دوشنبه, ۱۵ رمضان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۵/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :9 رجب 1439
تاریخ میلادی : سه شنبه، 27 مارس 2018م

شماره صدور: ۰۱۸/AH۱۴۳۹

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

اطفال سرزمین مقدس فلسطین بخاطر خیانت پی‌هم رژیم این سرزمین قربانی می‌دهند

(ترجمه)

در گزارشی‌که توسط سرویس خبری بخش انگلیسی تلویزیون الجزیره منتشر گردید، مقامات سازمان ملل ادامۀ بازداشت خودسرانۀ اطفال سرزمین مقدس فلسطین توسط دولت یهود را محکوم نموده و گفتند: «محرومیت آزادی این کودکان نهادینه شده و شکل سیستماتیک و گسترده را دارد.» یک سری از گزارشات سازمان ملل، که در شورای حقوق‌بشر ارائه گردید، نشان داد که چگونه شرایط زنده‌گی مردم سرزمین مقدس فلسطین در کرانه‌‍‌های غربی و غزه بطور چشمگیری در طی سال گذشته بدتر شده و این‌که به گفتۀ "کیت گیلمور" معاون کمیساریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل، چگونه کودکان در معرض فشار‌های سنگینی تحت اشغال دولت یهود به سر می‌برند.

به گفتۀ یکی از شاهدان خانواده‌های این اطفال، دولت یهود هم‌چنان به بازداشت خودسرانۀ اطفال این سرزمین مقدس ادامه می‌دهند؛ برعلاوۀ صدها تن از اطفال این سرزمین مقدس، که قبلاً بدون داشتن کدام نوع جرم و جنایتی از سوی این نهاد‌ها بشکل آزادانه بازداشت شده بودند، با آن هم صد‌ها تنی دیگر از سوی این نهاد‌ها نیز بازداشت شده‌اند. دولت یهود هم‌چنان اطفال را با تخطی از تمام کنوانسیون‌های نام نهادی‌که گویا به هدف حمایت و تضمین حقوق اطفال تحت قوانین بین‌المللی ایجاد شده‌اند، متهم به دست‌گیری و اعمال شنیعی سازمان یافتۀ دولتی می‌نماید. از این رو، می‌توان گفت که این یگانه دولتی در جهان است که به دست‌گیری و هم‌چنان آزار و اذیت اطفال زیرسن به عنوان بزرگ‌سالان در محاکم نظامی ادامه داده و علیه آن‌ها روش‌های غیرانسانی را در زندان‌ها تحمیل می‌نماید؛ جایی‌که آن‌ها به شدید‌ترین نوع سوء استفاده‌ها، خشونت‌ها و اشکال مختلف شکنجه و عذاب  محکوم گردیده‌اند، که در نهایت سبب از بین رفتن آن‌ها و روحیۀ شان می‌گردد.

علی‌الرغم این گزارش‌ها، جامعۀ بین‌المللی و سازمان‌های حقوق‌بشر چنان خود را در خاموشی مطلق انداخته‌اند که گویی چشمی برای دیدن این وضعیت اسف‌بار و گوشی برای شنیدن آن ندارند و این خاموشی آن‌ها بارها‌ست نشان می‌‌دهد که آن‌ها هرگز از حق و از حقوق مظلومین حمایت نمی‌کنند و چنان‌چه که لاف از حقوق‌بشر و اطفال می‌زنند، هیچ ارتباطی با حقوق‌بشر و حقوق اطفال ندارند. تمام فعالیت‌های‌شان در چهارچوب نوشتن و صدور بیانیه‌ها خلاصه می‌شود و هرگز پا فراتر از آن نمی‌گذارند، زیرا هنگامی‌که موضوعی در رابطه به اسلام در میان قرار گیرد، خود را در خاموشی مطلق قرار می‌دهند که این خاموشی آن‌ها بیانگر دشمنی و خصومت‌شان نسبت به اسلام و مسلمین می‌باشد.

اگرچه شما می‌بینید که آن‌ها خود را متصدیان و حامیان حقوق‌بشر می‌پندارند؛ ولی باید این را در نظر داشته باشید که آن‌ها یگانه کسانی اند که حقوق‌بشر و اطفال را نقض می‌کنند، که در این خصوص مدارک و شواهدی زیادی وجود دارد. هم‌چنین ما نمی‌بینیم که "مقامات دیتون" در راه لغو این نقض‌ها و بازداشت‌ها در برابر این اطفال از خود حرکتی نشان دهند، بخصوص در زمینۀ هماهنگی امنیتی که از  کیان یهود حفاظت می‌کند.

ای مردمان سرزمین مقدس فلسطین! وقوع هم‌چو حوادث و رویداد‌ها بار‌ها و بار‌ها ثابت می‌سازد که هیچ چیزی نمی‌تواند جلوی اشغالگری‌ها و بی‌عدالتی‌هایی‌که شما و اطفال تان را احاطه کرده است، بگیرد؛ مگر دولتی قدرت‌مندی‌که بر اساس اسلام حاکمیت نموده و عدالت را گسترش دهد و این دولت قدرت‌مند جز خلافت راشده برمنهج نبوت چیزی دیگری نیست. بدین‌سان، با کسانی‌که برای تحقق این هدف والا(از سرگیری زنده‌گی اسلامی از طریق اعادۀ خلافت واقعی برمنهج نبوت) پیوسته تلاش می‌نمایند، ملحق شده و بخاطر احیای آن تلاش نمایید و رژیم‌های احمقانۀ و استبدادی‌که بر روی سینه‌های شما میخ حاکمیت‌اش را کوبیده است، از میان بردارید. زیرا الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّ اللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ يُغَيِّرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ ۗ وَإِذَا أَرَادَ اللَّهُ بِقَوْمٍ سُوءًا فَلَا مَرَدَّ لَهُ ۚ وَمَا لَهُم مِّن دُونِهِ مِن وَالٍ﴾

[رعد: ١١]

ترجمه: الله(سبحانه وتعالی) حالت و سرنوشت هیچ قوم و(ملتی) را تغییر نمی‌دهد؛ مگر این‌که آن‌‍‌ها آن‌چه را در خود دارند، تغییر دهند. هنگامی‌که الله(سبحانه وتعالی) ارادۀ سوئی به قومی(بخاطر اعمال‌شان) کند، هیچ چیزی مانع آن نخواهد شد، و جز الله(سبحانه وتعالی) سرپرستی نخواهند داشت.

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه