جمعه, ۲۱ رجب ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۳/۰۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :4 جمادی الثانی 1441
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 29 ژانویه 2020م

شماره صدور:BN / S ۱۴۴۱ / ۰۵

دفتر مطبوعاتی
فلسطين

اعلامیه مطبوعاتی

معاملۀ ترامپ؛ محصول فاسد معاهدۀ اوسلو!

(ترجمه)

عصر سه‌شنبه،۴ فبروری/فوریه ۲۰۲۰م، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، در یک نمایش دیدنی و با همان تکبر همیشگی‌اش، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک همراه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر دولت یهود، بر اتحاد محکم امریکا و دولت یهود، شناسایی بیت المقدس (اورشلیم) به عنوان پایتخت دولت غاصب یهود، حفظ توافق‌نامه‌ها، افزایش شهرک‌سازی‌های این دولت، و تسلط‌اش بالای اکثر نقاط دره اردن تأکید کرد. او به حکومت فلسطین وعده داد که با قبول این شرایط ۵۰ میلیارد دالر را تا چهار سال آینده به رگ‌های این دولت ضعیف تزریق خواهد کرد، حال‌آن‌که این مبلغ نیز توسط کشورهای منطقه پرداخت خواهد شد. همچنان، وی با این ادعا که "تروریزم اسلامی" دشمن مشترک امریکا و کشورهای منطقه است، نفرت‌اش نسبت به اسلام را آشکار کرد.

بناءً موقف ما در قبال این بیانیه چنین است:

  • اسلامی‌که امریکا و یهود در برابرش خصومت دارند و از آن می‌ترسند، به اذن و اراده الله سبحانه وتعالی، دولت یهود را ریشه‌کن خواهد کرد، جهان را از استکبار امریکا و استبداد نظام سرمایه‌داری نجات خواهد داد و انصاف و عدالت را در زمین جایگزین بی‌عدالتی و شرارت خواهد کرد. بناءً دیر نیست، امتی‌که الله سبحانه وتعالی برای حمل وحی و پیام‌اش برگزیده‌است، سر از سرکوب بلند کنند و روشنی هدایت را به جهانیان برسانند. آن‌گاه ترامپ و هم‌دستانش شدت ارادۀ مؤمنان را نظاره خواهند کرد، همان چیزی‌که آنان را زمین‌گیر و از حاکمیت اسلام محروم کرد و این اتفاق به زودی و به اذن الله سبحانه وتعالی رخ خواهد داد.

﴿إِنَّ الَّذِينَ يُحَادُّونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ أُولَئِكَ فِي الْأَذَلِّينَ * كَتَبَ اللَّهُ لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَرُسُلِي إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ﴾

(مجادله: ۲۰ – ۲۱)

ترجمه: کسانی‌که با الله (سبحانه وتعالی) و رسول‌اش (صلی الله علیه و سلم) دشمنی می‌کنند، آن‌ها در زمرۀ ذلیل‌ترین افراد اند. الله (سبحانه وتعالی) چنین مقرر داشته که من و رسولان‌ام پیروز می‌شویم؛ چراکه الله (سبحانه وتعالی) قوی و شکست‌ناپذیر است.

نمایش دیدنی که ترامپ و نتنیاهو در آن ظاهر شدند، این سخنان او سبحانه وتعالی را برای‌مان یادآوری می‌کند:

﴿وَالَّذِينَ كَفَرُوا بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ﴾

(أنفال: ۷۳)

ترجمه: کسانی‌که کافر شدند، اولیاء (و یاران و مدافعان) یکدیگر اند.

این آیت حقیقت کسانی را آشکار می‌کند که خودشان را در گرو امریکا، روسیه و کشورهای کفری گذاشته‌اند و قصد فریب الله سبحانه وتعالی و پیامبرش صلی الله علیه وسلم را دارند؛ او سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ * فَتَرَى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ يَقُولُونَ نَخْشَى أَنْ تُصِيبَنَا دَائِرَةٌ فَعَسَى اللَّهُ أَنْ يَأْتِيَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ فَيُصْبِحُوا عَلَى مَا أَسَرُّوا فِي أَنْفُسِهِمْ نَادِمِينَ﴾ (مائده: ۵۱ – ۵۲)

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! یهود و نصاری را ولی (و دوست و تگیه‌گاه خود،) انتخاب نکنید. آن‌ها اولیای یکدیگر اند و کسانی از شما که با آنان دوستی کنند، از آن‌ها استند. الله (سبحانه وتعالی) جمیعت ستم‌کار را هدایت نمی‌کند. (ولی) کسانی را که در دل‌های‌شان بیماری است، می‌بینی که در (دوستی با آنان) بر یکدیگر پیشی می‌گیرند و می‌گویند: «می‌ترسیم حادثه‌ای برای‌مان اتفاق بیفتد (و نیاز به کمک آن‌ها داشته باشیم!!)» شاید الله (سبحانه وتعالی) پیروزی یا حادثۀ دیگری را از سوی خود (به نفع مسلمانان) پیش بیاورد؛ و این دسته، از آن‌چه در دل پنهان داشتند، پشیمان گردند.

  • اعلامیه‌های ترامپ و راه‌حل‌های بین‌المللی گذشته، جز کف‌هایی نیست که به زودی ازبین خواهد رفت. خلافت و اردوها/ارتش‌های مسلمانان با زیر پا کردن این اعلامیۀ ترامپ و راه‌حل‌های بین‌المللی، در یک بیت‌المقدس آزاد پای خواهند گذاشت، بیت‌المقدس را جزء دارالاسلام و پایتخت دولت خلافت اعلام خواهند کرد و فلسطین برای همیش سرزمین مقدس مسلمانان باقی خواهد ماند.

ترامپ برای تطبیق معامله‌اش یک ضرب‌الأجل چهارساله وضع کرده‌است؛ زیرا امریکا، یهودیان و دشمنان اسلام برای تطبیق برنامه‌های‌شان به‌دنبال ایجاد فضایی اند که مردم را به پذیرش طرح‌های‌شان، خواه به رضا یا اجبار، مجبور کند و ابزار اصلی‌شان در این امر حکام مزدور و دستگاه‌های سرکوب‌گرشان می‌باشد. آنان برای پذیرش توافق‌نامۀ اوسلو، فضایی را ایجاد کردند که آن را همچون یک دست‌آورد ملی جلوه می‌دهد، درحالی‌که آن یک خیانت عظیم است و همین‌گونه می‌خواهند فضایی را ایجاد کنند که مردم به سرسپردن به برنامه‌های غرب مجبور شوند. بناءً امریکا در این خصوص نه بالای محمود عباس، بل بالای تازه‌کارهای دیگر حساب باز می‌کند و شاید نقش او را نیز، همچون پیشینیان‌اش، به آخر خط برساند.

بنابرین، مردم باید نسبت به توطئه‌هایی‌که علیه‌شان برنامه‌ریزی می‌شود، هوشیار باشند و آگاه باشند که مبادا توسط حکام مزدور بی‌شرم، مخصوصاً سران حکومت خودگردان فلسطین، به گمراهی کشیده شوند. امریکا و یهودیان مصروف حساب باز کردن روی مزدورانی خوش‌خدمت‌تر اند، اما درصورتی‌که برنامه‌های‌شان به پاک‌سازی و نصب مزدورانی جدید نیاز داشته‌باشد، آنان لحظه‌ای درنگ نخواهند کرد. در واقع، این حکام جنایت‌کار چیزی جز ابزار دست استعمارگران نیستند.

  • پذیرش این جنایات و هموار کردن راه برای چنین توافق‌نامه‌ها، بزرگ‌ترین خیانتی است که حکومت فلسطین و سازمان آزادی‌بخش فلسطین با امضای توافق‌نامۀ فاجعه‌بار اوسلو، و رژیم‌های عربی با تلاش‌های تحقیرآمیزشان برای سازش‌گری با اشغال‌گران مرتکب شده‌اند. پس از توافق‌نامۀ اوسلو، تعداد توافق‌نامه‌ها و سرزمین‌های مصادره شده به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته‌است و ما نیز مسلمانان را در خصوص این خیانت، که مستقیماً به براندازی قضیۀ فلسطین و قدرت‌گیری دولت یهود در این سرزمین مقدس منجر خواهد شد، هشدار داده‌ایم.

  • در واقع، نه حکومت خودگردان فلسطین و آن‌عده رژیم‌هایی‌که صدای اعتراض بلند کردند، در ادعای‌شان جدی اند، و نه این اعتراضات برخواسته از محبت‌شان نسبت به این سرزمین و مقدسات‌اش می‌باشد؛ بلکه آنان با این کار تعهدشان را به راه‌حل دو دولت و زندگی صلح‌آمیز در کنار دولت یهود تصدیق می‌کند. در حقیقت، یا این اقدامات بیش‌تر شکل اعتراضات رسانه‌ای را دارد تا وفاداری سیاسی‌شان را با روشی متفاوت به امریکا اظهار کنند و یا اعتراضات نمایشی است که در عقب‌اش راهکارهای حیله‌گرانۀ سیاسی استعمارگران تطبیق می‌شود. عربستان سعودی و سایر رژیم‌های مزدور به دروغ ادعا می‌کند که ما در کنار "مردم فلسطین" استیم، حال‌آن‌که آنان ابزاری در دستان امریکا و اروپا برای حاکمیت یافتن بر امت و قدم گذاشتن در خلاف منافع‌شان می‌باشند. در واقع، برای کسانی‌که ۷۸ درصد فلسطین را قبلاً به یهود تسلیم کردند، واگذاری نصف کرانۀ باختری و پذیرش این معاملۀ ننگین کار دشواری نخواهد بود.

  • بایستی عدم پذیرش این معاملۀ خفت‌بار ناشی از اصول و دکتورین امت باشد، یعنی طرح‌هایی همچون: راه‌حل دو دولت، یا راه‌حل یک دولت و یا تمام راه‌حل‌های پیشنهادی رد شود و یگانه راه‌حل شرعی در خصوص این قضیه، که همانا آزادی کامل فلسطین و بازگشت‌اش به آغوش امت مسلمه می‌باشد، دنبال گردد.

خلاصۀ کلام، خطاب به امت مسلمه، مردم فلسطین، مخالفان و جنبش‌ها! این‌که:

اولاً، امریکا و یهودیان نمی‌توانند معاملۀشان را بدون دادن قربانی، کشتار و خسارت حمل کنند تا مردم سر به پذیرش برنامه‌های‌شان نهند. بناءً فریب این مزدوران را نخورید و منتظر همکاری روسیه و اروپا نباشید، اینان نیز دقیقاً همانند امریکا و یهودیان دشمن شما اند.

ثانیاً، اسلام نخستین قضیۀ شما، منبع عظمت‌تان و راهی به سوی خوشنودی پروردگارتان می‌باشد، طوری‌که از آن طریق بر جهان حاکمیت خواهید کرد و بهشتی را به میراث خواهید برد که وسعت آن به وسعت آسمان‌ها و زمین است. یگانه پاسخی‌که می‌توان به امریکا، یهودیان و برنامه‌های‌شان داد این است که سریعاً به ریسمان محکم الهی چنگ بزنیم و از دشمنان اسلام، توافق‌نامه‌ها، راه‌حل‌ها و مزدوران‌شان دوری کنیم. ما از شما می‌خواهیم تا یکجا با کسانی کار کنید که به دنبال حمایت امت مسلمه و ارتش‌های مسلمانان برای تأسیس خلافت و آزادی بیت‌المقدس اند، پس به نصرت الله سبحانه وتعالی، دین و امت‌تان ایمان داشته باشید.

﴿إِنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ * يَوْمَ لَا يَنْفَعُ الظَّالِمِينَ مَعْذِرَتُهُمْ وَلَهُمُ اللَّعْنَةُ وَلَهُمْ سُوءُ الدَّارِ﴾

(غافر: ۵۱ -–۵۲)

ترجمه: ما به یقین پیامبران خود و کسانی را که ایمان آورده‌اند در زندگی دنیا و (در آخرت) روزی‌که گواهان به پا می‌خیزند یاری می‌دهیم. روزی‌که عذر خواهی ظالمان سودی به حال‌شان نمی‌بخشد، و لعنت الله (سبحانه وتعالی) برای آن‌ها، و خانه (و جایگاه) بد نیز برای آنان است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – سرزمین مقدس فلسطین

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه