دوشنبه, ۱۳ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :25 جمادی الاول 1440
تاریخ میلادی : شنبه، 09 فوریه 2019م

شماره صدور:28/1440

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

ربوده‌شدن عمر جادون خان، یکی از حاملین دعوت خلافت؛ غلامی رژیم پاکستان را در جنگ ترامپ علیه اسلام نشان می‌دهد

#عمر_جادون_خان_را_آزاد_کنید

(ترجمه)

به تاریخ 30 جنوری 2019م عمر جادون خان یکی از حاملین دعوت خلافت در حزب‌التحریر، توسط نیرو‌های امنیتی در پشاور ربوده شد. عمر جادون حین توزیع یک اعلامیه مطبوعاتی توسط نیروهای امنیتی ربوده شد. این اعلامیه تسهیل گفتگوها را توسط رژیم پاکستان میان امریکا و طالبان که حضور درازمدت منطقه‌ای امریکا را به شکل قراردادکنندگان ویژۀ نظامی و نیروهای منظم آن در پایگاهای امریکا(در افغانستان) تأمین می‌کند، به شدیدترین الفاظ رد می‌کرد. عمر جادون وکیل مدافع در دادگاه عالی پشاور، از قبیلۀ جادون بود؛ پدرش محمد جمشید جادون قاضی مشهوری بود که در طرف‌داری از حق در یک قضیۀ حقوقی به شهادت رسید و لقب "شجاعت" برایش داده شد. عمر از بیماری صرع رنج می‌برد؛ در حالی‌که چندی قبل مادر بیوۀ او پس از یک بیماری شدید، از ناحیۀ قفس سینه، از بیمارستان اخراج شد.

ربودن عمر جادون یک روز پس از آن صورت گرفت که عمران خان نخست‌وزیر پاکستان پیشنهاداتی را مبنی بر تعدیل قانون جزای این کشور به تصویب رساند که در این قانون ناپدید شدن‌های اجباری به عنوان یک جرم محسوب می‌شد. با این حال، علی‌رغم محکومیت‌ناپدیدشدن‌های اجباری، رژیم بجوا-عمران به نیروهای امنیتی‌اش اجازه می‌دهد تا کسانی را ‌که صدای‌شان را علیه هژمونی استعماری در منطقه بلند می‌کنند، به شکل وحشیانه ربوده شوند. عمران خان با وجود سردادن شعارهایی به چالش کشیدن استعمار را قبل از انتخابات، برای این‌که چهرۀ جدید راج امریکایی در پاکستان واقع شود، خود، امنیت کشور و امنیت مردم را به بهای ناچیزی فروخت. 

اکنون برای خاموش کردن صداهای خلافت خواهی از سوی امت، عمران خان داعیان اسلام را مورد شکنجه و آزار قرار می‌دهد؛ در حالی‌که به نماینده و سفیر امریکا اجازه می‌دهد تا با هرکسی‌که خواسته باشد، در رهبری نظامی و سیاسی این کشور ارتباط برقرار کند.

ای مسلمانان پاکستان! بدانید که الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّ الَّذِينَ فَتَنُوا الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ ثُمَّ لَمْ يَتُوبُوا فَلَهُمْ عَذَابُ جَهَنَّمَ وَلَهُمْ عَذَابُ الْحَرِيقِ﴾

 [بروج : ١٠]

ترجمه: کسانی‌که مردان و زنان باایمان را شکنجه دادند؛ سپس توبه نکردند، برای آن‌ها عذاب دوزخ و عذاب آتش سوزان است!

پس در حالی‌که حکام گمراه و نافرمان پاکستان بر جنگ ترامپ علیه اسلام اصرار ورزیده "و خودرا در بردگی به کفار زنجیر زده اند"، آزار و اذیت آنانی‌که اسلام را یگانه منهج زندگی می‌دانند، چراغ دعوت‌شان را بر فراز راه این مسیر شعله‌ور می‌سازند و برای حاکمیت آن به عنوان یگانه روش و منهج زندگی تلاش می‌کنند، جنایتی‌ست بس بزرگ و نابخشودنی‌.

بناءً ای مسلمانان پاکستان! بر شماست تا برای آزادی حاملان دعوت خلافت هریک عمر جادون-که در 30 جنوری سال روان ربوده شد و محمد جنید اقبال و سید نبیل اختر که در 15 سپتمبر 2017م بطور وحشیانه ربوده شده شدند و یا هم نوید بت که از 11 می 2012م تا اکنون اثری از وی نیست- بپا خاسته و صدای عدالت‌خواهی‌تان را سر دهید(تا به کی در مقابل استبداد و بی‌عدالتی‌هایی‌که از طرف حاکمان رژیم بر حاملان دعوت حزب‌التحریر صورت می‌گیرد، خاموشی اختیار می‌کنید؟). بر شماست تا دوشادوش حاملان شجاع دعوت خلافت در حزب‌التحریر برای ازسرگیری زندگی اسلامی از طریق تأسیس دوبارۀ خلافت بر منهج نبوت که پایان دهندۀ حاکمیت رژیم‌های جبری و استبدادی می‌باشد، کار و فعالیت نمایید؛ زیرا رسول الله ﷺ می‌فرماید:

«...ثُمَّ تَكُونُ مُلْكًا جَبْرِيَّةً فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللَّهُ أَنْ تَكُونَ ثُمَّ يَرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ يَرْفَعَهَا ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ ثُمَّ سَكَتَ»

(رواه احمد)

ترجمه: ...سپس پادشاهی ظلم و جبر حاکم خواهد شد و تا زمانی‌که الله(سبحانه‌و‌تعالی) خواسته باشد، دوام خواهد یافت، بعد از آن هنگامی الله(سبحانه‌وتعالی) خواست، آن را دور کرده و باز خلافت بر منهج نبوت قائم خواهد شد و سپس سکوت اختیار نمودند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه