چهارشنبه, ۱۶ ربیع الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۱۹/۱۱/۱۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :13 صفر 1441
تاریخ میلادی : شنبه، 12 اکتبر 2019م

شماره صدور: 02/1441

دفتر مطبوعاتی
قرغزستان

اعلامیه مطبوعاتی

دفتر دینی اسلامی سلنگور(JAIS) بی‌حیا شده است؛ هرچه می‌خواهد انجام می‌دهد!

(ترجمه)

فرمودۀ پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم کاملاً دقیق است، وقتی‌که می‌فرماید:

«إِذَا لمَ تَسْتَحْيِ فَاصْنَعْ مَا شِئْتَ» (رواه بخاری)

ترجمه: اگر حیا نداشتی، هرچی می‌خواهی انجام بده!

این حدیث اشاره بر هشدار‌ جدی پیامبر صلی الله علیه‌ و‌سلم برای امت‌اش، به منظور عدم‌ ارتکاب اعمال ممنوعه در اسلام می‌کند. بر علاوه؛ پیامبر صلی الله علیه‌ و‌ سلم ما را هشدار داده است که هرکسی حیا نداشت، بدون کوچک‌ترین احساس شرم و ذرۀ ترس از الله سبحانه‌و‌تعالی، هرچی‌که می‌خواهد بی‌باکانه انجام دهد و برایش اصلاً حلال و حرام بودن اعمال مهم نیست. در واقع، بی‌حیایی دقیقاً همان کاریست که دفتر دینی اسلامی سلنگور(JAIS) با حزب‌التحریر انجام داده است. درین اواخر این نهاد نام حزب‌التحریر را شامل دعا‌های بدش قرار داد و در خطبۀ جمعه گذشته، اسم این حزب را جاگزین "شیعه" که معمولاً مورد تنفر قرار می‌گرفت، ساخت. صرف نظر از این‌که این نهاد اعلامیه‌ای را در ویب‌سایت رسمی‌اش به نشر رساند، بعضی اعضای حزب‌التحریر که شخصاً در نماز جمعۀ دیروز شرکت کرده بودند، اعلامیه‌ای را که توسط خطیب مسجد خوانده شد، تحت این عنوان: " هوشیار باشید و ملکیت‌ شخصی خویش را خوب مدیریت کنید " شنیدند. این خطبه توسط بخش خطابا، مدیریت مساجد و نهاد فوق‌الذکر با ذکر این دعا نشر شد." یا الله! ما را از شر آموزه‌های زشت و منفور "قدیانی" و افکار "حزب التحریر" در پناه خود نگهدار". لا‌حول و لا قوة الی باالله. ظاهراً معلوم می‌‌شود که این نهاد هیچ‌گاهی از حمله بالای حزب‌التحریر دست‌بردار نمی‌شود.

بعد از این‌که فتوای این نهاد توسط حزب‌التحریر کاملاً رد شد و خود را در برابر تحریر لاجواب احساس کرد، خواستند تا از قوت و مقامات خود به خاطر ممانعت از فعالیت‌های این حزب استفاده کنند. آن‌ها از انواع افتراءبستن و دروغ‌های بی‌بنیاد علیه حزب‌التحریر در هرگوشه و کنار بسنده نکردند؛ بلکه در پی دستگیری و به محاکمه کشاندن اعضای این حزب نیز اقدام کردند. از همه شرم‌آور این‌که تنها با دستگیری شباب این حزب قانع نشدند، بلکه خواستند تا خواهران ما را در حزب نیز دستگیر و به محاکمه بکشانند. این کاملاً درست است وقتی‌که پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم فرمودند که اگر شرم ندارید، هر چی می‌خواهید انجام دهید!

این نهاد ذره‌ای شرم از مساجد ندارد که با چنین کلمات زشت و دور از حقیقت، حزب‌التحریر را مخاطب قرار می‌دهد. با وجود تذکرات بی‌شمار از سوی این حزب، نه اولین بار و نه بار دوم است که این نهاد از منابر مساجد در روز‌های جمعه برای بدنامی حزب‌التحریر استفاده می‌کند. واقعاً این نهاد ذرۀ حیا ندارد؛ وقتی‌که برای تمام امت دروغ گفته و این حزب را برچسپ انحرافی می‌دهد؛ در ضمن؛ آن‌ها نتوانستند حتی یک ادعای کوچک خود را در فتوا ثابت سازند. این نهاد حتی ذرۀ حیا از الله سبحانه وتعالی ندارند؛ زیرا از آن‌ها توقع می‌رود که با قدرت خویش برای حفاظت و حمایت اسلام اقدام کنند؛ اما افسوس!

در عوض؛ یگانه گروه اسلامیِ که شب و روز به طور خسته‌گی ناپذیر برای تطبیق همه جانبۀ اسلام تحت خلافت راشده، مبارزه فکری و سیاسی می‌کند را بد نام می‌سازند؛ ولی در حقیقت با این کار، کارکرد‌های اسلام را زیر سوال می‌برند. آخرین خطبۀ آن‌ها چنین است: «ناممکن نخواهد بود که اسم حزب‌التحریر در خطبه‌های آینده در میان دعاهای بد ما قرار گیرد.» واقعاً که این نهاد حیا ندارد؛ یقیناً که گفتۀ پیامبر صلی الله علیه‌و‌سلم دقیق است که گفت: «وقتی حیا نداری، هرچی می‌خواهی انجام بده!»، زیرا حلال و حرام برایت مهم نیست.

هنوز فرصت برای کسانی است که به این نهاد تا حال اخلاص دارند، هرچی زودتر به این دروغ‌های بی‌بنیاد و گناهی‌که مرتکب می‌شوید، خاتمه دهند تا این‌که در روز محشر؛ روزی‌که نه ثروت، نه قدرت و نه فرزند به‌درد می‌خورد، الله سبحانه‌و‌تعالی را بدون خوف ملاقات کنید. کسانی‌که هنوز می‌خواهند که در جهالت و گمراهی بمانند، لطفاً هرچی دوست دارید، انجام دهید. اگر بد‌نام ساختن حزب‌التحریر شما را خرسند می‌سازد؛ پس ادامه دهید تا وقتی‌که شما را مرگ فراخواند. هر جمعه از منابر مساجد استفاده نمایید، اگر این شما را خوش‌حال نمی‌سازد. روز پنج بار همه‌روزه استفاده کنید تا علیه این حزب ده‌ها و صد‌ها تهمت دیگر ببندید. شما صرف در این دنیا قدرت دارید تا این چنین کنید؛ فلهذا هرچی می‌خواهید، انجام دهید. ازین‌که ذره‌ای از شرم در وجود شما نیست، از تمام قدرت خویش استفاده کنید تا این‌که صاحب اصلی قدرت، مالک زمین و آسمان را ملاقات کنید. پس چی جوابی خواهید داشت؟

الله سبحانه‌و‌تعالی پاداش خیر نصیب خطیبی کند که هنگام خوانش خطبه، نام حزب‌التحریر را ذکر نکرد؛ چون می‌دانست که این حزب شایستۀ کلمات زشت نیست. ما دعا می‌کنیم که الله سبحانه‌و‌تعالی در گفتن حق همیشه و در همه جا این خطیب را کمک و جرئت ببخشد. اما برای کسانی‌که خطبه را کامل خواندند، دعا می‌کنیم که الله سبحانه‌و‌تعالی شما را ببخشد و هیچ نیتِ در بد نام‌سازی حزب‌التحریر نداشته باشید. امید داریم که ازین بیش‌تر، به خود اجازه ندهید تا حرمت‌ مساجد "خانه الله سبحانه‌و‌تعالی" وسیله و بازیچه‌ی برای رؤسای بی‌مسؤلیت شما قرار بگیرد. در اخیر، برای کسانی‌که کور‌کورانه، بدون درنظرداشت حلال و حرام، دساتیر رؤسای خویش را پیروی می‌کنند و خود را معذور می‌‌پندارند که مجبور هستیم تا از دساتیر پیروی کنیم تذکر می‌دهیم و این را باید درک کنند و بدانید که عذرتان، شما را به هیچ صورت در روز محشر از عذاب هولناک نجات نخواهد داد. در حقیقت الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَبَرَزُوا لِلَّهِ جَمِيعًا فَقَالَ الضُّعَفَاءُ لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا إِنَّا كُنَّا لَكُمْ تَبَعًا فَهَلْ أَنْتُمْ مُغْنُونَ عَنَّا مِنْ عَذَابِ اللَّهِ مِنْ شَيْءٍ قَالُوا لَوْ هَدَانَا اللَّهُ لَهَدَيْنَاكُمْ سَوَاءٌ عَلَيْنَا أَجَزِعْنَا أَمْ صَبَرْنَا مَا لَنَا مِنْ مَحِيصٍ﴾ [ابراهیم:21]

ترجمه: (روزی که قیامت نام دارد) همه در برابر الله ظاهر و آشکار می‌گردند(در این هنگام) ضعیفان (که پیروان نادان نیرو‌مندانند، از راه تمسخر) به کسانی می‌گویند که خویشتن را (در دنیا) بزرگ می‌پنداشتید. ما پیروان شما بودیم، آیا می‌توانید چیزی از عذاب الله را از سر ما بردارید؟ (در پاسخ) می‌گویند: اگر الله ما را (به راه راستگاری) رهنمود می‌کرد، ما هم شما را (به راه نجات) رهنمود می‌کردیم. ( ولی ما خود مان گم‌راه بودیم و شما را نیز گم‌راه کردیم، هم اینک) چه بی‌تابی کنیم و چه شکیبایی نماییم، یکسان است (و سودی به حال خراب ما ندارد و از عذاب الله) راه نجات و گریزی برای ما نیست.

سخنگوی حزب‌التحریر-ولایه مالیزیا

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه