دوشنبه, ۰۳ ربیع الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۲/۱۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :15 رجب 1439
تاریخ میلادی : دوشنبه، 02 آوریل 2018م

شماره صدور:١٨٠٢٤PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

آیا جنگ فقط حق دشمن ما است و کشته شدن حق ما؟ خلافت فریاد مسلمانان را در کشمیر اشغالی با جهاد نیروهای مسلح ما پاسخ خواهد داد!

(ترجمه)

حکام پاکستان به طرز ناراحت‌کننده‌ای در امر حمایت از مسلمانان کشمیر اشغالی در خصوص مبارزه علیه اشغال سرزمین اسلامی‌شان ناکام مانده‌اند. به‌تاریخ ١ اپریل ٢٠١٨م، بعد ازاین‌که هزاران تن علیۀ اشغال هند دست به اعتراض زدند، ١٣تن از مجاهدین و ٤ فرد ملکی در جنوب "سرینیگر" اشغالی به شهادت رسیدند. مثل همیشه وزارت خارجۀ رژیم پاکستان اعلامیۀ ملایمی را که جای هیچ عملی را نمی‌گیرد،  صادر کرد، که در آن از قتل بی‌موردی‌که نشان‌دهندۀ چهرۀ بد و غیرانسانی دولت تروریستی هند علیه مردم کشمیر برای دهه‌ها می‌باشد، یاد شده است. این رژیم درحالی این سخنان را می‌گوید که گویا چیزی بیشتر از  یک مگس‌کُش و یا خلال دندان را در دست ندارد، در حالی‌که ٦١٧هزار نیروی فعال در نیروهای مسلح، ٥١٣هزارتن در حالت ذخیره(آماده باش)، ٤٢٠هزار پرسونل فعال در نیروهای شبه‌نظامی و به‌همین ترتیب، یک زرادخانۀ هسته‌ای را در دسترس دارد.

بر‌علاوۀ این‌، در حقیقت پاکستان جمیعت جوان و بزرگی را دارد که می‌توانند برای فراگیری آموزش‌های اولیۀ نظامی در طی چند ماه به‌خدمت گرفته شوند، با آن‌هم این رژیم ادعاء می‌کند که تنها دولت مستحق در امر جنگ با دشمن بوده و دیگر گروه‌ها چنین حقی‌را ندارند. این رژیم نه‌تنها با دشمن نمی‌جنگد، بلکه مانع گروه‌ها نیز می‌شود، که با این‌کار خود تنها آرامش را به دشمن داده و مظلومان را در ناامیدی غرق می‌کند. پس آیا جنگ فقط حق دشمن ما بوده و کشته شدن حق ما؟

برعلاوۀ این جنایات، رژیم پاکستان به روابط دیپلوماتیک و تجارتی‌اش را با این کشور محارب ادامه داده و به‌گونۀ مداوم علیۀ مسلمانان در منطقه کار کرده و می‌کند. به‌عوض اخراج دیپلومات‌های هندی، به تاریخ ٣٠ مارچ ٢٠١٨م، وزارت امور خارجۀ رژیم پاکستان تائید کرد که تنش‌ها را به تأسی از قانون رفتار ١٩٩٢م برای رفتار با پرسونل دیپلوماتیک و قونسولی پاکستان، کاهش خواهد داد، و به تاریخ ٣٠ مارچ ٢٠١٨م به "اجی بیساریا" کمیشنر عالی هند، اجازۀ شرکت در اطاق تجارت و صنعت لاهور با دیگر تجاران در‌ حالی داده شد، که باید حکام پاکستان تحریم‌هایی را علیه هند و مقامات‌اش وضع نموده و از دیگر دولت‌های فعلی گویا اسلامی نیز برای اقدام مشابهی دعوت می‌نمود.

اما اسلام عزیز، عادی‌سازی روابط با دولت‌های محارب را حرام قرار داده و آزادی سرزمین‌های اسلامی را توسط به‌حرکت درآوردن نیروهای مسلح خواهان است. الله سبحانه و‌تعالی می‌فرماید:

﴿يا أيها الذين آمنوا قاتِلوا الذين يَلونكم من الكفار وَلْيجِدوا فيكمْ غِلْظَةً واعْلَموا أنَّ اللّـهَ مع المتقين﴾

 [توبه: ١٢٣]

ترجمه: ای‌کسانی‌که ایمان آورده‌اید! با کسانی از کافران که نزدیک شما هستند، بجنگید و باید که کافران در شما درشتی بیابند و بدانید که الله(سبحانه‌ و‌تعالی) با متقیان است.

رسول‌الله صلی‌الله علیه‌و‌سلم فرموده‌اند:

«جاهدوالمشرکین باموالکم و انفسکم و السنتکم»

(رواه ابوداود)

ترجمه: با مشرکین با اموال خود و نفس‌های خود و زبان‌های خود بجنگید.

هم‌چنان رسول‌الله صلی‌الله و علیه و سلم هشدار داده اند که:

«ماترک القوم الجهاد الا ذلو»

(رواه احمد)

ترجمه: هیچ قومی نیست که جهاد را ترک کرده باشد و ذلیل نشده باشد.

فلهذا خلافت برمنهج نبوت است که جواب فریادهای مسلمانان را در کشمیر اشغالی، فلسطین و افغانستان به درستی خواهد داد. بدین‌گونه حزب التحریر-ولایه پاکستان از مخلصین در نیروهای مسلح می‌خواهد که رژیم حلقه‌بگوش را که مانعی ادای مکلفیت‌شان می‌شود، سرنگون سازند تا در نتیجه بتوانند در تحت رهبری خلافت راشده به پیروزی و شهادت دست یابند.

دفتر مطبوعات حزب التحریر-ولایه پاکستان

 

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه