دوشنبه, ۰۸ ربیع الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۱/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :29 رمضان 1441
تاریخ میلادی : جمعه، 22 می 2020م

شماره صدور:1441 AH / 023M

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

اعلان نتیجۀ رؤیت هلالِ ماه شوال 1441هـ.ق و مبارک‌باد به مناسبت عید سعید فطر!

الله أكبر الله أكبر الله أكبر، لا إله إلا الله، الله أكبر الله أكبر ولله الحمد!

(ترجمه)

بسم الله الرحمن الرحيم! ثنا و ستایش پروردگاری را سزاست که رب عالمیان، نگه‌دارنده‌ی ستون‌های جهان و حکم‌ فرما بر تمام مخلوقات است؛ هم‌چنین ‏درود و سلام بر محمد رسول الله، پیامبر اسلام، چراغ هجرت، مؤسس دولت اسلامی، ترسانندۀ ستم‌گران و پیامبر مجاهد و رزم‌جو، سید و سرور مخلوقات، محمد صلى الله عليه وسلم و آل و اصحابش.

احمد از طریق محمد بن زیاد چنین روایت می‌نماید که وی از ابوهریره رضی الله عنه شنیده است که رسول الله صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم، یا ابوالقاسم صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم چنین فرمود:

«صُومُوا لِرُؤْيَتِهِ، وَأَفْطِرُوا لِرُؤْيَتِهِ، فَإِنْ غُبِيَ عَلَيْكُمْ فَعُدُّوا ثَلَاثِينَ»

ترجمه: با رؤیت ماه(رمضان) روزه بگیرید و با رؤیت ماه(شوال) افطار نمایید؛ اما اگر به دلیل موجودیت ابر رؤیت ماه ظاهر نشد؛ باید سی(30) روز کامل را روزه بگیرید.

پس از جستوجوی فراوان در مورد رؤیت مهتاب ماه شوال در این شب مبارک، يعنى شب شنبه، بر اساس التزامات شریعت، رؤیت ماه جدید تثبیت شد. بنابر این فردا، روز شنبه اولین روز ماه شوال و اولین روز "عید مبارک فطر " خواهد بود.

به مناسب عید سعید فطر مبارک، حزب التحریر صمیمانه‌ترین تبریکات و تهنیات‌اش را به تمامی امت مسلمان عرض می‌نماید. یک تهنیت خالص و بی‌ریا، که از سوی دعوت‌گران صادق و قلب مملو با امیدی‌که از بشارت نبوی سرچشمه می‌گیرد، تقدیم تان باد و علی‌رغم تمامی شرایط و اوضاع جاری، خوشحالی‌مان را به منظور تجلیل از "عبادت عید" اظهار می‌نماییم.

هم‌چنین، من صمیمانه‌ترین تهنیات و تبریکات را به اسم خودم و من‌حیث رییس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر و همه‌ی برادران و خواهرانی‌که متحد و در دوایر مختلف(دفتر مطبوعاتی) فعالیت می‌نمایند، به مناسب این عید به حضور امیر حزب التحریر، دانشمند و فقیه برجسته، شیخ عطاء ابن خلیل ابوالرشته، تقدیم می‌نمایم! از الله سبحانه وتعالی استدعاء می‌نمایم که به امیر حزب التحریر در خصوص پیشبرد رهبری این دعوت عظیم؛ هم‌چنین بر تحقق بشارت رسول الله صلی الله علیه وسلم توسط تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت و در مسیر توانمندسازی و بیداری امت اسلامی، توفیق و یاری نصیب بگرداند.

عید فرا رسید و ما هنوزهم جهان را در عمق فاجعۀ کرونا غرق شده و ورشکسته‌تر می‌بینیم و ما هنوزهم جهانی را می‌بینیم که با رهبرى شوم و نامیمون آن امریکا به دنیال پرتوی امید برای خارج شدن از این "گره بستۀ اقتصادی" اند که این امر نگرانی اصلی و کابوس مزمن و وحشت‌ناک آنان شده است. دانشمندان آن‌ها می‌گویند: «اگر شما بازار اقتصادی را باز کنید، شما بر اثر این بیماری کشته خواهید شد!» ‏سپس ثروت‌مندان‌شان پاسخ می‌دهند: «اگر شما اقتصاد را تعطیل کنید، شما مطمئناً از گرسنگی به هلاکت می‌رسید!» فلهذا، در میان خوف از گرسنگی و خوف از این بیماری، کشورهای جهان از خاطر این فاجعۀ مجهول، سرگردان و شگفت‌زده شده‌اند. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً قَرْيَةً كَانَتْ آمِنَةً مُّطْمَئِنَّةً يَأْتِيهَا رِزْقُهَا رَغَداً مِّن كُلِّ مَكَانٍ فَكَفَرَتْ بِأَنْعُمِ اللَّهِ فَأَذَاقَهَا اللَّهُ لِبَاسَ الْجُوعِ وَالْخَوْفِ بِمَا كَانُواْ يَصْنَعُونَ﴾

[نحل: 112]

ترجمه: ‏‏الله(سبحانه‌وتعالی برای آنانی‌كه كفران نعمت می‌كنند، داستان) مردمان شهری را مثل می‌زند كه در امن و امان بسر می‌بردند و از هر طرف روزی‌شان به گونه فراوان به سوی‌شان سرازير می‌شد، اما آنان كفران نعمت الله (سبحانه‌وتعالی را) كردند، و الله(سبحانه‌و‌تعالی) به خاطر كاری‌که انجام دادند، گرسنگی و هراس را بديشان چشانيد (و نعمت‌ها را از ايشان سلب گردانيد و بلاها بدانان رسانيد).‏

ای مردم!

کشورهای جهان بحران ویروس کرونا را خالصاً از زاویه‌ی نظام سرمایه‌داری سیکولار مدیریت نموده اند. آنان همیشه به این فکر بودند که صاحب حاکمیت این جهان اند و آن‌چه در درون آن است، به اختیارشان است. آن‌ها در ابتدا این مسئله را دست کم گرفتند، ولی هنگامی‌که ویروس ضربه‌ شدیدی را به آنان وارد کرد، آن‌ها توسط یک تعداد راهبردها و رویکردها با این معضل برخورد کردند که در نهایت باعث شد تا به گرفتن دم خود گرداگرد خودشان دوام‌دار بچرخند و نه دمی به‌دست شان بیاید و نه نتیجه‌ی دقیق. اگر آنان راجع به تمدن اسلامی "منهج نبوت" و آن‌چه از سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم در خصوص بیمارى‌های هم‌چو طاعون و نیز مراقبت‌های بهداشتی استخراج شده از سنت، اندکی هم علم می‌داشتند و مطالعه می‌نمودند، آن‌ها قطعاً درک می‌کردند که زاویه‌ی که برای مقابله به هم‌چو یک وبای همه‌گیر در نظر گرفته شود، باید از دید نفس انسانی؛ به اعتماد‌، صحت و سلامتی، پول و منافع‌‌ انسان‌ها توجه صورت گیرد و این امر نه تنها آمار مبتلایان مردم را کاهش می‌دهد؛ بلکه مستلزم سعی و تلاش نهایی برای ازبین بردن این بیماری همه‌گیر محسوب می‌شود. ‏منهج نبوت مستلزم و تقاضا بر آن‌ دارد که به مجرد شنیدن بیماری همه‌گیر، باید جداسازی یا قرنطینه‌ی جغرافیایی در داخل سرزمین صورت گیرد، بناءً سفر افراد سالم به مناطقی‌که آنجا وباء است و سفر افراد بیمار به مناطقی‌که در آن مرض سرایت نکرده، ممنوع می‌باشد. سپس مبتلایان از افراد سالم جدا می‌شوند و جدا می‌باشند. هم‌چنین زنده‌گی در مناطقی‌که هیچ وبایی در آن وجود ندارد به روال عادی پیش می‌رود و در نهایت به تمامی بیماران خدمات درمانی بهداشتی و مراقبت‌های رایگان با هزینه دولت ارائه می‌شود. تلاش دولت تا زمانی ادامه می‌یابد تا وباء به صفر مورد برسد. بناءً دولت اسلامی هیچ نیازی نمی‌بیند که تمام سرزمین را باز یا کل آن را بسته نگه‌دارد، یا این‌که محدودسازی را وضع کند، یا قرنطینه نسبی و یا کاملاً قرنطینه را جبراً بر مردم تحمیل نماید. تمامی این اقدامات فوق الذکر اسلامی بحران و ضرر متصور وباء را به تأخیر می‌‌اندازد. بناءً اگر اقدامات صورت نگیرد، به محض این‌که افراد آلوده با افراد سالم اختلاط کنند، همه‌گیری دوباره گسترش خواهد یافت.

هرچند تعداد رسانه‌های غربی و غرب‌زده‌ها و کسانی‌که در سرزمین ما هستند، توجه کشورها را در خصوص اسلام نسبت به منهج نبوت که در فوق متذکر شدیم، پایین نموده اند و علی‌رغم این واقعیت تمدن اسلامی باستانی‌تر از تمدن غربی است، اما غرب اسلام را من‌حیث دشمن‌ قبول نموده است و گوش‌هایش را نسبت به خیر کثیر اسلام ناشنوا انداخته است و تصمیم گرفت تا با سرنوشت خود روبرو شود و رب خود را فراموش نماید! الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿فَلَمَّا نَسُواْ مَا ذُكِّرُواْ بِهِ فَتَحْنَا عَلَيْهِمْ أَبْوَابَ كُلِّ شَيْءٍ حَتَّى إِذَا فَرِحُواْ بِمَا أُوتُواْ أَخَذْنَاهُم بَغْتَةً فَإِذَا هُم مُّبْلِسُونَ﴾

[أنعام: 44]

ترجمه: ‏‏هنگامی‌که آنان فراموش كردند آنچه را كه بدان متذكر و متعظ شده بودند درهای همه چيز را به روي‌شان گشوديم تا آن گاه كه بدانچه بديشان داده شد، شاد و مسرور گشتند؛ ما به ناگاه ايشان را بگرفتيم و آنان مأيوس و متحير ماندند.‏

ای مسلمانان!

ماهِ تراویح در حالی‌ خاتمه یافت که شما از ادای نماز در مساجد منع شده بودید! خانه‌های الله سبحانه وتعالی بر روی شما گشوده نبود، زیرا حکمرانان‌تان از غرب پیروی می‌کنند و آنان به عقیده و شریعت شما هیچ ارزشی قائل نیستند. آنان هیچ نیازی بر لزوم مکان عبادی نمی‌بینند، حال آن‌که نیاز مبرم به وجود و باز بودن بانک‌ها و بازارها مي‌بينند! به همین ترتیب، حکمرانان عروسک و دست‌نشانده‌ طوری تغذیه شدند تا هر امری‌که مرتبط به اسلام می‌باشد را به چشم نظر پایین و فرومایه‌گی ببیند. بناءً مساجد را به زودترین فرصت بستند و هیچ تفكیری در مورد باز نگهداشتن مساجد با در نظرگرفتن اقدامات وقایوی/پیشگیرانه نکردند، همان‌طوری‌که آن‌ها با مکان‌های دیگر بخاطر باز بودن‌شان و گرفتن اقدامات پیشگیرانه تفکر نمودند! ‏علمای دربارى سریع‌تر از آنان عمل کردند تا توسط فتواهای‌ مناسب‌شان؛ ولی باطل به هم‌چو رژیم‌ها یاور و هم‌دست شوند تا شما را سرکوب نمایند. حتى بعضی علماء جرأت کردند تا باز بودن مساجد الله سبحانه وتعالی را تحریم نمایند و آن را ممنوع قرار دهند! الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّن مَّنَعَ مَسَاجِدَ اللَّهِ أَن يُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ...﴾

[بقره: 114]

ترجمه: و چه كسی ستمگرتر(ظالم‌تر) از كسانی است كه نگذارند در مساجد و اماكن عبادت الله(سبحانه‌وتعالی)، نام الله(سبحانه‌وتعالی) برده شود...

ای بهترین امتی‌که برای بشریت آفریده شده‌اید!

هرگز در طول تاریخ امت، علمایش جرأت نکرده بودند تا رفتن به مساجد الله سبحانه وتعالی را تحریم و ممنوع قرار بدهند! آیا این کافی نیست که بگوییم این اولین رمضان در طول تاریخ امت از زمان بعثت رسول الله صلی الله علیه وسلم است که در آن امت اسلامی از ادای نماز در مساجدشان منع شده‌اند؟! ‏آیا بخاطر آن‌چه اتفاق افتاده این کافی نیست تا سفره مان را از روی نظم جهانی متعفن و فاسد برداریم و آن را با نظام اسلام جایگزین نماییم، حال آن‌که شما امتی با بیش از دو ملیارد نفوس هستید؟!

یقیناً، به ذات الله قسم که کافی‌ و شایسته‌ی شماست که این کار و بیشتر از این را انجام دهید! این امر بسنده و شایسته‌ی شماست تا به اسرع وقت دولت خلافت را احیاء نمایید و به سراغ اهل غرب بروید که آنان سرزمین‌های تان را تباه کرده و به آنان امانت رب(پروردگار) تان را پیشنهاد نمایید که آن دین اسلام و توانایی‌اش است تا این بشریت را حفظ نماید! الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَكَذَلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطاً لِّتَكُونُواْ شُهَدَاء عَلَى النَّاسِ...﴾

[بقره: 143]

ترجمه: ‏‏همان‌گونه (که قبله شما، یک قبله میانه است) شما را نیز، امت میانه‌ای قرار دادیم (در حد اعتدال، میان افراط و تفریط) تا بر مردم گواه باشید...

به تمامی مسلمانان در همه جا!

حزب التحریر از شما با کلام الله سبحانه وتعالی، با سیرت رسول الله صلی الله علیه وسلم و با فکر مستنیر و با آن‌چه شرایطی‌که دنیا فعلاً به آن رسیده، التماس می‌نماید، بیاید و برای اقامه خلافت فعالیت نمایید، بیاید و برای فرض عظیم اسلام عمل و دعوت نمایید، بشتابید و عمل کنید تا این‌که از جمله "بهترین امتی‌که آفریده شده اید" دوباره محسوب شوید و با اصل تان برگردید...

الله أكبر الله أكبر الله أكبر لا إله إلا الله، الله أكبر الله أكبر ولله الحمد

عیدتان مبارک

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته!

شب شنبه، روز نخست ماه شوال 1441هـ‌.ق مصادف با 23 می 2020م است.

انجینر/مهندس صلاح الدین عضاضه

رییس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه