دوشنبه, ۲۱ ربیع الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۱۹/۱۱/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :8 محرم 1441
تاریخ میلادی : شنبه، 07 سبتامبر 2019م

شماره صدور:1441/001

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

عقیم‌سازی اجباری زنان اویغور در اردوگاه‌های چین: حربه دیگری از کمپاین نسل‌کشی رژیم چین علیه مسلمانان ترکستان شرقی

(ترجمه)

در هفته‌های اخیر، رسانه‌های معتبر، مانند روزنامه مستقل انگلیس، گزارشاتی را از حالت زنان اویغور که قبلاً در اردوگاه‌های کار اجباری چین در شرق ترکستان بازداشت شده بودند، منتشر کرد. بر اساس این گزارشات زنان مسلمان اویغور در هنگام بازداشت در معرض عقیم‌سازی اجباری قرار می‌گیرند. بازداشت شدگان بیان می‌کنند، پس از آن دوره قاعدگی آن‌ها متوقف می‌شود که مرتباً با داروهای ناشناخته تزریق می‌شوند. آن‌ها هم‌چنين بیان كردند که دستور داده شده است تا توسط مأموران زندان لخت و برهنه شوند و شكنجه و انواع سوء استفاده در کنار این‌كه در سلول‌هایی پرازدحام و كوچك كه حدود 50 زن  را در آن نگهداشته بودند، ادامه داشته باشند. پیش از این، گزارش‌های بی‌شماری از مقامات چینی در ترکستان شرقی گزارش شده بود که زنان مسلمان اویغور را مجبور به سقط جنین اجباری می‌کردند، حتی در ماه سوم بارداری.

مؤسسه تحقیقات جمعیت، که طرفداران ممنوعیت برنامه‌های کنترل غیرانسانی جمعیت است، چین را به عقیم‌سازی اجباری در مقیاس گسترده متهم کرد و اظهار داشت: «جمعیت فعلی اویغور کمتر از 1 درصد از کل جمعیت چین است. محدود کردن و کنترل رشد طبیعی جمعیت به این اندازه در هر کشور، نابودی و نسل‌کشی آن‌هاست.» بنابر این، سیاست کنترل تولد چینی در مورد سقط جنین اجباری و عقیم‌سازی اویغوری‌ها سیاستی برای تضمین کیفیت کلی جمعیت اویغور نیست. برخلاف، این است که با تحمیل همه ابزارها و محدودیت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، آن‌ها را به تدریج نابود می‌کند. همه این‌ها علاوه بر برنامه رژیم چین برای ارائه کمک‌های مالی به مردان غیرمسلمان چینی‌هان برای ازدواج با زنان مسلمان اویغور به منظور تولید فرزندان مخلوط هان-اویغور برای جلوگیری از افزایش جمعیت مسلمانان در شرق ترکستان است. این یک عمل شناخته شده به عنوان "شستشوی ژن-نسل" است؛ یعنی سیاست تولید مثل با هدف پاکسازی قومی مسلمانان اویغور.

رژیم ظالم چین هم‌چنان با استفاده از وحشتناک‌ترین تاکتیک‌های مهندسی/انجیینری اجتماعی، سعی در نابودی جمعیت مسلمان اویغور در ترکستان شرقی و هویت اسلام دارد. در همین حال، رژیم‌های بی‌ستون فقرات جهان اسلام، به امید حمایت و گسترش منافع مالی خود با پکن، این پلان‌های شوم ضد اسلام و ضد مسلمانان را در آغوش گرفتند و اعتراض هم نکردند که بیش از 1 میلیون مسلمان را در اردوگاه‌های اجباری چین به عنوان بخشی از کمپاین نسل‌کشی فرهنگی وحشیانه به هدف پاک کردن کلیه آثار اسلام از ترکستان شرقی، نگهداری کرده اند. در ماه جون/ژوئیه همین سال چندین رژیم مسلمان، از جمله پادشاهی عربستان سعودی، امارات، کویت، عمان، مصر، پاکستان و سودان نامه سرگشاده برای حمایت از آنچه که آن‌ها ظاهراً از آن یاد می‌کردند: "دستاورد چشمگیر چین در زمینه حقوق‌بشر" امضا کردند که در واقع دفاع از حبس گسترده چین و تلقین الحاد کمونیستی بالای مردان، زنان و کودکان مسلمان بی‌گناه است. رهبران پاکستان، هم‌چنین بطور بی‌شرمانه از چین در شورای حقوق بشر سازمان ملل بخاطر "مراقبت از شهروندان مسلمان" خود تمجید کرد و در ضمن پاکسازی قومی علیه مسلمانان اویغور را به عنوان "امور داخلی چین" تلقی کردند.

هم‌چنین اخیراً گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر این‌كه ترکیه در حال اخراج مسلمانان اویغور است، از جمله زنانی‌كه به دنبال پناهگاه در این كشور بودند، دوباره به دست دولت وحشی چینی بازگردانده می‌شوند تا به بازداشت احتمالی در اردوگاها روبرو شوند. بدون شک، چشم‌انداز تأمین معاملات چند میلیارد دالری و هم‌چنان واگذاری 1میلیارد دالر توسط بانک مرکزی چین برای تقویت ذخیره ارزی/پولی ترکیه همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شده است نقش بیشتری را در خیانت اردوغان علیه مسلمان اویغور دارد. واضح است که "برنامه‌ریزی منظم مهندسی/انجیینری اجتماعی و نسل‌کشی فرهنگی که توسط رژیم چین انجام می‌شود تا نسل آینده مسلمانان را در ترکستان شرقی از بین ببرد، به معنای هیچ چیز برای این رژیم‌های بی‌شرمانه مسلمان نیست که روح خود را به دالر فروخته اند. مطمئناً این نابودی فرهنگی هویت اسلامی برادران و خواهران اویغور ما مجاز نیست که ادامه یابد! مطمئناً ما باید به دستور الله سبحانه وتعالی که می‌فرماید پاسخ دهیم:

﴿وَإِنِ اسْتَنصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ

ترجمه: «هرگاه این گروه (مؤمنان غیر مهاجر) از شما به خاطر حفظ دین و آئین‌شان یارى بطلبند (یعنى تحت فشار شدید دشمنان قرار گیرند) بر شما لازم است که به یارى آن‌ها بشتابید!» [انفال:72]

اما تنها راه تحقق واقعی وظیفه ما در قبال مسلمانان ترکستان شرقی، تأسیس فوری خلافت بر منهج نبوت است؛ زیرا این رهبری واقعی اسلامی است که به تنهایی اراده سیاسی برای ایستادگی در برابر هرکسی را دارد که مسلمانان را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد و با ثروت هرگز خریداری نمی شود؛ بلکه از هر زرادخانه‌ای در توان خود استفاده می‌کند تا ترس را در قلب دشمنان اسلام ایجاد کند و هر مسلمان مظلوم را از چنگال جنایتکاران نجات دهد.

داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه