جمعه, ۰۸ ربیع الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۱/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :15 جمادی الاول 1439
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 01 فوریه 2018م

شماره صدور:۰۳/۱۴۳۹/HTM/PR

دفتر مطبوعاتی
ماليزيا

اعلامیه مطبوعاتی

انقلاب‌ها در خصوص آزاد سازی قدس بدون یک راهکار درست بی‌نتیجه بوده و بر علماء به عنوان وارثین پیامبران واجب است که امت را به جهاد درین راستا فرا خوانند

(ترجمه)

بیش از صدها تن از علمای مسلمان از سی کشور، در کنفرانس جهانی میز­گرد علمای اسلامی در پتراجایا در مالیزیا گرد آمده و در مورد وضعیت قدس پس از اعلام دونالد­ترامپ در خصوص به‌رسمیت شناختن آن به عنوان پایتخت دولت یهود، بحث و گفتگو نمودند. این کنفرانس که با پیوستن به جشنواره‌ای تحت عنوان "اقصای من"، در ۲۸-۲۷ جنوری ۲۰۱۸م راه اندازی شده بود، به طور مشترک توسط بنیاد "اقصای من"، با همکاری ادارۀ توسعه اسلامی مالیزیا(JAKIM)، اتحادیۀ علمای فلسطین و اتحادیۀ جهانی علمای مسلمان برگزار گردید.

 در پایان این کنفرانس به تعداد ۱۴ قطعنامه صادر گردید که از جمله، ۲ قطعنامه، شماره‌های ۱۳ و ۱۴ آن در خصوص آزادی قدس هم‌خوانی داشت. اما متأسفانه این ۲ قطعنامه هم حتی با امضای کمیته علماء به منظور بالا بردن سطح آگاهی مسلمانان در راستای آزادی قدس، از هیچ ارزشی برخوردار نبوده و­ هیچ دردی را درمان نکرد. اما امر بسا مسخره این بود که هیچ یکی از این قطعنامه­ها از حکام و ارتش‌های سرزمین­های اسلامی نخواست تا علیه کیان نامشروع یهود، جهاد فی سبیل الله راه اندازی شود.

ای امت معزز! آیا شما این را درک نمی‌کنید که قدس برای نخستین بار توسط حضرت عمر رضی الله عنه با زوری شمشیر(جهاد) آزاد گردید؟ آیا شما از این‌که قدس در جنگ‌های صلیبی‌ توسط صلاح الدین ایوبی آزاد گردید، بی‌خبرید؟ اکنون حقیقت این ا‌ست که قدس از ما به زور گرفته شده و توسط ارتش مجهز یهود نیز به زور اداره می‌شود. ای امت حضرت محمد صلی الله علیه وسلم و وارثین واقعی پیامبران علیه الصلات والسلام، آیا آزادی قدس وابسته به جهاد نیست؟! آیا در میان شما کسی نیست که این را درک کند که یهود به هیچ زبانی نمی‌فهمد مگر به زبان جنگ؟ آیا در میان شما کسی نیست که شجاعانه لفظی جهاد فی سبیل الله را به زبان خود در آورد؟

ای امت معزز! شما کسانی نباشید که تنها درک راه‌حلی واقعی در خصوص قدس را داشته باشید وبس، بلکه شما باید این جرئت را داشته باشید که حقیقت را در هرجا و در هر حالتی بازگو کنید. سوگند به الله سبحانه و­تعالی که قدس و فلسطین تنها و­ تنها با برگزاری جشنواره‌ها و کنفرانس‌ها آزاد نمی‌شوند. هزاران کنفرانس برای آزادی قدس دایر گردید ولی هنوزهم قدس در چنگ یهود است. هزاران راه‌حل برای آزادی قدس دریافت گردید، باز­هم به یأس و ناامیدی منتهی گردید. قبل از این‌که شما این را درک کنید که یگانه راه‌حل در زمینۀ آزادی قدس جهاد فی سبیل الله است، چقدر کنفرانس‌ها و راه‌حل‌های دیگر اتخاذ می‌کنید؟ علمایی که وارثین حقیقی پیامبران علیه الصلوات والسلام هستند، باید برای آزادی قدس از منظر عمر بن خطاب رضی الله عنه و صلاح الدین ایوبی رحمه الله به این قضیه نگاه کنند؛ تا باشد که به اذن الله سبحانه و­تعالی از‌ این حالت نجات یابد.

حزب‌التحریر از تذکر جهاد برای آزادی قدس و فلسطین هیچگاه در برابر حاکمان، ارتش سرزمین‌های اسلامی و تمام مسلمانان جهان خاموشی اختیار نخواهد کرد؛ زیرا حقیقت این است که یگانه راه در خصوص آزادی قدس و فلسطین، راه‌اندازی جهاد فی سبیل الله و انسجام نیرو‌های اسلامی به سوی این سرزمین مبارک می‌باشد. حزب‌التحریر هیچ‌گاهی مبارزه برای تأسیس خلافت راشده بر منهج نبوت را که وقوع آن نزدیک است، توقف نخواهد داد؛ چون این تنها خلافت اسلامی است که می‌تواند نیرو‌های اسلامی را برای آزادی قدس و فلسطین منسجم نماید.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-مالیزیا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه