و به منافع و آینده خود فکر می‎کنند؛ چنان‎چه پادشاه عربستان سعودی، معاملات اقتصادی و همکاری کامل خود را با قاتلین کودکان معصوم سوری طی یک دیدار گرم و دوستانه در خانه خود، با همین جنایتکاران تعیین و اعلام نمود. یا هم می‎توان به حکام پاکستان اشاره نمود که انجام تمرینات نظامی مشترک با روسیه را چندی قبل به راه اندخته بود؛ این در حالی است که روسیه همواره خانه‎های مسلمانان سوریه را از طریق بحر و هوا با بمب و راکت تخریب می‎نماید.

جهان پارچه‎های کودکان ما را می‎بیند، فریاد مادران ما را می‎شنود و در این باره شکایت و محکومیت از قبل شده است؛ ولی بازهم حکام مسلمانان و غرب کافر خودشان را ناشنوا انداخته، قسمی نشان می‎دهند که وکالت ایشان ارتباط به آن‎ها ندارد. این واضحاً اشغال و هدف استعماری امریکا و متحدانش را نشان می‎دهد. این‎ها با وجود تمام جنایات علیه مسلمانان شکست خورده و اعمال شان بیشتر امت را بیدار نموده است. آن‎ها می‎کوشند تا با همکاری گسترده متحدان خود، مانع بازگشت عادلانۀ دوباره خلاف و حکومت اسلامی شوند.

ما نیز به همه‎گان نداء می‎زنیم که خلافت راشده در راه است و به اذن الله سبحانه وتعالی بار دیگر به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم می‎آید؛ زیرا این وعده الله سبحانه وتعالی است.

﴿وَلا يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا سَبَقُوا إِنَّهُمْ لا يُعْجِزُونَ

[انفال: ۵۹]

ترجمه: آنها که راه کفر پیش گرفتند، گمان نکنند(با این اعمال،) پیش برده‌اند(و از قلمرو کیفر ما، بیرون رفته‌اند)! آنها هرگز ما را ناتوان نخواهند کرد!

بخش زنان

دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه