دوشنبه, ۰۳ ربیع الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۲/۱۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :20 رجب 1439
تاریخ میلادی : شنبه، 07 آوریل 2018م

شماره صدور:۰۲۰/ AH۱۴۳۹

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

﴿يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ﴾

ترجمه: می‌خواهند تا نور الله(سبحانه‌و‌تعالی) را با دهان‌شان خاموش سازند؛ مگر الله(سبحانه‌و‌تعالی) نورش را کامل می‌سازد، هرچند کافران نخواهند.

(ترجمه)

در فرجام سی ودومین نشست شورای منطقوی مبارزه علیه تروریزم سازمان همکاری‌های شانگهای(SCO) که روز پنچ شنبه به تاریخ پنجم ماه می سال ۲۰۱۸م در تاشکند برگزار شده بود، جنرال سرجی سمیرنوف معاون ادارۀ سرویس امنیتی فدرال روسیه گفت: «به نظر ما حزب التحریر اسلامی به خاطر اعمال و عقایدش خطرناک است. به همین خاطر سازمان تروریستی شناخته شد و به صورت مشخص برجسته ساخته شد.» او اشاره کرد که در جریان نشست، بر پیشبرد اجرایی شدن طرح مبارزه با حزب التحریر اسلامی تصمیم اتخاذ شد. جنرال گفت: «که تمامی دولت‌های عضو باید با این طرح کار کنند.»

جای تعجب نیست که این جنرال ناکامی رژیم ستالینی روسیه را که دعوت اسلام را تحت فشار قرار می‌دهد، درک کرده است. دعوتی‌که بر دل‌های مؤمنین در روسیه نفوذ کرده و تلاش می‌کند تا پیام خیر را برای جهان برساند و حتی صدها وهزارها تن از مردم روسیه که در تاریکی کفر بودند، به دین الله سبحانه وتعالی داخل شدند. جای بسیار شرم است که جنرال نظامی، مجهز با ماشین‌های سنگین کشتار، ارعاب و تروریزم، در این مورد دست بکار می‌شود. این جنرال به دستور کشور روسیه بخاطر پنهان کردن آفتاب حقیقت عقیدۀ اسلامی، که از حقانیت الهی سرچشمه می‌گیرد، مؤظف شده است.

جهان در گذشته شاهد تشکیل ائتلاف‌های بزرگ نظامی بوده است، بطور مثال: پیمان وارسا در مقابل ناتو؛ مگر وقتی جنرال سمیرنوف اظهار می‌کند که عقیدۀ حزب التحریر خطرناک است، مشخصه‌ایست که او و امثال‌اش در رژیم استالینی در مورد زنده‌گی، کائنات و انسان ندارند. با وجود برگشت آن‌ها از ذلالت جامعه‌گرایی به فساد نظام سرمایه داری، هردو باور بر باطل استوار بوده که ضعیف‌تر از خانۀ عنکبوت است. اگر آن‌ها به اندازۀ اتوم دلیل و فکر می‌داشتند، استدلال را با استدلال جواب می‌دادند، مگر آن‌ها در ظلم نسبت به گذشته‌گان‌شان در قرون گذشته پیش اند. استدالال آن‌ها جز کشتن، ظلم و شکنجه چیزی دیگری نیست. الله سبحانه وتعالی این عقیدۀ حقیقی اسلامی را برکت داده است، که این مردم جمع می‌شوند تا علیه پسران‌شان که پسران واقعی اسلام اند، دسیسه‌چینی می‌کنند.

اگر بدانیم، سازمان اقدام کنندۀ نفوس بیشتر از ۶۰ درصد جهان را باخود دارد، پس باید تعجب کنیم و پی‌ببریم که آیا واقعاً عقیدۀ اسلامی به اندازۀ خطرناک است که تمامی داشته‌های این ممالک بخاطرش یکی می‌شوند؟ خوب، در حقیقت ما که می‌دانیم حزب التحریر ارتش نظامی، خلبان‌های هوایی و بودیجۀ نظامی دها یا هم صدها میلیارد دالری دارد؛ پس چرا این‌ها از مردم عام مسلمانان می‌خواهند تا علیه حزب و مبارزان واقعی‌اش که تنها سلاح‌شان باور به الله توانا و مالک کائنات است وعزم‌شان پیروزساختن دین به قیمت جان و خون‌شان است، ایستاد شوند؟ واقعاً درد آور است، کسانی‌که خود را حکام مسلمانان می‌گویند، از قرغزستان تا قزاقستان و پاکستان که به این سازمان در سال ۲۰۱۷م یکجای شدند، شدیداً در "مبارزه علیه تروریزم" علاقه‌مندی نشان داده اند. این کوتاه اندیشان بسیار بد بخت اند که از سرنوشت ظالمان قرون گذشته درس نمی‌گیرند.

﴿أفَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَيَنْظُرُوا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ كَانُوا أَكْثَرَ مِنْهُمْ وَأَشَدَّ قُوَّةً وَآثَارًا فِي الْأَرْضِ فَمَا أَغْنَىٰ عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَكْسِبُونَ

[غافر: ۸۲]

ترجمه: آیا در زمین به سیر وسیاحت نپرداخته اند تا ببینند سرنوشت کسانی‌که پیش از ایشان بوده اند، به کجا کشیده است، آنانی‌که از اینان نیرومندتر و دارای آثار بیشتری درزمین بوده اند، ولی چیزهای‌که فراچنگ آورده بودند، ایشان را از(عذاب الله سبحانه وتعالی) رهایی نداد و برای‌شان سودی نبخشید.

پس ای امت مسلمه! هرگاه دیدید که رؤسای کفر درک کرده اند که در مقابل عقیدۀ شما که آسمان‌ها وزمین به آن استوار است، هیچ قدرتی ندارند، ازحق سپاس‌گذاری کنید. پس بیایید و با حزب التحریر، که بخاطر حمایت این دین و تأسیس خلافت برمنهج نبوت کار می‌کند، یکجا شوید تا آفتاب اسلام بالای شب انسانیت بتابد که به اذن الله سبحانه وتعالی تاریکی در حال انجام و طلوع صبح نزدیک است تا تحت عدالت و مهربانی اسلام زنده‌گی نماییم.

﴿وَاللهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ

[یوسف: ۲۱]

ترجمه: الله(سبحانه وتعالی) برامورش چیره است؛ مگر اکثر مردم نمی‌دانند.

داکتر عثمان بخاش

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه