پنجشنبه, ۱۶ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۲۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :14 شعبان 1439
تاریخ میلادی : دوشنبه، 30 آوریل 2018م

شماره صدور:۱۸۰۳۱PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

تمرینات نظامی در کنار هند به رهبری سازمان همکاری‌های شانگهای(SCO) رهبری سیاسی و نظامی روابط را با هند از طر یق این سازمان افزایش می‌دهد

(ترجمه)

برای بار نخست نیروهای مسلح پاکستان در تمرینات نظامی شرکت خواهند کرد که در آن نیروهای مسلح هند نیز حضور خواهند یافت. قرار است این تمرینات نظامی در ماه سپتمبر سال ۲۰۱۸م، در روسیه برگزار شود. چگونه پاکستان می‌تواند در تمرینات نظامی در کنار هند، که دشمن آشکار ما است، قرار گیرد؟ این مهم نیست که در کجا و تحت کدام سازمان آن‌ها جمع می‌شوند؛ بلکه مهم این است، چگونه می‌تواند اشتراک پاکستان در تمریناتی را که هند نیز در آن حضور دارد، به نفع‌اش تمام شود؟ اشتراک در چنین تمرینات، که هند نیز در آن حضور داشته باشد، شدیداً احساسات مسلمانان کشمیر مستعمره را صدمه زده و در میان‌شان حساسیت‌های ضد پاکستان را ایجاد خواهد نمود.

براساس گزارش ISPR، هند توافق آتش‌بس را بیش از هزار بار در چهار ماه اول سال ۲۰۱۸م، در امتداد خط نظارتی(LCO) و مرز کارکنی(WB) نقض کرده است. در همین حال، رهبریی سیاسی و نظامی پاکستان می‌گوید که هند با استفاده از نعمت امریکا، خاک افغانستان را با فعالیت‌های هراس‌افگنانه‌اش بر ضد این کشور استفاده می‌کند. هم‌چنان در ماه اپریل، هند یکی از بزرگترین تمرینات پان-هندی را تحت نام "گاکان شکتی" به راه انداخت که نیروهای هوایی هند در این تمرینات ۵ هزار حملۀ هوایی را تنها توسط جنگنده‌های نوع جیت، در طی سه روز در جبهۀ غربی‌اش با پاکستان انجام داده است. سؤال این‌جاست که با وجود همۀ این حقایق، رهبری سیاسی و نظامی پاکستان چگونه می‌تواند در تمرینات نظامی به رهبری سازمان همکاری‌های شانگهای، که هند هم قصد اشتراک را در آن دارد، موافقت نماید؟

واقعیت امر اینست که از زمان مشرف الی امروز، رهبری سیاسی و نظامی پاکستان همواره تلاش کرده است تا تصویر سیاسی و نظامی هند را با پیروی از امریکا و نشان دادن تأمل در برابر بی‌رحمی‌های هند در مقابل مسلمانان کشمیر مستعمره و کسانی‌که در امتداد خط نظارتی و مرز کارکنی قرار دارند، تقویت نماید؛ تاجایی‌که امریکا نگرانی‌های پاکستان را با وجود ادعای دوستی‌اش به کلی نادیده گرفت. رهبریی سیاسی و نظامی پاکستان توافقات سیاسی، اقتصادی و نظامی را با روسیه و چین افزایش داده است تا چنین فضایی را ایجاد نمایند که گویا دیگر از امریکا دستور نمی‌گیرند و در تلاش اند تا توازن قدرت را دوباره در منطقه به وجود بیاورند، که آن‌هم با موافقت نمودن هند همراه سایر قدرت‌های بزرگ، به نفع هند متمایل ساخته شد. اما توافق رهبری سیاسی و نظامی پاکستان بر اشتراک‌شان در تمرینات سازمان همکاری‌های شانگهای، از تلاش‌های شریرانۀ حکام در جهت فریب نیروهای مسلح و مردم مسلمان پاکستان پرده برداشت.

ای نیروهای مسلح و مردم مسلمان سرزمین پاکستان! رهبری سیاسی و نظامی موجود، غلامان امریکا بوده و تلاش دارند تا غلامی‌شان را به امریکا و خیانت‌شان را در قبال ما، توسط فضاءساختن و افزایش توافقات با روسیه و چین، بپوشانند. ما باید به‌یاد داشته باشیم که امریکا حتی بعد از هفتادسال دوستی‌ای که ادعا می‌کرد، پاکستان را به گودال انداخت و از اهمیت خودش به نفع هند استفاده کرد؛ چراکه امریکا کافر و دشمن اسلام و مسلمانان می‌باشد. هم‌چنان، روابط با روسیه و چین برای پاکستان سودی نخواهد داشت و مسلمانان منطقه از وجود چنین روابط نتایجی را خواهند دید که از روابط با امریکا دیدند؛ زیرا هردوی آن‌ها دشمن اسلام و مسلمانان هستند. الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿ٱلَّذِينَ يَتَّخِذُونَ ٱلْكَافِرِينَ أَوْلِيَآءَ مِن دُونِ ٱلْمُؤْمِنِينَ أَيَبْتَغُونَ عِندَهُمُ ٱلْعِزَّةَ فَإِنَّ ٱلعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعاً

[نساء: ۱۳۹]

ترجمه: این منافقان کسانی هستند که کافران را به جای مؤمنان به سرپرستی و دوستی می‌گیرند؛ آیا عزت را در پیش کافران می‌جویند؟(چنین چیزی محال است) چراکه عزت و شوکت، جملگی از آن الله(سبحانه وتعالی) است(و هرکه از الله سبحانه وتعالی عزت جوید عزیز شود و هر که از غیر او عزت طلبد ذلیل گردد).

ما با ایجاد توافقات با قدرت‌های کافر استعمارگر، صاحب قدرت و عزت شده نمی‌توانیم، بلکه عزت، افتخار و قدرت ما در تأسیس خلافت برمنهج نبوت نهفته است تا در پاکستان تأسیس و اسلام را تطبیق کند. در حال حاضر خیانت رهبریی سیاسی و نظامی افشاء شده و در همان حالت مرگبارش سکوت کرده است. بناءً مسلمانان پاکستان باید با مبارزۀ سیاسی و فکری حزب التحریر برای تأسیس خلافت یکجا شوند و افسران مخلص نیروهای نظامی باید نصرت را به حزب التحریر به‌خاطر تأسیس خلافت، اعطاء نمایند.

﴿إِنْ يَنْصُرْكُمُ ٱللَّهُ فَلاَ غَالِبَ لَكُمْ وَإِنْ يَخْذُلْكُمْ فَمَنْ ذَا ٱلَّذِى يَنْصُرُكُمْ مِّنْ بَعْدِهِ وَعَلَى ٱللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ ٱلْمُؤْمِنُونَ

[آل‌عمران: ۱۶۰]

ترجمه: اگر الله(سبحانه وتعالی) شما را یاری کند(همانگونه که در جنگ بدر یاری کرد)، هیچ کس بر شما چیره نخواهد شد و اگر خوارتان گرداند(و دست از یاری تان بردارد، همانگونه که در جنگ احد چنین شد) کیست که پس از او شما را یاری دهد؟ و مؤمنان باید تنها بر الله(سبحانه وتعالی) توکل کنند و بس.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه