جمعه, ۲۷ ربیع الاول ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۷/۱۲/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :12 ربیع الاول 1439
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 30 نوامبر 2017م

شماره صدور:۱۷۰۷۹PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

پیام ربیع الاول؛ حمایت از ختم رسالت پیامبر صلی الله علیه وسلم و ضرورت به تأسیس خلافت بر منهج نبوت را نشان می‎دهد

(ترجمه)

علی‎رغم تلاش‎های ذلت‎بار حکام پاکستان برای تضعیف ختم نبوت در خصوص خوش‎ساختن باداران خارجی‎شان، ماه ربیع الاول در پاکستان چراغ‎هایی را به سبب سخنرانی‎ها در مورد زندگی رسول الله صلی الله علیه وسلم بر افراشته است. زندگی رسول الله صلی الله علیه وسلم، یادآوری مشخصی در زمینۀ ضرورت به تأسیس دوباره اسلام(خلافت) به عنوان یک دولت است که تضمین کنندۀ حمایت از ختم نبوت می‎باشد، هرچند کفار استعمارگر دوست نداشته باشند.

ماه ربیع الاول نه‎تنها به بزرگ‎ترین نعمت الهی؛ یعنی تولد حضرت محمد صلی الله علیه وسلم شهادت می‎دهد؛ بل شاهد بعثت او صلی الله علیه وسلم به عنوان آخرین پیامبر رحمت برای بشریت و حاکمیت او از طریق تأسیس دولت اسلامی پس از هجرت در مدینه بود. طبری در تاریخ خود، که به نام تاریخ پیامبران و حاکمان یاد می‎شود، می‎گوید:

«حَدَّثَنَا ابْنُ حُمَيْدٍ، قَالَ: حَدَّثَنَا سَلَمَةُ، عَنِ ابْنِ إِسْحَاقَ، عَنِ الزُّهْرِيِّ، قال قدم رسول الله صلى الله عليه وسلم الْمَدِينَةَ يَوْمَ الاثْنَيْنِ، لاثْنَتَيْ عَشْرَةَ لَيْلَةً خَلَتْ مِنْ شَهْرِ رَبِيعٍ الأَوَّلِ»

ترجمه: از ابن حمید شنیدیم که گفت: ما از سلمه و او از ابن اسحق و ابن اسحق از الزهری شنید که گفت: رسول الله صلی الله علیه وسلم، دوشنبه شب روز دوزادهم ربیع الاول به مدینه رسیدند.

لذا در یک مقطع زمانیی‎که جنگ میان کفار و امت اسلامی شدت گرفته است و نزدیک است که دهل پیروزی برای اسلام کوبیده شود، حزب التحریر-ولایهپاکستان به طور کلی مسلمانان را خطاب قرار داده تأکید می‎کند: باید آن‎ها بر خط مش پیامبر صلی الله علیه وسلم گام نهند؛ چنان‎چه او صلی الله علیه وسلم در راستای حمل دعوت اسلامی هر گونه سختی‎ها را متحمل گردیده و در دعوت خود از نرمی و ملایمت کار می‎گرفت، آن‎ها را به اسلام فر می‎خواند و همان‎گونه که ریشه‎های فساد را قطع کرد و از یک نسل از هم پاشیده، امت واحدی را شکل داد، که ریشه‎هایش در اعماق زمین فرو رفته است، به همین شکل باید امت اسلامی به این امر نیز مبادرت ورزند. فلهذا، مسلمانان باید مراحل دعوت خود را بدون توجه به ظلم ظالمان، که به نیابت از کفار در حق امت اسلامی روا می‎دارند، سریع‎تر ساخته، تکلیف‎شان را در قبال اسلام انجام داده و به سوی آن به عنوان یک دین کامل و بری از هرگونه عیب و نقص فرا خوانی کنند.

در یک برهه‎ای‎که استبداگران تمام تلاش‎شان را در راستای کنار نهادن اسلام از تمام امور زندگی به کار انداخته‎اند، حزب التحریر-ولایه پاکستان از تمام مسلمین، به ویژه از نیروهای مسلح پاکستان می‎خواهد تا گلیم حاکمیت استبدادی استبدادگران را جمع کنند، درست همان‎گونه که پشینیان‎شان-مانند انصار رضی الله عنهم اجمعین- جمع کرده بودند. حقیقت این است که در زمان رسول الله صلی الله علیه وسلم، استبدادگران کسانی بودند که تکبر هرگز به آن‎ها اجازه نمی‎داد تا اسلام را بپذیرند و مهر ضلالت بر قلب‎های‎شان کوبیده شده بود. آن‎ها کسانی بودند که از قدرت خود برای آزار و اذیت رسول الله صلی الله علیه وسلم و یاران او استفاده می‎کردند و در مورد پیامبر صلی الله علیه وسلم دروغ‎های را در جامعه منتشر می‎نمودند و حتی در صدد تعقیب و پی‎گیری او صلی الله علیه وسلم بودند تا باشد که او را شکنجه نموده و به شهادت برسانند.

اما عقربۀ زمان خلاف میل آن‎ها چرخید؛ به گونه‎ای که فرمانده‎های نظامی قبایل اوس و خزرج در همین مرحله حساس نزد پیامبر صلی الله علیه وسلم آمده و در پیمان دوم عقبه تعهد نمودند که با جان و دل از وی صلی الله علیه وسلم حمایت نموده و نصرتش دهند. دقیقاً این امری بود که زمینه هجرت را از ظلم در مکه به حاکمیت اسلام در مدینه مساعد نمود و گلیم ظلم کفار را جمع کرد. بنابر این، زمان آن فرا رسیده که نیروهای مسلح مسلمان پاکستان، اخلاص‎شان را نسبت به دین‎شان نشان دهند و در راستای بازگشت خلافت بر منهج نبوت نصرت را فراهم کنند، تا باشد که با پیروزی اسلام عزیز چراغ ظلم استبداگران برای همیشه خاموش گردیده و کفار دو باره ذلیل شوند.

﴿وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ بِنَصْرِ اللَّهِ يَنْصُرُ مَنْ يَشَاءُ وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ

[روم: ۴۵]

ترجمه: و در آن روز، مؤمنان(بخاطر پیروزی دیگری) خوشحال خواهند شد؛ به سبب یاری الله(سبحانه وتعالی) و او هر کس را بخواهد، یاری می‌دهد و او صاحب قدرت و رحیم است.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه