جمعه, ۰۲ جمادی الاول ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۸/۰۱/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :4 ربیع الثانی 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 22 دسامبر 2017م

شماره صدور:۱۷۰۸۳PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

فلسطین قطعاً از طریق راه‎حل‎های سازمان ملل آزاد نخواهد شد؛ بل این یک وجیبۀ شرعی بر نیروهای مسلح پاکستان است که با جهاد فی سبیل الله به هدف پیروزی یا شهادت آن را آزاد نمایند!

(ترجمه)

دولت پاکستان در ۲۱ دسمبر ۲۰۱۷م، با­ حمایت از مجمع سازمان ملل بر سر قطعنامه‌ای در مورد به رسمیت شناختن بیت‎المقدس به عنوان پایتخت دولت یهود از ­سوی امریکا مخالفت خود را اعلام نمود. ملیحه لودهی نمایندۀ پاکستان در سازمان ملل گفت:­ «هیچ راه‎حلی در خصوص مسئلۀ فلسطین به جز از راه‎حل دو کشوری قابل قبول نیست.» روی این ملحوظ حزب التحریر-ولایه پاکستان، موضع رهبری سیاسی و نظامی پاکستان نسبت به فلسطین را به طور قطعی رد می‎کند؛ زیرا این امر کاملاً موازی با سیاست امریکا می‎باشد که قصد دارد تا یک کشور کوچک فلسطینی را که شامل کرانۀ باختری، نوار غزه و بخش کوچکی از بیت‎المقدس می‎شود، ایجاد نموده و دولت یهودی را در قلب سرزمین­های اسلامی تقویت نماید که اسلام با آن هرگز تعامل نمی‎کند.

از طرف دیگر، مسلمانان آن‎قدر هم بی‎احساس نیستند که قطعنامه‎های باز زرق و برق سازمان ملل بتواند آن­ها را فریب دهد؛ زیرا آنان از واقعیت سازمان ملل کاملاً آگاه اند. از سوی دیگر، سازمان ملل ابزاری برای امریکا و دیگر کشورهای استعمارگر می‎باشد که برای رسیدن به اهداف شوم‎شان به آن مبادرت می‎ورزند. هم‎چنان مسلمانان تردیدی ندارند که از بدو پیدایش سازمان ملل تا امروز نه تنها که مشکلات‎شان از این آدرس، خصوصاً در قضیۀ فلسطین و کشمیر حل نگردیده، بل افزایش یافته است. اما بر عکس، هرگاه موضوعی در راستای منفعت استعمارگران رخ دهد، این سازمان بی‎درنگ در جهت تأمین آن دست به کار می‎شود؛ چنان‎چه این سازمان در قضیۀ جدائی شرق تیمور از اندونیزیا و سودان جنوبی، هویتش را نشان داده بود.

هم‎چنان این حقیقت از چشم مسلمانان به دور نیست که سازمان ملل هرگز برای جلوگیری از کشتار جمعی مسلمانان در فلسطین، کشمیر، میانمار، افغانستان، عراق، سوریه و جمهوری افریقای مرکزی هیچ نوع تصمیم عملی و ارادۀ خدمت رسانی نداشته است؛ اما امر اسف‎بار این است که باوجود دانستن این واقعیت، هر یکی از مسلمانان فریب حکام خائن را خورده اند. فلهذا این نهایت حماقت را نشان می‎دهد که نسبت به سازمان ملل در خصوص حل مسئلۀ فلسطین امید وار باشیم؛ چون این سازمان ابزار کفری است که هرگز عدالت را برای مسلمانان تأمین نخواهد کرد. بدین اساس، الله سبحانه وتعالی مسلمانان را در این زمینه هشدار می‎دهد:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تُطِيعُوا الَّذِينَ كَفَرُوا يَرُدُّوكُمْ عَلَىٰ أَعْقَابِكُمْ فَتَنقَلِبُوا خَاسِرِينَ﴾

[آل عمران: ١٤٩]

ترجمه: ای مؤمنان! اگر از کسانیکه کافر شده‌اند، اطاعت کنید، شما را به گذشته‌هایتان باز می‌گردانند و سرانجام، زیانکار خواهید شد.

 

سازمان ملل ابزاری برای کفار استعمارگر می‎باشد که توسط امریکا رهبری می‎شود. لذا هرگونه اقدام علیه سیاست امریکا فریبی بیش نیست. اگر حکام پاکستان و دیگر سرزمین‎های اسلامی واقعاً خواستار آزادسازی فلسطین باشند، آن‎ها نباید در سازمان ملل، در رابطه به این موضوع حساس، صرفاً با زبان شعار می‎دادند؛ بلکه باید ارتش‎های اسلامی را در این زمینه به حرکت در می‎آوردند. اگر چه آنان این کار را نکرده‎اند و هرگز نخواهند کرد، زیرا آن‎ها کسانی اند که در بردگی به کفار عادت کرده‎اند.

تمام سرزمین‎های اشغال شدۀ اسلامی به شمول فلسطین، زمانی آزاد خواهند شد که ارتش‎های اسلامی برای جهاد در راه الله سبحانه وتعالی به هدف و اشتیاق شهادت یا پیروزی بپا خیزند. با این حال، این امر زمانی محقق خواهد شد که خلافت راشده بر منهج نبوت تأسیس گردیده و بر اساس اسلام حاکمیت نماید. در عین حال، ارتش‎های اسلامی را برای آزادسازی تمام فلسطین به شمول مسجدالاقصی بسیج نموده و این سرزمین مبارک را از شرّ یهودی‎های نجس پاک‎سازی نمایند؛ زیرا اسلام به طور کامل روشن کرده است که مسائل مربوط به اشغال سرزمین‎های اسلامی با قطعنامه‎ها حل نمی‎شود، بلکه با یک جنگ شدید حل می‎شود. الله سبحانه وتعالی می‎فرماید:

﴿فَمَنِ اعْتَدَىٰ عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَىٰ عَلَيْكُمْ﴾

[بقره: ١٩٤]

ترجمه: هرکس به شما تجاوز کرد، همانند آن بر او تعدّی کنید!

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه