پنجشنبه, ۱۳ رجب ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۲/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :10 جمادی الاول 1442
تاریخ میلادی : جمعه، 25 دسامبر 2020م

شماره صدور: ۱۴۴۲ AH / ۰۱۷

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

کارزار بین‌المللی بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر: مسلمانان سریلانکا هم از زنده‌گی و هم از مرگ خود درد می‌کشند!

(ترجمه)

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر یک کارزار بین‌المللی را جهت افزایش آگاهی جهانیان از بی‌عدالتی‌ها و بدرفتاری‌های حکومت سریلانکا نسبت به مسلمانان این کشور و پایان دادن به سیاست ننگین‌اش برای سوزاندن اجباری اجساد مسلمانان قربانی کوید – ۱۹ در این کشور به‌راه انداخته است. از اپریل/آوریل امسال تاکنون، اجساد ده‌ها تن از مسلمانانی‌که آزمایش ویروس کرونای‌شان مثبت شده‌بود، برخلاف اعتقادات اسلامی‌شان که باید دفن می‌شد، سوزانده شد. حتی بعضی از مسلمانانی‌که اجسادشان سوزانده شده‌بود آزمایش کوید هم نشده بودند و یا آزمایش کویدشان منفی بود. در ۹ دسمبر/دسامبر، یک طفل مسلمان۲۰ روزه‌ای که به علت مثبت شدن آزمایش ویروس‌اش فوت شده‌بود، بدون گرفتن رضایت والدین‌اش سوزانده شد. در اول دسمبر/دسامبر، محکمه/دادگاه عالی سریلانکا ۱۲ عریضه/دادخواستی را که خانواده‌های مسلمانان و مسیحیان عرضه کرده‌بودند مسترد کرد و حتی از گوش دادن به قضایای‌شان امتناع ورزید، بی‌آن‌که هیچ دلیلی برای تصمیم‌اش بیاورد؛ این امر انعکاس‌گر میزان ضعف و درمانده‌گی مظلومان برای دور کردن بی‌عدالتی‌ها از خویشتن در نظام‌های دموکراتیک سکولار می‌باشد.

رژیم نشنلیست و کمونیست‌فکر بودایی سریلانکا سیاست کوید خود را تصویب و حاکم کرده‌است، درحالی‌که می‌داند مسلمانان سوزاندن مرده را بی‌حرمتی به بدن انسان تلقی می‌کنند. آنان حتی به اعلامیۀ محققین مشهور ویروس‌شناسی و واگیری‌شناسی جهان و سازمان صحت/بهداشت جهانی، که تدفین امن قربانیان کوید – ۱۹ را در صورت به مخاطره نینداختن صحت/بهداشت عمومی تأیید کرده‌بودند، هیچ اعتنایی نشان ندادند. بناءً این یک سیاست اسلام‌هراسانه است که علیه مسلمانان و به هدف ضربه زدن به عمیق‌ترین نقاط حساس‌شان تطبیق می‌شود. در حقیقت، حکومت سریلانکا می‌کوشد تا از این واگیری برای کسب حمایت بیش‌تر عناصر ضدمسلمان بودایی نشنلیست جامعه برای تحکیم حاکمیت و تطبیق برنامه‌های اسلام‌ستیزانه‌اش در این کشور بهره گیرد.

سال‌هاست که مسلمانان سریلانکا با تبعیض، شیطان‌صفتی و خشونت ناشی از افزایش افراطیت نشنلیزم بودایی در این کشور مواجه اند، مخصوصاً از جانب گروه‌هایی همچون "بودا بالا سنا" (نیروی قوت بودایی) و راهبان بودایی افراطی که از آزار و اذیت‌های همتاهای میانماری‌شان در قبال مسلمانان روهینگیا الهام گرفته‌اند. در حقیقت، یک تعهد ضداسلامی نیز میان بودا بالا سنا و "جنبش مسلمان‌ستیز ۹۶۹" میانمار، که مسئول شعله‌ور کردن آتش خشونت علیه مسلمانان روهینگیا شناخته شده‌بود، نیز وجود دارد. هردوی این سازمان‌ها متعهد به تشکیل اتحادی استند که قصد دارد سایر گروه‌های بودایی منطقه را نیز علیه اسلام و مسلمانان گردآورد. مسلمانان در سال‌های اخیر با هر نوع آزار و اذیت مواجه شده‌اند، مثلاً: زنان مسلمان محجبه مورد اذیت قرار گرفته‌اند و برای‌شان گفته‌شده‌است که هنگام ورود به بعضی فروشگاه‌ها، ادارات حکومتی، مکاتب/مدارس و حتی شفاخانه‌ها/بیمارستان‌ها باید لباس اسلامی‌شان را بیرون کنند؛ قانون منع نقاب وضع شده‌است، از مردم خواسته اند تجارت‌ها و بازارهای مسلمانان را تحریم کنند، زدن برچسب حلال بر محصولات منع شده‌است، صدها مورد بازداشت بی‌دلیل مسلمانان و تفتیش/بازرسی تبعیض‌آمیز خانه‌های‌شان برای مواد اسلامی اتفاق افتاده، و ده‌ها حملۀ وحشت‌ناک گروهی بر مساجد، خانه‌ها و دوکان‌ها/مغازه‌های مسلمانان شکل گرفته‌است. اکنون، در کنار همۀ این‌ها، مسلمانان حتی نمی‌توانند آخرین شعایر دینی‌شان را بر عزیزان خود اجرا کنند و با عزت بمیرند.

همان‌گونه که انتظارش را داشتیم، حکومت‌های جهان، به‌شمول رژیم‌های سرزمین‌های اسلامی، در امر یاری رساندن به مسلمانان سریلانکا و مسلمانان مظلوم سراسر جهان ناکام مانده‌اند. ولی ما امت مسلمه هرگز برادران و خواهران مسلمان‌مان را در سریلانکا تنها نمی‌گذاریم. ما در حزب‌التحریر در حمایت از آنان و علیه بی‌عدالتی‌های گسترده‌ای که از آن رنج می‌برند در سرتاسر جهان صدا بلند می‌کنیم و با تمام توان برای تأسیس مجدد پاسدار، سپر و حافظ‌شان، نظام الله سبحانه وتعالی یعنی خلافت به‌طریقۀ رسول الله صلی الله علیه و سلم، کار خواهیم کرد؛ نظامی‌که پناه‌گاه مظلومان خواهد بود و از حقوق و دین مسلمانان در گوشه گوشۀ این کرۀ خاکی پاسداری خواهد کرد. ما از همۀ کسانی‌که برای برپایی عدالت می‌ایستند دعوت می‌کنیم تا از این کارزار مهم حمایت کنند. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَإِنِ اسْتَنصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ﴾ (انفال: ۷۲)

ترجمه: و اگر در (حفظ) دین (خود) از شما یاری طلبند، بر شماست که آن‌ها را یاری کنید.

این کارزار را می‌توانید از آدرس: 

http://www.hizb-ut-tahrir.info/en/index.php/hizbuttahrir/20600.html

و صفحۀ فیسبوک:

https://www.facebook.com/womenscmoht/

دنبال کنید.

داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه