پنجشنبه, ۱۳ شوال ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۶/۰۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :1 شعبان 1441
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 25 مارس 2020م

شماره صدور:016/1441

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

پایان کمپاینِ یاد‌بود از سال‌روز سقوط‌ خلافت اسلامی

(ترجمه)

با کمک و یاری الله سبحانه‌و‌تعالی، امروز کمپاین‌جهانی‌ای که توسط دفتر مرکزی مطبوعاتی‌ حزب‌التحریر با راهنمایی امیر حزب‌التحریر، عالم جلیل القدر "شیخ عطا بن خلیل ابو الرشته" به مناسبت 99همین سال‌روز سقوط‌ خلافت راه‌اندازی شده بود، خاتمه یافت. این کمپاین با هماهنگی و همکاری اعضای این حزب و حامیان‌دعوت برای تأسیس خلافت راشدۀ‌ثانی بر منهج پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم در سراسر جهان صورت گرفت.

زمانی‌که این کمپاین اعلان گردید؛ مجموعی از فعالیت‌‌ها و کارکرد‌های رسانه‌ای در چندین سرزمین‌ جهان توسط حزب آغاز شد که از جمله ‌می‌توان به برگزاری کنفرانس‌‌ها، گردهمایی‌های جمعی، نشر پیام‌های ویدیویی، برگزاری سیمینار و ‌‌سخن‌رانی‌‌ها، ‌‌سخن‌رانی در مساجد، مصاحبه به طور زنده، توزیع مقالات و اعلامیه‌‌ها و برنامه‌های رسانه‌ای، اشاره نمود.

این ‌‌سخن‌رانی و گردهمایی‌‌ها؛ عظمت یاد‌بود دولت‌ خلافت و تأثیری‌که در قلوب مسلمین گذاشته بود و این‌که امت چگونه نیازمند کسی‌ست که تمام آن‌‌ها را متحد، سرزمین‌های پارچه‌شده را واحد و از اتحاد دشمن جلو‌گیری کند، را انعکاس داد. دقیقاً امت اسلامی بعد از شکست نظام دولت‌اش که محافظ ایدیولوژی‌اسلام بود و توسط دولتی‌که پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم تأسیس کرده بود، در صحنۀ عمل تطبیق ‌می‌گردید، یتیم شد. آن دولت یگانه مظهر قدرت‌ مسلمانان بود. با همان‌دولت، حدود تطبیق ‌می‌گردید. با همان‌دولت، ارتش برای انتشار‌دعوت آماده ‌می‌شد. با همان‌دولت، شأن و عزت اسلام و مسلمین مجسم ‌می‌شد و با همان‌دولت مسلمانان قادر به شکست دو امپراتوریی ‌بزرگ جهان شدند.

این کمپاین با سخنرانیِ عالی و با اهمیت امیر حزب‌التحریر خاتمه یافت. امیر حزب‌التحریر امت اسلامی را مورد خطاب قرار داده و خاطر نشان‌ساخت که احیای دولت ‌خلافت قضیۀ سرنوشت‌ساز و موضوع ‌حیاتی برای تمام مسلمین بوده و دلایل کافی و مشروع برای این فریضۀ بزرگ و اهمیت موجودیت آن برای سرنوشت تمام امت اسلامی، ارائه کرد.

پیام و درخواست تمام ‌‌سخن‌رانی‌‌ها، کنفرانس‌‌ها، رساله‌‌ها و گردهمایی‌‌ها مستقیماً امت اسلامی و ارتش آن را مورد خطاب قرار داد تا به شکوه و جلالی‌که در زمان دولت‌خلافت و حاکمیت شریعت‌واقعی داشتند، برگردند. ضمناً حزب‌التحریر نشان داده است که چگونه به این هدف‌ بزرگ رسید و تا هنوز برای انهدام نظامِ ساختۀ‌بشر و تحمیل‌شده توسط غرب‌کافر، یک‌جا با امت در حال مبارزۀ فکری و سیاسی قرار دارد.

فلهذا؛ ما از دفتر مرکزی مطبوعاتی‌ حزب‌التحریر، از هر مسلمانی‌که محافظ اسلام در رسانه‌هاست، مخلصانه درخواست ‌می‌کنیم تا در پخش و نشر این تلاش -که به انگیزۀ کسب رضایت‌الله سبحانه‌و‌تعالی انجام شده است- شرکت کرده و برای بازگشت شأن و عظمت مسلمانان کار و دعوتی‌که برای احیای خلافت راشده بر منهج نبوت است را نصرت دهد.

انجینیر/مهندس صلاح‌الدین عضاضه

رئیس دفتر ‌مرکزی مطبوعاتی حزب‌‌التحریر

مترجم: عبدالله صالحی

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه