پنجشنبه, ۱۷ ربیع الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۱۹/۱۱/۱۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :14 ذولحجه 1440
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 15 آگوست 2019م

شماره صدور: 1440/75

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

به عوض انتظار کشیدن بر گمراهی روز‌افزون مودی، با وی جنگ‌کرده و کشمیر اشغال شده را آزاد کنید

(ترجمه)

عمران‌خان به عوض بسیج‌سازی فوری ارتش تا به دندان‌مسلح پاکستان، برای جلو‌گیری از ظلم روز‌افزون مودی‌خائن صرف حالتی دفاعیِ انتظار و نگاه‌کردن را در قضیۀ کشمیر‌آزاد گرفته است. به تاریخ 14 آگست 2019م عمران‌خان گفت: «برای دور‌سازی و تغییر تمرکز‌ جهان از کشمیر‌اشغال شده، هندو‌ها می‌خواهند تا در این کشور اقدام‌مسلحانه کنند. رسول الله صلی الله علیه‌و‌سلم می‌فرماید:

«وَمَنْ كَانَ يُؤْمِنُ بِاللهِ وَاليَومِ الآخِرِ، فَلْيَقُلْ خَيْراً أَوْ لِيَصْمُتْ» (بخاری و مسلم)

ترجمه: کسی‌که به الله و روز‌آخرت ایمان دارد، باید سخن‌نیک گوید و یا این که ساکت بماند.

در حقیقت حالت‌دفاعی و خود‌داری از حمله در مقابل ظالم؛ صرف زمینۀ ظلم بیش‌تر را فراهم می‌سازد؛ نه چیز دیگر را. در زمانی‌که مودی فعالانه تسلط‌اش را بر کشمیر‌اشغال شده با ریختاندن خون‌مردم و بی‌حرمتی به مقدسات آن‌ها تحکیم و تقویت می‌بخشد، از سوی هم موقف‌دفاعی عمران‌خان به ساده‌گی مودی را فرصت می‌دهد تا برای حملۀ مدبرانه بالای پاکستان، زمان خریده و خود را قوت ببخشد. در واقع حالا وقت آن است تا جواب دندان‌شکنی از طرف شیران شجاع ارتش‌مسلح پاکستان برای مودی داده شود تا صبر، برده‌باری و مقاومت مردم را در کشمیر‌اشغال شده تقویت بخشیده؛ نهایتاً منجر به بیرون‌رفتن ارتش هندوی‌بزدل گردد.

ای مسلمانان پاکستان! در حقیقت حالت‌دفاعی و خود‌داری از حمله، پالیسیِ رژیم بجوا‌‌-عمران است که باعث پیش‌روی مودی خائن در خاک کشمیراشغال شده گردیده است. این رژیم قبل از برگزاری انتخابات دولت هندو از مودی درخواست گفت‌وگو نمود؛ در مقابل جنایات‌مکرر " لاین آف کنترل"  بعد از انتخابات از هر اقدامی خود‌داری کرد؛ با نغمه‌سرایانی پیوست که صرف وظیفۀ آن‌ها تقبیح نمودن و عمل‌تروریستی قلمداد نمودن است؛ با تقاضا‌هایش در صفی قرار گرفت که پایداری حمایت‌مالی را به قحطی دچار ساخت و حالا این رژیم با ارتش‌اش هیچ جوابی بر ظلم‌جاریِ مودی نمی‌دهد و حالت خود را مانند یک بُت به امید ظلم بیش‌تر حفظ‌کرده است. یقیناً که حالت‌دفاعی و عدم اقدام بر حمله تنها دشمن را قوی‌تر می‌سازد.

ای شیران اردوی‌مسلح پاکستان! الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِبقره:191[

ترجمه: و آن‌ها را (بت‌پرستانی‌که از هیچ‌گونه جنایتی ابا ندارند) هر کجا یافتید، به قتل برسانید و از آن جا که شما را بیرون ساختند (مکه‌) آن‌ها را بیرون کنید و فتنه (و بت‌پرستی) از کشتار هم بد‌تر است.

این را بدانید که شما کاملاً قادر‌هستید تا نیرو‌های مودی را از کشمیر‌اشغال شده بیرون کنید؛ قبل از این که مودی با تمام قدرت به پا‌خیزد و فتنۀ بزرگی بر پاکند. پالیسیِ خود‌داری و تأخیر‌جنگ دیگر بس است؛ روز‌عمل فرا رسیده باشد. چنین رهبریِ که از پیش‌روی دشمن در برابر استعمار‌گران گریه کند، دیگر بس است؛ وقتی‌که استعمار‌گران در دشمنی با اسلام و مسلمین پیشتاز و با هندوی‌مشرک هم‌پیمان اند. حالا وقت آن فرا‌رسیده است تا حزب‌التحریر را برای احیای دوبارۀ خلافت بر منهج‌نبوت نصرت دهید تا این که در جنگ‌ها توسط خلیفۀ‌راشد رهبری گردید و با خون، آتش و ارادۀ‌فولادین خویش کسب پیروزی‌کنید. ضمناً دعای مؤمنین را نصیب و مقام اعلی در میان پیامبران، صدیقین و شهدأ در جنت‌الفردوس را نصیب شوید. الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿إِنْ يَنْصُرْكُمُ اللَّهُ فَلَا غَالِبَ لَكُمْ وَإِنْ يَخْذُلْكُمْ فَمَنْ ذَا الَّذِي يَنْصُرُكُمْ مِنْ بَعْدِهِ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَآل عمران:160[

ترجمه: اگر الله شما را یاری‌کند، هیچ کس بر شما پیروز نخواهد شد و اگر دست از یاریِ شما بردارد، کیست که بعد از او، شما را یاری‌کند؟ و مؤمنان تنها بر الله باید توکل‌کنند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایۀ پاکستان

مترجم: عبدالله‌"صالحی"

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه