جمعه, ۲۱ رجب ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۳/۰۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :3 جمادی الثانی 1441
تاریخ میلادی : سه شنبه، 28 ژانویه 2020م

شماره صدور:AH 1441 / 011

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

پایان کمپاین/کارزار "فتح قسطنطنیه بشارتی که محقق گردید... باید توسط بشارت‌ها دنبال شود!"

(ترجمه)

امروز ما کمپاین/کارزار رسانه‌ای جهانی را که توسط دفتر مرکزی مطبوعاتی حزب‌التحریر به دستور عالم فرزانه شیخ عطاء بن خلیل ابوالرشته حفظه الله راه‌اندازی گردید، پایان می‌دهیم. به مناسبت سالگرد هجری فتح قسطنطنیه تحت عنوان: "فتح قسطنطنیه بشارتی که محقق گردید... باید توسط بشارات دنبال شود!" این کمپاین/کارزار به همکاری شباب حزب‌التحریر و حامیان دعوت به سوی تأسیس خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت در سراسر جهان راه‌اندازی شد.

در نخست این کمپاین/کارزار با سخنرانی امیر حزب‌التحریر حفظه الله آغاز شد که طی آن وی اهمیت این سال‌گرد و سه دلیلی آتی در خصوص راه‌اندازی این کمپاین /کارزار را بیان کرد:

-          یادآوری به مردم از این رویداد و این‌که اگر امت اسلامی به اسلام چنگ بزند، چگونه می‌تواند از سایر کشورها بهتر عمل نموده و پیشی گیرد؛

-          تذکر این‌که بشارت فتح قسطنطنیه باید بر اساس بشارت بازگشت دوبارۀ خلافت دنبال شود و سپس انجام بشارت فتح روم و نبرد علیه یهود و شکست دادن آن‌ها به بدترین شکست؛

-          ندای حزب‌التحریر برای ازسرگیری دوبارۀ خلافت در میان امت پیوسته ادامه دارد؛ هرچند از بیداری این عزم کفار و مریض‌دلان خدعه‌گر خشمگین گردند.

این کمپاین / کارزار به ادامۀ یک سلسله از فعالیت‌ها توسط حزب‌التحریر در 24 ولایه در سطح جهان صورت گرفت. کمپاین / کارزار مذکور به اشکال گوناگون در قالب کنفرانس، وانت‌های جمعی، پیام‌های تصویری، سمینارها و سخنرانی‌ها، گفتگوها در مساجد، مکالمات در بازارها و محلات عامه، مصاحبه‌های زنده، مقالات و بیانیه‌ها و تعدادی از رسانه‌ها که این رویدادها را پوشش دادند، صورت گرفت. وقایع مذکور در مقابل بسیاری از بناهای تاریخی اسلامی مبتنی بر این کمپاین‌ / کارزار از جمله دیوارهای قسطنطنیه در استانبول، آرامگاه ابو ایوب انصاری رضی الله عنه و صحن‌های مسجد مبارک الاقصی  و شهر صفاقس یکی از شهرهای خلافت عثمانی در تونس برگزار گردید.

از خلال مذاکرات در خصوص این سالگرد بزرگ می‌توان درس‌های آموخت؛ از جمله پس از بشارت فتح قسطنطنیه بشارت فتح روم و آزادسازی بیت‌المقدس می‌باشد و این دو بشارت بسا بزرگ محقق نخواهد شد؛ مگر این‌که به بشارت بازگشت خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت نایل آییم و این‌که سلطان محمد فاتح برخلاف کسی‌که ادعای مالکیت میراث عثمانی‌ها را کرده و سپس نیروهایش را در آغوش ناتو قرار می‌دهد و آن‌ها را به خاطر اهداف امریکا در لیبی قربانی می‌کند؛ تمام توجه خود را به مسئلۀ مهمی چون فتح قسطنطنیه معطوف کرد که بنام فتح قسطنطنیه یاد می‌شود؛ زیرا محمد فاتح کسی بود که فکرش جز به مسئله فتح به چیزی دیگری مشغول نشد و جز سخن از فتح به زبان نمی‌آورد و بر هیچ یک از  اصحاب خود اجازۀ سخن گفتن نمی‌داد؛ مگر در مورد فتح. با حاکمیت این حکام خائن و بی‌کفایت که پیوسته به کفار دست کمک و همکاری دراز کردند و با جنایت‌کاران قاتل و خون‌خوار روسی، انگلیسی و امریکایی دست تکان دادند و آن‌ها را در همه حالت همکاری کردند و بر الله سبحانه‌وتعالی و رسول الله صلی الله علیه وسلم خیانت و غدر ورزیدند و امانت‌شان را خیانت کردند هرگز این دین به فتح و پیروزی نخواهد رسید و نیز شهرهای آن آزاد نخواهد شد.

فلهذا شباب حزب‌التحریر - سرزمین مبارک فلسطین، از حیاط مسجدالاقصی در میان هزاران تنی‌که جمع شده بودند، از نیروهای مسلمانان خواستار آن شدند که برخاسته و یک‌جا باهم به احیای دوبارۀ خلافت راشدۀ ثانی و آزادسازی بیت‌المقدس مبادرت ورزند. در همایشی‌که بر این مناسبت توسط حزب‌التحریر- ولایه سودان برگزار شده بود، از اهل قدرت در سودان خواسته شد که به حزب‌التحریر نصرت دهند تا باشد که آن‌ها و امت اسلامی را از اطاعت و انقیاد کفار استعمارگر رهایی بخشد.

حزب‌التحریر با رهبری، شباب و حامیان‌اش تلاش زیادی را در راستای احیای این سال‌گرد بزرگ انجام داد تا بر امت اسلامی و اهل قدرت گوش‌زد نماید که بازگشت خلافت اسلامی بر منهج نبوت موجب عزت و شکوهی هم‌سان با عزت و شکوه محمد فاتح و لشکریان‌اش خواهد بود.

بنابر این، ما در دفتر مرکزی مطبوعاتی حزب‌التحریر بر هر مسلمانی‌که در رسانه‌ها کار می‌کند و خود را محافظ اسلام قلمداد می‌کند، پیام ویژه‌ای داریم که باید در خصوص پخش و نشر این امر خطیر که خوشنودی و رضایت الله سبحانه‌وتعالی را در قبال دارد، مشارکت نموده و به نوبۀ خود در امر فراخوانی به سوی بازگشت عزت و شکوه مسلمین یعنی دعوت به سوی احیای خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت سهیم شده و تکلیف خویش را انجام دهد!

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ ۖ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ﴾

[انفال: ٢٤]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! دعوت الله و پیامبر را اجابت کنید؛ هنگامی‌که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد! و بدانید الله میان انسان و قلب او حایل می‌شود، و همه شما (در قیامت) نزد او گردآوری می‌شوید!

انجنیر/مهندس صلاح‌الدین عضاضه

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: حذیفه مستمر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه