شنبه, ۲۰ رمضان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۵/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :15 رجب 1440
تاریخ میلادی : جمعه، 22 مارس 2019م

شماره صدور:۱۴۴۰هـ / 027

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

خلافت، ترکستان شرقی را آزاد نموده و مسلمانان اویغور را از استبداد جنایتکارانۀ چین نجات می‌دهد

(ترجمه)

رهبران جنایتکار چین با دریافت واکنش عاجزانه از سوی حاکمان مسلمان و سکوت شرم‌آور آنان در برابر جنایات وحشتناک مقامات چینی، که معاملات دالری را نسبت به حمایت از مسلمانان ترکستان شرقی ترجیح می‌دهند، آنان را بیشتر جرئت داده‌است تا مسلمانان را از دین‌شان جدا سازند. دین اسلام قلب‌های مسلمانان ترکستان شرقی را با شور و شوق از زمان اجداد آن‌ها، که در اواخر قرن اول هجری به دین اسلام مشرف شدند، با نور هدایت متجلی ساخته‌است؛ زیرا مقامات چینی، مسلمانان اویغور را با اعمال شکنجه‌های مختلف و وحشیانه مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند؛ از قبیل ممانعت انجام عبادات و رفتن به مساجد با بستن درهای مساجد، بازداشتن آنان از روزه‌گیری در ماه مبارک رمضان و ممنوع قرار دادن هرگونه عبادات و مناسک اسلامی. حکومت چین درین اواخر بازداشتگاه‌های بزرگی را تحت شعار دروغین "تثقیف دوباره" به بهانۀ "مبارزه علیه تروریزم" که بیش از یک میلیون مسلمان در عقب دیوار‌های آن تحت توقیف بسر می‌برند، شست و شوی مغزی می‌دهد؛ در حالی‌که حتی مفکرین، دانشمندان، ایده‌پردازان و استادان دانشگاها را در آن‌جا نیز محبوس می‌سازند. این چنین اعمال وحشیانه به‌منظور ترویج وحشت و ایجاد ترس در قلب‌های مسلمانان روی‌ دست گرفته شده‌است تا آنان را نسبت به متابعت و پیروی از دین اسلام تنازل دهند.

مجله‌ی انتلیجنس اعلامیۀ دولت چین را به دست نشر سپرده است که در آن تصریح گردیده: «اسلام یک بیماری ساری است و از هر طریقی‌که می‌شود–حتی شکنجه و قتل– باید جلو آن گرفته شود.» سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر گزارش داده‌است که مقامات چینی با اعمال شکنجه‌های روانی و جسمی بالای مسلمانان، آن‌ها را مجبور می‌سازند تا از اسلام منصرف شوند. بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، مقامات چینی ادعا می‌کنند که آن‌ها مجبور به مقابله با شیاطین سه‌گانه هستند: "تروریزم، ایدیولوژی افراطی و جدایی طلبی". با چنین شعارهای دروغین مقامات چینی از روش‌های سرکوبگرانۀ گوناگون استفاده می‌کنند.

در حالی‌که مقامات چینی هرنوع شکنجه را در حق مسلمانان اویغور اعمال می‌کنند؛ اما از سوی حاکمان مسلمان جز بی‌اعتنائی و همدستی با آنان در جنایت چیزی دیگری را نمی‌بینند؛ به شمول اظهارات یوسف کالا، معاون رئیس جمهور اندونیزیا که به تاریخ 17 دسمبر 2018م گفته بود که دولت اندونیزیا نمی‌تواند در مشکلات داخلی، که مسلمانان اویغور ترکستان شرقی از آن رنج می‌برند، مداخله کند و نیز تأکید کرد که این مسئله مربوط به دولت چین می‌شود. در واقع، مقدارِ دالری را که چین در اندونیزیا، مالیزیا و پاکستان سرمایه‌گذاری کرده و نیز روابط تجاری آنان با چین دهن حاکمان مسلمان را بسته‌است تا نتوانند طبق دستور الله عمل کنند که پیشتیبانی از مسلمانان اویغور ترکستان شرقی را بالای آنان فرض گردانیده است.

ما تصدیق می‌کنیم که این رهبران رویبضه‌(احمق و خائن) از امت اسلامی نمایندگی نمی‌کنند. ما حاکمان چین را نسبت به خشم امت مسلمه هشدار می‌دهیم که به دستور پروردگار خود اقدام خواهند کرد، دست‌بندهای حاکمان را از بین خواهند برد و از کسانی‌که در حق ترکستان شرقی، میانمار، کشمیر، فلسطین و سایر سرزمین‌های اسلامی ظلم و جنایت خود را دریغ نکرده‌اند، انتقام خواهند گرفت.

رهبران چین باید از سرنوشت پیشینیان خود درسِ عبرت بگیرند که رهبر قهرمان و شجاعی به نام قتیبه بن مسلم، سپه‌سالار ارتش مسلمانان، قول داخل شدن به چین را داد و آن‌ها در جستجوی راه فرار عاجز ماندند. امپراتور چین وزیران و هیئات خود را نزد وی فرستاد. آن‌ها به وی گفتند: «به سرزمین ما وارد نشوید؛ ما هر چیزی را که دوست دارید، به شما اعطاء می‌کنیم، ما به هر مقدار جزیه‌ای که خواسته باشید، برای‌تان می‌پردازیم.» وی به آن‌ها گفت: «من قسم خورده‌ام که وارد سرزمین چین شوم.» آن‌ها گفتند: «ما آنچه که سوگند شما را رفع می‌کند، می‌توانیم به شما اعطاء کنیم.» بنابر این، هیئات امپراتور چین خاکی را از سرزمین چین گرفته و آن را به قتیبه تحویل دادند و وی بالای آن ایستاد شد و در حالت حقارت و ذلت از آنان جزیه گرفت.

مسلمانان هرگز به خواب طولانی ذلت فرو نمی‌روند، این بی‌عدالتی را فراموش نخواهند کرد و بحران کنونی‌که امت با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، بسانِ ابر تابستانی‌ست که می‌گذرد. خلافت راشده‌ای که به‌زودی قرار است، به اذن الله سبحانه وتعالی، مطابق به منهج نبوت احیاء شود، به برادران مظلوم ما در ترکستان شرقی فتح بزرگی را به ارمغان خواهد آورد و تمام کسانی‌ را که به آن‌ها ستم کرده و علیه آنان ایستاده‌اند، مورد حساب‌دهی قرار خواهد داد؛ طوری‌که پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم فرموده است:

«إِنَّمَا الإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»

ترجمه: امام سپرى‌ست كه در عقب آن جنگ مى‌كنيد و از خودتان محافظت مى‌كنيد.

سپس نه چین و نه دیگران جرئت می‌کنند تا به یک مسلمان هم آسیب برسانند؛ زیرا آن‌ها خواهند دانست، هرکاری را که انجام دهند، دو برابر آن را دریافت خواهند کرد و الله قوی و عزیز(قدرت‌مند) است.

داکتر عثمان بخاش

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه