چهارشنبه, ۰۵ ربیع الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۲/۱۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :18 جمادی الاول 1439
تاریخ میلادی : یکشنبه، 04 فوریه 2018م

شماره صدور:۱۸۰۰۶PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

تنها خلافت اسلامی، کشمیر را از حالت فعلی‌اش نجات می‌دهد

مسلمانان کشمیر آزادسازی این سرزمین را از طریق جهاد مقدس توسط نیروی‌های مسلح پاکستان انتظار دارند

(ترجمه)

مسلمانان پاکستان در حال حاضر از این حقیقت آگاه شده‌اند که، آزا‌د‌سازی کشمیر اشغالی از طریق قطعه‌نامه‌هایی به اصطلاح بین‌المللی و جامعۀ جهانی امکان پذیر نیست. تجربۀ هفتاد سال گذشته به وضوح نشان داده است که سازمان ملل متحد از طریق شورای امنیت ابزاری برای قدرت‌های استعمارگر جهانی بیش نیست.

قطعه‌نامه‌های سازمان ملل بر اساس عدالت استوار نیستند؛ بلکه این قطعه‌نامه‌ها به منظور تأمین منافع استعمارگران به کار برده می‌شوند. با این حال، و با وجود درک این واقعیت، حکام پاکستان پیوسته و بی‌باکانه در مقابل سازمان ملل متحد و نفوذ اصلی امریکا گردن نهاده و از آن‌ها پذیرایی می‌کنند و در دوستی با آنان از یکدیگر سبقت می‌جویند.

پیش از این، هنگامی‌که از حکام پاکستان خواسته شد تا نیرو‌‌های‌شان را برای آزاد‌سازی کشمیر اشغالی بسیج نمایند؛ در عوض، حکام مذکور به آزار و اذیت، تعقیب و دستگیری کسانی‌که برای این امر از این حاکمان تقاضا کرده بودند، پرداختند. نوید بت سخنگوی رسمی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان، پس از سال‌ها دعوت از حکام پاکستان به این امر، از جمله کسانی است که توسط همین حکام ربوده شده و تا اکنون خبری از وی نیست. نوید بت کسی است که در تاریخ ۱۵مارچ ۲۰۰۶م طی نامه‌ای نوشت: «تنها راه‌حل در مسئلۀ کشمیر این است که جهاد تحت قیادت یک خلیفه صورت گیرد تا از شر این حکام خائن رهایی یابیم. تاریخ هزار سالۀ شبه قارۀ هند بر این حقیقت گواه است که هندو‌های مشرک تنها با صدا‌های بمب و راکت جواب شان را دریافت می‌کنند؛ نه با کلماتی که از دهن خارج می‌شود.»

بر هر اهل بصیرت و غیر آن هویداست که؛ آزاد‌سازی کشمیر اشغالی بدون راه‌اندازی جهاد توسط نیرو‌های مسلح پاکستان امر مهال است؛ زیرا، این مسئله بر تمام امت اسلامی اهمیت فوق العاده‌ای دارد و با این حال، مسلمانان کشمیر اشغالی پیوسته در این زمینه قربانی می‌دهند‌. بدین معنی که آن‌ها در مقابل حملات وحشیانه هندو‌های مشرک استاده‌گی می‌کنند و هرگز بردگی و ذلت را در مقابل هندو‌ها نمی‌پذیرند و در عین حال، توقع روزی را دارند که نیرو‌های مسلح پاکستان با الگو برداری و پیروی از محمد بن قسیم به کمک آن‌ها شتافته و بسیج شوند.

با این وجود، رهبری سیاسی و نظامی پاکستان نیرو‌های مسلح مسلمان‌اش را برای آزاد‌سازی کشمیر اشغالی بسیج نمی‌کند؛ برعکس، در خصوص فرستادن آن‌‌ها بر هر گوشه و اکناف جهان برای تأمین منافع قدرت‌های استعماری درنگ نمی‌کند. نمونه‌ای چنین برخورد‌های خائنانه و احمقانه، مرگ یکی از عساکر پاکستانی است که بتاریخ ۲۷ جنوری ۲۰۱۸م در خدمت به سازمان ملل در "کانگو" جانش را از دست داد. تا اکنون  ۱۵۳ تن از پرسونل نیرو‌های مسلح ما از جمله ۲۳ افسر، جان‌های شان را در خدمت به سازمان ملل از دست داده‌اند. در همین حال، شش‌ هزار تن از سربازان و افسران ما در گوشه و اکناف مختلف جهان برای انجام مأموریت سازمان ملل به سر می‌برند. اما چرا این نیرو‌ها برای آزاد‌سازی کشمیر اشغالی فرستاده نمی‌شوند؛ در حالی‌که این‌ها همه در مناطق دور افتاده برای تأمین منافع امریکا و نهاد‌‌های استعمارگر آن به سر می‌برند؟ پاسخ این سؤال روشن است؛ چون حکام پاکستان اصلاً بر اسلام و مسلمین علاقه‌ای ندارند؛ بلکه تمام هم و غم شان را در دوستی با کفار و رهبران آن‌ها، امریکا، خلاصه کرده‌اند و از وفاداری به امریکا دست بردار نیستند.

روی این ملحوظ، حزب‌التحریر-ولایه پاکستان از مسلمانان این سرزمین می‌خواهد تا هرچه زود‌تر با پایان دادن به حاکمیت طاغوتی حاکمان شان و با تأسیس خلافت اسلامی بر منهج نبوت، کشمیر را از این بن‌بست نجات دهند. زیرا، این تنها خلافت است که نیرو‌های مسلح مسلمان پاکستان را برای آزاد‌سازی قدس می‌تواند بسیج نماید، چنان‌چه که این امر با این فرمودۀ الله سبحانه وتعالی دقیقاً مطابقت می‌کند که می‌فرماید:

﴿فَمَنِ اعْتَدَىٰ عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَىٰ عَلَيْكُمْ﴾

[بقره: ۱۹۴]

ترجمه: (و بطور کلی) کسی‌که بر شما تجاوز می‌کند؛ همانند وی بر او تجاوز و تعدی کنید.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه