چهارشنبه, ۰۷ جمادی الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۱/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :10 ربیع الاول 1442
تاریخ میلادی : سه شنبه، 27 اکتبر 2020م

شماره صدور: 04/1442

دفتر مطبوعاتی
ولايه سوریه

اعلامیه مطبوعاتی

آیا پاداش کسی‌که از پیامبر صلی الله علیه و‌سلم دفاع و خیانت حکام را برملا می‌سازد، همین است؟!

(ترجمه)

به تاریخ 25 اکتوبر 2020م  روز شنبه؛ مردم آوارۀ گوته شرقی، منطقه‌افرین واقع در قسمت شمالی شهر الیپو به منظور حمایت و دفاع از پیامبر صلی الله علیه و‌سلم، تظاهراتِ را به راه انداختند. یکی از شباب حزب‌التحریر مسمی بر محمد رامز پسر شهید باصم از منطقه گوته‌شرقی نیز در این تظاهرات شرکت کرده بود. این شباب در جریان سخنرانی‌اش در این تظاهرات تمام حکام مسلمان به خصوص اردوغان حاکم رژیم ترکیه را مسؤل دانست تا کسانی‌که به پیامبر صلی الله علیه و‌سلم توهین کرده بود را مجازات نماید. او تاکید نمود که اگر مسلمانان صاحب دولت واحد و امام واحد می‌بودند، هیچ کسی جرئت نمی‌کرد تا به پیامبر صلی الله علیه و‌سلم توهین نماید.

در واقع دفاع و حمایت از پیامبر صلی الله علیه و‌سلم با چنین الفاظ، نیرو‌های امنیتی جیش‌الاسلام را اذیت نمود و با نیرو‌های امنیتی گروه سلطان‌مراد عملیات‌مشترک را طرح کردند تا به خانۀ محمد رامز که ساکن منطقه افرین می‌باشد هجوم ببرند و هنگامی‌که آن‌‌ها این شباب را در خانه‌اش نمی یابند، خانه را محاصره و با زنجیر می‌بندند. سپس ظهر روز سه شنبه 27 اکتوبر 2020م برای جستجوی وی وارد محل کار آن گردیده و محمد رامز را دست‌گیر و به جای نامعلومِ انتقال می‌دهند.

آیا حمایت و دفاع از پیامبر صلی الله علیه و‌سلم جرم و جنایتی‌ست که منجر به زندانی شدن گردد؟ و یا هم مسئول دانستن حکام مسلمان که الله سبحانه ‌و‌تعالی آن‌‌ها را مکلف بر حمایت و دفاع از پیامبر صلی الله علیه و‌سلم نموده، تهمت علیه این حکام محسوب می‌شود که نیرو‌های امنیتی گروه‌های شمالی این منطقه، چنین اقدام می‌کنند؟!

محمد رامز یکی از شباب حزب‌التحریر و یکی از پسر‌های این انقلاب مقدس می‌باشد. وی از زمان آغاز این انقلاب از منطقه گوته‌شرقی در مبارزۀ فکری و سیاسی شرکت کرده و یک جا با حزب‌التحریر دعوت را حمل می‌نمود. سپس با کسانی‌که آن جا را ترک کردند، بعد از واگذاری آن منطقه به رژیم جنایت‌کار از منطقه گوتۀ شهر دمشق اخراج گردید و مهد پدر شهید‌اش را که در نتیجۀ بمباردمان رژیم جنایت‌کار شهید شده بود را ترک گفت.

نیرو‌های امنیتی باید این را بدانند که با ظلم و فشار آوردن بالای مردم این انقلاب و با پیروی از مسیر حکام‌خاین شام؛ با خشم و غضب الله سبحانه ‌و‌تعالی رو به رو خواهند شد و سپس قهر و غضب این امت همۀ آن‌‌ها را فرا خواهد گرفت که از ظلم نیرو‌های امنیتی این رژیم جنایت‌کار به ستوه آمده اند که مردم را به خاطر سخنان شان اذیت و شکنجه می‌کنند. فلهذا؛ نیرو‌های امنیتی قبل از این‌که مورم خشم و این فرموده الله سبحانه ‌و‌تعالی قرار گیرند باید از الله سبحانه ‌و‌تعالی بترسند. الله سبحانه ‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿ بَلِ اتَّبَعَ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَهْوَاءَهُم بِغَيْرِ عِلْمٍ فَمَن يَهْدِي مَنْ أَضَلَّ اللَّهُ وَمَا لَهُم مِّن نَّاصِرِينَ [روم: 29[

ترجمه: ولی ظالمان بدون علم و آگاهی از هوی و هوس‌های خود پیروی کردند. پس چه کسی می‌تواند آنان را که الله گم‌راه کرده است هدایت کند و برای آن‌ها هیچ یاوری نخواهد بود.

مردم شام باید در مقابل این همه رفتار بی‌باکانۀ این رژیم قیام نمایند؛ زیرا خاموشی ما علیه این رژیم نفس کشیدن را برای مردم دشوار و صدای حق‌جویانۀ آن‌‌ها را خاموش نموده است! ما کسانی را که ادعای انقلاب را می‌کنند و خود در میان مردم نیستند را هشدار می‌دهیم که این اشتباه را ادامه ندهند. الله سبحانه ‌و‌تعالی می‌فریاد:

﴿وَاتَّقُوا فِتْنَةً لَّا تُصِيبَنَّ الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنكُمْ خَاصَّةً وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ﴾ [انفال:25[

ترجمه: و از فتنه‌ای بپرهیزید که تنها به ستمکاران شما نمی‌رسد (بلکه همه را فرا خواهد گرفت، چرا که دیگران سکوت اختیار کردند) و بدانید خداوند کیفر شدید دارد.

احمد عبدالوهاب

رئیس دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه سوریه

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه