جمعه, ۱۳ شعبان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۴/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :9 رجب 1440
تاریخ میلادی : شنبه، 16 مارس 2019م

شماره صدور: 023/1440

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

رهبران غربی؛ سازمان‌دهندگان اصلی قتل عام نیوزیلند!

(ترجمه)

در قتل عام وحشت‌ناکی‌که "برینتون تارانت" جنایت‌پیشۀ آسترالیائی رزو جمعه مؤرخ 15 مارچ 2019م در شهر "کرایست‌چرچ"  نیوزیلند، در مسجد نور به آن دست یازید؛ 41 تن نمازگذار شهید و ده‌ها تن دیگر مجروح گردیدند؛ سپس مجرم به جنایت خویش ادامه داده و به مسجد لینوود، که در فاصلۀ سه کیلومتری از مسجدنور قراردارد، رفته و مرتکب جنایت دومی شد. ماحصل این دو جنایت 50 شهید و 47 زخمی بود. با وجود فاصلۀ زمانیِ 45 دقیقه‌ای بین این دو کشتار، حتی نیروهای امنیتی مانع انجام حملۀ دومیِ او نشدند!

مجرم در بیانیه‌ای 74 صفحه‌ای که منتشر کرد، از دیگران نیز دعوت نمود تا با پیروی از وی، بدون شفقت و ترحم بر اطفال، زنان، محاسن سفیدان... به ترور و کشتن مسلمانان در غرب ادامه دهند تا آن‌ها مجبور شوند غرب را ترک کنند. در بیانیۀ منتشره روشن شد که جرم وی صحنۀ دیگری از صحنه‌های جنگ‌ صلیبیِ است که علیه اسلام و مسلمانان پیوسته ادامه دارد. او اعتراف کرد که این حمله را به تحریک سازمان "Templar Knights(گروه ماسونی که پس از اولین جنگ صلیبی تأسیس شد)" انجام داده است.

اما سوال اینجاست: آیا این جرایم با اعمال جنایت‌کارانۀ این قصاب خاتمه خواهند یافت؟ همان‌طوری‌که جنایات مشابه قبل از این نیز صورت گرفته است؛ چنانچه داکتر باروخ گولدیشتاین در نیمۀ رمضان سال 1994م هنگام ادای نماز صبح در حرم ابراهیمی(قدس) 29 تن از نمازگذاران را به قتل رسانید و 125 تن دیگر را زخمی کرد؟ درست همان‌طوری‌که صرب‌ها مرتکب قتل عام مشهور "سربرنیتسا(شهر مسلمان نشین در بوسنیا)" شدند، که در آن جان بیش از 8هزار مسلمان را گرفتند و این عمل در پیش چشم نیروهای سازمان ملل، که حفاظت از مسلمانان را تضمین کرده بود، صورت گرفت؟ همان‌گونه که قتل عام مسلمانان در کشمیر، افریقای مرکزی و میانمار ادامه دارد؟ و آیا این جرایم با جنایات رهبران ائتلاف بین‌المللی، که به بهانۀ هجوم و حمله بر داعش، در عراق و سوریه 32هزار حمله را با وجود آگاهی کامل از مرگ و تلفات افراد ملکی انجام داد؛ پایان خواهند یافت؟ این همه بدون یادآوری از جنایات روسیه است که آخرین آن چهار حمله به غیرنظامیان در شهر ادلب بود و در همین حال، یهودیان دیروز 100 حمله را به نوار غزه راه‌اندازی کردند!

آری، دیگر توطئه‌های بین‌المللی علیه مسلمانان در اطراف و اکناف جهان، با وجود همۀ توجیهات و شعارهایی‌که سر می‌دهند، برای هیچ صاحب بصیرتی پوشیده نیست. رهبران غربی از مدت‌ها بدین‌سو، تصمیم به راه‌اندازی مبارزاتِ گسترده را به هدف ازبین‌بردن مسلمانان، همانند سرخ‌پوستان امریکایی در قارۀ امریکا اتخاذ کرده‌اند؛ در صورتی‌که نتوانند قتل عام را مرتکب شوند، به‌سان مقامات چینی در ترکستان شرقی و مقامات روسی در روسیه، مسلمان‌ها را به ارعاب، تزلزل و اعمال فشار بر ترک دین‌شان تحت فشار و شکنجه قرار می‌دهند.

جنایت‌کار واقعی این شخص و یا آن شخص نیست؛ بلکه سیاستی‌ست که رهبران کشورهای غربی از اذیت و آزار اسلام و مسلمانان برای تحریک نفرت در قلب مردم خود به وجود آورده‌اند. این نفرت و انزجار گاهی در قالب اعمال جنایت‌کارانه به صورت رسمی و توسط دولت‌ها و گاهی هم غیررسمی و توسط افراد این‌جا و آن‌جا تجسم می‌یابند. این در حالی‌ست که حقایق نفرت این جنایت‌کاران را الله متعال به ما چنین بیان نموده است:

﴿وَلَا يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّىٰ يَرُدُّوكُمْ عَن دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُوا

[بقره: 217]

ترجمه: و کافران، پیوسته با شما می‌جنگند تا اگر بتوانند شما را از دین تان برگردانند!

 و هم‌چنان در این قول او سبحانه وتعالی:

﴿قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ

[آل‌عمران: ۱۱۸]

ترجمه: (نشانه‌های) دشمنی از دهان(و کلام)شان آشکار شده و آنچه در دل‌های‌شان پنهان می‌دارند، از آن بزرگ‌تر است!

الله متعال راه حفظ شرافت و عزت و جلوګیری از ریختن خون و حفظ آبروی مسلمانان را به ما واضح و مشخص ساخته است و آن، فقط و فقط موجودیت خلیفه است که در قلب دشمنان اسلام هیبت و هیمنت اسلام را کشت و برای جلوگیری از حرص هر حریص و طمع هر آزمندی‌که بخواهد بر اسلام و مسلمانان تعرض کند، دفاع می‌کند:

﴿وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِن دُونِهِمْ لَا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ يَعْلَمُهُمْ

[انفال: 60]

ترجمه: هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آن‌ها(=دشمنان‌)، آماده سازید! و(هم‌چنین) اسپ‌های ورزیده(برای میدان نبرد) تا به وسیلۀ آن، دشمن الله و دشمن خویش را بترسانید! و(هم‌چنین) گروه دیگری غیر از این‌ها را، که شما نمی‌شناسید و الله آن‌ها را می‌شناسد!

این دشمنان فقط زبان زور را درک می‌کنند و رسول الله صلى الله عليه وسلم چه سخن صدق گفته است:

«إِنَّمَا الإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»

ترجمه: امام(خلیفه) سپری است که از ورای آن جنگیده می‌شود و به وی پناه برده می‌شود.

پس ای مسلمانان! مسیر عزت، فلاح و رضایت پروردگارتان واضح و روشن است؛ خون‌های شما در امن نخواهد بود و کرامت‌تان حفظ نخواهد شد؛ مگر با داشتن دولت خلافت، که قوت شما را حفظ خواهد کرد و نیروی شما را متحد خواهد ساخت تا دشمنان‌تان را ترسانیده و شما را از حالت ناله و فریاد به حالت بهترین امتی‌که برای مردم برگزیده شده‌اید، بدر خواهد آورد.

پروردگارا! بر شهیدان ما در نیوزیلند و در همه اقصی نقاط جهان رحم کن! آن‌ها را در علیین قبول فرما و ما را بر تأسیس دولت خلافت به صورت عاجل و بدون تأخیر کمک کن! بی‌شک که تو ولی و قادر بر همگان هستی.

دکتور عثمان بخاش

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه