شنبه, ۰۷ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :17 ذولقعده 1441
تاریخ میلادی : شنبه، 18 جولای 2020م

شماره صدور:1441/029

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

کشتار مسلمانان اویغور تحت نظام سرمایه‌داری "مؤلد ظلم و ستم" شدت گرفته است!

(ترجمه)

بر اساس گزارش تازه‌ای‌که توسط "Associated Press" روز دوشنبه 29 ژوییه/جولای نشر گردید، حکومت چین، پالیسی ظالمانه‌ای کنترل اجباری ولادت را بالای مسلمانان اویغور ترکستان شرقی تحمیل نموده است تا نفوس آن‌ها را کاهش دهد. در حقیقت این نوع ظلم به مراتب شدید‌ترین، بی‌حمانه‌ترین و ظلم سیستماتیک نسبت به فشار‌های قبلی و قساوت‌های قبلی ‌می‌باشد. تحقیقات "Associated Press" بر اساس سند رسمی دولت‌ملت صورت گرفته است و با 30 تن از مسلمانان چینی که قبلاً در کمپ نگهداری مسلمانان زندانی بودند و هم‌چنان با آموزگار قبلی کمپ نگهداری مسلمانان مصاحبه نموده است. این گزارش نشان ‌می‌دهد که از چهار سال گذشته بدین سو، رژیم مستبد چین صد‌‌ها هزار زن مسلمان اویغور را مجبور به معاینۀ فضولانۀ حاملگی نموده است و از وسایل فشار‌آور بالای رحم به منظور جلوی‌گیری از آبستن، استفاده نموده‌اند که در نتیجۀ مبارزۀ ظالمانۀ ضد مسلمانان، تعدادِ زیادی را عقیم و بیش‌تر اطفال را در جنین سقط کردند. درحالی‌که رژیم سفاک چین، مردم غیرمسلمان چینی را تشویق ‌می‌کند تا اولاد بیش‌تر داشته باشند. آن زنان مسلمان اویغور که پالیسی اژدها‌مانندی کنترل ولادت دولت چین را که داشتن فرزند را به تعداد کم‌تر از دو طفل محدود ‌می‌سازد، قبول نکنند، با آن‌ها رفتار بد صورت گرفته و جریمۀ سنگین به مقدار هزار‌‌ها دالر و یا در کمپ‌های زندان‌گونه زندانی ‌می‌شوند که در آن‌جا قبلاً یک میلیون مسلمان توسط آجندای سیاسی رژیم چین، با عقاید کمونستی شست‌وشوی مغزی گردیده‌اند. گزارش‌های قبلی برملا ساخته است که زنان در این کمپ‌‌ها با دواهای ناشناخته تزریق ‌می‌شدند تا به شکل کیمیاوی آن‌‌ها را عقیم سازند و یا مجبور به معاینه در ماشین‌های ضد آبستنی ‌می‌گردیدند. برعلاوه، پولیس حتی داخل خانه‌‌ها هجوم بردند تا اطفال پنهان‌شده را دریابند؛ درحالی‌که حکومت‌های محلی، سیستمی را عیار ساختند که با گزارش تولد اطفال نا‌مشروع برای آن‌ها جایزه دهند. براساس تحقیق "Associated Press" میزان تولد در منطقۀ اویغور از سال 2015 الی 2018 به 60 درصد کاهش یافته و به سمتِ تنزیل در جریان است. در سال گذشته در مقایسه با کاهش ملی 4.2 درصدی، تقریباً 24 درصد کاهش یافته است. در این گزارش هم‌چنان بیان شده است که در سال 2019 مقامات سینک یانگ تصمیم دارند تا حداقل 80 درصد زنان بار‌ور در چهار روستای حوزۀ شرقی اداری اویغور را عقیم و یا توسط ماشین‌های ضد آبستنی، سقط جنین کنند. در سال 2018، 80 درصد تمام مردم در ولایت سینک یانگ چین توسط این ماشین معاینه شدند که بیش‌تر آن‌‌ها را مردم مسلمان اویغور تشکیل می‌داد. تمام این کار‌‌ها فضای ترس و وحشت را در میان مسلمانان اویغور در مورد داشتن طفل ایجاد نمود؛ درحالی‌که داشتن طفل یکی از اساسی‌ترین حقوق بشری و انسانی محسوب ‌می‌شود!

این پالیسی خبیثانه، یکی از وسایل دیگرِ حکومت چین برای تغییر توازن مسلمانان و غیرمسلمانان در ترکستان شرقی‌ست تا از طریق انجنیری جنیتیک اجتماعی تعداد نفوس مسلمانان اویغور را کاهش و هویت و فرهنگ اسلامی را از بین ببرد. رژیم چین قبلاً برای مردم چینی جایزۀ نقدی تعیین نموده است تا به منطقۀ اویغور رفته و با آن‌ها ازدواج کنند. به‌هرحال، در نظم جهان سرمایه‌داری، هیچ دولتی به خاطر ضرر ‌اقتصادی جرئت نمی‌کند تا موقف درست و حیاتی در مقابل ظلم کشور چین اتخاذ نماید. زیرا تحت نظام سرمایه‌داری غرب، نفع مالی و سود بین‌المللی سرزمین‌های اسلامی همیشه و بدون استثنأ بر مفکورۀ انسانیت برتری و ارجحیت داشته است. در واقع، امروز هیچ دولتی نیست تا مخلصانه برای برقراری عدالت و در مقابل ظالمین ایستادگی کند. ولی برعکس، این حکومت‌ها برای ادامۀ ظلم، چراغ سبز نشان می‌دهند و با سکوت خویش ظلم را یاری می‌کنند. برعلاوه، نباید از سازمان ناکام، نابه‌کار و فرسودۀ ملل‌متحد برای خاتمۀ نابودی نسلی و فرهنگی مسلمانان امید داشت؛ زیرا بار‌‌ها و بار‌‌ها عدم همکاری‌اش را ثابت ساخته است و نمی‌خواهد که کدام اقدام محسوس علیه دولت مستبد چین نماید؛ مگر این‌که منافع سیاسی و اقتصادی حامیان غربی‌اش در آن متصور باشد.

ای مسلمانان! بدانید که بدون تاسیس نظام الله سبحانه‌و‌تعالی "خلافت" برمنهج نبوت، هیچ راهی وجود ندارد تا ظلم و برده‌گی  برادران و خواهران ما در ترکستان شرقی خاتمه یابد. هیچ نظامی وجود ندارد که مخلصانه منافع مسلمین را تأمین و بدون یک لحظه تردد، از مسلمانان دفاع نماید. شعار دولت اسلامی "خلافت" تنها سخن پوچ و بی‌معنی برای حفاظت حقوق مسلمانان نیست؛ بلکه تاریخ گواه است که دولت اسلامی چگونه من‌حیث الگوی عدالت در مقابل ظلم در جهان درخشید. فلهذا، شما را دعوت ‌می‌کنیم، بدون تأمل و تردید برای تأسیس این نظام باشکوه کار کنید تا دولت‌های بزدل امروزی‌که مسلمانان در هر گوشۀ دنیا در آن زیست دارند را منهدم سازیم و چهرۀ واقعی امنیت و سعادت را برای امت به ارمغان بیاوریم.

داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنان در دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه