[, ۰۱ ذو الحجة ۱۴۳۸هـ| ۲۰۱۷/۰۸/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :5 ذولقعده 1438
تاریخ میلادی : جمعه، 28 جولای 2017م

شماره صدور:۱۷۰۵۸

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

تغییر چهرۀ دموکراسی هرگز بسنده نیست، برای ریشه کن کردن آن تلاش کنید؛ زیرا حامی فساد و ظلم است!

(ترجمه)

بعد از ظهر روز جمعه ۲۸ جولای سال ۲۰۱۷م، دادگاه عالی پاکستان، نواز شریف صدر اعظم این کشور را از وظیفه اش سبک دوش کرد. محکمه علیه او فامیل و همراهان حکومتی اش دوسیه های ضد فساد را به بررسی گرفته بود. در عصری که همه مسلمانان جهان در فساد و ظلم غرق هستند، جای تعجب نیست که مسلمانان از این تصمیم به عنوان مثالی از عدالت، اظهار خوشی کردند؛ اما بگذارید یاد آور شویم که ما هیچگاه عدالت کامل و فراگیر را نخواهیم دید؛ مگر این که پایان عمر دموکراسی(حامی فساد) را نبینیم. بگذارید یاد آور شویم که رسول الله صلی الله علیه وسلم ما را هشدار داده است:

«لَا يُلْدَغُ الْمُؤْمِنُ مِنْ جُحْرٍ وَاحِدٍ مَرَّتَيْنِ»

(بخاری و مسلم)

ترجمه: مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود.

به راستی ما همیشه وقتی گزیده شده ایم که تنها در چهرۀ دموکراسی تغییر آمده؛ ولی خود دموکراسی پابرجا بوده است. زمانی که در سال ۱۹۹۰م نوازشریف برکنار شد، خوش شدیم و از مشرف به گرمی استقبال کردیم. بعداً ما با کنار رفتن مشرف خوش شدیم و از زرداری به گرمی استقبال کردیم، بعداً هم با پایان یافتن زرداری خوش شدیم و از نواز شریف به گرمی استقبال کردیم و حالا ما به برکناری نواز خوش هستیم؛ مگر به زودی چهرۀ جدید را نیز نفرین خواهیم کرد؛ چرا که دموکراسی به جای خود باقی مانده است. آیا چند بار دیگر دموکراسی ما را امیدوار خواهد ماند، آن هم به کسانی که بازهم کنار زده شوند؟

بگذارید تا ما یاد آور شویم، در جایی که دموکراسی است فساد هم است. مقالات پانامه فساد را در سراسر دموکراسی های جهان به نشر رسانده است، نه تنها در پاکستان؛ بلکه از روسیه تا امریکای جنوبی. گذشته ازین دموکراسی حامی تمامی انواع فساد است، چه فساد مالی و چه غیرمالی؛ دموکراسی حامی حکومتی است که با آن الله سبحانه وتعالی خشمگین می شود؛ زیرا الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿وَمَن لَّمْ يَحْكُم بِمَآ أنزَلَ ٱللَّهُ فَأُوْلَـٰئِكَ هُمُ ٱلظَّالِمُونَ﴾

[مائده: ۴۵]

ترجمه: و کسی که به آن چه الله سبحانه وتعالی نازل کرده حکم نمی کند، پس آنان ظالمان اند.

دموکراسی حامی رد سهم برحق مردم، در ثروت زمین است؛ زیرا الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿كَىْ لاَ يَكُونَ دُولَةً بَيْنَ ٱلأَغْنِيَآءِ مِنكُمْ﴾

[حشر: ۷]

ترجمه: این بدان خاطر است که اموال تنها در میان اشخاص ثروت مند شما دست به دست نگردد.

دموکراسی حامی ایتلاف با دشمنان اسلام و مسلمانان است؛ زیرا الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿يَـۤأَيُّهَا ٱلَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ ٱلْيَهُودَ وَٱلنَّصَارَىٰ أَوْلِيَآءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَآءُ بَعْضٍ وَمَن يَتَوَلَّهُمْ مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ﴾

[مائده: ۵۱]

ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید! یهود و نصاری را به دوستی نگیرید، آن ها نیستند؛ مگر دوست همدیگر و اگر کسی از شما آنان را به دوستی گرفت، پس از جمع آنان است.

دموکراسی حامی ترک مسجدالاقصی و مسلمانان کشمیر استعمار شده است؛ زیرا الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿وَإِنِ ٱسْتَنصَرُوكُمْ فِى ٱلدِّينِ فَعَلَيْكُمُ ٱلنَّصْرُ﴾

[انفال: ۷۲]

ترجمه: اگر آن ها کمک تو را در دین می خواهند، مکلفیت داری تا آنان را کمک کنی.

بناً نگذارید که ما بار دیگر توسط دموکراسی گزیده شویم؛ با شباب حزب التحریر بکوشید تا علت واقعی خوشی(حکم به اساس کتاب الله سبحانه وتعالی و سنت رسول صلی الله علیه وسلم) را بدست آورید و صمیمانه در تلاش مژده های رسول الله صلی الله علیه وسلم باشید که فرموده است:

«ثُمَّ تَكُونُ مُلْكًا جَبْرِيَّةً فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللَّهُ أَنْ تَكُونَ ثُمَّ يَرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ يَرْفَعَهَا ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ ثُمَّ سَكَت»

(مسند امام احمد)

ترجمه: بعداً حکومت های جبریه خواهند آمد، پس همه چیز قسمی که الله سبحانه وتعالی می خواهد، همان طور می باشد. بعداً وقتی الله سبحانه وتعالی بخواهد آن را خاتمه خواهد داد و بعداً خلافت بر منهج نبوت خواهد آمد، و بعد رسول الله صلی الله علیه وسلم سکوت کرد.

دفترمطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

1 comment

  • خان
    خان یکشنبه، 06 آگوست 2017 Comment Link

    بلی، به حق که ما به وعده الله سبحانه وتعالی و رسولش صلی الله علیه وسلم ایمان کامل داریم و ان شاالله آن روز هم دور نیست که حاکمیت اسلام(دولت خلافت) با قسط و عدلش دل انسان‎ها را پر نور و چشم شان را روشن سازد و همه بشریت را به سوی جنت رهنمون شود. الهی ما را به آن روز برسان! امین

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه