سه شنبه, ۱۶ جمادی الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۱/۲۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :4 ربیع الثانی 1440
تاریخ میلادی : سه شنبه، 11 دسامبر 2018م

شماره صدور:1440 / 005

دفتر مطبوعاتی
ولايه سوریه

اعلامیه مطبوعاتی

مسلمانان شهرک حجین کسی‌را ندارند که به‌فریادشان برسد

(ترجمه)

از ماه‌ها بدین‌سو، طیارات ائتلاف صلیبی تحت نام جنگ با تروریزم جان‌های مسلمانان بی‌گناه را در شهر حجین و دیگر ساحات اطراف دیرالزور می‌گیرند؛ حملاتی‌که باعث کشته‌شدن صدها زن، طفل و بزرگ‌سال در یک قتل عام  بی‌رحمانه‌ای شده که آبروی انسانیت را برده و روی حیوانات جنگل را سفید کرده است.

امروز، مردم ما در حجین در بین باقی‌ماندۀ داعش، حملات طیارات ائتلاف صلیبی و از سوی دیگر عذاب نیروهای دموکراتیک سوریه زندگی می‌کنند. رسانه‌های هدایت‌شده توسط غرب، که ادعای بی‌طرف بودن و عهدشکنی می‌کند؛ نیز در خون این‌ها سهیم اند. این برای همه واضح شده که رسانه‌ها حتی انسانیت را هم از دست داده و کر و گنگ شده اند؛ به‌طوری‌که جز آن‌چه را که حامیان آن‌ها انتظار دارند، نمی‌بینند. همین امر در مورد رهبران شاخه‌ها و گروه‌ها همراه با قانون‌گذاران‌شان صدق می‌نماید که هنوز برای ضعیف‌تر شدن، عقب‌نشینی و شکست انقلاب کار می‌کنند. 

بدین‌گونه، انقلاب زمانی‌که شروع شد، یک تن واحد بود؛ به‌طوری‌که شمال، جنوب، غرب و شرق را آزاد می‌کرد و از سوی دیگر، حنجره‌های مردم ادلب فریادهای شعار "ای درعا، ما تا مرگ با شما هستیم!" و حنجره‌های مردم ما در حمص فریاد می‌زد که "ای دیرالزور، ما تا مرگ با شما هستیم!" نیز بیانگر حمایت از این انقلاب بود. این قبل از آن بود که شکم‌های رهبران تنظیم‌ها با غذای حامیانی‌که دوستی مسلمانان را از سرخود بیرون می‌کردند پر شد و آن‌ها را به ابزاری در دست کشورها تبدیل کرد. آن‌ها و افرادشان را بالای شانه‌های مردم نیرومند کرد و سلاح‌شان را از طرف صحیح کج کرده و بعد از طبقه‌بندی‌شان به گروه‌های افراطی و میانه‌رو و به‌ طرف یک‌دیگر نشانه گرفتند. چیزی‌که امروز در حجین درحال وقوع است، باید فوراً مارا به‌یاد دو امربیندازد:

اول) این‌که گروه‌های اقتدارگرا و حمایت‌شده از طرف غرب، دلیل اصلیی تمام عقب‌نشینی‌های انقلاب است. مهم‌ترین آن سکوت مردم و از دست دادن اعتمادشان به تغییر و این‌که آن‌ها دلیلی برای کنترول صدای‌شان که هر مسلمانی را در شام به‌قیام تحریک کرده بودند، می‌باشد.

دوم) مسلمانان به‌طور عام و مردم شام به‌طور خاص که در زیر یوغ غلامی و آتش نفرت صلیبی‌ها بدون یک امام که به‌احکام الله سبحانه‌وتعالی حکم نموده و سپری باشد که در پشت آن بجنگند و با آن محافظت شوند، سست شده اند؛ خلیفه‌ای‌که متوجه امور آنان بوده و اردوها را برای حمایت مسلمانان تحت ظلم با فریاد "وا معتصما" حرکت می‌دهد.

پس ای مسلمانان شام، سرزمین اسلام! کوتاه‌ترین راه برای کمک به حجین و حمایت از مردم مظلوم شام، درعا و دیگر مناطق و کوتاه‌ترین راه برای براندازی رژیم با شکستن ترسی‌که رهبران گروه‌ها از عناصرشان ساخته و درخون خود خلط کرده اند، شروع می‌شود. این امر انقلاب و عزت و شکوه گذشتۀ آن‌را دوباره باز می‌گرداند. بدانید که وضع ما درست نخواهد شد تا زمانی‌که هر چیز را اول در جای خود، که همان برگشت اسلام منحیث یک نظام زندگی و دولت و جامعه توسط تأسیس خلافت راشده که مکلفیت بالای ما از طرف الله سبحانه‌وتعالی مثل نماز و روزه است، ببیند. به‌چیزی‌که رستگاری، عزت و افتخار ما از زمان سقوط آن توسط مصطفی کمال جنایت‌کار نهفته است، دوباره برگردید. این امر هم‌چنین وعدۀ الله سبحانه‌وتعالی و بشارت پیامبر ما محمد صلی‌الله وعلیه وسلم نیز می‌باشد.

بدانید که نیمی از یک انقلاب مصیبت‌بار و نیمی دیگر از راه‌حل‌ها از دست دادن حق است. پس انقلاب باید برای هدفی که‌همانا سقوط رژیم و جنایات‌اش و حاکم ساختن اسلام است، برود و بدانید که نجات در دستان ماست؛ نه در دستان دشمنان ما. بدانید که شما در برابر فرعون شام قیام کرده اید؛ پس در میانۀ راه و بعد از این‌که انقلاب همه توطئه‌ها و خیانت‌ها را افشاء کرده توقف نکنید و بدانید که پیروزی با صبر برای یک ساعت به‌دست می‌آید و این‌که در هر سختی آسانی است. شما فقط باید دوباره سرخود را بلند کرده و پیروزی را ببینید و به‌دنبال آن بروید و دوباره عمارت خلافت راشدۀ ثانی را با دست‌های پاک خود بسازید، و این برای الله سبحانه‌وتعالی سخت نیست. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آَمَنُوا مِنْكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَى لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً يَعْبُدُونَنِي لَا يُشْرِكُونَ بِي شَيْئاً وَمَنْ كَفَرَ بَعْدَ ذَلِكَ فَأُولَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ﴾

[نور: ٥٥]

ترجمه: الله(سبحانه‌وتعالی) به‌کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته کرده‌اند، وعده داده است که حتماً آنان را در زمین خلیفه می‌گرداند؛ همان‌گونه که جانشین ساخت کسانی‌را که پیش از آنان بودند و آن دینی را که برای‌شان پسندیده است، به‌سودشان مستقر دارد و بر آنان پس از بیم‌شان ایمنی را جای‌گزین کند، مرا پرستش می‌کنند و چیزی را با من شریک نمی‌سازند و کسانی‌که پس از آن ناسپاسی کنند؛ پس آن گروه همانا فاسقان اند.

احمد عبدالوهاب

رئیس دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایۀ سوریه

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه