جمعه, ۰۸ ربیع الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۱/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :10 جمادی الثانی 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 02 مارس 2018م

شماره صدور:AH / 0131439

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

کودکان غوطۀ شرقی از بین می روند، کی از خون آن‌ها دفاع خواهد کرد؟!

(ترجمه)

به تاریخ 22 فبروری 2018م، سازمان حقوق بشر سوریه در بریتانیا اعلام کرد که، در 5 روز گذشته بیش از 400 تن به شمول 150 کودک در غوطۀ شرقی به اثر بمباردمان نیروهای وحشی بشارالاسد و دولت روسیه کشته شدند. آن‌ها افراد بی‌گناه را در خانه‌ها، مغازه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و شهرها، مورد هدف قرار داده و کودکان را بی‌رحمانه در آوار ساختمان‌ها دفن می‌کنند. با این حال، کودکان مجبور هستند تا رسیدن نوبت مرگ خویش، به غارها و یا زیر زمینی‌های خانه‌های خویش خود ‌را پنهان کنند. داکتران در این ویرانه‌ها و زیرزمینی‌ها در تلاش اند تا جان نوزادان و کودکان را نجات دهند. این در حال است که دبیر کل سازمان ملل متحد این وضیعت را "جهنم روی زمین" توصیف کرد.

علاوه بر این‌، تقریباً محاصرۀ 5 سالۀ دولت سوریه سبب کمبود شدید مواد اولیۀ غذایی، مواد‌ سوخت و دوا شده که در نتیجه منجر به گرسنگی و مشکلات صحی دسته جمعی در این مناطق گردیده که این امر بیشتر کودکان را تحت شعاع قرار داده است. بنابر اظهارات سازمان ملل متحد، 12درصد از کودکان زیر 5 سال مبتلاء به سوء تغذی هستند. وضعیت چنان وخیم است که مادرانی که در حالت مرگ قرار دارند، آرزوی این را دارند که الله سبحانه وتعالی جان فرزندان شان را هرچه زودتر گرفته و یا حداقل برای یک بار هم که شده پیش از مرگ، شکم سیر داشته باشند؛ زیرا از نظر آن‌ها زنده ماندن در این آوارها و مخروبه‌ها با این بمباردمان‌های شبانه‌روزی از طرف دولت خونخوار سوریه و روسیه ناممکن است.

ما می‌بینیم که بمب‌ها بر سر کودکان گرسنۀ غوطۀ شرقی شبانه‌روزی می بارد و آن‌ها در حال حاضر در معرض نابودی قرار دارند. با وجود این‌که ما روزانه هزاران کفن خونین اطفال، اشک‌های مادران بی‌سرپناه و گرسنه، تخریب این سرزمین با برکت و کشتار بی‌رحمانۀ خواهران و برادران مان را می‌بینیم اما باز هم جوانان مسلمان به این ظلم و کشتار شان سر تسلیم نکرده و در مقابل بشارالاسد، این قصاب زمان و همکاران ظالم اش، به خاطر رهایی از این زجر زمان ایستادگی می‌کنند. این شاید بدتر از آن چیزی باشد که در حلب چندی قبل صورت گرفت و هنوز هم جریان دارد. با وجود این همه وحشت سازمان‌های بین المللی، سازمان ملل و حاکمان سرزمین‌های اسلامی، این  خونریزی‌ها را نادیده گرفته و برای اسد و مجرمان هم دست‌اش که کودکان معصوم را به قتل می رسانند، به عوض مجازات، مجوز ادامۀ کشتار را می‌دهند.

با وجود این همه، آن‌ها با نشان دادن کنوانسیون‌های حقوق بشری و کرامت انسانی به جهانیان، خود را عاری از همه ظلم و بی‌عدالتی‌ها می‌دانند. واضح است که حتی همین "جهنم زندگی" که حامیان شان می‌گویند هم برای تکان دادن و بیدار ساختن وجدان شان کافی نیست. برای آن‌ها روان شدن سیلاب‌ها با خون کودکان غوطه، هزینۀ کمی است که برای رسیدن به منافع سیاسی خود در منطقه می‌پردازند. در حقیقت آن‌ها برای رسیدن به منافع سیاسی خود آماده نیستند که هیچ‌گونه سرحدی برای این همه وحشت تعیین کنند.

پس هیچ‌گونه دلیلی دیگر لازم نیست که ما حتی کمی هم به سازمان ملل متحد و رهبران سرزمین‌های اسلامی امید داشته باشیم و دل ببندیم که آن‌ها امت مسلمه را در سوریه محافظت کرده و آن‌ها را دست‌گیری کنند. آن‌ها با الفاظ صلح طلبانه و راه‌حل‌های پیشنهادی خویش در حقیقت هنوز هم می‌خواهند بشارالاسد جنایت کار را حمایت و قدرت دهند؛ تا وی به قتل، ظلم و تجاوز مسلمانان ادامه دهد. این همه فجایع چیزی است که در حقیقت ناشی از روند صلح سال گذشته میان روسیه، ترکیه، ایران و سازمان ملل بوده و چهرۀ اصلی آن‌ها را نیز نشان می‌دهد.

با وجودی که این همه جنایات قلب انسان را جریحه‌دار می‌سازد، بخش زنان در دفتر مطبوعاتی حزب التحریر یک کمپاین آنلاین را تحت عنوان "کی از اطفال غوطه دفاع می‌کند؟" راه اندازی نموده است. این کمپاین امت مسلمه و از همه بیشتر ارتش امت اسلامی را متوجه می‌سازد تا به زودترین فرصت به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم در تأسیس دولت خلافت دست بکار شوند؛ چون این یگانه دولتی است که به کرامت انسانی ارزش قایل بوده و سپر امت مسلمه می‌باشد که به ظلم، قتل و کشتار امت مسلمه در سراسر جهان پایان می‌دهد.

﴿وَمَا لَكُمْ لاَ تُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاء وَالْوِلْدَانِ الَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَـذِهِ الْقَرْيَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ وَلِيًّا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ نَصِيرًا

[نسا: 75]

ترجمه:و چرا شما در راه الله سبحانه وتعالی(و در راه نجات) مردان و زنان و كودكان مستضعف نمى‌جنگيد؟! همانا كه مى‏‌گويند: پروردگارا! ما را از اين شهرى كه مردمش ستم‏ پيشه‏ اند بيرون ببر! و از جانب خود براى ما سرپرستى قرار ده، و از نزد خويش ياورى براى ما تعيين فرما!

داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه